Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-04, 17:41   #3661
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny możecie wypełnić ankietę dot kwasu migdałowego?
Jeśli pH i stężenie kwasu było inne niż w wstępie ankiety to nic, byle ocenić skuteczność.
Link do ankiety https://docs.google.com/forms/d/1YJw...?usp=send_form

z góry wielkie dzięki. Ankieta jest mi niezbędna do pracy licencjackiej
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 18:02   #3662
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Ja czytałam, że filtr wskazany. Sama nie wiem...
Ja właśnie chciałam pozdzierać się kwasami, a tą nową skórę porolkować, coby pozbyć się blizn i resztek przebarwień. Nie ukrywam, że nieco się boję. Zwykły pryszczyk zostawia mi ślady na buzi (bez wyciskania, dotykania), a co dopiero rolka...
Filtr jest wskazany zawsze. Jesli chodzi np o kwas migdalowy, Mozna go uzywac caly rok, ale trzeba przy tym stosowac filtry.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 18:24   #3663
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Filtr jest wskazany zawsze. Jesli chodzi np o kwas migdalowy, Mozna go uzywac caly rok, ale trzeba przy tym stosowac filtry.
Nie no z kwasami to ja jestem dobrze zapoznana, praktykuję od kilku lat. Tylko ta rolka jest dla mnie nowością.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 18:58   #3664
Nowy45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

w sumie cera mi się trochę rozjaśniła...tylko ten wysyp ;/
Nowy45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 20:16   #3665
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tylko nie wyciskaj, bo się nabawisz krwawych wybroczyn.



Co będzie najlepsze, który polecacie kupić na pierwszy ogień Rzecz w tym, że ja bym chciała działanie wszystkich trzech ( Cera średnioproblematyczna, zaskórniki, czasem coś większego, dojrzała)

Iwostin Purritin peeling na noc na trądzik:
Skład: Aqua, Mandelic Acid, Glycerin, Metylpropanediol, Lactobionic Acid, Urea, Betaine Monohydrate, Hydroxyethylcellulose, Olea Europea (Olive) Leaf Extract, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Zinc PCA, Phenoxyethanol, Etylhexylglycerin, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide

Iwostin Re-liftin peeling na noc przeciwzmarszczkowy:
Skład: Aqua, Lactobionic Acid (7%), Glycerin, Betaine Monohydrate, Hydroxyethylcellulose, Tartaric Acid, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum extract, Citric Acid, Hydrolyzed Grape Skin, Hydrolyzet Wheat Bran, Butylene Glycol, sh-Hexapeptide- 2, Phenoxyethanol, Etylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide

Iwostin Lucidin peeling na noc na przebarwienia:
Skład: Aqua, Glycolic Acid, Metylpropanediol,Propaned iol, Glycerin, Betaine Monohydrate, Mannitol, Sodium Gluconate, Citric Acid, Sodium Citrate, Waltheria Indica Leaf Extract, Dextrin, Ferulic Acid, Hydroxyethylcellulose, Boerhavia Diffusa Root Extract, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide
Wzielabym druga opcje. W pierwszej jest migdal, w ostatniej glikol mam te kwasy wiecezielabym lakto.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 20:58   #3666
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Sama mam ochotę na ten peeling Szukam zamiennika dla kwasu salicylowego, ten produkt wydaje mi się całkiem ciekawy. Po małym researchu wydaje mi się, że można by go nazwać 'odpowiednikiem' Glyco-A, z tym, że ma szansę działać nawet trochę mocniej ze względu na niższe pH.
Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Wzielabym druga opcje. W pierwszej jest migdal, w ostatniej glikol mam te kwasy wiecezielabym lakto.
Dzięki, mam mega dylemat, ale migdała też już używałam, glikolowego i laktobionowego jeszcze nie.

Wiem, że Glikolowy działa na przebarwienia, a laktobionowy myślicie, że mógłby też coś poczynić w tej kwestii?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 21:48   #3667
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki, mam mega dylemat, ale migdała też już używałam, glikolowego i laktobionowego jeszcze nie.

