Karmienie kota - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-25, 18:25   #1
Karlotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 440
GG do Karlotta

Karmienie kota


Witam

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi, w jaki sposób obliczyć ile gram mokrej i suchej karmy podać dziennie kotu. Na opakowaniach z reguły podane są normy tylko dla jednego rodzaju karmy. Mnie interesuje mokra i sucha karma.
Karlotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 22:00   #2
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Karmienie kota

Ja mam 2 koty (miałam niedawno 3 ) . Moje mają suchą karmę cały czas w misce, 2-3 razy dziennie dostają mokrą w niewielkich ilościach. Są niewychodzące.
Moim zdaniem nie da się precyzyjnie obliczyć dawki. Wszystko zależy od aktywności kota oraz od jakości podawanej karmy.
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 19:59   #3
Karlotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 440
GG do Karlotta
Dot.: Karmienie kota

Właśnie sama już nie wiem. Jedni radzą, żeby kot miał suche w misce cały czas, inni, żeby dzielić to na porcje.
Karmię kota suchą karmą Purizon, staram się stosować do zaleceń podanych na opakowaniu. Problem pojawia się jadnak w dni, kiedy podaję też mokre jedzenie. Nie wiem jak wtedy to "rozplanować" wagowo, a nie chciałabym utuczyć kota, bo jak wiadomo o to nietrudno. Ile jedzenia podajecie swoim kotom?

Edytowane przez Karlotta
Czas edycji: 2018-03-29 o 20:33
Karlotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 08:05   #4
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 215
Dot.: Karmienie kota

Koty do roku nie ograniczasz. Mam 2 koty. Mniej więcej idzie puszka 400g na oba na dzień. Zwykle ok. 1/3 puszki na 2 miski na raz. Do karmy dolewam wody. Suchą daję tylko jak mnie bardzo długo nie będzie, bo nie zjedzą obeschniętego. Wtedy mniej więcej garść na miskę dla każdego. Czasem zamiast puszki dostają mięcho lub podroby w proporcjonalnej ilości.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 11:13   #5
renutka10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Krajenka
Wiadomości: 2
Dot.: Karmienie kota

Mam 3 koty i podaję cały czas do syta sucha karmę i raz lub dwa razy dziennie mokra. Piją wodę kiedy chcą.
renutka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 13:11   #6
Monia1109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 13
Dot.: Karmienie kota

Mój kot jest bardzo aktywny bo jest jeszcze młody ale ma wrażliwy żołądek. Muszę bardzo uważać na to jaką karmę mu podaję. Na razie jego numerem jeden jest mokra karma bozita. Kawałki kurczaczka w galarecie. Co do suchej karmy to również wybrałam taką, którą poleciła mi Pani weterynarz. Mokrą daję mu rano i wieczorem
Monia1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 15:27   #7
mrozek_nat
Przyczajenie
 
Avatar mrozek_nat
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Karmienie kota

Najlepiej nie przekarmiać kota. Ja kupiłam taką miskę, która 'dozuje' posiłki - tzn wrzucam je wczesniej i nie musze sie martwic ze kot nie ma co jesc, kiedy mnie w pracy dluzej zatrzymaja albo na mieście )
__________________
You can't hurry love...
mrozek_nat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-26, 13:49   #8
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: Karmienie kota

To zależy ile waży Twój kot. Dawkę pokarmu może ustalić weterynarz.
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-29, 19:29   #9
AgaLk
Raczkowanie
 
Avatar AgaLk
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 232
Dot.: Karmienie kota

Ja mam dwa koty.
Zalecenia od hodowcy: sucha ma ciągle być dostępna, woda ciągle dostępna, mokra dwa razy dziennie (rano i wieczorem).
Porcja mokrego na dwa koty to puszka 100g-70g. Dzielę taką puszkę na pół i to jest jedna porcja mokrego dla kota. Aczkolwiek moje to są puszkowe niejadki.
Sucha karma jest dla nich najważniejsza
AgaLk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 12:21   #10
push_30
Przyczajenie
 
Avatar push_30
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Karmienie kota

