Prawidlowosci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-03, 15:24   #1
anice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 348
GG do anice
Talking

Prawidlowosci


Prawidlowa dieta odchudzajaca powinna zawierac 1000 kcal..., jak to sie przelada na gubienie kg? Ile tak prawidlowo powinno sie zrzucac na miesiac, zeby to wszystko bylo w miare racjonalne? Bo chyba odchudzanie - 4 kg mniej w ciagu 1,5 tygodnia nie jest zbyt madre...

pozdrawiam serdecznie
__________________
167 cm
dążę do: 53 - 50 kg
... ku gwiazdom wzlecieć zapragnąć...
i nie zawrócić w pół drogi.
anice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 15:28   #2
redangel
Raczkowanie
 
Avatar redangel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 283
GG do redangel
Dot.: Prawidlowosci

rozsadnie jest do 1kg na tydzien
redangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 15:32   #3
anice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 348
GG do anice
Dot.: Prawidlowosci

Dzieki, bo ja akurat zrzucilam 2 kg w ciagu 2 tygodni, czyli sie zgadza
__________________
167 cm
dążę do: 53 - 50 kg
... ku gwiazdom wzlecieć zapragnąć...
i nie zawrócić w pół drogi.
anice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 15:38   #4
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Prawidlowosci

nie zgadzam sie, ze prawidlowa dieta odchudzajaca powinna zawierac 1000kcal:/
- prawidlowa dieta na redukcje masy tluszczowej, powinna byc dostosowana do cwiczen aerobowych, jak ktos trenuje np codziennie jezdzi na rowerku to, z pewnoescia powinien jesc wiecej niz 1000kcal...zreszta to tez wszystko zalezy od aktywnosci fizycznej, i w sumie bardziej od tego co sie je a nie ile sie je...i dodam ze aktywnosc fizyczna jest praktyczie niezbiedna.

co do gubienia kilogramow...jezeli dieta bedzie prowadzona odpowiednio to nie ma sie co przejmowac tym jak spadaja i w jakim tempie, wazne ze spadaja
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 15:40   #5
redangel
Raczkowanie
 
Avatar redangel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 283
GG do redangel
Dot.: Prawidlowosci

tez sie nie bardzo zgadzam z tym 1000kcal...
redangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 16:07   #6
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Prawidlowosci

Jakie jest odpowiednie tempo chudniecia? 0,5-1kg na tydzien. Jak wiesz zalezy to od masy poczatkowej, diety i ruchu. Im ma sie mniej do zrzucenia, tym trudniej. Aby byc lzejsza o 1kg musisz spalic 7000 kcal. Dla porownania: gdy bedziesz jesc normalnie, a dodatkowo dziennie tabliczke czekolady przez 2 tygodnie to przytyjesz 1kg. A gdy do tabliczki czekolady dodasz jakiegos hamburgera to masz 2 kg. Jednak gdy wyrzucisz ze swojego jadlospisu 500 kcal dziennie (badz spalisz cwiczeniami) przez 2 tygodnie to schudniesz 1 kg. Co za tym idzie 0,5kg/tydz.

Ile powinno sie jesc? Jak napisala Volunteer 1000kcal nie jest do konca prawidlowa dieta. Jesli cwiczysz musisz jesc wiecej. Jak rowniez zalezy to od masy poczatkowej.

Pytania? Pisz. Odpowiem najpredzej jak moge. I jesli bede w stanie.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 17:08   #7
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Prawidlowosci

Nati tylko ja sie zastanawiam czy to jest takie proste z tym tyciem i chudnieciem. bo jak jedziesz na rowerku i widzisz ze spalasz te np 300kcal to wcale nie znaczy ze spalilas tluszczyk, tak samo jak bedziesz jadla te czekolady to i tak mozesz wcale nie rpzytyc 1 kg a np. pol. ale jest w tym wszystkim jedna pocieszajaca rzecz, ze jak sie organizm przyzwyczai do nowego trybu zycia i nie bedzie to w zadnym razie glodowka, to zeby odlozyc cos w tluszczu bedzie potrzebowal stalej nadwyzki kalorycznej, co za tym idzie od jednej tabliczki czekolady raz na jakis czas w ogole nie powinnysmy przytyc ani nic, w sumie to pewnie oczywiste jest

zreszta tak jak napisala Nati mimochodem - wszystko jest kwestia bardzo indywidualna, a ogolne zasady sa po to zeby wiadomo bylo od czego zaczac - potem trzeba sie obserwowac i wszystko do siebie dostosowac
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 21:07   #8
anice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 348
GG do anice
Dot.: Prawidlowosci