Wiem, że Glikolowy działa na przebarwienia, a laktobionowy myślicie, że mógłby też coś poczynić w tej kwestii?
Lakto.jest pha dziala delikatnie, silny antyoksydant i dziala przeciwzmarszczkowo, zluszcza, wygladza, poprawia napiecie i nawilzenie skory, leczy tez tradxik, lojotok i rybia luske. Na przebarwienia mi najbardziej pomogl skinoren no i niacynamid
http://www.bio-med.pl/k_laktobionowy.html
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2015-02-04 o 21:52
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-04, 22:05   #3668
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

chimay myślę że salicyl tak mocno Cię łuszczy głównie przez to, że robisz go na alkoholu - wszak ten sam w sobie może powodować wysuszenie i łuszczenie skóry, kiedyś używałam spirytusu salicylowego jako toniku i taki był efekt Jeżeli nie masz dostępu do PEGa, nie myślałaś, żeby spróbować na oleju?

Przerzuciłam się z peelingów glikolowych na mlekowe, i pomijając aspekt ekonomiczny, mlekowy faktycznie mocniej rypie. Na glikolu łuszczyłam się tak konkretnie dopiero przy 40% trzymanych z pół godziny albo i lepiej, dzisiaj mam za to niezłą wylinkę po mlekowym 30% trzymanym może z 15 minut. Oby tylko efekty były takie, jak po glikolowym.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 22:24   #3669
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć dziewczyny Kwaszę się od około miesiąca salicylem. Zaczynałam od twarzowej masakry- broda i policzki całe w gulach, na czole pełno drobniejszych pryszczy i do tego niezliczone ilości zaskórników i blizn - istny armageddon. Na początku używałam toniku 2% bezalkoholowego ( przepis z ZSK), potem włączyłam serum olejowe ok. 6%. Efekty są dużo lepsze niż się spodziewałam, ale mam do Was pytanie. Jeżeli stosuję serum 2x w tygodniu i nie ma żadnego łuszczenia to mogę używać go co drugi dzień?
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 00:40   #3670
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Kwaszę się od około miesiąca salicylem. Zaczynałam od twarzowej masakry- broda i policzki całe w gulach, na czole pełno drobniejszych pryszczy i do tego niezliczone ilości zaskórników i blizn - istny armageddon. Na początku używałam toniku 2% bezalkoholowego ( przepis z ZSK), potem włączyłam serum olejowe ok. 6%. Efekty są dużo lepsze niż się spodziewałam, ale mam do Was pytanie. Jeżeli stosuję serum 2x w tygodniu i nie ma żadnego łuszczenia to mogę używać go co drugi dzień?
Ja bym stosowała Chciałam kiedyś zrobić tonik na alkoholu w stężeniu 5% do użytku codziennego, bo po 2% nie widziałam efektów, a kwas rozpuszczony w oleju będzie działał jeszcze łagodniej od tego na spirytusie. Jeśli lubisz się z salicylem, nie masz łuszczenia to wg mnie możesz śmiało stosować co 2 dzień

---------- Dopisano o 01:40 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki, mam mega dylemat, ale migdała też już używałam, glikolowego i laktobionowego jeszcze nie.

Wiem, że Glikolowy działa na przebarwienia, a laktobionowy myślicie, że mógłby też coś poczynić w tej kwestii?
O peelingach Iwostinu dowiedziałam się z tego bloga. Spodobał mi się taki właśnie opis produktów, wskazujący na szersze spektrum działania niż tylko to do czego zaleca je producent Może to nie ułatwi Ci wyboru, ale dobrze wiedzieć, że na co byś się nie zdecydowała, powinno w jakiś sposób skórze pomóc.

"Uprzedzając Wasze rozterki, który produkt wybrać, chciałabym zaznaczyć, że granice stosowania preparatów Perfectin są bardzo umowne. Obszernie opisałam użyte przez Ivostin kwasy i zwróćcie uwagę, że spektrum ich działania jest bardzo szerokie i to, że producent zaleca kwas glikolowy na przebarwienia, nie znaczy, że nie zadziała on równiez przeciwstarzeniowo. To samo kwas laktobionowy- został użyty zarówno w serum przeciwtrądzikowym jak i odmładzajacym, bo jego działanie jest wielowymiarowe. Jeśli macie skórę dojrzałą z adult acne możecie wybrać zarówno Puritin jak Re- Liftin, ale warto również skorzystać z zalet kwasu glikolowego w serum Lucidin. "
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-02-05 o 00:43
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 06:54   #3671
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
O peelingach Iwostinu dowiedziałam się z tego bloga. Spodobał mi się taki właśnie opis produktów, wskazujący na szersze spektrum działania niż tylko to do czego zaleca je producent Może to nie ułatwi Ci wyboru, ale dobrze wiedzieć, że na co byś się nie zdecydowała, powinno w jakiś sposób skórze pomóc.