Ja taką puszkę 140 g mieszam z suchą karmą i dziele na 4 koty. Nie wyrobiłabym z kasą inaczej
__________________
Podążaj własną drogą...
push_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 16:31   #11
AgaLk
Raczkowanie
 
Avatar AgaLk
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 232
Dot.: Karmienie kota

Cytat:
Napisane przez push_30 Pokaż wiadomość
Ja taką puszkę 140 g mieszam z suchą karmą i dziele na 4 koty. Nie wyrobiłabym z kasą inaczej
Ładne stadko
AgaLk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-22, 13:37   #12
mrozek_nat
Przyczajenie
 
Avatar mrozek_nat
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Karmienie kota

Kurcze to spora kotowa rodzinka właśnie to rodzeństwo czy każdy niespokrewniony ?
__________________
You can't hurry love...
mrozek_nat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-06, 00:09   #13
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Karmienie kota

Czy jest ktoś kto nie podaje gotowych karm, a karmi zwierzaka mięskiem ?
Mieszkam w Norwegii i tu większość znanych mi osób podaje kotom tuńczyka z puszki. Czy poza tym należy podawać jeszcze kotom jakieś suplementy

W Polsce moja współlokatorka karmiła kota karmą znanego producenta z saszetek, a słyszałam, że to nie jest zdrowy sposób.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-06, 05:50   #14
martella30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 119
Dot.: Karmienie kota

Można karmić kota barfem ale musi być suplementowany. Kotu niezbędna jest tauryna, której sam nie wytwarza a której za mało jest w zwykłym mięsie. Dlatego karmy kocie mają zawsze dodatek tauryny.
martella30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-06, 06:47   #15
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Karmienie kota

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Czy jest ktoś kto nie podaje gotowych karm, a karmi zwierzaka mięskiem ?
Mieszkam w Norwegii i tu większość znanych mi osób podaje kotom tuńczyka z puszki. Czy poza tym należy podawać jeszcze kotom jakieś suplementy

W Polsce moja współlokatorka karmiła kota karmą znanego producenta z saszetek, a słyszałam, że to nie jest zdrowy sposób.
Tuńczyka nie można za dużo. Kot może się zatruć.
Bezkarnie można tylko niektóre ryby i to raczej te świeże. Taką jest np. dorsz. Jest już książka "Kot na diecie barf". Polecam, chyba można kupić w ebook. Tak, koniecznie z barfem miesza się suplementy.Z gotowych mieszanek możesz poszukać Easy Barf albo Felini Complete.
Jeśli karma jest pełnoporcjowana, ale dobrej jakości to kotu nie szkodzi. Niektóre koty mogą być tylko na karmach suchych, ale dobrej jakości. Niektóre schorzenia wręcz tego wymagają i jest to też dopuszczalne. W kocim jedzeniu nie powinno być wcale dodatków cukru- kot nie ma receptorów smaku słodkiego, tylko od tego tyje, ale nie czerpie z tego energii (niestety jest go sporo w tanich saszetkach i chrupkach). Kot to 100% mięsożerca i każda wysokomięsna karma będzie dla niego dobra. Tak jak ktoś wspomniał ważne są typowo kocie aminokwasy- tauryna, lizyna. Kot nie wytwarza też kwasu foliowego, a też go potrzebuje dlatego musi skubać jakieś roślinki zielone- pietruszkę, kocią trawkę, jakieś wysiane żyto itp. Moje lubią pietruszkę i wcale im się nie dziwię bo ma dużo witaminy C, która dla kota jest bardzo zdrowa.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 11:22   #16
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Karmienie kota

