Pytanie o staż. cz. 3. - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-31, 22:02   #1411
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Staż z UP

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Bo na stażu jestem traktowana jak zwykły pracownik tyle że pracodawca nic mi nie płaci, a wymagania ma spore. Urząd rzuci parę groszy, aż nie wiem co mam zrobić z tak zawrotną sumą.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
Ja, gdy miałam staż, to byłam zadowolona, że chociaż jakiś grosz mi wpadł i miałam pieniądze na zapłacenie raty za szkołę/rachunki/czynsz, a przy okazji jakieś tam doświadczenie zdobyłam i czegoś się nauczyłam. Co prawda niewiele mi to dało na przyszłość, bo nie poszłam w kierunku ukończonych studiów i odbytego stażu, ale miłego wspominam tamten okres, szefową i swoją "opiekunkę" z którą do dzisiaj mam serdeczny kontakt, mimo iż od tego czasu minęło kilka ładnych lat i obie rozjechałyśmy się po świecie
I kilka ładnych lat, ta suma była jeszcze bardziej zawrotna, uwierz mi

Poza tym Kolorowa89 już napisała, że zawsze możesz staż przerwać, gdy podpiszesz umowę o pracę lub cywilno-prawną.
Serio, nie widzę przeszkód, aby szukać czegoś na boku, na umowę

daria05, skoro masz coś pisać, to się dowiedz.
Zadzwoń do PUP, zapytaj opiekuna stażu.
My tutaj nie wiem, chociaż zgodzę się z tym, co napisała syklamen.
Poza tym, skoro to jest płatne, to kto Ci za to pokryje?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 19:40   #1412
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Dot.: Staż z UP

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość



daria05, skoro masz coś pisać, to się dowiedz.
Zadzwoń do PUP, zapytaj opiekuna stażu.
My tutaj nie wiem, chociaż zgodzę się z tym, co napisała syklamen.
Poza tym, skoro to jest płatne, to kto Ci za to pokryje?
pracodawca pokrył koszt tego egzaminu i czy w przypadku znalezienia przeze mnie pracy to czy mogę zrezygnować ze stażu nie ponosząc przy tym żadnych finansowych konsekwencji czy muszę zwracać za ten egzamin?
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 09:54   #1413
Ssanders
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 37
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Hej dziewczyny, kiedy najlepiej chodzić z kartkami obecności? Ostatniego dnia?
Ssanders jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 10:01   #1414
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Ssanders Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, kiedy najlepiej chodzić z kartkami obecności? Ostatniego dnia?
Masz informacje na oświadczeniu, które dostałaś.
U mnie było między 1, a 5 dniem każdego miesiąca. I można wysłać.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 17:22   #1415
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Ssanders Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, kiedy najlepiej chodzić z kartkami obecności? Ostatniego dnia?
Ja mam nakazane nosić 1 dnia miesiąca.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 20:11   #1416
szuszu26
Przyczajenie
 
Avatar szuszu26
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: PZU egzamin

Aplikowałam do Regionalnego Centrum Likwidacji Szkód (Poznań), zadzwoniono do mnie z zaproszeniem na rozmowę ale zrezygnuję, bo jest to staż 6 miesięcy od października (pełny wymiar pracy), a ja mam i tak studia dzienne

Byłam także na rozmowie wczoraj w Dziale Produktów Inwestycyjnych (W-wa), bo tam też aplikowałam - tutaj 3 miesiące, praktyka letnia. Rozmowa to najpierw test - czytanie ze zrozumieniem, odpowiedzi na pytania odnoście podanego fragmentu tekstu, trzeba zaznaczyć, czy dane stwierdzenie jest prawdziwe, fałszywe, czy może na podstawie tekstu nie da się jednoznacznie określić, czy jest prawdziwe czy fałszywe. Na 32 stwierdzenia jest 14 minut, co jest bardzo mało. Dalej już 'normalna' rozmowa - dlaczego taka aplikacja, coś o sobie, dlaczego takie studia itd

Wie ktoś jak płacą za praktyki (umowa o praktykę absolwencką) w PZU?
szuszu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 08:46   #1417
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
A czy stażysta może składać swój podpis (tzw parafke) na dowodach wpłaty od klientów, podpisywać przyjęcie poczty, przyjęcie pieniędzy w celu zaniesienia do banku itp?
Nie, jako stażysta nie musisz nic podpisywać, bo nie jesteś zwykłym pracownikiem.

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
O ile miałabyś podpisaną odpowiedzialność materialną- to owszem.
Na stażu jesteś stażystą, a nie pracownikiem, więc nie odpowiadasz za popełnione błędy, obciążany jest Twój opiekun stażu.