"Uprzedzając Wasze rozterki, który produkt wybrać, chciałabym zaznaczyć, że granice stosowania preparatów Perfectin są bardzo umowne. Obszernie opisałam użyte przez Ivostin kwasy i zwróćcie uwagę, że spektrum ich działania jest bardzo szerokie i to, że producent zaleca kwas glikolowy na przebarwienia, nie znaczy, że nie zadziała on równiez przeciwstarzeniowo. To samo kwas laktobionowy- został użyty zarówno w serum przeciwtrądzikowym jak i odmładzajacym, bo jego działanie jest wielowymiarowe. Jeśli macie skórę dojrzałą z adult acne możecie wybrać zarówno Puritin jak Re- Liftin, ale warto również skorzystać z zalet kwasu glikolowego w serum Lucidin. "
To chciałam usłyszeć
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 06:56   #3672
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To chciałam usłyszeć
Ejjjjj no nie sledzisz bloga kosmostolog ziemoliny.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 08:07   #3673
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Ejjjjj no nie sledzisz bloga kosmostolog ziemoliny.
A to jakaś gafa? Szczerze mówiąc pierwsze widzę Już sobie zapisuję
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 08:27   #3674
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A to jakaś gafa? Szczerze mówiąc pierwsze widzę Już sobie zapisuję
oj warto ja sledzic, duzo dobrego dziewczyna mowi
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 09:38   #3675
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A to jakaś gafa? Szczerze mówiąc pierwsze widzę Już sobie zapisuję
Nooo to niezla skarbnica wiedzy. Zapisuj i poczytaj bo warto. Kosmostolog i gattaca to dwa diabelnie dobre blogi. Duuuuuzo sie dowiedzialam z nich.

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
oj warto ja sledzic, duzo dobrego dziewczyna mowi
Mialam okazje i przyjemnosc spotkac sie z nia osobiscie. Bardzo konkretna, mila i ze spora wiedza.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 11:31   #3676
Nowy45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny skoro 2 dni temu kwasiłem się mlekowym ale nie ma żadnych efektów...skóra wręcz wygląda jeszcze gorzej to kiedy mogę użyć migdałka ?
Nowy45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 11:38   #3677
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Nowy45 Pokaż wiadomość
Dziewczyny skoro 2 dni temu kwasiłem się mlekowym ale nie ma żadnych efektów...skóra wręcz wygląda jeszcze gorzej to kiedy mogę użyć migdałka ?
Ja bym zaczekala jeszcze, mlekowy ma tendencję do tego, że nie tworzy widocznej wylinki, więc można opacznie uznać, że nie działa, a jednak moc swoją ma
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 11:40   #3678
Nowy45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

więc chyba zrobię jeszcze lekki tonik mlekowy...
ogólnie trądziku brak tylko przebarwienia i te grudki ;c
Nowy45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 12:11   #3679
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Mialam okazje i przyjemnosc spotkac sie z nia osobiscie. Bardzo konkretna, mila i ze spora wiedza.
muszę kiedyś się wybrać na konsultacje do niej. Jestem ciekawa jak oceni moją skórę

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Nowy45 Pokaż wiadomość
Dziewczyny skoro 2 dni temu kwasiłem się mlekowym ale nie ma żadnych efektów...skóra wręcz wygląda jeszcze gorzej to kiedy mogę użyć migdałka ?
odczekaj do 5tego dnia
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 12:21   #3680
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Nowy45 Pokaż wiadomość
Dziewczyny skoro 2 dni temu kwasiłem się mlekowym ale nie ma żadnych efektów...skóra wręcz wygląda jeszcze gorzej to kiedy mogę użyć migdałka ?
co oznacza skóra wygląda jeszcze gorzej?

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
muszę kiedyś się wybrać na konsultacje do niej. Jestem ciekawa jak oceni moją skórę

