Weselne menu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-21, 21:05   #1
oleandra86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 27

Weselne menu


Chciałabym uniknąć na swoim weselu takiej sztampy gastronomicznej - rosół, schabowy/mielony/pyry,kapusta i ćwikła, sałatka warzywna itp.
Z drugiej strony wiem ze starsi oczekują znanych potraw. Macie jakieś pomysły na oryginalne menu weselne?? Podawajcie przykłady w zestawach, żeby było wiadomo co się z czym komponuje..
oleandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 21:33   #2
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Weselne menu

Jeśli masz wesele w restauracji to pogadaj z szefem kuchni, jeśli bierzesz kucharkę to z nią przedyskutuj jakie dania robi i poleca na wesela. Wszak co z tego, że ktoś poda Ci nazwę swojego dania jak kucharka stwierdzi, że nie robi czegoś takiego?
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 08:49   #3
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Weselne menu

Może po prostu dania w jakimś stopniu... alternatywne, ale dalej smakujące "swojsko" ?

Np. krem pomidorowy - sycący, smaczny, a pomidorówkę chyba każdy lubi albo rosół, ale.. tajski
Roladki schabowe zamiast zwykłego klepańca - faszerować można wszystkim: szparagami, grzybami, serem, wędliną, szynką parmeńską/szwarcwaldzką. Mogą być w sosie albo saute.
Zamiast pyr - gnocchi, czy kopytka?

Później bigos albo strogonow - to chyba nic odkrywczego, zawsze się sprawdza !

Jeśli chodzi o sałatki, to pole do popisu jest baaaardzo duże. Począwszy od surówek, na zabielanych sałatkach kończąc - jeśli chcecie mieć "coś innego", to zrobiłabym przynajmniej trzy - jedną surówkę, jedną sałatkę klasyczną warzywną, jedną jakąś "waszą" - nie wiem... krabowa, brokułowa, na słodko?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 16:52   #4
ChausieMist0
Raczkowanie
 
Avatar ChausieMist0
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 90
Dot.: Weselne menu

Zestaw z mojego wesela:
Wiadomo zawsze jest tak że coś komuś nie będzie pasowało.
Byłam na weselu gdzie byl podany krem pomidorowy - mi smakował bardzo, ale 40% gości miało odruchy wymiotne - szczególnie dzieci i tradycyjni wujkowie
Obiad:
Rosół z makaronem lub FLACZKI do wyboru przez Gości (po ½)
Polędwiczki faszerowane jabłkiem i sosem żubrówkowym
Ziemniaki z wody
Zestaw surówek
Deser:
lody z bitą śmietaną i owocami
I danie gorące:
łosoś z pieca podawany z dzikim ryżem i mieszanką warzyw królewskich
II danie gorące:
Strogonoff z kluskami śląskimi i surówką z selera
III danie gorące:
barszczyk czerwony z krokietem mięsnym
__________________
Krótka historia długiego czasu:
1 transfer - luty 2015
2 transfer - kwiecień 2015
3 transfer - czerwiec 2015[*] 8tc
4 transfer - wrzesień 2015
5 transfer - styczeń 2016
6 transfer - marzec 2016 - jest ♡ 29dpt
ChausieMist0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 13:20   #5
Chatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Chatka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 444
Dot.: Weselne menu

Cytat:
Napisane przez oleandra86 Pokaż wiadomość
Chciałabym uniknąć na swoim weselu takiej sztampy gastronomicznej - rosół, schabowy/mielony/pyry,kapusta i ćwikła, sałatka warzywna itp.
Z drugiej strony wiem ze starsi oczekują znanych potraw. Macie jakieś pomysły na oryginalne menu weselne?? Podawajcie przykłady w zestawach, żeby było wiadomo co się z czym komponuje..
ja nie podam Ci przykładów potraw, bo tak jak napisała aleksandrettaa, nie ma to większego sensu, skoro nie wiadomo, czy obsługa będzie w stanie Ci to zrobić.
Natomiast mam radę - jeśli chcesz mieć jakieś bardzo wymyślne dania, to możesz je oczywiście zrobić, wiadomo, że nie wszystkim będą smakować, bo tak to już jest. Jednak najlepiej podawać je później w nocy, natomiast na pierwszy obiad dać coś, co wszyscy zjedzą i niemal wszystkim będzie smakować - żeby się po prostu najedli. Nie znaczy to oczywiście, że musi to być rosół i schabowy z ziemniakami. Można podać np. jakąś zupę borowikową, czy zupę krem brokułową, które raczej wszystkim powinny smakować, a na drugie... no jest tyle możliwości innych, niż schabowy, naprawdę
Grunt, żeby na początek goście zjedli, nabrali energii i siły do tańców, a z późniejszymi potrawami możesz już trochę poeksperymentować, jeśli chcesz, chociaż z jedno danie w środku nocy dałabym znów bardziej tradycyjne mimo wszystko
__________________