Cytat:
Napisane przez martella30 Pokaż wiadomość
Można karmić kota barfem ale musi być suplementowany. Kotu niezbędna jest tauryna, której sam nie wytwarza a której za mało jest w zwykłym mięsie. Dlatego karmy kocie mają zawsze dodatek tauryny.
Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Tuńczyka nie można za dużo. Kot może się zatruć.
Bezkarnie można tylko niektóre ryby i to raczej te świeże. Taką jest np. dorsz. Jest już książka "Kot na diecie barf". Polecam, chyba można kupić w ebook. Tak, koniecznie z barfem miesza się suplementy.Z gotowych mieszanek możesz poszukać Easy Barf albo Felini Complete.
Jeśli karma jest pełnoporcjowana, ale dobrej jakości to kotu nie szkodzi. Niektóre koty mogą być tylko na karmach suchych, ale dobrej jakości. Niektóre schorzenia wręcz tego wymagają i jest to też dopuszczalne. W kocim jedzeniu nie powinno być wcale dodatków cukru- kot nie ma receptorów smaku słodkiego, tylko od tego tyje, ale nie czerpie z tego energii (niestety jest go sporo w tanich saszetkach i chrupkach). Kot to 100% mięsożerca i każda wysokomięsna karma będzie dla niego dobra. Tak jak ktoś wspomniał ważne są typowo kocie aminokwasy- tauryna, lizyna. Kot nie wytwarza też kwasu foliowego, a też go potrzebuje dlatego musi skubać jakieś roślinki zielone- pietruszkę, kocią trawkę, jakieś wysiane żyto itp. Moje lubią pietruszkę i wcale im się nie dziwię bo ma dużo witaminy C, która dla kota jest bardzo zdrowa.
Dzięki za odpowiedź.

Poczytałam też o żywieniu na forum miau i jestem jeszcze bardziej skołowana niż wcześniej.
Nie planowałam zakupu żadnych książek, ja nie chce zakładać hodowli tylko przygarnąć 1 kota i kupować mu jedzenie w sklepie.
Tam strasznie wszystko krytykują, że nawet weterynarze koty chcą im truć, bo sugerują niedobrą karmę
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 17:07   #17
martella30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 119
Dot.: Karmienie kota

Bo karmy są różne. Kot to mięsożerca i karma dla kota powinna zawierać jak najwięcej mięsa. Więc wszelkie karmy typu 4% kurczaka to syf. Najzdrowszy dla kota jest barf suplementowany. Jeśli nie barf to dobre, wysokomięsne puszki dla kotów lub sucha bezzbożowa. Trzeba czytać składy.
martella30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 19:58   #18
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Karmienie kota

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.

Poczytałam też o żywieniu na forum miau i jestem jeszcze bardziej skołowana niż wcześniej.
Nie planowałam zakupu żadnych książek, ja nie chce zakładać hodowli tylko przygarnąć 1 kota i kupować mu jedzenie w sklepie.
Tam strasznie wszystko krytykują, że nawet weterynarze koty chcą im truć, bo sugerują niedobrą karmę
Nie musisz kupować żadnych książek. Wystarczy kalkulator do liczenia ilości potrzebnych suplementów, chwila nauki i tyle. Jak są zróżnicowane mięsa, to zawsze wszystko ładnie wychodzi.
Jest to trochę czasochłonne w przygotowywaniu, ale dużo tańsze niż puszki.
Ale jak nie chcę ci się w to bawić, to wysokomiesne puszki będą ok. Tylko żadne whiskasy i inne tego typu. Patrz na składy. Nie mogą mieć żadnych zboz. Samo mięso i podroby.

Co do autorki pytania, to istnieją też koty który zjedzą każda ilość żarcia i jedyną opcja jest wydzielanie porcji 2-3 razy dziennie, a zostawianie jakiejkolwiek suchej w misce nie ma racji bytu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 14:06   #19
przemyslawa1J
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 9
Dot.: Karmienie kota

My mamy 3 koty tzn. 1 kocura i dwie młodsze kotki. Dostają łącznie 800 gramów mokrej karmy na dobę 3 razy dziennie, a sucha karma jest zawsze w misce do oporu. Dodatkowo dostają wodę do picia i nieraz mleko. Od czasu do czasu dostają resztki z kuraczaka lub w trakcie przyrządzania obiadu kawałki surowego mięsa. Koty nie narzekaja i nie są wychudzone. Dodam, że raczej siedzą w mieszkaniu i są mało aktywne.
przemyslawa1J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-17, 10:01   #20
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Karmienie kota

Moja jest karmiona tylko suchą karmą, mokrą dostaje raz na jakiś czas. Karmę ma stale dostępną w misce i sama sobie dawkuje
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 13:48   #21
aga_green
Przyczajenie
 
Avatar aga_green
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 26
Dot.: Karmienie kota

