Rezonans magnetyczny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-12, 10:08   #31
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Rezonans magnetyczny

nie am się co bać, czas szybko leci
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 08:14   #32
malatosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Rezonans magnetyczny

Ja wczoraj byłam na rezonansie magentycznym. To badanie na pewno nie należy do moich ulubionych ale nie jest to nic strasznego. Jedyny minus, że jest bardzo głośno, i te dźwięki są bardzo monotonne (przez co wkurzające). Ja mam ten minus, że mam wrażliwy słuch i mnie takie coś po prostu denerwuje. Ale innym w ogóle nie przeszkadza. Dźwięki na szczęście się zmieniają, bo słuchać tego samego 30 min to mogłaby być masakra :P Warto sobie na YT puścić wcześniej dźwięki jakie wydaje rezonans, żeby nie być zdziwionym. Polecam też rezonans otwarty (nie wjeżdża się do tuby) - szczególnie na pierwszy raz, albo dla tych co mają klaustrofobię. Przy takim rezonansie może ktoś tam być z tobą i cie trzymać za rączkę Tak czy inaczej nie ma się co bać
malatosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 18:55   #33
aniolek_22
Raczkowanie
 
Avatar aniolek_22
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 137
Dot.: Rezonans magnetyczny

Ja miałam przeprowadzony rezonans magnetyczny w Lux Med. Zależało mi na szybkim terminie badania i faktycznie termin jaki czekałam na wizytę był bardzo krótki. To jakie terminy są na NFZ to porażka.
aniolek_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 13:56   #34
Kejti8631
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Rezonans magnetyczny

Nie orientujecie sie moze czy rezonans mozna wykonac w innej pozycji niz na plecach ? Bo ja mam zawroty glowy na plasko a dziś mam miec badanie
Kejti8631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 12:45   #35
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Rezonans magnetyczny

Cytat:
Napisane przez aniolek_22 Pokaż wiadomość
Ja miałam przeprowadzony rezonans magnetyczny w Lux Med. Zależało mi na szybkim terminie badania i faktycznie termin jaki czekałam na wizytę był bardzo krótki. To jakie terminy są na NFZ to porażka.
też tam miałam parę dni temu, rezonans głowy ze skierowaniem pilnym - a co na nfz mi zaśpiewali? 3 miesiące..... brak słów, rodzice mi się dołożyli bo nie jest to tania impreza, ale każdy martwił się wynikiem i nie wyobrażam sobie czekania na pilną diagnozę tyle czasu. A co jeśli wynik nie jest pozytywny i każdy dzień zwłoki pogarsza sprawę? Diagnostyka w Polsce to jakiś dramat :/
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 19:12   #36
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Rezonans magnetyczny

3 miesiące to jeszcze nic wierz mi kochana. Ja miałam pilne skierowanie na rezonans stawu kolanowego po wypadku i wszędzie słyszałam, ze pół roku czekania i, ze może cos się wcześniej znajdzie jak ktoś zrezygnuje z terminu W końcu mój mężczyzna załatwił mi rezonans w <ciach> i czekałam na niego 3 dni... Nie ma co liczyć na NFZ najlepiej z takimi badaniami wybrać się prywatnie bo to jest jakaś tragedia z terminami

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-10-29 o 19:21
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 21:15   #37
RoyalSweet
Raczkowanie
 
Avatar RoyalSweet
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 31
Dot.: Rezonans magnetyczny

Ja miałam trzy razy robiony rezonans, za pierwszym nie najlepiej się czułam, po takim leżeniu w bezruchu wszystko mnie bolało i ten dźwięk ;/ . Natomiast przy trzecim który trwał godzinę nawet zasnęłam, tak się zrelaksowałam ;D. Dźwięk w rezonansie mimo słuchawek słychać bardzo głośno, mi bardzo przypomina muzykę techno Nie jest tak źle .
RoyalSweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 18:36   #38
seleziele
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Rezonans magnetyczny

Słuchajcie !
Dziś miałam rezonans magnetyczny głowy , mam lekkie zadatki na klaustrofobika.
Czekałam na badanie pół roku , rezonans był wykonywany w Kajetanach baaaardzo polecam wykonywać tam badanie naprawdę.
Miła Pani przygotowała mnie do badania i na tak zwaną próbę wjechałam do komory spanikowałam i odrazu przycisnęłam guzik że chcę wyjść .
Załamałam się , lecz pani zaproponowała mi założenie lusterka na pokrywę na głowę co uratowało całe badanie.
To lusterko to rewelacja!
Wydaje się że wszystko widzisz oraz nie ma tego poczucia ciasnoty.
A co do kontrastu to ludzie głupoty na forach piszą że to boli , że mało żył nie wywali w kosmos
Żadnych dziwnych odczuć od kontrastu nie miałam zupełnie.
A co do dźwięków podczas badania to dosłownie RUSKIE TECHNO ahahahha
Odrazu po badaniu wstałam i nawet mi się w głowie nie zakręciło
U mnie rezonans trwał 30 minut ale mówiąc szczerze odczuwa się to jakby to było 10 minut.
Nie ma czego się bać naprawdę badanie do przeżycia.
Koniecznie proście o lusterko (jeżeli jest możliwe) super opcja smile
A i ja poprosiłam aby mój partner mi towarzyszył w badaniu , a że rezonans nie jest szkodliwy bez problemu Panie się zgodziły na jego obecność.
Podczas badania stał na przeciwko mnie i machał do mnie a ja w lusterku go widziałam to było bardzo bardzo pomocne smile
seleziele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-25 19:36:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.