paniczny strach przed kolonoskopią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-22, 12:22   #1
kropla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 29

paniczny strach przed kolonoskopią


Dziewczyny kochane, powiedzcie, czy któraś miała to badanie. Czy to bardzo boli, słyszałam , że da się wytrzymać ale też opinie że to straszne badanie normalnie trauma.
kropla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 15:30   #2
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Nigdy nie miałam tego badania ale wiem że można je zrobić pod narkozą.
W niekturych szpitalach też jest taka usługa niestety nie wiemile to kosztuje. Nie bój się , porozmawiaj z lekarzem i postaw stanowczo sprawe jeśli nie narkoza to znieczulenie i tzw głupi jaś.Powodzenia i napisz jak bedziesz po.

Nie wiem skąd jesteś ale w krakowie wykonują kolonoskopie na Dietla pod narkozą w prywatnej przychodni koszt kolo 450zl.Podobno jest tam bardzo miła Pani doktor znająca się na rzeczy i świetny sprzęt.

Edytowane przez architekt80
Czas edycji: 2007-10-23 o 15:38 Powód: dodatkowe informacje do postu
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 10:16   #3
nikens77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Cytat:
Napisane przez kropla Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, powiedzcie, czy któraś miała to badanie. Czy to bardzo boli, słyszałam , że da się wytrzymać ale też opinie że to straszne badanie normalnie trauma.
nie bój się.miałam-przezyłam.Popros lekarza aby wypisując Ci skierowanie napisał placówka do wyboru przez pacjenta.potem zorientuj sie który szpital wykonuje standardowo zabieg w znieczuleniu i tam się udaj.Dostalam głupiego janka i poza łóżkiem nic nie pamiętam.pewien dyskomfort stwarza świadomość NA CZYM POLEGA badanie ale to kwestia drugorzędna.NIC NIE BOLI-dużo gorsza jest gastroskopia.NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ
nikens77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 22:13   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Przede wszystkim nie radzę za dużo czytać, zwłaszcza na forach, to potęguje panikę. Wiem coś o tym.
A tak poza tym to podzielam Twój strach. Mam kilka znajomych po tym badaniu na tzw. głupim jasiu. Nie będę przytaczać ich wrażeń, bo można zejść na zawał. Jedna znajoma straciła w trakcie badania przytomność z bólu.
Nie piszę tego, żeby Cię straszyć. Powiem tak, jeśli bardzo się boisz i niską masz tolerancję dla bólu, poszukaj placówki, gdzie to badanie robią w narkozie. Na całym świecie tak się to robi, tylko nie w tym chorym kraju.
A poza tym, na forum plotkowym jest wątek o tym badaniu, dość długi i wartościowy, pt. "stolec z krwią".

nikens77 - jesteś chyba jedyną osobą na świecie, którą to nie bolało.
Co znaczy, że nie pamiętasz nic poza łóżkiem? Może miałaś krótką narkozę?? Na ogłupiającym jaśku ma się pełną świadomość.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 22:26   #5
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Cytat:
Napisane przez kropla Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, powiedzcie, czy któraś miała to badanie. Czy to bardzo boli, słyszałam , że da się wytrzymać ale też opinie że to straszne badanie normalnie trauma.

Dzień przed nic nie jesz i pijesz preparat żeby jelita były puste.
Samo badanie trwa kilkanaście minut.
Dostajesz znieczulenie, więc nie powinno Cię boleć.
Zgadzam się z tym, że jest pewien dyskomfort.

Dasz radę, tylko nie myśl o tym za dużo.
Jeżeli czeka Cię to badanie, to na pewno nie z błahych powodów.