A że czasem staże wyglądają, jak wyglądają to inna kwestia.
Z doświadczenia wiem, że jak są jakieś problemy stażysty z pracodawcą, to PUP i ich zbywa, niewiele ogólnie robi w tym kierunku. W firmie, gdzie pracowałam było tego multum, np. praca w soboty- oczywiście bez zgody starosty, praca na zmiany do 20.00- bez zgłoszenia tego w PUP, wyjazdy w teren- nie było to zgłoszone również w urzędzie, itd. Firma żyła ze stażystów, których niestety wykorzystywała, bo po stażu mimo deklaracji zatrudnienia ich nie zatrudniali. Firma dostała karę- przez 3 m-c brak stażysty, a że szef miał kilka firm, to znów na inną firmę wziął biednego stażystę i koło się zamykało...
Tak krótko? Gdy ja zgłosiłem skargę do UP na swojego pracodawcę to podobno dostał karę na 2 lata
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-05, 20:49   #1418
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Tak krótko? Gdy ja zgłosiłem skargę do UP na swojego pracodawcę to podobno dostał karę na 2 lata
Skarga, a niezatrudnienie stażysty po stażu to dwie inne rzeczy.
Tak samo mogę zapytać- dlaczego akurat 2 lata- skąd taki okres czasu, na jakiej podstawie przyznany? Pierwsze słyszę o czymś takim
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 21:27   #1419
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 185
GG do Olcia2402
Dot.: PZU egzamin

Wszystko zależy od miasta/regionu,w którym będziesz i działu. Od 1500 zł do ok. 2000 zł.
Olcia2402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 07:18   #1420
szuszu26
Przyczajenie
 
Avatar szuszu26
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: PZU egzamin

ale netto?
szuszu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 11:44   #1421
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Skarga, a niezatrudnienie stażysty po stażu to dwie inne rzeczy.
Tak samo mogę zapytać- dlaczego akurat 2 lata- skąd taki okres czasu, na jakiej podstawie przyznany? Pierwsze słyszę o czymś takim
Z tego co mi wiadomo tak u mnie w UP jest. Złożyłem skargę na pracodawcę i przez okres 2 lat "podobno" nie mógł mieć stażysty.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-06, 12:22   #1422
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo tak u mnie w UP jest. Złożyłem skargę na pracodawcę i przez okres 2 lat "podobno" nie mógł mieć stażysty.
Jeżeli tak jest, to musi to być ustanowione w przepisach, nie można to "od se" dać komuś za coś 2 lata jakieś tam kary, bo ktoś tam złożył na kogoś skargę. I akurat tutaj to urzędy mają takie same przepisy.
Inna kwestia, zależy za co była ta kara, jak Twoje złożenie ów tej skargi miało wpływ na całokształt sytuacji, co zrobił pracodawca itd. Temat rzeka. Poza tym jak napisałam wcześniej, bo mam wrażenie, że piszemy o innych rzeczach... 3 m-ce kary, to kara za brak zatrudnienia stażysty po odbytym przez niego stażu, mimo posiadanie takiej deklaracji. A złożenie skargi i podany przez Ciebie okres czasu tejże kary nie są tożsame w przypadku niezatrudnienia stażysty
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 13:07   #1423
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Jeżeli tak jest, to musi to być ustanowione w przepisach, nie można to "od se" dać komuś za coś 2 lata jakieś tam kary, bo ktoś tam złożył na kogoś skargę. I akurat tutaj to urzędy mają takie same przepisy.
Inna kwestia, zależy za co była ta kara, jak Twoje złożenie ów tej skargi miało wpływ na całokształt sytuacji, co zrobił pracodawca itd. Temat rzeka. Poza tym jak napisałam wcześniej, bo mam wrażenie, że piszemy o innych rzeczach... 3 m-ce kary, to kara za brak zatrudnienia stażysty po odbytym przez niego stażu, mimo posiadanie takiej deklaracji. A złożenie skargi i podany przez Ciebie okres czasu tejże kary nie są tożsame w przypadku niezatrudnienia stażysty
Ja złożyłem skargę na pracodawcę nie przez to, że mnie nie zatrudnił(to już sprawa drugorzędna), ale za to co wyprawiał. Wyzwiska, straszenie itd. Z tego co wiem przede mną mieli jeszcze jednego stażystę. Może on też interweniował. A 3 miesiące kary to moim zdaniem żadna kara. Po 3 miesiącach pracodawca ponownie weźmie sobie stażystę i to takie błędne koło.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 13:26   #1424
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Ja złożyłem skargę na pracodawcę nie przez to, że mnie nie zatrudnił(to już sprawa drugorzędna), ale za to co wyprawiał. Wyzwiska, straszenie itd. Z tego co wiem przede mną mieli jeszcze jednego stażystę. Może on też interweniował. A 3 miesiące kary to moim zdaniem żadna kara. Po 3 miesiącach pracodawca ponownie weźmie sobie stażystę i to takie błędne koło.
No właśnie, a to znacząca różnica

