Ekspert odpowiedział bardzo głośne burczenie w brzuchu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki Buscopan

Notka

Forum eksperta marki Buscopan Żyjesz w stresie, nie masz czasu na właściwy posiłek, dokuczają Ci skurczowe bóle brzucha lub inne dokuczliwe dolegliwości w okolicach brzucha?
Zasięgnij porady eksperta mgr inż. Anny Englisz – dietetyk z firmy Set Point, która przez miesiąc będzie odpowiadała na Wasze pytania.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-09-01, 22:39   #1
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521

bardzo głośne burczenie w brzuchu


Witam!
Moim ogromnym problemem jest naprawdę głośne burczenie w brzuchu. Następuje to nagle, bez uprzedzenia. Dodam, że przeważnie nie jestem wtedy głodna, z głodu jest to dużo bardziej ciche.
Próbowałam błonnika, mniejszych a częstszych porcji jedzenia i nic.
Brałam leki typu Espumisan, piłam napar z rumianku czy też kopru włoskiego.
Może to być ze stresu... ale najczęściej doskwiera mi na wykładach, na których przecież się nie stresuję. Może chodzi o to, że siedzę w pozycji, że tak to nazwę "zgiętej" dla brzucha przez długi czas?
Dodam, że kiedyś miałam poważne problemy z jelitami i żołądkiem, które do dziś objawiają się silnymi bólami, muszę bardzo uważać na to co jem.
Czy jest coś jeszcze co mogłabym wypróbować? A może przebadac się pod jakimś kątem?
Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 22:59   #2
AasienkaA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 22
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

Mam ten sam problem. I tez juz nie wiem, co z tym zrobic. Naprawde bardzo glosno burczy mi w brzuchu. Najgorzej jest wlasnie na wykladach, gdzie jest cicho. Praktycznie caly czas siedze wtedy zestresowana i o niczym innym nie mysle, jak tylko o tym, ze zaraz mi burknie w brzuchu. Ja tez mam problemy z zoladkiem i jelitami. Ostatnio zaczelam jesc otreby i blonnik, moze to cos pomoze, chociaz watpie. Juz sama nie wiem, co robic. Moze ktos wie, co moze na to pomoc? Moze jakies badania, tylko jakie? Moze sa na to jakies lekarstwa? Jezeli ktos cos wie na ten temat, to prosze o ratunek, bo to juz jest naprawde bardzo meczace.
AasienkaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-01, 23:24   #3
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

Też burczy mi w brzuchu na wykładach Ale zauważyłam, że najczęściej wtedy, gdy zaczynam o tym myśleć. Czuję, że zaraz zacznie mi burczeć w brzuchu i za chwilę zaczyna się czarna seria co kilka - kilkanaście minut. Jak zajmę się czymś innym, to zazwyczaj mija. Jedynym lekarstwem dla mnie, poza notowaniem i zajmowaniem czymś myśli, jest coś do jedzenia (mimo że raczej nie burczy mi z głodu). Mamlam jakieś cukierki i daję radę Kiedy zaczęłam uprzedzać znajomych, że jeśli coś warczy, to najpewniej ja, okazało się, że oni też burczą. Czasem tego nie słychać, ale samą siebie słyszy się przecież dwa razy głośniej. Podsumowując - mi pomaga jedzenie.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 08:42   #4
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

no tak, ale powinnam jeść co 5 minut... a do tego chciałabym schudnąć, bo drobniutka to ja nie jestem a taka ilość jedzenia może mi przeszkodzić w tym
też ssałam cukierki landrynki ale to pomaga tylko na chwilę...
i rzeczywiście jak o tym pomyślę to potrafi się pojawić cała seria ale często pojawia się to samo, gdy jestem pochłonięta czymś innym.
i owszem moi znajomi też mają taki problem, ale naprawdę mój brzuch jest bardzo głośny nawet koleżanka mi przyznała, potem miałyśmy dużo śmiechu, ale wiadomo inaczej w gronie znajomych a inaczej w sali pełnej ludzi...
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 11:36   #5
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

Też mam ten problem. Burczy mi jakieś 2, 3 godziny po śniadaniu. Nie jestem głodna, nie wiem dlaczego tak się dzieje. Przez to kręcę się, wstrzymuję oddech czy popijam wodę, ale problem rozwiązuje się na chwilę.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 20:59   #6
70dd468e07eb673ab65e89e138309c61dced7434_5f137f251019b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 855
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

uhh, skąd ja to znam... to chyba jest spowodowane stresem, ale jak z tym walczyć, to nie mam pojęcia...
pomocy!
70dd468e07eb673ab65e89e138309c61dced7434_5f137f251019b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 15:23   #7
MakeMeSmile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z pokoju
Wiadomości: 92
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

A już myślałam, że to mój brzuch jest jakiś dziwny. ;D Jak wykładowaca kłapie to zagłusza, gorzej jak jest na sali cisza jak makiem zasiał. Zawsze mam w torbie coś do przegryzienia, ale nie zawsze się da i to przychodzi właśnie 2-3 godz po śniadaniu. Zanim dojadę na uczelnię (godz drogi) tu to tu tamto i akurat nigdy nie trafi na przerwie.
__________________
spójrz na to z góry, tak jak ja.
MakeMeSmile jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-04, 20:02   #8
bernadeta85
Rozeznanie
 