Popieram post powyżej:
NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ!
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 11:11   #6
nikens77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

nikens77 - jesteś chyba jedyną osobą na świecie, którą to nie bolało.
Co znaczy, że nie pamiętasz nic poza łóżkiem? Może miałaś krótką narkozę?? Na ogłupiającym jaśku ma się pełną świadomość.[/quote]
nikens77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 19:30   #7
sylwiątko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 13
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Moj mąż miał w styczniu ten zabieg pod narkozą. jak wyjechał z sali to nie wiedział i nie pamiętał nic.wynik na szczęście był dobry.Ale stres był ogromny więc wogóle nie dziwią mnie obawy Pozdrawiam!
sylwiątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-01, 23:06   #8
pralina76
Przyczajenie
 
Avatar pralina76
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 12
Smile Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Hej z tego co widziałam (bedac niejednokrotnie przy badaniu) badanie jest nieprzyjemne lecz do wytrzymania.Nalezy tylko współpracowac z lekarzem a napewno pójdzie lekko.A to ze sie boisz to prawidłowy objaw.
pralina76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 18:33   #9
Maemi
Raczkowanie
 
Avatar Maemi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam tego badania ale wiem że można je zrobić pod narkozą.
W niekturych szpitalach też jest taka usługa niestety nie wiemile to kosztuje. Nie bój się , porozmawiaj z lekarzem i postaw stanowczo sprawe jeśli nie narkoza to znieczulenie i tzw głupi jaś.Powodzenia i napisz jak bedziesz po.

Nie wiem skąd jesteś ale w krakowie wykonują kolonoskopie na Dietla pod narkozą w prywatnej przychodni koszt kolo 450zl.Podobno jest tam bardzo miła Pani doktor znająca się na rzeczy i świetny sprzęt.

Ja robiłam dwa razy w Krakowie na Szlaku u doktor Gniady. Przesympatyczna, przekochana Pani doktor. Po pierwszym razie za drugim nie chciałam iść nigdzie indziej. Za pierwszym razem nic nie bolało, za drugim dyskomfort był większy, spytano mnie czy chcę znieczulenie już w trakcie badania, ale powiedziałam, że dam radę i dałam Możesz spróbować bez znieczulenia a jak stwierdzisz, że boli to dadzą Ci je w trakcie badania. Ostatni raz robiłam w lipcu, nie pamiętam ile płaciłam niestety, ale wiem, że robią tam też ze skierowania. Jeśli jesteś z Krakowa to zadzwoń i zapytaj, może się da bez płacenia. Terminy ok 2 tygodni. Niech moc będzie z Tobą
Maemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 19:38   #10
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Cytat:
Napisane przez pralina76 Pokaż wiadomość
Hej z tego co widziałam (bedac niejednokrotnie przy badaniu) badanie jest nieprzyjemne lecz do wytrzymania.Nalezy tylko współpracowac z lekarzem a napewno pójdzie lekko.A to ze sie boisz to prawidłowy objaw.
Gdyby było tak po prostu do wytrzymania to po 1. nie robiono by tego w znieczuleniu, a po 2. nie kończyłoby się w większości przypadków na przebadaniu 40-50cm - a że tak jest wiem od chirurga.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 14:40   #11
el_niunio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

w porownaniu z gastroskopia to czysta przyjemnosc, ale na powaznie, nie jest to przyjemne 'na zywca', ale zawsze masz prawo zazyczyc sobie znieczulenia, a potem to juz Ci wszystko jedno. Osobiscie polecam znieczulenie, bo przynajmniej nie bedziesz sie denerwowac tak, tylko podaj anestezjologowi wszystkie informacje na temat uczulen i zazywanych lekow.
el_niunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-22, 11:59   #12
ZielonyKot
Przyczajenie
 
Avatar ZielonyKot
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
Thumbs up Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Miałam robione to badanie ok 7 lat temu. Nie miałam wówczas pojęcia, że robią to również pod znieczuleniem. NIE BOLAŁO. Może stres mnie znieczulił Wyobrażałam sobie to jako coś straszliwie upokarzającego, okropnego i wstydliwego i pytanie o ból nie przyszło mi do głowy. Dwa razy poczułam "dziabnięcie w brzuchu" (jakby ukłucie).