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Moja jest karmiona tylko suchą karmą, mokrą dostaje raz na jakiś czas. Karmę ma stale dostępną w misce i sama sobie dawkuje
Kot nie powinien w ogóle jeść suchej karmy!!! Jestem behawiorystką kocią i największym utrapieniem z jakim się spotykam jest, to że ludzie wciąż myślą, że sucha karma jest dla kociego układu pokarmowego dobra. Otóż nie, jest to główna przyczyna chorób z jakimi później borykają się zwierzęta - prowadzą one najczęściej do śmierci w wyniku powstających schorzeń, zapaleń nerek lub nowotworów. Układ pokarmowy kota należy do najbardziej skomplikowanego w świecie ssaków, jest mnóstwo badań z którymi można się zapoznać. Żeby kot mógł normalnie przetrawić DOBRĄ suchą karmę (a więc absolutnie nie taką z whiskasa albo rossmanna) powinien wypić dziennie dwie szklanki wody, co jest niemożliwe - kot przyjmuje ok 50 ml.W suchej karmie zawarte są zboża, których koty absolutnie jeść nie powinny. Dieta kocia opierać się ma na dobrej jakościowo mokrej karmie bytowej oraz mokrej uzupełniającej, jak i surowym mięsie. Robisz kotu krzywdę podając mu jako główny składnik diety suchą karmę.

Dołączam grafikę na ten temat, mam nadzieję że się wyświetli, Jeśli nie, zapraszam do tego wątku:
https://www.facebook.com/GatosDePau/...4477421310091/


Edytowane przez aga_green
Czas edycji: 2019-03-24 o 13:51 Powód: zapomnialam coś dodać
aga_green jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 15:47   #22
agnieszka_troc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Karmienie kota

Dawkę podawanego pokarmu ustaliła mi Pani weterynarz i polecam takie rozwiązanie, jestem spokojniejsza a kot nauczył się dzielić sobie jedzenie tak aby starczyło na cały dzień. Oczywiście na początku musiałam podawać kilka razy w ciągu dnia i z czasem już nie było potrzeby dzielenia
agnieszka_troc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 19:21   #23
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Karmienie kota

Cytat:
Napisane przez aga_green Pokaż wiadomość
Kot nie powinien w ogóle jeść suchej karmy!!! Jestem behawiorystką kocią i największym utrapieniem z jakim się spotykam jest, to że ludzie wciąż myślą, że sucha karma jest dla kociego układu pokarmowego dobra. Otóż nie, jest to główna przyczyna chorób z jakimi później borykają się zwierzęta - prowadzą one najczęściej do śmierci w wyniku powstających schorzeń, zapaleń nerek lub nowotworów. Układ pokarmowy kota należy do najbardziej skomplikowanego w świecie ssaków, jest mnóstwo badań z którymi można się zapoznać. Żeby kot mógł normalnie przetrawić DOBRĄ suchą karmę (a więc absolutnie nie taką z whiskasa albo rossmanna) powinien wypić dziennie dwie szklanki wody, co jest niemożliwe - kot przyjmuje ok 50 ml.W suchej karmie zawarte są zboża, których koty absolutnie jeść nie powinny. Dieta kocia opierać się ma na dobrej jakościowo mokrej karmie bytowej oraz mokrej uzupełniającej, jak i surowym mięsie. Robisz kotu krzywdę podając mu jako główny składnik diety suchą karmę.
Przestań uogólniać, bo nie masz racji. W suchej karmie moich kotów nie ma żadnych zbóż, i bynajmniej nie jest jedyną tego typu karmą na rynku. Składniki:

