Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-21, 22:17   #2281
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc.
Musze zacząć uzywac filtrów ze wzgledu na kurację przeciwtradzikową i wypatrzyłam w aptece cos takiego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...cy-spf-30.html

Cenowo wypada fajnie przy tej pojemności.
Dostałam próbkę i krem jest bardzo leciutki,można go spokojnie dużo nałożyć.
Nie wiem jak z makijażem na nim,bo dzis go nie robiłam.Uzywam minerałów.
Będzie dostateczną ochroną przy retinoidzie zewnętrznym,który mam uzywać co drugi dzień?
Z góry dziekuje za pomoc
To jest na pewno właściwy skład? Bo ja tu żadnego filtra w nim nie widzę, jak źle patrzę, to proszę o oświecenie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 09:24   #2282
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To jest na pewno właściwy skład? Bo ja tu żadnego filtra w nim nie widzę, jak źle patrzę, to proszę o oświecenie
I ja nic nie widzę. Nie wiem, czy nawet fotostabilna i de facto istniejąca ochrona 30SPF to wystarczająco dużo przy retinoidach, nawet zewnętrznych. Pamiętam, że Ziemolina na swoim blogu polecała dla osób źle znoszących wysokie filtry przy trądziku krem żel suchy w dotyku Antheliosa SPF 30, tegoroczną nowość.
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 11:33   #2283
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To jest na pewno właściwy skład? Bo ja tu żadnego filtra w nim nie widzę, jak źle patrzę, to proszę o oświecenie
Na opakowaniu składniki podzielone są na Active i Inactive, ktoś przepisał tylko jedną część.
Active ingredients:
Avobenzone 3%
Octisalate 5%
Octocrylene 7%
loua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 12:24   #2284
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
Na opakowaniu składniki podzielone są na Active i Inactive, ktoś przepisał tylko jedną część.
Active ingredients:
Avobenzone 3%
Octisalate 5%
Octocrylene 7%
Czyli szału nie ma.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 12:36   #2285
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję dziewczyny za pomoc
Czyli musze poszukać czegoś innego jednak.Szkoda,bo stosuję się to fajnie.
Co polecacie w takim razie?
Stosuje lekki makijaż mineralny,w zasadzie uzywam teraz minerałów jako korektora tam gdzie muszę coś zakryć a nie na całą twarz.
Mam ogromny łojotok,dlatego dostałam retinoidy zewnetrzne.
Chciałabym by filtr nie spływał mi z twarzy i nie pogarszał jeszcze mojego problemu.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 13:04   #2286
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
A ja mając dość filtrowania (a muszę, bo najjaśniejszy fototyp+pociąg do retinoidów i kwasów), dałam ostatnią szansę filtrom azjatyckim. Kupiłam na Ebayu japoński Hada Labo UV creamy gel SPF50 PA++++ (czyli PPD co najmniej 16).
Jest cudowny: co prawda nałożony zbyt blisko oczu też lekko szczypie, ale to przechodzi. Spokojnie da się nałożyć 1 ml za 1 razem, pozostawia takie mokre wykończenie, nietłuste. Zero bielenia. Przy okazji nawilża. Po 10-15 min nie ma po nim śladu. BB trzyma się na nim świetnie. Zero ciasta, smug, itp. Nigdy więcej filtrów z Europy!
Wklejam skład z netu, na opakowaniu mam w krzaczkach:
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Isononyl Isononanoate, Alcohol, Dimethicone, PEF-12 Dimethicone, Polysilicone-15, Glycol Dimethacrylate Crosspolymer, Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Sodium Acetate Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Hydrolized Hyaluronic Acid, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polysilicone-13, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polystyrene, Polyvinyl Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanol Amine, Titanium Dioxide, Silica, Hydrogen Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Propylparaben

Mnie zawsze fascynowało to, ze Azjaci jakoś mogą wyrodukowac takie filtry, a reszta nacji nie. W czym jest problem? Inna technologia, czy z tymi wschodnimi filtrami cos nie tak (nie maja aż takiej ochrony?) ?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 13:40   #2287
peiz
Raczkowanie
 
