Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-05, 17:09   #1
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235

Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?


Witam! Piszę, ponieważ w tym temacie jestem absolutnie zielona, a opinie są bardzo skrajne. Chodzi o stosowanie lekkich podkładów, pudru, różu, fluidów itp. Czy te kosmetyki stosowane w wieku, powiedzmy, lat 20 mogą zniszczyć skórę i w późniejszych latach życia bedzie ona wyglądała staro? A może jest odwrotnie, i stosowanie tych kosmetyków w rzeczywistości pomaga naszej skórze, ponieważ nie jest ona w ten sposób bezpośrednio narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych? Spotykam się z bardzo różnymi opiniami, zazwyczaj słyszę jednak, że używanie tych wszystkich "upiększaczy" w młodości, będzie skutkowało nieciekawym wyglądem twarzy w starszym wieku. Bardzo proszę o wypowiedzi
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 17:48   #2
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Prawda jest taka że jeśli co wieczór przeprowadza się staranny demakijaż to nic a nic nie szkodzi bo tutaj z reguły chodzi przesuszenie skóry albo zapchane pory przesuszenie występuje po podkładach matujących ja pod nie używam kremu nawilżającego pozdrawiam cieplutko
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 10:28   #3
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Mnie się wydaje, że raczej podkłady i pudry nie szkodzą (pod warunkiem że nie są kupione na bazarku za 4 zł).
Podkłady mają dużo składników pielęgnacyjnych, nawilżających, liftingujących-do wyboru do koloru,co komu jest potrzebne.
Biorąc pod uwagę, że w pradawnych czasach kobietom po stosowaniu różu na policzki wypadały zęby to dziś jesteśmy -my kobiety- w o wiele lepszej sytuacji
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 16:48   #4
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Kosmetyki absolutnie nie szkodzą i właśnie osoby, które wczesnie zaczęły się malować zazwyczaj mają bardziej wypielęgnowaną i zdrową skórę. Fluidy, pomadki, cienie do powiek zawieraja liczne witaminy i związki odżywcze, filtry przeciwsłoneczne, które chronią nas w ciągu dnia przed negatywnym działaniem słońca. Porównując skórę osoby malującej się i nie malujacej się zdecydowanie ta pierwsza jest w o wiele lepszym stanie.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 17:44   #5
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

mam znajoma która w wieku 30 lat wygląda na 40 parę..ale to wina solarki i tego ze maluje sobie oczy na czarno dośc mocno..ale staro wygląda bardzo..ale deliktne używanie, nie "tapeta" od razu i zmywanie ich ZAWSZE wieczorem lub kiedy już nigdzie nie wychodzisz, a jak masz wolny dzień i nie musisz nigdzie iść to daj odpocząć cerze i nie maluj jej tylko kremik nawilżający połóż..i będzie dobrze..podobał mi się kiedys tekst jeden.."robimy konkurs która się szybciej zestarzeje, nie zmywamy makijażu na noc!"
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 19:49   #6
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Nie szkodzą jeśli są dobrze dobrane i codziennie wykonujemy demakijaż.

Wiem, że trzeb używać lepszych podkładów, pudrów, tuszy do rzęs (conajmniej średnia półka, najlepiej apteczne lub z wyższej półki), ale szkoda mi pieniędzy na drogie cienie. I nie wiem czy takie z niższej półki mogą zrobić jakąś szkodę? Wiem, że Ingloty Vertigo trochę podrażniają mi oczy. Ale jeśli taki cień nie uczula to można go bez obaw używać? Często widzę na MM, że dziewczyny używają cieni Carlo di Roma czy Ruby Rose (to chyba firmy z niższej półki z tego co się orientuję i nie wiem czy one nie szkodzą. Kiedyś miałam podkład z Under Twenty Erisa i zrobił mi taką gęsią skórkę pod oczami i teraz boję się używać tak tanich kosmetyków . A wy?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 20:06   #7
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Ale eris to bardzo dobra firma, mają tanią linię kosmetyków jak i droższą i jako jedyna firma kosmetyczna w Polsce ma swoje labolatorium. W dzisiejszych czsach każde kosmetyki zawierają mnustwo środków pielęgnacyjnych, nawet te tanie.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-06, 20:23   #8
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Wydaje mi się,że dzisiejsze kosmetyki nie szkodzą,ale prawdą jest,że używając kosmetyków takich jak podkłady,pudry,można zaniedbać pielęgnację,bo skóra umalowana wygląda lepiej.
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 12:05   #9
Nati femme fatale
Zadomowienie
 
Avatar Nati femme fatale
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 449
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Nie szkodzą jeśli są dobrze dobrane i codziennie wykonujemy demakijaż.