"Starych szanuj, młodych ucz, mądrych słuchaj, a głupich znoś cierpliwie."

Chatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 20:37   #6
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Weselne menu

Dziewczyny mają rację - musisz porozmawiać z właścicielem lokalu, bo zazwyczaj każdy ma teraz kilka opcji do wyboru. Możesz wybrać rosół, albo bardzo teraz popularne zupy-kremy, zwykłego schabowego albo jakieś ciekawie podane mięso (np. kurczaka w migdałach lub w sezamie). Wszystko zależy od kreatywności kucharza i Twojego budżetu ślubnego, bo bardziej tradycyjne menu jest z reguły nieco tańsze. Jest jeszcze jedna ważna kwestia: ja chciałam za wszelką cenę zrezygnować z rosołu, ale wszyscy mówią, że jest on najlepszą "zaprawą" pod alkohol, więc dałam się przekonać. Nie wiem, czy słusznie, zobaczymy
__________________
32/40
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 23:13   #7
agdaska14
Raczkowanie
 
Avatar agdaska14
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
GG do agdaska14
Dot.: Weselne menu

Musisz także pamiętać, że nie jest najważniejsze to co ty/wy zajadasz i uwielbiacie. Trzeba dogodzić każdemu. Byłam na małym weselu gdzie podawano 90% potraw z owoców morza (krewety, ośmiorniczki, mule) i o 23 pojechałam z 4 osobami na kebaba bo myślałam, że umrę z głodu. Starsi lubią tradycję, młodzi awangardę i trzeba to wyśrodkować
__________________
"Problemy to tchórze- atakują tylko w grupach" - Gaiman
agdaska14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-18, 18:32   #8
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Weselne menu

Cytat:
Napisane przez agdaska14 Pokaż wiadomość
Musisz także pamiętać, że nie jest najważniejsze to co ty/wy zajadasz i uwielbiacie. Trzeba dogodzić każdemu. Byłam na małym weselu gdzie podawano 90% potraw z owoców morza (krewety, ośmiorniczki, mule) i o 23 pojechałam z 4 osobami na kebaba bo myślałam, że umrę z głodu. Starsi lubią tradycję, młodzi awangardę i trzeba to wyśrodkować
to święta prawda dlatego różnorodne menu jest najlepsze. A co do podawania owoców morza, trzeba z tym ostro uważać, bo bardzo łatwo jest naciąć się na nieświeże rzeczy, szczególnie, jeżeli robione są na masowa skalę weselną... albo są kupowane dużo wcześniej, mrożone i nie można stwierdzić, czy były świeże przed mrożeniem, albo leżą zbyt długo i się bardzo szybko psują. Nie polecam owoców morza, bo faktycznie można mieć potem niezłe sensacje...
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 17:41   #9
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Weselne menu

Najlepiej połączyć tradycję z odrobiną nowości, tak aby i tradycjonaliści i fani kulinarnych nowinek mogli znaleźc coś dla siebie.

