od zera do bohatera - rower ???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-20, 21:44   #1
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416

od zera do bohatera - rower ????


Hej jak w temacie : od zera do bohatera. Mam 157 i waże 52.5 kg, waga jest prawidłowa, ni echce nic zmieniać, ale chciałabym wyrzeźbić sylwetkę, aby była bardziej "zbita", bo ciało mam jak flak - nie chodzi mi o mięśnie ani o kratkę na brzuchu, najbardziej zależy mi na udach i pupie i wymyśliłam sobie, że codziennie będę jeździć na rowerze przez 2 miesiące. Jak myślicie, czy przyniesie to jakiś efekt? A może dzień w dzień to za dużo, bo przybiorą one masy mięśniowej, a oto mi nie chodzi bo mam masywne uda ... dzięki z góry za odp
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 09:36   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: od zera do bohatera - rower ????

nie od rowera nogi Ci się nie umięśnią ani nie uzyskasz rzeźby . Aeroby nie ujędrnią twojego ciała ale trening siłowy tak nie nie uzyskasz umięśnionej sylwetki nawet treningiem siłowym bo to jest zdecydowanie złożony i trudny proces.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 10:38   #3
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: od zera do bohatera - rower ????

Cytat:
Napisane przez Kamilka24 Pokaż wiadomość
Hej jak w temacie : od zera do bohatera. Mam 157 i waże 52.5 kg, waga jest prawidłowa, ni echce nic zmieniać, ale chciałabym wyrzeźbić sylwetkę, aby była bardziej "zbita", bo ciało mam jak flak - nie chodzi mi o mięśnie ani o kratkę na brzuchu, najbardziej zależy mi na udach i pupie i wymyśliłam sobie, że codziennie będę jeździć na rowerze przez 2 miesiące. Jak myślicie, czy przyniesie to jakiś efekt? A może dzień w dzień to za dużo, bo przybiorą one masy mięśniowej, a oto mi nie chodzi bo mam masywne uda ... dzięki z góry za odp
Pogoda sprzyja jeździe na rowerze, jest to naprawdę świetny sport natomiast jeśli chodzi o rzeźbę to należy pamiętać o tym iż rzeźba zależy od zawartości tkanki tłuszczowej oraz od wielkości tego co się pod tą tkanką znajduje . Jazda na rowerze na pewno w znaczącym stopniu poprawi zarówno kondycję jak i figurę natomiast wiele również zależy od indywidualnych cech organizmu i typu budowy. Zawodowi kolarze niewątpliwie mają widoczne umięśnienie, ale oni trenują ciężko przez lata pod okiem wykwalifikowanych trenerów, do tego mają specjalną dietę i zapewne jakieś normy wagowe które również są bardzo indywidualne dla danego osobnika.
Ludzie rekreacyjnie jeżdżący na rowerze od lat także mają nogi umięśnione w szczególności dotyczy to mężczyzn, którzy z natury mają mniej tłuszczu więcej mięśni i dodatkowo jeszcze łatwiej u nich o rozrost tych mięśni (co za niesprawiedliwość ). Jedno jest pewne jeżeli mięśnie był nieużywane przez dłuższy czas a procent tłuszczu jest średniozadowalający, jeden sezon na rowerze nie wystarczy ażeby mięśnie wyszły na wierzch. Dużo zależy od wyjściowej sylwetki i poziomu aktywności. U osoby która wiele lat uprawia sport, nieraz niewielka zmiana w treningu daje niemalże efekt w "okamgnieniu"

Nie chodzi ci o mięśnie ale to właśnie one jak są ćwiczone zapewniają jędrność sylwetki, ponieważ jak są nieużywane to flaczeją rozlewają się a z czasem zaczynają po prostu zanikać (już po 25 roku życia u osób które nie uprawiają regularnie aktywności fizycznej spada procentowa zawartość tkanki mięśniowej).

Przy twojej wadze jak będziesz miała dobrze dobrany trening twoje mięśnie zaczną pracować, regenerować się, w miarę postępu staną się twarde i zbite, po treningu "napompowane" (co daje odczucie grubych nóg ). Również w miarę postępów możesz zacząć chudnąć w cm mimo że twoja waga nie będzie się zmieniała, ponieważ tkanka tłuszczowa zostanie wyparta na rzecz mięśniowej która wprawdzie waży więcej ale zajmuje o wiele mniej miejsca na ciele.
Dlatego odradzam ci amatorkę, dochodzenie na zasadzie prób i błędów przy pomocy forów dyskusyjnych i google tylko proponuję ci znajdź dobrego trenera w swojej okolicy, który face to face będzie z tobą pracował. A oprócz tego jak najbardziej możesz sobie jeździć na rowerze ponieważ jest to naprawdę fajna zabawa .

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Acha. Jeszcze w kwestii rodzaju treningu jaki daje roweru to dużo zależy od sposobu jazdy i ukształtowania terenu. No i oczywiście biegów jakie się posiada i jakich się używa. Spokojna jazda równym tempem na rowerze zalicza się do wysiłków tlenowych natomiast już ciężkie podjazdy nie, z kolei momenty kiedy się jeździ na ciężkim przełożeniu są już wysiłkiem siłowym. To czy wysiłek jest siłowy czy nie można rozpoznać po ilościach powtórzeń które się powtarza do pierwszego zmęczenia.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 20:57   #4
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: od zera do bohatera - rower ????

Tatiana22 co za piekna wypowiedz !!! Dziekuje )))
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 08:12   #5
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: od zera do bohatera - rower ????

Cytat:
Napisane przez Kamilka24 Pokaż wiadomość
Tatiana22 co za piekna wypowiedz !!! Dziekuje )))
Nie ma za co .
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.