Kontuzja kolana a bieganie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-28, 20:08   #1
TakaSobieDziewuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Z laptopa ;)
Wiadomości: 110

Kontuzja kolana a bieganie


Jest tu wiele ćwiczących dziewczyn profesjonalnie więc może któraś spotkała się z takim problemem jak mój.

W listopadzie 2011 r w ciągu 2 tyg dość mocno upadłam na prawe kolona, raz na takie metalowy szyny od przesuwanych drzwi, drugi raz na kafelki. Kolano bolało bardzo mocno, czasami nawet nie byłam w stanie podnieść się z niskiego fotela. Praca nie pozwalała mi pójść do lekarz. Zmieniłam prace więc pierwsze co wycieczka do ortopedy( w tamtym roku) bo kolano wprawdzie rzadko się odzywa ale nie mogę na nie klękać i jest delikatnie opuchnięte. Po badaniu przez ortopedę diagnoza, że ona tu nic nie widzi więc skierowanie na usg też brak przyczyny. Niby stwierdziła, że przeciwwskazań do biegania nie ma. W tamtym roku nie odważyłam się biegać. W tym już dostaje czegoś jak pomyśle, że znów odpuszczę bieganie. Kolano nadal jest delikatnie opuchnięte (głównie jego przednia część) i klękanie na nie może się zakończyć łzami z bólu, zwłaszcza na twardej powierzchni. Staram się je oszczędzać i przez to czuje, że nadwyrężam zbytnio drugie kolano.

Pytanie do Was czy któraś z Was może wiedzieć co ja mam z tym kolanem? Jakie badanie mogę przeprowadzić by się dowiedzieć ? I najważniejsze czy z kontuzją kolana warto w ogóle zaczynać bieganie? (Obecnie całkowicie od podstaw ponieważ moja kondycja chyba pojechała na jakaś imprezę )
TakaSobieDziewuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 05:38   #2
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Kontuzja kolana a bieganie

Jeśli boli trzeba odpuścić. Też złapałam jakiś czas temu kontuzje, biegałam z bólem, bo "może trza rozbiegać" i było gorzej i gorzej. Pływaj, jeździj na rowerze póki nie wyleczysz go całkowicie.
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 12:20   #3
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Kontuzja kolana a bieganie

A byłaś u innego lekarza? Skoro Cię boli i jest cały czas spuchnięte, to chyba lepiej byłoby najpierw jakąś rehabilitację uskutecznić... Idź koniecznie jeszcze to sprawdzić

U mnie na wzmocnienie kolan świetnie się sprawdziły zajęcia na rowerze stacjonarnym.
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 08:55   #4
TakaSobieDziewuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Z laptopa ;)
Wiadomości: 110
Dot.: Kontuzja kolana a bieganie

Nie byłam u konsultacji u innego ortopedy, mamy w mieście innego ale to rzeźnik sportowy. Jak nie uprawiasz zawodowo sportu to dla niego symulujesz i zero delikatności przy spr objawów (boje się, że mi krzywdę zrobi). Mam rowerek stacjonarny więc spróbuje przez jakiś czas regularnie na nim jeździć i zobaczę czy pomoże. Co do pływania niestety nie potrafię i boje się wody
TakaSobieDziewuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 20:31   #5
slawe_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Kontuzja kolana a bieganie

Witaj TSD! Moim zdaniem absolutnie.... Temat chyba jest poważny, bo skoro od tak długiego czasu utrzymuje się opuchlizna, to nie jest dobrze. Opuchlizna to odpowiedź organizmu na zmiany spowodowane urazem lub stan zapalny, który może utrzymywać się bardzo długo. A tego się raczej nie "rozbiega". Szybciutko do lekarza, tylko innego (może ktoś Ci podpowie dobrego ortopedę, bo ten u którego byłaś nie podszedł profesjonalnie do problemu - każdy "normalny" lekarz zrobiłby badania - i kazał przyjść za jakiś czas na kontrolę, a ten tego nie zrobił!). Nie lekceważ problemu. Ja byłem też taki mądry że samo przejdzie: jedno kolano uszkodziłem na siatkówce plażowej; drugie przy skokach przez przeszkody. Oba skręcone potwornie i nie poszedłem w ogóle do lekarza... fakt: przez długi czas przykładałem rozbite tłuczkiem liście kapusty (śmieszne, ale fenomenalnie pomaga na opuchliznę!), jednak nie zlikwidowałem problemu do końca i jak je bardzo obciążę, to się "odzywają"... Powodzenia!
slawe_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 23:22   #6
KuNu
Wtajemniczenie
 
Avatar KuNu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 883
Dot.: Kontuzja kolana a bieganie

nie bardzo rozumiem takie podejscie,to podjedz do innego miasta do lekarza najpierw sprawdz opinie,poczytaj o polecanych lekarzach,
przed wizyta zrób sobie usg i rtg zeby bez sensu nie chodzic na wizyty
Choc jesli te badania nic nie wykaza być może konieczny będzie rezonans magnetyczny kolana.
To twoje zdrowie przecież,a co do biegania na pewno nie przy tak utrzymujacej sie opuchliznie,moze lepiej zapisz się na basen
KuNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 14:39   #7
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Kontuzja kolana a bieganie

Tylko lekarz i to czym prędzej,żadnych domowych sposobów.
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.