Avatar peiz
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Chełm/Wrocław
Wiadomości: 391
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za pomoc
Czyli musze poszukać czegoś innego jednak.Szkoda,bo stosuję się to fajnie.
Co polecacie w takim razie?
Stosuje lekki makijaż mineralny,w zasadzie uzywam teraz minerałów jako korektora tam gdzie muszę coś zakryć a nie na całą twarz.
Mam ogromny łojotok,dlatego dostałam retinoidy zewnetrzne.
Chciałabym by filtr nie spływał mi z twarzy i nie pogarszał jeszcze mojego problemu.
Dla mnie jedyny, który nie pogarsza stanu skóry to Synchroline Aknicare Sun SPF 30. Pod makijaż mineralny też ok i przy atredermie nic nie szczypało
__________________
peiz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 14:21   #2288
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Mnie zawsze fascynowało to, ze Azjaci jakoś mogą wyrodukowac takie filtry, a reszta nacji nie. W czym jest problem? Inna technologia, czy z tymi wschodnimi filtrami cos nie tak (nie maja aż takiej ochrony?) ?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
No właśnie. Mnie specjalnie nie przekonują azjatyckie filtry.
Niskie ppd tych azjatyckich mi nie pasuje.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 14:23   #2289
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Mnie zawsze fascynowało to, ze Azjaci jakoś mogą wyrodukowac takie filtry, a reszta nacji nie. W czym jest problem? Inna technologia, czy z tymi wschodnimi filtrami cos nie tak (nie maja aż takiej ochrony?) ?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Wydaje mi się, że to kwestia technologii, wystarczy zresztą spojrzeć na europejskie i azjatyckie kremy BB: to zupełnie inna bajka.
A nawet jeśli ochrona UVA jest ciut mniejsza, otrzymuje się za to komfort noszenia i przyjemność stosowania takiego filtra. Azjatki je stosują i wyglądaja całkiem nieźle. A po naszej Ziaji SPF 50 i PPD ok 23, nakładanej w przepisowej ilości, też wyszły mi piegi na wiosnę, chociaż wcale aż tak dużo na słońcu nie przebywam ( a tak fajnie udało mi się je wybielić zimą).
A co do PPD jeszcze, to z azjatyckich warto wybierać te z oznaczeniem PA++++, mają PPD co najmniej 16. Słynny Vichy z ubiegłego roku miał co najwyżej 17.
Zresztą biorąc pod uwagę definicję PPD, to nie wiem czy różnica między 17 a 38 jest aż tak duża, czy to nie jest tak jak z róznicą między SPF 25 a 50 (czyli kilka procent).

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2014-06-22 o 14:32
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 14:43   #2290
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Patrzcie, co znalazłam na BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...20anty-UV.html

Podobno bardzo fajny i tańszy odpowiednik hydrolipidowego pharmacerisa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Interesujący produkt. Nigdy nie używałam filtrów Lirene. Ciekawe czy faktycznie nie bieli. To nowość w ofercie Lirene czy znacie już ten produkt ? Może ktoś podzieli się swoją opinią ??
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 15:50   #2291
bluegirl11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 65
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Tylko dwa filtry Wg mnie słaby i ja bym nie kupiła, bo potrzebuję większej i pewniejszej ochrony. No i wysoko w składzie jest alkohol. Jak nie masz suchej i wrażliwej cery, to ok.

Edit: Sorki, jest jeszcze trzeci Octocrylene. Chyba jako stabilizator do Parsolu?? Niech mnie ktos bardziej kompetentny poprawi
dziękuję skusiłam się na niego, ponieważ był dołączony do balsamu do opalania z Bielendy. O dziwo, mimo że moja cera ostatnio jest przesuszona i podrażniona, działa na nią jak delikatny opatrunek. Jak na razie jestem zadowolona, chociaż wiem że nie da mi super ochrony.
bluegirl11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 16:02   #2292
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Interesujący produkt. Nigdy nie używałam filtrów Lirene. Ciekawe czy faktycznie nie bieli. To nowość w ofercie Lirene czy znacie już ten produkt ? Może ktoś podzieli się swoją opinią ??
Ja też nigdy nie używałam filtrów Lirene. Podczytałam opinie poprzednich wersji tego filtru i dużo osób skarży się na słabą ochronę, że w czasie stosowania opaliły się i pojawiły się przebarwienia. Nie wiem co o tym myśleć

