Kosmetyki przeciwstarzeniowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości Jak pozbyć się zmarszczek, utrzymać młody i naturalny wygląd skóry? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o medycynie estetycznej. Na Twoje pytania odpowiada Dr Iwona Marycz-Langner.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-06-05, 12:57   #1
aga885
Raczkowanie
 
Avatar aga885
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 61
Exclamation

Kosmetyki przeciwstarzeniowe


Ponieważ doskonale wiemy, że korzystanie z solarium jak również opalanie się przyśpiesza starzenie się skóry pytam jakich szukać substancji w kosmetykach, aby właśnie opóźniać starzenie się skóry. Wysuszające peelnigi też przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry. Jak na razie wiem, że trzeba używać peelingów złuszczających (z enzymem) oraz ochraniać się kremami z SPF, UVA i UVB. Mam 18 lat i skórę tłustą. Wbrew pozorom kosmetyki przeciwstarzeniowe to nie to samo co kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Przeciwstarzeniowe mają na celu zachowanie takiego stanu cery jaki teraz mamy,ewentualnie wygładzają drobne zmarszczki, natomiast przeciwzmarszczowe mają na celu wypełnienie i uzupełnienie ubytków, uzupełnić brakujący kolagen itp. Zależy mi na kosmetykach przeciwstarzeniowych bo nieraz widzę jak moje koleżanki w klasie mają i pryszcze i pierwsze zmarszczki. Czym się kierować w wyborach kosmetyków? Czego unikać?
aga885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-06, 02:07   #2
marusia9994
Raczkowanie
 
Avatar marusia9994
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 389
Dot.: Kosmetyki przeciwstarzeniowe

Uważam że nie ma idealnego kosmetyku przeciw starzeniu się...wszystkie raczej mają działanie nawilżające bądź wysuszające a zdrowa dieta ihigeniczny tryb życia -częste przebywanie na powietrzu może poprawić stan skóry...A zbyt duża ilość operacji plastycznych może oszpecić.........
__________________
Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie Ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki. Anthony de Mello

marusia9994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 18:57   #3
aga885
Raczkowanie
 
Avatar aga885
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 61
Dot.: Kosmetyki przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez marusia9994 Pokaż wiadomość
Uważam że nie ma idealnego kosmetyku przeciw starzeniu się...wszystkie raczej mają działanie nawilżające bądź wysuszające a zdrowa dieta ihigeniczny tryb życia -częste przebywanie na powietrzu może poprawić stan skóry...A zbyt duża ilość operacji plastycznych może oszpecić.........
nawet nie miałam zamiaru iść na operację plastyczną, chciałam po prostu wiedzieć, czego szukać w kosmetykach
aga885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 08:45   #4
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: Kosmetyki przeciwstarzeniowe

Cytat:
Napisane przez aga885 Pokaż wiadomość
Ponieważ doskonale wiemy, że korzystanie z solarium jak również opalanie się przyśpiesza starzenie się skóry pytam jakich szukać substancji w kosmetykach, aby właśnie opóźniać starzenie się skóry. Wysuszające peelnigi też przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry. Jak na razie wiem, że trzeba używać peelingów złuszczających (z enzymem) oraz ochraniać się kremami z SPF, UVA i UVB. Mam 18 lat i skórę tłustą. Wbrew pozorom kosmetyki przeciwstarzeniowe to nie to samo co kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Przeciwstarzeniowe mają na celu zachowanie takiego stanu cery jaki teraz mamy,ewentualnie wygładzają drobne zmarszczki, natomiast przeciwzmarszczowe mają na celu wypełnienie i uzupełnienie ubytków, uzupełnić brakujący kolagen itp. Zależy mi na kosmetykach przeciwstarzeniowych bo nieraz widzę jak moje koleżanki w klasie mają i pryszcze i pierwsze zmarszczki. Czym się kierować w wyborach kosmetyków? Czego unikać?
To, jak przebiega proces starzenia się skóry i kiedy pojawiają się zmarszczki zależy od wielu czynników takich jak: uwarunkowania genetyczne, tryb życia, odpowiednia dieta, stosowanie kremów z filtrem…..i rodzaj cery.
Przy wyborze kosmetyków z pewnością należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Powinniśmy stosować takie kosmetyki, których skład odpowiada potrzebom naszej skóry.
Ponieważ jest Pani jeszcze bardzo młoda polecam na początek wybrać odpowiedni do rodzaju cery krem nawilżający i stosować dobrany konsystencją preparat z filtrem UV. Na noc warto aplikować krem z witaminą C. Można także nakładać specjalny, lekki krem pod oczy, by spowolnić proces pojawiania się zmarszczek w tych okolicach.
Gdy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki tzw. mimiczne, około 25. roku życia, należy sięgnąć także po krem przeciwzmarszczkowy.
W późniejszym wieku, około 30. r.ż warto sprawdzać, aby krem przeciwzmarszczkowy miał retinoid, koenzym Q10, witaminy A, C, E. Można także stosować dwu-trzymiesięczne kuracje kremami zawierającymi kwasy owocowe i retinol.
Po 40. r.ż. polecam preparaty z witaminą C, kwasem glikolowym, peptydami, z wyciągiem z soi i retinolem. Sprawdzają się także kremy i maseczki liftingujące. W tym okresie warto już poważnie zastanowić się nad zabiegami medycyny estetycznej, które przywrócą skórze młody i naturalny wygląd, dogłębnie nawilżą skórę. Ja najbardziej lubię i polecam zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego (np. stabilizowanego kwasu hialuronowego znajdującego się w produktach Restylane). Kwas ten naturalnie występuje w ludzkiej skórze, dzięki czemu efekty zabiegów z jego użyciem są bardzo naturalne.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.