Mowa dwu i pół latka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-28, 11:14   #1
Flandi0089
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Gda
Wiadomości: 41

Mowa dwu i pół latka


Witam, moja córka ma 2 latka i 6 miesięcy mówi większość słów po swojemu, a wszystkie nowe słowa powtarzane przez nią brzmią tak samo; tak jakby miała ciągle zwinięty język. Gdy pije samodzielnie ze szklanki bardzo często się obleję bo podnosi język do góry, i tak samo przy jedzeniu.. muszę ją upominać by język miała na dole.. nie wiem czy to ma coś wspólnego z jej rozwojem mowy, ale jest to niepokojące dla mnie.
Ponadto jest dzieckiem bardzo żywiołowym, komunikatywnym, lubi przebywać z rówieśnikami, bawić się, na placu zabaw proponuję innym dzieciom zabawę mówiąc "oć" - czyli chodź.
W domu nie lubi bawić się sama, zawsze muszę być przy Niej, jednak bardzo dużo rozumiem, przynosi to o co ją poproszę, pomaga mi z chęcią w obowiązkach domowych, sprząta po sobie, układa rzeczy. Z zabaw lubi oglądać książki,bardzo często pyta- pokazując palcem " cio to" jednak bardzo często tego słowa już po mnie nie powtórzy, bawi się klockami, lubi malować kolorowanki, potrafi narysować kółko, a w niej oczy, nosek i buzie. Mając 10 miesięcy zaczęła chodzić, mając 1 rok zrezygnowała ze smoczka, a w wieku 2 lat korzystała/korzysta już z sedesu. Rozwój ruchowy przebiega prawidłowa.
Jak uważacie, czy moje obawy są słuszne?
Dodam jeszcze, że sama w wieku szkolnym korzystałam z logopedy, miałam/mam problem z wymówieniem litery "c" w niektórych słowach. Czy to może być genetyczne?
Co proponujęcie? Z góry dziękuję za rady.
Flandi0089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 10:25   #2
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Mowa dwu i pół latka

Proponuję wizytę u logopedy i laryngologa aby zobaczył, czy budowa aparatu artykulacyjnego jest prawidłowa.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 11:50   #3
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mowa dwu i pół latka

Moja córka w tym wieku też była na podobnym etapie. Konsultowałam ją z laryngologiem, logopedą, wszystko było bez zarzutu. Po 3 urodzinach nagle zaskoczyła, na tyle, że zaczęła recytować wiersze, układać własne piosenki, buzia, tak jak i teraz, jej się nie zamykała. Nie ma też żadnych problemów logopedycznych, nigdy nie miała problemów z wymową żadnej głoski.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-30 12:50:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.