Leży sie na boku. O ile pamiętam, równocześnie wdmuchiwane jest powietrze i to mnie okropnie stresowało Podkreślam jednak, że NIE BOLALO. Lekarz był dyskretny, taktowny i ostrożny. Kolonoskopie miałam robiona w Katowicach, w celach diagnostycznych (tylko oglądanie) - nie pobierano mi żadnych wycinków, nie przeprowadzano równoczesnego zabiegu.

Nie bolało, nie bolało, nie bolało. Widać nie zawsze musi. Nie martw się
A jak będziesz jak ja bez przerwy gadać ( moja typowa reakcja na stres), to ci szybko minie
__________________
Born to ride. Born to be wild.

Edytowane przez ZielonyKot
Czas edycji: 2007-11-22 o 12:00 Powód: Ps. Po tym zabiegu połowa dolegliwości mi przeszła... ze strachu co jeszcze ze mna zrobią:)
ZielonyKot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 20:01   #13
sonia71
Raczkowanie
 
Avatar sonia71
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 172
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

ja robilam dzisiaj i opisalam wszystko w "plotkowym"w poscie "stolec z krwia"-da sie przezyc.
sonia71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 02:06   #14
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Badanie kosztuje prywatnie 480zł w Szczecinie.Byłam z siostrą.Dostała narkozę dozylnie i lekarz pytał,czy chce spać,czy mieć kontakt,wolała spać,Badanie trwało ok.40 min.Lekarz po badaniu powiedział,że bez znieczulenia nie dała by rady ponieważ miała tak skręcone jelito,że nie mogli się przedostać w całości.Nic nie czuła.Wynik jest w porządku.A przy okazji dowiedziałam się i widziałam pacjentów,którzy robili endoskopię żołądka,ze też można zrobić to w znieczuleniu.Kompletnie nic nie czuli,Endoskopia 300zł.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 13:29   #15
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Mógłby ktoś opisać dokładniej co się dzieje przed, czy te gigantyczne lewatywy przed badaniem to prawda? Czy przy narkozie [spanie] automatyczna jest intubacja? Czy ktoś z bliskich może być przy tym? Ile osób jest potrzebnych do badania [lekarz, pięlegniarki]? I generalnie na czym polega głupi jaś, bo ja nigdy nie miała 'przyjemności' mieć większego zabiegu niż wycinanie migdałków w wieku 7 lat i chyba nie dostałam czegoś takiego wtedy, bo aż za dobrze to wszystko pamiętam :/
Dzięki z góry za odpowiedź!
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 14:16   #16
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Cytat:
Napisane przez nikens77 Pokaż wiadomość
nikens77 - jesteś chyba jedyną osobą na świecie, którą to nie bolało.
Nie wszystkich boli, ale właśnie nie wiem od czego to zależy.
Ja znam osoby, które nie odczuwają żadnego dyskomfortu i takie, które nie znoszą tego badania, bo się źle czują.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 19:49   #17
Nel78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
GG do Nel78
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Nie mogę napisać o własnych doświadczeniach (i mam nadzieję ich w tej kwestii długo ich nie mieć), natomiast moja mama miała dwukrotnie to badanie i teraz wybiera się po raz trzeci. Ona robi je w pewnej Fundacji (Warszawa), to jest prywatna Fundacja, ale ma podpisaną umowę na bezpłatne badania z wieloma przychodniami w stolicy- problemem jest to, że na badanie bez opłat czeka sie około 2-3 miesięcy czeka. Znieczulenie kosztuje około 160 złotych- ostatnia cena, konsultowana w zeszłym tygodniu. Teraz czy robić ze znieczuleniem czy nie: o tym w większości powinien zadecydować lekarz. Są osoby, których budowa i układ jelit nie pozwalają na zrobienie badania "na żywca"- tak jak u mojej mamy, ma ona tzw. esicę (mogę to nieprofesjonalnie określać, ale związana z medycyną jestem tylko jako pacjent), czyli skręcone w sposób naturalny jelita i nie wytrzymałaby bez znieczulenia. Poza tym są osoby, które są bardzo wrażliwe na ból, często stres pomaga zapomnieć o bólu, ale bywa również tak, ze nasila ból. Z tego, co czytałam na drzwiach gabinetu, wskazaniem do znieczulenia są też nerwice, czy depresje. Zapewne chodzi o to aby się pacjent bardziej nie denerwował. Dzień przed badaniem Mamuśka piła preparat "x-prep" i dużą ilość wody mineralnej, aby opróżnić i przeczyścić jelita, a przed badaniem miała robioną lewatywę. Po badaniu do samochodu i do domku- na lekkostrawne śniadanko
trzymam kciuki i pozdrawiam
Nel78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 20:38   #18
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

