Farbowanie, pasemka... Czy da się to zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-15, 12:33   #1
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881

Farbowanie, pasemka... Czy da się to zrobić?


Zacznę od tego że mój naturalny kolor to ciemny blond, choc od 4 lat przyciemniam włosy do średniego brązu.
Ponad rok temu rozjaśniłam włosy do blondu, jednak potem zrobiłam farbę która wyszła dużo ciemniejsza niż miała wyjść

W tej chwili moje włosy wyglądają więc tak - u samej góry naturalne odrosty, potem moje naturalne włosy włosy pokryte wciąż farbą, która w dodatku zrudziała, a od środka długości włosa mam rozjaśnione włosy przykryte farbą. Same końcówki wyglądają jak rozjaśnione choć tego specjalnie nie widać na zdjęciach.

Ogólnie bardzo zalezy mi na tym, żeby zneutralizować rudy kolor i uzyskać chłodny odcień.
Jednocześnie chciałabym nieco rozjaśnić włosy - niedużo, tak do ciemnego blondu własnie. Planowalam rozjaśnić włoski a potem wyrównać kolor farbą. Fryzjerka odradziła mi jednak rozjaśnianie twierdząc, że nawet po pokryciu farbą kolor wyjdzie nierówno no i zniszczę włosy. Poradziła mi zrobienie sobie pasemek.
I tu zaczyna się mój problem tak w zasadzie

Chciałabym zrobić chłodniejszy kolor na włosach a potem zrobić sobie cienkie pasemka ( nie bardzo jasne - raczej cos w stylu refleksów, żeby rozjaśniły włosy i twarz)
ALE co gdy będe miała odrosty swojego koloru a włosy zaczną rudzieć? Znowu zrobię farbę, która przykryje pasemka, i znowu będę musiała robić pasemka... ?

Wiem, zagmatwałam sobie strasznie z tymi włosami

Na dole dodaje zdjęcia jakiego koloru są mniej więcej moje włosy teraz oraz efekt jaki chcialbym uzyskac ogólnie.
Może poradzicie mi coś, bo mnie już ręce opadają

Mam nadzieję że ktoś przebrnął przez tą historię

EDIT: Kompletnie zapomniałam dodać, ze myślałam o zrobieniu sobie koloru z palety matrixa: 6A - http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...WMwhrX_61CbxbQ

Jestem jednak otwarta na inne propozycje :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz 2.jpg (16,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaż 1.jpg (11,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaż 3.jpg (21,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaż 4.jpg (26,3 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez Yenes
Czas edycji: 2011-09-15 o 12:41
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:35   #2
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Farbowanie, pasemka... Czy da się to zrobić?

Up, Up
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 21:10   #3
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: Farbowanie, pasemka... Czy da się to zrobić?

Myślę, że powinnaś iść do fryzjerki i zapytać jaki kolor by Ci doradziła, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania. Wtedy mogłabyś kupić sobie jakąś farbę i u fryzjera zrobić pasemka. Nie znam się na tym aż tak dobrze, ale wydaje mi się, że nie powinien Ci tak kolor "szaleć" jak będziesz miała dodatkowo pasemka. Ale tak jak mówię- ja się nie znam, więc niech się wypowiedzą osoby mające doświadczenie w tej kwestii

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Zapomniałam dodać, że kolor 6A jest fajny. A z tej strony: http://allegro.pl/271-koloryzacja-ma...810728442.html kolor nr 5A Ci się nie podoba? Wydaje mi się, że byłby też ładny dla Ciebie.
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/



Edytowane przez Seline16
Czas edycji: 2011-09-16 o 20:52 Powód: literówka ;)
Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.