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-22, 18:39   #2293
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to kwestia technologii, wystarczy zresztą spojrzeć na europejskie i azjatyckie kremy BB: to zupełnie inna bajka.
A nawet jeśli ochrona UVA jest ciut mniejsza, otrzymuje się za to komfort noszenia i przyjemność stosowania takiego filtra. Azjatki je stosują i wyglądaja całkiem nieźle. A po naszej Ziaji SPF 50 i PPD ok 23, nakładanej w przepisowej ilości, też wyszły mi piegi na wiosnę, chociaż wcale aż tak dużo na słońcu nie przebywam ( a tak fajnie udało mi się je wybielić zimą).
A co do PPD jeszcze, to z azjatyckich warto wybierać te z oznaczeniem PA++++, mają PPD co najmniej 16. Słynny Vichy z ubiegłego roku miał co najwyżej 17.
Zresztą biorąc pod uwagę definicję PPD, to nie wiem czy różnica między 17 a 38 jest aż tak duża, czy to nie jest tak jak z róznicą między SPF 25 a 50 (czyli kilka procent).
"Faktor PPD informuje ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, przykładowo PPD = 7 oznacza, że do skóry wnika 7 razy mniej energii promieniowania UVA." Więc jak dla mnie różnica między 17 a 38 jest spora

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2014-06-22 o 18:45
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-23, 11:19   #2294
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Tak na chłopski rozum, to PPD 17 przepuszcza 100%/17 czyli niecałe 6% UVA, a PPD 38 100%/38=2,60% UVA. Więc róznica nie jest kolosalna.
Ale ja nie jestem ortodoksyjną filtromaniaczką, nie smaruję się filtrem siedząc w domu itp. Uważam,że we wszystkim należy zachować umiar, bo np za 10 lat może się okazać, że filtry chemiczne jednak szkodzą.
Oczywiście każdy ma swoje poglądy na ten temat.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-23, 14:31   #2295
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Tak na chłopski rozum, to PPD 17 przepuszcza 100%/17 czyli niecałe 6% UVA, a PPD 38 100%/38=2,60% UVA. Więc róznica nie jest kolosalna.
Ale ja nie jestem ortodoksyjną filtromaniaczką, nie smaruję się filtrem siedząc w domu itp. Uważam,że we wszystkim należy zachować umiar, bo np za 10 lat może się okazać, że filtry chemiczne jednak szkodzą.
Oczywiście każdy ma swoje poglądy na ten temat.
Ja już sama nie wiem jak to się liczy a bardzo mnie to ciekawi...
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 10:59   #2296
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Interesujący produkt. Nigdy nie używałam filtrów Lirene. Ciekawe czy faktycznie nie bieli. To nowość w ofercie Lirene czy znacie już ten produkt ? Może ktoś podzieli się swoją opinią ??
Ja mogę podzielić się opinią. Zdaje się, że to nowa wersja tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html, jak dla mnie jest identyczny. Jak do tej pory nic mi się nie opaliło i makijaż wygląda na nim dobrze. Bieli nieznacznie.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 17:20   #2297
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Tak na chłopski rozum, to PPD 17 przepuszcza 100%/17 czyli niecałe 6% UVA, a PPD 38 100%/38=2,60% UVA. Więc róznica nie jest kolosalna.
Ale ja nie jestem ortodoksyjną filtromaniaczką, nie smaruję się filtrem siedząc w domu itp. Uważam,że we wszystkim należy zachować umiar, bo np za 10 lat może się okazać, że filtry chemiczne jednak szkodzą.
Oczywiście każdy ma swoje poglądy na ten temat.
Tego się tak nie liczy. W niemal każdym artykule na temat ochrony UV, gdzie wspominana jest wartość PPD, jest zaznaczone, że im ona większa tym lepiej, czyli PPD 42 (obecnie najwyższe możliwe) jest lepsze niż PPD 20. Zresztą (głównie) zachodni producenci filtrów lubią się chwalić wysokimi wartościami PPD (przoduje tu LRP).