Ja będe miała 2 zupy do wyboru :
tradycyjny rosół i krem z brokułów

Na drugie:
tradycyjna rolada, ale też
Warkocz z polędwiczki wieprzowej z sosem borowikowym i
Pierś kaczki pieczona w pomarańczach

Tradycyjne ciasta i lody, ale lody podane w cieście cygaretkowym z gorącymi malinami, do tego zażyczyłam sobie truskawki w białej i mlecznej czekoladzie
itd..
Część gości nie wybaczyłaby mi wesela bez rolady i rosołu, ale też staram się myśleć o tych, którzy szukają czegoś ciekawszego na stole

A wogóle można poczarowac przekąskami:



Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg large_image.jpg (29,2 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (22,3 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (19,3 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (16,9 KB, 32 załadowań)
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 21:21   #10
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Weselne menu

Po prostu na obiad zamówić jakiś klasyk w stylu "de volaille" i coś oryginalnego, dla smakoszy. Do wyboru.

U nas będzie 3,5 porcji mięsa na osobę i wybraliśmy 1 rybę (łosoś), 1 drób (kaczka) i 1 wieprzowinę (roladę) a te 0,5 porcji to będą właśnie de volaille dla konserwatystów.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 20:25   #11
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Weselne menu

Cytat:
Napisane przez ChausieMist0 Pokaż wiadomość
Zestaw z mojego wesela:
Wiadomo zawsze jest tak że coś komuś nie będzie pasowało.
Byłam na weselu gdzie byl podany krem pomidorowy - mi smakował bardzo, ale 40% gości miało odruchy wymiotne - szczególnie dzieci i tradycyjni wujkowie
Obiad:
Rosół z makaronem lub FLACZKI do wyboru przez Gości (po ½)
Polędwiczki faszerowane jabłkiem i sosem żubrówkowym
Ziemniaki z wody
Zestaw surówek
Deser:
lody z bitą śmietaną i owocami
I danie gorące:
łosoś z pieca podawany z dzikim ryżem i mieszanką warzyw królewskich
II danie gorące:
Strogonoff z kluskami śląskimi i surówką z selera
III danie gorące:
barszczyk czerwony z krokietem mięsnym
Strasznie malutko tych dań...
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 12:41   #12
Jessiorek
Raczkowanie
 
Avatar Jessiorek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 93
Dot.: Weselne menu

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Strasznie malutko tych dań...
Napisała co wiedziała... Obiad i 3 dania gorące to według Ciebie mało? Przypuszczam, że dziewczyna nie wymieniła zimnej płyty...

Ile Ty będziesz miała w takim razie dań?

Jejku, tak w ogóle to dziewczyna w temacie prosi o pomoc w zupełnie czymś innym i ten Twój tekst nie wiem czego miał się tyczyć ani tym bardziej w czym pomóc? Nudziło Ci się?
__________________
Razem od: 12.09.2009
Zaręczeni od: 09.08.2010
Będziemy małżeństwem od: 27.05.2011


The best time of my life...
Jessiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 09:11   #13
marcinstefanski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Weselne menu

Z menu weselnym zawsze musisz uważać. Ja byłem w 2012 roku na weselu w Poznaniu na Malcie. Piękne miejsce, super obsługa, z tymże problem polegał na tym, że do jedzenia podano dość ryzykowne potrawy. Wydawałoby się, że potrawy ekskluzywne, lecz kompletnie nie przypadły do gustu gościom. W mojej rodzinie do dziś wspomina się jak podano na obiad prosciutto (surowa szynka !!!!), a po obiedzie do wódeczki było sushi. Myślę, że każdy pamięta film Wesele, gdzie bigos "smaczył" i była kolejka do toalety. Tutaj było podobnie. Mieszanina alkoholu i sushi dała piorunujący efekt i zamiast na parkiecie goście porozchodzili się po toaletach. Masakra! Super, że to było przed moim weselem, bo wiedziałem już, że należy postawić na "oklepane" tradycyjne posiłki. Zajrzałem na [usunięto reklamę] i z szefem kuchni mojej sali weselnej ustaliłem co chcę mieć w menu weselnym. Moim zdaniem nie ma nic lepszego do wódeczki niż schabik drobiowy lub wieprzowy. A menu można urozmaicić pieczonym prosiakiem, kącikiem z wędlinami tradycyjnie robionymi itd.

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-09-12 o 11:49
marcinstefanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 07:16   #14
pIrOirzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1
Dot.: Weselne menu

Ile Ty będziesz miała w takim razie dań?
pIrOirzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-22 08:16:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.