Cytat:
Świeża wołowina angus (8%), świeże mięso dzika (4%), świeże mięso bizona (4%), świeża lub surowa jagnięcina romney (4%), świeża wieprzowina yorkishire (4%), świeża wątroba wołowa (4%), świeża wątroba dzika (4%), świeże żołądki wołowe (4%), świeże całe sardynki (4%), świeże całe jaja (4%), jagnięcina (dehydratyzowana, 4%), wołowina (dehydratyzowana, 4%), cały śledź (dehydratyzowany, 3,5%), całe sardynki (dehydratyzowane, 3,5%), baranina (dehydratyzowana, 3,5%), tłuszcz wołowy (3,5%), świeże nerki wołowe (3,5%), świeże serce wołowe (3,5%), wieprzowina (dehydratyzowana, 3,5%), cała czerwona soczewica, cała zielona soczewica, cały groch zielony, włókno soczewicy, cała ciecierzyca, cały groch żółty, cała fasola pinto, świeża wątroba wieprzowa (1,5%), świeża wątroba jagnięca (1,5%), dorsz (dehydratyzowany, 1,5%), olej ze śledzia (1%), żołądki jagnięce (1%), chrząstki wołowe (dehydratyzowane, 1%), lucerna, wątroba wołowa (liofilizowana), żołądki wołowe (liofilizowane), wątroba jagnięca (liofilizowana), żołądki jagnięce (liofilizowane), świeża cała dynia, świeża cała dynia piżmowa, świeża cała cukinia, świeży cały pasternak, świeża marchew, świeże całe jabłka red delicious, świeże całe gruszki bartlett, świeży jarmuż, świeży szpinak, świeże liście buraków, świeże liście rzepy, brązowy kelp, cała żurawina, całe borówki, całe jagody saskatoon, korzeń cykorii, kurkuma, ostropest plamisty, korzeń łopianu, kwiat lawendy, korzeń prawoślazu lekarskiego, owoce dzikiej róży.
Karmię koty mokrą karmą i surowym mięsem, ale oprócz tego oba lubią chrupiącą suchą karmę o powyższym składzie. Jeśli jej nie dostają, to podjadają suchą karmę psu. Po konsultacji z weterynarzami nie widzę jakichkolwiek przyczyn żeby nie podawać im kociej suchej karmy.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 07:56   #24
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Karmienie kota

ABSOLUTNIE ŻADNEJ SUCHEJ KARMY! Błagam Was, chcecie swoim kotom zniszczyć nerki???? Kot to zwierzę półpustynne i idzie pić dopiero wtedy, kiedy naprawdę potrzebuje. Jedząc suchą karmę, jego organizm oddaje całą wodę, by ją zmiękczyć. Powoli siadają nerki i cały układ moczowy. Zbrodnia!!!


Masz dwie prawidłowe metody karmienia kota:
1. BARF- surowe mięso, ale wówczas musisz nauczyć się suplementować witaminami i odżywkami, co jest dość ciężkie, żeby nie narobić krzywdy.


2. Karmienie mokrą karmą DOBREJ JAKOŚCI (zamawiasz np. na Zooplus- Feringa, Animonda Carny- jak chcesz mam spis w podziale na karmy dobre, średnie i dopuszczalne), trzy razy w tygodniu zamienisz jeden posiłek na mięso szkieletowe (takie z tkankami) i dajesz w całości, by kot je rozszarpał i raz w tygodniu jajko na sierść.



Kot to drapieżnik, mięsożerca, a nie chrupkożerca!!!
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 13:18   #25
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Karmienie kota

Bardzo mnie „bawią” te mądre wypowiedzi „znawców” typu „żadnej suchej karmy!!!!”; zbrodnia!!! Oraz modny ostatnio Barf. Bo każdy ma czas i możliwości finansowe, żeby bawić się w samodzielne robienie karmy. A co jeśli kot nie chce jeść mokrej karmy (co wcale nie jest rzadkie)? Sama mam takiego kota. W pewnym momencie po prostu zaczęła wszystko zostawiać i jeść tylko suchą. Mam dom zawalony puszkami Animondy. Co wtedy, skoro kot nie chce? Mam ją zmusić? Żadne sugerowane sposoby, typu dosmaczanie, podgrzewanie nie działają. Chciałabym sie też dowiedzieć dlaczego tak się dzieje, skoro „kot jest mięsożercą, a nie chrupkożercą” i w naturze zapewne je głównie mokre. Przyczynami nikt się nie zajmuje, tylko każdy daje głupie rady na poradzenie sobie z problemem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 09:09   #26
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Karmienie kota