Jeszcze zacytuję jedną z anglojęzycznych stron (skinacea.com):

PPD values aren’t measured as precisely as SPF numbers. In fact, there is no standardized system for determining them, so there is some ambiguity in their assessment. PPD is also known as PA in some countries with plus signs (ex. PA++) that signal UVA protection strength. The higher the PPD number or the greater the number of plus signs, the better a sunscreen protects against UVA rays.


Ja też nie jestem ortodoksyjną filtromaniaczką, nie nakładam kremu z filtrem, kiedy siedzę w domu, nie powtarzam aplikacji, gdy np. rano idę do sklepu, a resztę dnia spędzam w pomieszczeniu. Chcę jednak mieć jak największą ochronę, kiedy przebywam na powietrzu, zwłaszcza w ciepły, słoneczny dzień lub gdy jestem w górach. Dlatego mnie (i innym Wizażankom zapewne też) zależy na jak najwyższym PPD w kremie.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 19:34   #2298
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Tego się tak nie liczy. W niemal każdym artykule na temat ochrony UV, gdzie wspominana jest wartość PPD, jest zaznaczone, że im ona większa tym lepiej, czyli PPD 42 (obecnie najwyższe możliwe) jest lepsze niż PPD 20. Zresztą (głównie) zachodni producenci filtrów lubią się chwalić wysokimi wartościami PPD (przoduje tu LRP).

Jeszcze zacytuję jedną z anglojęzycznych stron (skinacea.com):

PPD values aren’t measured as precisely as SPF numbers. In fact, there is no standardized system for determining them, so there is some ambiguity in their assessment. PPD is also known as PA in some countries with plus signs (ex. PA++) that signal UVA protection strength. The higher the PPD number or the greater the number of plus signs, the better a sunscreen protects against UVA rays.


Ja też nie jestem ortodoksyjną filtromaniaczką, nie nakładam kremu z filtrem, kiedy siedzę w domu, nie powtarzam aplikacji, gdy np. rano idę do sklepu, a resztę dnia spędzam w pomieszczeniu. Chcę jednak mieć jak największą ochronę, kiedy przebywam na powietrzu, zwłaszcza w ciepły, słoneczny dzień lub gdy jestem w górach. Dlatego mnie (i innym Wizażankom zapewne też) zależy na jak najwyższym PPD w kremie.

No to wygląda na to że wszystko jest już jasne. A tak z innej beczki pytałam już o to na forum z minerałami ale może to pytanie powinno paść na Biochemii a mianowicie chodzi mi o odmianę dwutlenku tytanu, w necie jest już mnóstwo artykułów na temat szkodliwości anatazu, piszecie że minerały świetnie nadają się na filtry ale producenci nie podają jaka forma Tio2 użyta jest w ich produktach, podkłady/pudry itp. stricte mineralne nie posiadają też pigmentów w silikonowych otoczkach. Jak to u nas wygląda? Czy po ostatnicch badaniach anataz jest dalej dopuszczony w kosmetykach? są na to jakieś regulacje prawne?

http://www.roik.pl/skladnik-uzywany-...ykach-szkodzi/

ostatnio chodzi za mną myśl do powrotu do minerałów, być może proszki lepiej by współgrały z tłustawymi filtrami, powstrzymuje mnie właśnie ta nie wiedza...

Edytowane przez miska189
Czas edycji: 2014-06-25 o 19:36
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 20:18   #2299
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Natknęłam się właśnie na nowość, fluid Pharmaceris z filtrem spf 50+. Będę wypytywać o próbki, bo jestem ciekawa czy ten fluid jest równie dobry, jak matujący, którego używałam. Nastawiłam się na minerały na lato, ale taki podkład 2 w 1 też może się przydać Ciekawe jakie filtry są w tym fluidzie, chyba zapytam, zobaczymy co odpiszą
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-25, 20:29   #2300
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Masło shea jest dobrym filtrem?
http://allegro.pl/maslo-shea-nierafi...282675891.html czy to jest wiarygodne, warto?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 20:55   #2301
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Natknęłam się właśnie na nowość, fluid Pharmaceris z filtrem spf 50+. Będę wypytywać o próbki, bo jestem ciekawa czy ten fluid jest równie dobry, jak matujący, którego używałam. Nastawiłam się na minerały na lato, ale taki podkład 2 w 1 też może się przydać Ciekawe jakie filtry są w tym fluidzie, chyba zapytam, zobaczymy co odpiszą
koniecznie daj znać jak zdobędziesz skład i próbke

EDIT: Znalazłam skład http://www.e-zikoapteka.pl/24112,eri...pf50-30ml.html

wygląda na to ze jeżeli chodzi o ochrone to szału nie ma.