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------



odczekaj do 5tego dnia
no ona jest bardzo fajna
moja oceniła na perfect
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 12:34   #3681
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Nowy45 Pokaż wiadomość
więc chyba zrobię jeszcze lekki tonik mlekowy...
ogólnie trądziku brak tylko przebarwienia i te grudki ;c
Wiem, że bardzo zależy Ci na szybkich efektach i nie weźmiesz sobie do serca tego co teraz napiszę, ale mimo to spróbuję. Sama mam problem z przebarwieniami pozapalnymi na brodzie, minęło już 2 miesiące od kiedy tak 'na serio' zaczęłam z nimi walczyć. Złuszczam się wysokimi stężeniami kwasu salicylowego (7 peelingów za mną), za każdym razem mam łuszczenie - mniejsze lub większe, jednak przebarwienia ani nie drgnęły. Sama jestem niecierpliwa, ale wiem, że niestety nie da się tego przeskoczyć Na moim przykładzie widać, że samo łuszczenie nie zagwarantuje, że przebarwienia szybciej znikną. Te pozapalne na szczęście mają szansę zniknąć same, jednak proces ten może potrwać od kilku miesięcy nawet do 2 lat Nie przyspieszysz tego, naprawdę. Zamiast skakać z kwasu na kwas i po różnych forach, brzydko mówiąc ogarnij się, przysiądź tyłek i poczytaj wątki na wizażu, ale dokładnie, a potem ułóż sobie jakiś plan, który będziesz realizował w najbliższych kilku tygodniach, bo takie pojedyncze epizody raz z kojowym, ferulowym, mlekowym, migdałowym i czym tam sobie jeszcze wymyślisz w najbliższych dniach, na pewno Ci nie pomogą.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-02-05 o 12:35
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 12:52   #3682
Nowy45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

masz racje...kupiłem krem z BB do cery tłustej < ma jeszcze filtr 20 ale ja stosuje 50> jakoś przeczekam ten trudny okres...minimum miesiąc zostanę przy kwasie mlekowym a migdałowy wypróbuje na plecach bo tam też ślady są...jeśli nie zauważę efektów to chyba wrócę do acnederm.
Nowy45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 13:03   #3683
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Co to za krem bb ? Ja mlekowy dobrze wspominam, zresztą robię zamówienie 10tego, w większych stężeniach działał bajecznie
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 13:04   #3684
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Sama mam problem z przebarwieniami pozapalnymi na brodzie
Jak wyglądają takie przebarwienia?
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 13:29   #3685
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Jak wyglądają takie przebarwienia?
Najprościej można to określić jako czerwone ślady po wypryskach, które na długo pozostają w miejscu zagojonych już zmian. Nie mogę znaleźć dobrego zdjęcia, bo google pokazuje pod tą nazwą inne rodzaje przebarwień, a swojego nie mam jak teraz zrobić, ale załączam to co udało mi się znaleźć na szybko (tu w bardzo nasilonej formie).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przebarwienia pozapalne.jpg (6,9 KB, 26 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 13:30   #3686
Nowy45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 107
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

http://3.bp.blogspot.com/-bab1taI9XQ.../Garnier-3.jpg
niedawno polecany był na wizażu w jakimś artykule i powiem szczerze że kryje znakomicie...ciekawe tylko czy nie zapycha.
przebarwienia? okrągła czerwona/różowa plamka na twarzy.
w jakich stężeniach stosowałaś mlekowy? chcę to sobie jakoś porządnie rozplanować.
Nowy45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 14:16   #3687
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A ja jestem 3 dzien po migdale 20% na spirycie i dostalam szalenczej wylinki :0
Jak.na.moja skore ktora raczej zluszczala sie typu dwie skorki po 40% kwasie w gabinecie. To tetaz w okolicy nosa mam dwie placko jaszczurki , troszku w szoku jestem ale z drugiej strony sie ciesze bo widze ze lepiej dziala niz jak kwasilam sie w GGabinecie. Troche ciezej bylo z filtrem i podkladem ale jakos dalam rade
teraz tylko przydalby Sie fajny filtr bo misha i lrp dodatkowo wysuszaja teraz
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 14:30   #3688
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A ten BB garnierowski to jest sensownie jasny? Bo ja bladolica
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 14:34   #3689
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
chimay myślę że salicyl tak mocno Cię łuszczy głównie przez to, że robisz go na alkoholu - wszak ten sam w sobie może powodować wysuszenie i łuszczenie skóry, kiedyś używałam spirytusu salicylowego jako toniku i taki był efekt Jeżeli nie masz dostępu do PEGa, nie myślałaś, żeby spróbować na oleju?
Mój salicyl w oleju (słonecznik) nie rozpuszcza się w ogóle. Podgrzany, niepodgrzany - bez różnicy. Po prostu się nie rozpuszcza nawet w małym stężeniu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 14:59   #3690
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
A ten BB garnierowski to jest sensownie jasny? Bo ja bladolica
Miałam inną wersję i dla mnie to koszmar w tubce. Recenzowałam TU... Jasny wcale nie jest jasny, a do tego ciemnieje paskudnie
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.