dzięki za objaśnienie z drugiej ręki ja na razie żadnego skierowania nie mam, jedynie wczoraj zauważyłam niewielką ilość krwi w stolcu i już sobie wymyśliłam, że na pewno będą mi musieli zrobić tę kolonoskopię.. a jestem tak spanikowana, że boję się komukolwiek o tym powiedzieć, więc w sumie błędne koło. niemniej dzięki raz jeszcze
a, i jeszcze jedno - mówiąc o znieczuleniu masz na myśli znieczulenie ogólne czyli spanie w trakcie zabiegu, czy tylko tego głupiego jasia, o którym nic nie wiem?
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 22:11   #19
Nel78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
GG do Nel78
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Wiesz, to również zależy od pacjenta. Moja mama miała znieczulenie ogólne, czyli normalne anestezjolog był przy tym obecny. Nie miała tak, że np. daj coś znoszącego ból + głupiego jasia. Wiem, ze przed znieczuleniem musiała mieć zrobione ekg, czy wszystko jest ok.
Co do krwi w stolcu- ja miałam ją dwa razy, raz jako uczulenie na antybiotyk: dostałam strasznych biegunek, które później były z krwią, następnie miałam po prostu jednorazowe wypróżnienie z krwią. Oczywiście wystraszyłam się, ale lekarz pierwszego kontaktu w obydwu przypadkach dał mi skierowanie na badania kału: wiesz mały pojemniczek itd. Po analizie okazało się, że wszystko jest ok i na tym badaniu się skończyło.
Czego i Tobie życzę)
pozdrawiam
Nel78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 22:20   #20
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Nel, pocieszyłaś mnie, że jest coś takiego jak jednorazowe wypróżnienie z krwią nie wiem co bedzie ze mną, bo tak mało dziś jadłam, że w ogóle nie potrzebuję iść się załatwić, ale jutro.. jak widzę łazienkę to już mnie zimny pot oblewa.
Aha, czy Twoja mama była intubowana przy tym znieczuleniu czy było to niekonieczne?
Dzięki za pocieszenie, pozdrawiam!
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 21:22   #21
coolaga77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Nie bójcie sie Kochani. Dla mnie najwiekszym strachem, bylo to co powiedza mi po obudzeniu mnie. Nerwówka okropna. Miałam krew utajona, źle sie czułam. Mnóstwo objawów które mnie niepokoily i wyszedł stan zapalny jelita.
Róbcie badanie
coolaga77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 22:03   #22
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Cytat:
Napisane przez coolaga77 Pokaż wiadomość
Róbcie badanie
Zgadzam się.
Nie życzę nikomu choroby, ale lepiej przezwyciężyć strach, niż dowiedzieć się o czymś za późno.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 14:58   #23
BARBARA69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Nie ma potrzeby bać się kolonoskopii.Jest to badanie które wykonuje sie w krótkim uśpieniu /bez intubacji/aby nie krecić sie podczas oglądania jelit.dzien wcześniej trzeba sie przygotowac czyli oczyścić jelita.krew w stolcu może pochodzic również od hemorojdów
BARBARA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 17:05   #24
shiva105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