Wiem, że trzeb używać lepszych podkładów, pudrów, tuszy do rzęs (conajmniej średnia półka, najlepiej apteczne lub z wyższej półki), ale szkoda mi pieniędzy na drogie cienie. I nie wiem czy takie z niższej półki mogą zrobić jakąś szkodę? Wiem, że Ingloty Vertigo trochę podrażniają mi oczy. Ale jeśli taki cień nie uczula to można go bez obaw używać? Często widzę na MM, że dziewczyny używają cieni Carlo di Roma czy Ruby Rose (to chyba firmy z niższej półki z tego co się orientuję i nie wiem czy one nie szkodzą. Kiedyś miałam podkład z Under Twenty Erisa i zrobił mi taką gęsią skórkę pod oczami i teraz boję się używać tak tanich kosmetyków . A wy?

To ja Ci z czystym sumieniem mogę polecić cienie Ruby Rose - efekt dają świetny, są dość trwałe i delikatne, nie szkodzą oczom.
Oprócz nich stosuję jeszcze cienie Sephory, inne kosmetyki do makijażu Sephory też są fajne.Ale lubię także L'oreal i Lancome(podkład),IsaDorę, Maybelline,Gosh(mój faworyt).

Lubię w siebie inwestować, ale te droższe kosmetyki nieraz okazują się nic niewarte i czasem też daję szansę tym tańszym(tylko nie kupuję gdzieś na bazarku), w ten właśnie sposób odkryłam Ruby Rose.

A np. Erisa nic mi nie służy,ani kosmetyki do pielęgnacji, ani podkłady.Sugerowałam się tym, że to laboratorium i takie znane, zawiodłam się na jednych, inne mnie uczuliły.
__________________
"Kobiety są jak przekład: piękne nie są wierne, wierne nie są piękne."
G.B.Shaw

tu znajdował się podpis mojego ex-męża o treści:
dokładnie, kochanie, dokładnie(znał moje hasło) więc...Tobie(skoro zgadzasz się z powyższym cyt.pana Shaw) pozostaje znaleźć sobie taką niepiękną!może Cię nie zdradzi
Nati femme fatale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 17:46   #10
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
Kosmetyki absolutnie nie szkodzą i właśnie osoby, które wczesnie zaczęły się malować zazwyczaj mają bardziej wypielęgnowaną i zdrową skórę. Fluidy, pomadki, cienie do powiek zawieraja liczne witaminy i związki odżywcze, filtry przeciwsłoneczne, które chronią nas w ciągu dnia przed negatywnym działaniem słońca. Porównując skórę osoby malującej się i nie malujacej się zdecydowanie ta pierwsza jest w o wiele lepszym stanie.
Zapomniałaś dodać,że mają również rozszerzone pory-co wdzięku i urody nie dodaje.

I pierwsze słyszę,żeby osoba stosująca pudry/fluidy i tym podobne zapychacze miała ładniejszą cerę niż osoba,która tego nie stosuje.

Należę do tej drugiej grupy osób i mam idealną cerę .

Do autorki wątku-nie istnieje coś takiego jak "lekkie podkłady,pudry,róże i fluidy" .Użycie tej nazwy to tylko chwyt reklamowy,żeby sprzedać produkt ,który w rzeczywistości robi więcej szkody niż pożytku.A buzię ,przed wpływem czynników zewnętrznych można,a nawet trzeba chronić kremami -a nie pudrami.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 20:16   #11
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Zapomniałaś dodać,że mają również rozszerzone pory-co wdzięku i urody nie dodaje.

I pierwsze słyszę,żeby osoba stosująca pudry/fluidy i tym podobne zapychacze miała ładniejszą cerę niż osoba,która tego nie stosuje.

Należę do tej drugiej grupy osób i mam idealną cerę .

Do autorki wątku-nie istnieje coś takiego jak "lekkie podkłady,pudry,róże i fluidy" .Użycie tej nazwy to tylko chwyt reklamowy,żeby sprzedać produkt ,który w rzeczywistości robi więcej szkody niż pożytku.A buzię ,przed wpływem czynników zewnętrznych można,a nawet trzeba chronić kremami -a nie pudrami.
Fresa no nie we wszystkich przypadkach od razu występują rozszerzone pory itp. a to czy dziewczyna ma ładniejszą cere przez malowanie lub właśnie nie malowanie sie mhm.Bardziej na wizerunek naszej cery mają wpływ hormony, geny, dieta itp
Od 14 roku życia nakładam na buzie podkłady i trwa to juz 10 lat, mam nadal buzie niemowlaka, ale musze ją chronić przed zanieczyszczeniami, mrozem, musze także uważać na zbyt gorące powietrze bo jest bardzo ukrwiona i od razu robi sie czerwona, zwłaszcza nosek taki urok mej skóry i dlatego stosowanie na krem dodatkowo podkładu w kamieniu jest dla mnie super rozwiązaniem.Mam wtedy ładnie ujednolicony kolor twarzy i zmatowioną buzie bo używam tylko półtłustych kremów (innych moja buzi nie trawi).
Oczywiście wszystko z umiarem, nadmiar kosmetyków może powodać zapychanie skóry, wkońcu biedaczka nie może normalnie oddychać a później wyskakują różne niespodzianki.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-09, 10:00   #12
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Jeżeli pamiętamy o demakijażu co jest KONIECZNE to jak najbardziej wszystko jest OK.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 10:05   #13
Lilia Wiktoria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Makijaż chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnetrznymi, więc pomaga zachwowac młodość skóry, trzeba tylko pamietać o umiarze i codziennym demakijażu.Ważne jest także, aby używać lepszych kosmetyków, nie tych za 3,4 zł, bo takie to na pewno zaszkodzą.
Lilia Wiktoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 15:45   #14
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Widzę, że zdania są jednak podzielone.
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 13:38   #15
Olka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Mam pytanie. Dziś usłyszałam, że w moim wieku [14 lat] nie można używac fluidów, pudrów itp., bo skóra się jeszcze rozwija i to jej zaszkodzi. To prawda?
pozdrawiam
Olka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 13:49   #16
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez Lilia Wiktoria Pokaż wiadomość
Makijaż chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnetrznymi, więc pomaga zachwowac młodość skóry, trzeba tylko pamietać o umiarze i codziennym demakijażu.Ważne jest także, aby używać lepszych kosmetyków, nie tych za 3,4 zł, bo takie to na pewno zaszkodzą.