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
Bardzo mnie „bawią” te mądre wypowiedzi „znawców” typu „żadnej suchej karmy!!!!”; zbrodnia!!! Oraz modny ostatnio Barf. Bo każdy ma czas i możliwości finansowe, żeby bawić się w samodzielne robienie karmy. A co jeśli kot nie chce jeść mokrej karmy (co wcale nie jest rzadkie)? Sama mam takiego kota. W pewnym momencie po prostu zaczęła wszystko zostawiać i jeść tylko suchą. Mam dom zawalony puszkami Animondy. Co wtedy, skoro kot nie chce? Mam ją zmusić? Żadne sugerowane sposoby, typu dosmaczanie, podgrzewanie nie działają. Chciałabym sie też dowiedzieć dlaczego tak się dzieje, skoro „kot jest mięsożercą, a nie chrupkożercą” i w naturze zapewne je głównie mokre. Przyczynami nikt się nie zajmuje, tylko każdy daje głupie rady na poradzenie sobie z problemem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Życzę zatem zdrowia dla kota i ..współczuję mu. Z mojej strony EOT, bo z faktami się nie dyskutuje, a fakt jest taki, że niestety karma sucha niszczy kotu zdrowie. Ale fakt to Twój kot, Twoja sprawa.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 14:12   #27
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Karmienie kota

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
Bardzo mnie „bawiąâ€ te mądre wypowiedzi „znawców” typu „żadnej suchej karmy!!!!”; zbrodnia!!! Oraz modny ostatnio Barf. Bo każdy ma czas i możliwości finansowe, żeby bawić się w samodzielne robienie karmy. A co jeśli kot nie chce jeść mokrej karmy (co wcale nie jest rzadkie)? Sama mam takiego kota. W pewnym momencie po prostu zaczęła wszystko zostawiać i jeść tylko suchą. Mam dom zawalony puszkami Animondy. Co wtedy, skoro kot nie chce? Mam ją zmusić? Żadne sugerowane sposoby, typu dosmaczanie, podgrzewanie nie działają. Chciałabym sie też dowiedzieć dlaczego tak się dzieje, skoro „kot jest mięsożercą, a nie chrupkożercąâ€ i w naturze zapewne je głównie mokre. Przyczynami nikt się nie zajmuje, tylko każdy daje głupie rady na poradzenie sobie z problemem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przestać zapewniać dostęp non-stop do suchej karmy.
Jest sporo sposobów na zmianę karmy.
Poza tym Animonda to nie jedyna wysokomięsna karma. Akurat mój kot za Animondą też nie przepada. Czasem mu daję, bo mam sporo puszek ze starych zamówień, ale kręci nosem. Czasem mieszam z innymi karmami. Ale do Animondy musi porządnie zgłodnieć. A są karmy, które przysłowiowo "wciąga nosem".
Przy suchej karmie kot pije zdecydowanie za mało. Jego posiłek powinien się składać w ok. 70-80% z wody. Suche karmy w najlepszym wypadku mają wilgotność na poziomie 20-25% (mokre na poziomie 77-80%), resztę kot musiałby wypić, a koty z natury nie piją za wiele.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 20:21   #28
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Karmienie kota

martaakow, które karmy Twój kot "wciąga nosem"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 12:24   #29
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Karmienie kota

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;88177938]martaakow, które karmy Twój kot "wciąga nosem"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Też się chętnie dowiem mam kotkę prawie 13 letnią i kocura 6 lat. O ile kocur oprócz surowizny młóci wszystko to kotka od jakiegoś czasu stała się bardzo wybredna co do mokrych karm. Najchętniej jadła by tylko kurczaka albo wątróbkę i suche, którego staram się w ogóle nie podawać. Puszek wysokomiesnych unika natomiast jak ognia. Czasami poskubie shebe albo gourmet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 13:32   #30
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Karmienie kota

Mój kot jest absolutnie nieprzewidywalny nawet jak już sobie zapiszę markę i smak, które mu pasują lub nie, to następnym razem z tymi samymi potrafi być problem

Ale to może być też kwestia partii produkcyjnej i wielkości puchy, na kocich grupach często słyszałam historie, że ten sam smak z puszki 200g wchodzi super, a ten sam 400/800 już nie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-04 15:41:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.