Edytowane przez miska189
Czas edycji: 2014-06-25 o 21:05
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 08:52   #2302
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Tego się tak nie liczy. W niemal każdym artykule na temat ochrony UV, gdzie wspominana jest wartość PPD, jest zaznaczone, że im ona większa tym lepiej, czyli PPD 42 (obecnie najwyższe możliwe) jest lepsze niż PPD 20. Zresztą (głównie) zachodni producenci filtrów lubią się chwalić wysokimi wartościami PPD (przoduje tu LRP).

Jeszcze zacytuję jedną z anglojęzycznych stron (skinacea.com):

PPD values aren’t measured as precisely as SPF numbers. In fact, there is no standardized system for determining them, so there is some ambiguity in their assessment. PPD is also known as PA in some countries with plus signs (ex. PA++) that signal UVA protection strength. The higher the PPD number or the greater the number of plus signs, the better a sunscreen protects against UVA rays.


Ja też nie jestem ortodoksyjną filtromaniaczką, nie nakładam kremu z filtrem, kiedy siedzę w domu, nie powtarzam aplikacji, gdy np. rano idę do sklepu, a resztę dnia spędzam w pomieszczeniu. Chcę jednak mieć jak największą ochronę, kiedy przebywam na powietrzu, zwłaszcza w ciepły, słoneczny dzień lub gdy jestem w górach. Dlatego mnie (i innym Wizażankom zapewne też) zależy na jak najwyższym PPD w kremie.
Ciekawy artykuł na ten temat:
http://www.skincaretalk.com/t/11720/ppd-number-not-the-final-word
I cytat z powyższego:
PPD 20 means 95% protection; 15 means 93% protection; 8 means 87% protection
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 11:38   #2303
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
koniecznie daj znać jak zdobędziesz skład i próbke

EDIT: Znalazłam skład http://www.e-zikoapteka.pl/24112,eri...pf50-30ml.html

wygląda na to ze jeżeli chodzi o ochrone to szału nie ma.
Nie spodziewałam się wiele, ale wypróbować można. Czy ziaja antyoksydacyjna daje lepszą ochronę?
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 13:05   #2304
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny chciałabym prosić was o pomoc.
Szukam jakiegoś filtra do twarzy. Mam jasną cerę, kiedyś opalała się bardzo szybko na brązowo bez żadnych poparzeń i schodzącej skóry, ale teraz moja skóra od słońca się chyba odzwyczaiła bo go nie łapie (i w sumie dobrze xD ). Potrzebuję jakiegoś filtra, który:
-nadaje się do cery wrażliwej i problematycznej (leczę trądzik zaskórnikowy)
-nie bieli
-nie jest mega tłusty
-nie ma ceny z kosmosu (tak max 50 zł)

Znajdę coś w takiej cenie?
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 13:12   #2305
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym prosić was o pomoc.
Szukam jakiegoś filtra do twarzy. Mam jasną cerę, kiedyś opalała się bardzo szybko na brązowo bez żadnych poparzeń i schodzącej skóry, ale teraz moja skóra od słońca się chyba odzwyczaiła bo go nie łapie (i w sumie dobrze xD ). Potrzebuję jakiegoś filtra, który:
-nadaje się do cery wrażliwej i problematycznej (leczę trądzik zaskórnikowy)
-nie bieli
-nie jest mega tłusty
-nie ma ceny z kosmosu (tak max 50 zł)