Od kiedy to makijaż chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi?
Kupa barwników,silkonów itp ma nas chronić?

Chronić to mogą np wysokie apteczne filtry, odpowiednie kremy i sera ale na pewno nie makijaż on ma nas głownie upiększać i zakrywać niedoskonałości.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 16:54   #17
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Przecież większość fluidów zawiera filtry przeciwsłoneczne!
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 05:51   #18
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Ale jakie ?5 a może coś szcezgólnie "wysokiego" 15? One są niestabilne i profilaktyka przeciwzmarszczkowa to nie jest.Zainteresowanych bardziej tematem odsyłam na Biochemię.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 11:54   #19
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

profilaktyka przeciwzmarszczkowa to nie jest.
Nie jest? a podkłady liftingujące?
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-16, 13:21   #20
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
profilaktyka przeciwzmarszczkowa to nie jest.
Nie jest? a podkłady liftingujące?
podkład liftingujący ma za zadanie napiąć,naciągać skórę, a nie zapobiegać zmarszczka i wypełniac je
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 19:17   #21
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

A kto mówi o wypełnianiu zmarszczek?
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 19:35   #22
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
A kto mówi o wypełnianiu zmarszczek?
to jest poprostu podanie przykładu, że liftingujący to liftingujący a nie zapobiegający zmarszczką lub robiący z nimi cokolwiek innego.
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 20:18   #23
martusia810
Raczkowanie
 
Avatar martusia810
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 307
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

No właśnie, sama sobie odpowiedziałaś. A jeżeli mowa o wypełnieniu zmarszczek to niestety nie kosmetyki i makijaż ale botokos.
martusia810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 20:43   #24
bro
Raczkowanie
 
Avatar bro
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 497
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

a tak dla sprostowania to botoks też zmarszczek nie wypełni tylko co innego z nimi zrobi :P
__________________
devon rex - moja nowa miłość
bro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 07:31   #25
iziz08
Zadomowienie
 
Avatar iziz08
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Tucson,Arizona
Wiadomości: 1 007
GG do iziz08
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

wedlug mnie dobre kosmetyki kolorowe napewno mniej szkodza niz te no name z bazarkow,ktore nie wiadomo ile leza na sloncu i jak sa przechowywane,tyczy sie to tez kremow,wiadomo ze podklad nie bedzie dzialal jak krem bo nie do tego sluzy on ma upikszac,czy szkodzi mysle ze jak nie jest wlasciwy to moze i przede wszystkim jak sie nie dba o demakijaz to na 100% nie bedzie to dobry efekt dla cery,fakt ze wiele kosmetykow ma zwiazki pielegnujace ale tez wiele dziwnych utrwalaczy i tym podobnych ktore moga byc szkodliwe,wiec konkluzja jest jedna nie ma kosmetykow idealnych
__________________
Żyj z poczuciem spokojnej wyższości nad życiem, nie bój się biedy, nie żałuj straconego szczęścia, przecież nigdy nie jest tak, że ani goryczy do dna, ani słodyczy do pełna...

iziz08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 09:26   #26
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
No właśnie, sama sobie odpowiedziałaś. A jeżeli mowa o wypełnieniu zmarszczek to niestety nie kosmetyki i makijaż ale botokos.
ale ja o nic nie pytałam
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 08:32   #27
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Jak to w końcu jest z tą szkodliwością kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
profilaktyka przeciwzmarszczkowa to nie jest.
Nie jest? a podkłady liftingujące?

Podklad filtingujacy ma byc wedlug ciebie profilaktyka przeciwzmarszczkowa?

Zreszta skladnikow ktore "liftinguja" jest tyle tam co kot naplakal.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.