Avatar bernadeta85
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 969
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

Mam tak samo, cokolwiek zjem zaraz mam wzdęcia (nawet po samej wodzie) i burczenie i przelewanie w brzuszku co jest naprawdę bardzo uciążliwe... do tego cyklicznie co kilka dni pojawia się straszny ból z lewej strony podbrzusza kilka razy przez to byłam na pogotowiu na kroplówce rozluźniającej bo ból był potworny miałam robione wszelkiego rodzaju badania razem z gastroskopią nie robiliśmy tylko kolanoskopii - jej się za bardzo boję ale jak tak dalej pójdzie to i na nią pójdę.... z badań nic mi nie wyszło całkowicie zdrowa.... wyniki idealne... lekarz stwierdził ZJD przepisał leki nic nie podziałały tylko kosztują.... gdzie bym nie poszła jestem traktowana jak hipochondryczka albo przewrażliwiona... chyba pojadę do zielarza może jakieś zioła by pomogły sama już nie wiem co robić...Proszę o jakąś radę...
bernadeta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 18:43   #9
KATona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 402
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

haha myślałam, że tylko mi się przelewa w brzuchu wszystko tak głośno też mam ten problem, ale nie wiem co z tym zrobić, być może wiąże się to ze stresem
KATona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 08:33   #10
Anna Englisz
Przyczajenie
 
Avatar Anna Englisz
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

Witam!

"Burczenie w brzuchu" jest efektem najczęściej wzmożonej perystaltyki jelit i zbyt dużej ilości gazów w jelitach. Do powstawania tego problemu usposabiają zbyt duże ilości spożywanych nasion roślin strączkowych (groch, fasola, soja), cebuli, papryki oraz kapusty. W tej sytuacji spożycie tych produktów należy znacznie ograniczyć lub wyeliminować.
Dla zmniejszenia problemu należy wciągu dnia spożywać 5 regularnych posiłków, nie pić gazowanych wód i słodzonych napojów gazowanych, nie jadać słodyczy i dań typu fast-food. Należy zadbać o urozmaicenie diety, uwzględniając w niej zwiększoną ilość warzyw i owoców - bogactwo błonnika, który wypełni jelita i zmniejszy problem.
Gdy zmiana sposobu żywienia nie pomaga, to zalecam wizytę u lekarza. Szczególnie wtedy, jeśli takiemu problemowi towarzyszą inne dolegliwości (bóle brzucha, nadwrażliwość na składniki pożywienia itp.).
Przy problemach z ZJD odsyłam do wątku: "bóle brzucha, rozwolnienie, stres".

Podkreślę kolejny raz na tym forum, że żywienie u każdej osoby to sprawa indywidualna i wymaga dostosowania m.in. do stanu zdrowia, stylu życia i aktywności fizycznej.

Pozdrawiam,
Anna Englisz
Anna Englisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 10:26   #11
KATona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 402
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

U mnie te dolegliwości pojawiają się pomimo tego, że nie jadam nasion roślin strączkowych (szczególnie grochu i fasoli !!!), zaś cebulę, paprykę oraz kapustę jem baaardzo baardzo rzadko wręcz sporadycznie...? będąc się u lekarza rodzinnego przedstawiłam swój problem, a on przepisał mi leki na uspokojenie (!!!) (hydroksyzyne) co z jego strony było totalną głupotą, ponieważ z nerwów brzuch boli mnie w zupełnie inny sposób, nie przypominając nawet przelewania się w brzuchu treści pokarmowej...
KATona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 11:27   #12
lwipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar lwipyszczek
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

Miałam to samo w liceum (akurat wtedy się zaczęło) - zaledwie dwie godziny po śniadaniu, a mi już burczało w brzuchu - naprawdę głośno - chociaż głodna nie byłam. Moim sposobem na to było wciąganie brzucha, przez co burczenie było cichsze - a czasem nawet prawie niesłyszalne. Zawsze miałam też przy sobie butelkę mineralnej niegazowanej, choć tu były pewne trudności, bo musiałam ją pić ukradkiem.
Teraz (kiedy jestem w domu na wakacjach) nie zwracam na to uwagi, wręcz o tym zapomniałam. Mam nadzieję, że nie wróci mi wraz z październikiem.
Pozdrawiam wszystkie burczące.
__________________
"Wszelkie wspomnienia są złudne,
bo teraźniejszość nadaje im inne barwy."

(A. Einstein)
lwipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 15:21   #13
codzienna1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 925
Dot.: bardzo głośne burczenie w brzuchu

oj masakra z tym burczeniem... tez to mam.. ale u mnie przerodzilo sie w to ze zaczelam unikac wykladow i nie zdalam... strasznie sie tego wstydze ;///
kurcze zastanawia mnie fakt ze to tylko na wykladach ;/ chyba ze stresu... ale jak bralam leki uspakajajace to bylo to samo ;//
nielubie mojego brzuszka
codzienna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki Buscopan


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.