Znajdę coś w takiej cenie?
Łazimy dzisiaj po tych samych wątkach
Pharmaceris hydrolipidowy. Na pewno nie bieli (a mnie bieli nawet ten nowy Anthelios). Nie jest mega tłusty, to znaczy ładnie się daje zmatowić i nie świeci potem szybko. Jest tani, zwłaszcza że bywa w promocji (w SP -20%). Co do zapychania to ciężko stwierdzić, ja jestem pozapychana cały czas i już dawno temu stwierdziłam, że taka specyfika skóry i kosmetyki raczej nie pogarszają sprawy. Poza tym u różnych osób różne rzeczy zapychają.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 13:25   #2306
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Ciekawy artykuł na ten temat:
http://www.skincaretalk.com/t/11720/ppd-number-not-the-final-word
I cytat z powyższego:
PPD 20 means 95% protection; 15 means 93% protection; 8 means 87% protection
O cholera im więcej człowiek czyta tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego jak mało wie a jak tam z Twoim Hada Labo? podtrzymujesz opinie o nim? jak się wchłania? stosowałaś pod serum? masz porównanie z nowym fluidem LRP?

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Łazimy dzisiaj po tych samych wątkach
Pharmaceris hydrolipidowy. Na pewno nie bieli (a mnie bieli nawet ten nowy Anthelios). Nie jest mega tłusty, to znaczy ładnie się daje zmatowić i nie świeci potem szybko. Jest tani, zwłaszcza że bywa w promocji (w SP -20%). Co do zapychania to ciężko stwierdzić, ja jestem pozapychana cały czas i już dawno temu stwierdziłam, że taka specyfika skóry i kosmetyki raczej nie pogarszają sprawy. Poza tym u różnych osób różne rzeczy zapychają.
a masz może porównanie tego Pharmacerisa do Sorai spf 25? chodzi mi o komfort użytkowania a w szczególności o tłustośc

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Nie spodziewałam się wiele, ale wypróbować można. Czy ziaja antyoksydacyjna daje lepszą ochronę?
Ziaja ma w składzie porządne, fotostabilne filtry czego nie można powiedzieć o tym fluidzie, zdaje się więc że i ochrona lepsza.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 13:45   #2307
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Łazimy dzisiaj po tych samych wątkach
Pharmaceris hydrolipidowy. Na pewno nie bieli (a mnie bieli nawet ten nowy Anthelios). Nie jest mega tłusty, to znaczy ładnie się daje zmatowić i nie świeci potem szybko. Jest tani, zwłaszcza że bywa w promocji (w SP -20%). Co do zapychania to ciężko stwierdzić, ja jestem pozapychana cały czas i już dawno temu stwierdziłam, że taka specyfika skóry i kosmetyki raczej nie pogarszają sprawy. Poza tym u różnych osób różne rzeczy zapychają.
Zauważyłam

Dziękuję, poczytam o nim i się przejdę do apteki zapytać o niego
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 16:01   #2308
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
O cholera im więcej człowiek czyta tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego jak mało wie a jak tam z Twoim Hada Labo? podtrzymujesz opinie o nim? jak się wchłania? stosowałaś pod serum? masz porównanie z nowym fluidem LRP?.
No, co do Hada Labo, to wciąż mnie zachwyca. Stosuję go na lekkie serum, a po nim nakładam jakiś azjatycki BB krem.
Z LRP miałam tylko żel-krem suchy w dotyku, próbki, i dla mnie to był koszmar: bielił, wysuszał i zbyt szybko zastygał na twarzy, nie dając się rozetrzeć.

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2014-06-26 o 16:04
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 16:14   #2309
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
a masz może porównanie tego Pharmacerisa do Sorai spf 25? chodzi mi o komfort użytkowania a w szczególności o tłustośc
Niestety nie mam, to jest pierwsze lato, kiedy w miarę regularnie się filtruję. Przed poprzednie lata kupowałam coś lub dostawałam próbkę i nie mogłam wytrzymać z tym czymś na twarzy (Antheliosy, Vichy, Bioderma, Uriage). Z polskich filtrów to jest mój pierwszy normalnie używany nie licząc żółtaczkowej Ziai.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 17:01   #2310
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niestety nie mam, to jest pierwsze lato, kiedy w miarę regularnie się filtruję. Przed poprzednie lata kupowałam coś lub dostawałam próbkę i nie mogłam wytrzymać z tym czymś na twarzy (Antheliosy, Vichy, Bioderma, Uriage). Z polskich filtrów to jest mój pierwszy normalnie używany nie licząc żółtaczkowej Ziai.
oo a jak byś porównała Pharmacerisa do Ziaji? Który zostawia bardziej tłustą/lepką maź na twarzy?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.