hej właśnie wróciłam z badania i nie jest tak strasznie jak większość pisze.najlepszym sposobem na wypicie tych okropnych 4 litrów jest dolanie do każdego litra wyciśniętą cytrynę . Niema to wpływu na działanie farmakologiczne . i jeszcze lepiej się piję schłodzone .
a jeżeli chodzi o same badanie to jest robione przy znieczuleniu . w pewnych momentach nie powiem , że nie boli (ale nie jest to tak straszny ból i da się wytrzymać ) . badanie trwa ok 15 minut . nie warto czytać wszystkich opinii i się mocno bać , każdy przechodzi to indywidualnie a bardziej boli wizyta u dentysty
shiva105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 13:06   #25
veroeve
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 727
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Kolonoskopia, nic przyjemnego, ale do przeżycia. Nie zawsze jest wykonywana pod narkozą. Ja robiłam to badanie prywatnie, ze znieczuleniem dożylnym i jak na mój gust nic to nie dało. Na zakrętach jelita bolało potwornie, ale faktem jest, że byłam potwornie spięta. W pewnym momencie nawet poleciały mi łzy. Jeśli zatem macie możliwość wyboru znieczulenia, to proponuje - poproście o skuteczniejsze. Ja nie chciałam być usypiana, bo jechałam na badanie samochodem i wracałam tak samo. Najlepiej wybierzcie się z kimś bliskim, kto Was odwiezie po badaniu do domu.
veroeve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 00:24   #26
justynakarolinaostach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Właśnie niedawno miałam kolonoskopie tzn prawię bo nie została skończona na moje życzenie......dostałam znieczulenie dożylne które wcale nie zadziałało czułam jakby coś rozrywało mnie od wewnątrz to było okropne
teraz czekam na wizyte z lekarzem który wyznaczy kolejną datę badania tym razem mam nadzieję zostanę uśpiona bo inaczej nie zgodze się na to badanie.................. ........to był najokropniejszy ból w moim życiu
justynakarolinaostach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 19:18   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

dziewczyny badajcie sie mimo strachu,lez i bolu ,nowotwor jelit jest okropna choroba,miesiac temu pozegnalam osobe z rodziny ktora wlasnie przez starch zaniedbala wczesniejsze badanie :-( ,nowotwor byl ogromny z przerzutami,leczenie chemia nic nie daly :-(
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 20:16   #28
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

paulo, popieram, choć niestety nie do każdego przemawia taka argumentacja...

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2008-06-16 o 09:13
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 08:59   #29
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Cytat:
Napisane przez justynakarolinaostach Pokaż wiadomość
Właśnie niedawno miałam kolonoskopie tzn prawię bo nie została skończona na moje życzenie......dostałam znieczulenie dożylne które wcale nie zadziałało czułam jakby coś rozrywało mnie od wewnątrz to było okropne
teraz czekam na wizyte z lekarzem który wyznaczy kolejną datę badania tym razem mam nadzieję zostanę uśpiona bo inaczej nie zgodze się na to badanie.................. ........to był najokropniejszy ból w moim życiu
Tak się kończy wiele badań kolonoskopowych, bo to znieczulenie to żadna narkoza, to tylko środek przeciwbólowy i rozluźniający. Nazywają to znieczuleniem, ale to nie g... prawda.
Współczuję.
Może poszukaj innej placówki?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 13:15   #30
BARBARA69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: paniczny strach przed kolonoskopią

Przeszłam takie badanie i muszę powiedzieć iż dużo zależy od anestezjologa który usypia.Ja badania wcale nie czułam,wybudziłam się b.dobrze,nie miałam też żadnych bóli brzucha.czyli zależy gdzie się wykonuje takie badania i okazuje się że można zrobić to dobrze.
BARBARA69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-07 12:01:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.