Opisywałam już w tym wątku, jak mój ex pracodawca traktował stażystów w swojej firmie, jakie przekręty robił...
Niestety PUP miał to gdzieś, a on im się śmiał prosto w twarz
I tutaj się z Tobą zgodzę. Może jakby kara była innego rodzaju (np. finansowa), to nieco inaczej by to wyglądało...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 14:38   #1425
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
No właśnie, a to znacząca różnica

Opisywałam już w tym wątku, jak mój ex pracodawca traktował stażystów w swojej firmie, jakie przekręty robił...
Niestety PUP miał to gdzieś, a on im się śmiał prosto w twarz
I tutaj się z Tobą zgodzę. Może jakby kara była innego rodzaju (np. finansowa), to nieco inaczej by to wyglądało...
Tak sobie kiedyś pomyślałem, że byłoby duuużo lepiej jakby tych staży nie było, ba jakby w ogóle UP przestało istnieć. Moim zdaniem to przez nich rośnie bezrobocie oferując staże i inne dofinansowania. Pewnie, że są pracodawcy, którzy zatrudniają po stażu(nawet znam takie osoby), ale to mniejszość. Przykre jest to, że większość UP stoi za pracodawcami. Doskonale wiedzą co się dzieje na stażach nie robiąc z tym nic.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 14:52   #1426
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Tak sobie kiedyś pomyślałem, że byłoby duuużo lepiej jakby tych staży nie było, ba jakby w ogóle UP przestało istnieć. Moim zdaniem to przez nich rośnie bezrobocie oferując staże i inne dofinansowania. Pewnie, że są pracodawcy, którzy zatrudniają po stażu(nawet znam takie osoby), ale to mniejszość. Przykre jest to, że większość UP stoi za pracodawcami. Doskonale wiedzą co się dzieje na stażach nie robiąc z tym nic.
Nie oszukujmy się, że 3/4 ludzi zarejestrowanych jest w PUP tylko i ze względu na ubezpieczenie zdrowotne, więc jakby zlikwidować PUP, to zostałby problem ubezpieczenia

Chociaż są kraje, np. Niemcy, gdzie niemiecki odpowiednik PUP "daje" ubezpieczenie, tylko wtedy, gdy pobierasz zasiłek dla bezrobotnych ALG I lub ALG II. I co najważniejsze, trzeba mieć ciągłość w ubezpieczeniu, w przeciwnym razie za wszelkie luki trzeba zapłacić. Koszt w niemieckiej najpopularniejszej kasie chory AOK to 165€/m-c.
Można- można
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 08:08   #1427
Sandora
Raczkowanie
 
Avatar Sandora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora
Dot.: Staż z UP

Hej na ten kartce co sie podpisujemy z kazdego dnia wpisujemy h? Bo jeszcze jej nie widzialam 😀
Sandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 12:03   #1428
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Staż z UP

Cytat:
Napisane przez Sandora Pokaż wiadomość
Hej na ten kartce co sie podpisujemy z kazdego dnia wpisujemy h? Bo jeszcze jej nie widzialam 😀
Masz na myśli listę obecności?
Tak to mniej więcej wygląda, starczyło pogooglować
http://www.pupradom.pl/zalaczniki/40...5_09-41-24.pdf
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 17:04   #1429
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 185
GG do Olcia2402
Dot.: PZU egzamin

Tak, "na rękę".
Olcia2402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-08, 17:01   #1430
szuszu26
Przyczajenie
 
Avatar szuszu26
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: PZU egzamin

potwierdzam, świeże info zaproponowano mi 2500 brutto - całkiem nieźle jak na staż studencki.
szuszu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 08:12   #1431
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Witam, dostałam propozycję stażu w jednym z salonów kosmetycznych, jednak jak twierdzi UP nie ma pieniędzy na staże dla osób przed 30 rokiem życia, tylko dla tych po 30 roku życia, w rozmowie z siostrą, która ma 32 lata i jest zarejestrowana w UP dowiedziałam się, że niedawno jej powiedzieli coś zupełnie innego, że nie ma pieniędzy na staże dla osób po 30 r.ż. tylko dla tych przed 30....
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 19:28   #1432
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Witam, dostałam propozycję stażu w jednym z salonów kosmetycznych, jednak jak twierdzi UP nie ma pieniędzy na staże dla osób przed 30 rokiem życia, tylko dla tych po 30 roku życia, w rozmowie z siostrą, która ma 32 lata i jest zarejestrowana w UP dowiedziałam się, że niedawno jej powiedzieli coś zupełnie innego, że nie ma pieniędzy na staże dla osób po 30 r.ż. tylko dla tych przed 30....
To ten sam PUP?
Informacja o tym, jakie programy stażowe dany PUP posiada powinna być na ich stronie internetowej, a jeśli nie posiadają (co jest w tych czasach rzadkością) to informacja powinna wisieć w urzędzie.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 20:02   #1433
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Mam pytanie do stażystów - czy zwracają koszty za bilety miejskie?
Bo myślę nad stażem, ale musiałabym dojeżdżać busem + potem miejskim i trochę się boję, że na dojazd mogłoby pójść pół stażowego...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 21:13   #1434
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Mam pytanie do stażystów - czy zwracają koszty za bilety miejskie?
Bo myślę nad stażem, ale musiałabym dojeżdżać busem + potem miejskim i trochę się boję, że na dojazd mogłoby pójść pół stażowego...
Informacja z mojego UP:''W 2016 r. urząd nie finansuje zwrotu kosztów dojazdu oraz zakwaterowania.''
Także tyle w temacie.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 07:28   #1435
Kolorowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Kolorowa89
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 15 605
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Mam pytanie do stażystów - czy zwracają koszty za bilety miejskie?
Bo myślę nad stażem, ale musiałabym dojeżdżać busem + potem miejskim i trochę się boję, że na dojazd mogłoby pójść pół stażowego...
Zapytaj w swoim UP, u mnie w tym roku zwracają .
__________________

'Eat Healthy, Sleep Well, Breathe Deeply, Enjoy Life
'

Zdrowo się odżywiam

Hashimotka z PCOS i Insulinoopornością



Kolorowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 16:45   #1436
An_04
Raczkowanie
 
Avatar An_04
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 189
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Mam pytanie do stażystów - czy zwracają koszty za bilety miejskie?
Bo myślę nad stażem, ale musiałabym dojeżdżać busem + potem miejskim i trochę się boję, że na dojazd mogłoby pójść pół stażowego...
W zeszłym roku byłam stażystką i zwracali mi koszt za bilet miejski + dojazd busem. Z tym, że musiałam napisać specjalne oświadczenie.
__________________

We make a living
by what we get, but we make a life by what we give.
An_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 18:52   #1437
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Mam pytanie do stażystów - czy zwracają koszty za bilety miejskie?
Bo myślę nad stażem, ale musiałabym dojeżdżać busem + potem miejskim i trochę się boję, że na dojazd mogłoby pójść pół stażowego...
W każdym urzędzie jest inaczej.
Zapytaj, jak to u Ciebie wygląda i sprawa będzie jasna.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 08:56   #1438
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Dowiedziałam się, że u mnie nie zwracają na MPK, jedynie dojazd do miasta, czyli komunikacja prywatna, ale też nie zawsze - zależy czy wniosek o zwrot kosztów zostanie rozpatrzony
Kurczę, nie dość, że dają ochłapy, to jeszcze trzeba dopłacać do tego interesu...

Rozważałam staż, ale teraz to nie wiem.
Z jednej strony doświadczenie, ale z drugiej - w takim tempie to się NIGDY nie usamodzielnię.

Edytowane przez 201704060907
Czas edycji: 2016-06-14 o 08:57 Powód: dopisek
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 11:26   #1439
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się, że u mnie nie zwracają na MPK, jedynie dojazd do miasta, czyli komunikacja prywatna, ale też nie zawsze - zależy czy wniosek o zwrot kosztów zostanie rozpatrzony
Kurczę, nie dość, że dają ochłapy, to jeszcze trzeba dopłacać do tego interesu...

Rozważałam staż, ale teraz to nie wiem.
Z jednej strony doświadczenie, ale z drugiej - w takim tempie to się NIGDY nie usamodzielnię.
Niestety tak to wygląda.
Jak brać staż, to tylko z sensowną perspektywą zatrudnienia i zarobków po nim.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 20:20   #1440
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Niestety tak to wygląda.
Jak brać staż, to tylko z sensowną perspektywą zatrudnienia i zarobków po nim.
Właśnie dobre pytanie jaka firma jest tą "sensowną"...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-20 14:43:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.