Dzieki dziewczyny
__________________
167 cm
dążę do: 53 - 50 kg
... ku gwiazdom wzlecieć zapragnąć...
i nie zawrócić w pół drogi.
anice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 05:20   #9
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Nati, to nie do końca działa tak, jak opisałaś. Wszystko zależy od konkretnego człowieka, np. moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi nieco ponad 1300 kalorii (przy moim wzroście i aktualnej wadze). Oznacza to, że aby schudnąć, musiałabym jeść o 500 kalorii dziennie mniej, niż mój organizm potrzebuje do funkcjonowania. W tym momencie musiałabym jeść po jakieś 800 kalorii, co na początku owszem, daje efekt, ale potem prowadzi do spowolnienia metabolizmu. Powrót do zalecanej dawki dziennej kończy się jojem. Takie ostre obcinanie kalorii sprawdza się pod warunkiem, że nie obetniemy ich poniżej 1000. Wiem niestety z autopsji. Także reasumując - rzeczywiście osoby z nadwagą lub na jej granicy mogą sobie na takie zdecydowane eliminowanie kalorii pozwolić. Ale pozostałe powinny być ostrożne, bo tnąc kalorie zbyt radykalnie (myśląc, że przecież 1 kg na tydzień to zdrowo) mogą sobie zaszkodzić. Czasem lepiej tracić wolniej, ale konsekwentniej (to też wiem z autopsji, bo te kilogramy które traciłam w tempie 1 kg na 2 tygodnie nie wracały jak bumerang.. w przeciwieństwie do takich 2 kg, które traciłam w ciągu 5-6 dni).
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 07:37   #10
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Prawidlowosci

najgorszy jest strach przed przytyciem, który coraz częściej przeżywam
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 07:43   #11
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez yeah
najgorszy jest strach przed przytyciem, który coraz częściej przeżywam
Strach przed przytyciem to jeden z pierwszych sygnałów alarmowych, że coś złego zaczyna się dziać z naszym myśleniem. Nie można się na tym zbytnio koncentrować, bo łatwo wpaść w błędne koło na zasadzie: "Boję się przytyć, schudnę więc jeszcze trochę - tak na wszelki wypadek". A potem "jeszcze trochę". Każda nadprogramowa porcja jedzenia (a nawet zwykłe myślenie o niej) powoduje wybuch paniki.
Z tego trzeba się otrząsnąć jak najszybciej, wrzucić na luz i spróbować skupienia się na czymś innym, niż odchudzanie. Inaczej można wpaść o wiele głębiej. Przerabiałam to...
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 12:39   #12
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Prawidlowosci

Tak Akane ja to wszystko rozumie doskonale. Męzczyzna, ktorego dziennie zapotrzebowanie wynosi ponad 2500 kcal spokojnie moze wyrzucic nawet 1000kcal. Kobiety juz niestety nie.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 14:07   #13
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez Nati02
Tak Akane ja to wszystko rozumie doskonale. Męzczyzna, ktorego dziennie zapotrzebowanie wynosi ponad 2500 kcal spokojnie moze wyrzucic nawet 1000kcal. Kobiety juz niestety nie.
Bo my subtelna płeć jesteśmy
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 16:20   #14
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Prawidlowosci

Tak to musimy sobie tłumaczyc
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 06:50   #15
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Prawidlowosci

no dobra dziewczyny, a 1200kcal? dla kogo ona jest? bo ostatnio mam mały dylemat codziennie popołudniu biegam na stadionie; póki co robię 10okrążeń biegiem i 4 szybkim marszem (5.2.5.2), zajmuje mi to na razie ok 1h, nie korzystam ze usług mpk (cięcia budżetowe ), czasem trochę skakanki. czy w tym przypadku opcja 1200kcal i ja to dobry wybór? oczywiście chcę zrzucić jeszcze to i owo. czy lepiej 1400kcal (tylko czy to będzie miało charakter redukcyjny )?
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 07:07   #16
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Zdecydowanie 1400 kalorii. Wysiłek fizyczny fundujesz sobie spory, więc przytycie Ci w żadnym wypadku nie grozi
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 10:10   #17
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Prawidlowosci

1400 kalorii przy codziennym bieganiu Podziwiam co to jest 1400 kalorii??
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 10:48   #18
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Prawidlowosci

a widzisz bo ja chcę zrzucić trochę zbędnego ciałka, a Ty z tego, co tu wyczytuje chcesz przybrać masy mięśniowej, ha!
poza tym, zobaczę jak będę się czuła, czy nie będzie żadnych ataków żywieniowych itp. itd.
jestem mniej więcej w połowie mojej walki, może ciut za połową, czyli wszystko coraz trudniej mi przychodzi ajjjj
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 10:53   #19
kasiakasienka
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiakasienka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 400
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez yeah
a widzisz bo ja chcę zrzucić trochę zbędnego ciałka, a Ty z tego, co tu wyczytuje chcesz przybrać masy mięśniowej, ha!
poza tym, zobaczę jak będę się czuła, czy nie będzie żadnych ataków żywieniowych itp. itd.
jestem mniej więcej w połowie mojej walki, może ciut za połową, czyli wszystko coraz trudniej mi przychodzi ajjjj
podziwiam, ja tez walaczaca, przesylam pozytywne wspierajace wibrajce
kasiakasienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 10:53   #20
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Prawidlowosci

Ale moje zdanie nie ma jakiegokolwiek związku z tym, co teraz robię. 1400 kalorii to moim zdaniem bardzo mało.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 10:54   #21
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez Akane
Nati, to nie do końca działa tak, jak opisałaś. Wszystko zależy od konkretnego człowieka, np. moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi nieco ponad 1300 kalorii (przy moim wzroście i aktualnej wadze). Oznacza to, że aby schudnąć, musiałabym jeść o 500 kalorii dziennie mniej, niż mój organizm potrzebuje do funkcjonowania. W tym momencie musiałabym jeść po jakieś 800 kalorii, co na początku owszem, daje efekt, ale potem prowadzi do spowolnienia metabolizmu. Powrót do zalecanej dawki dziennej kończy się jojem. Takie ostre obcinanie kalorii sprawdza się pod warunkiem, że nie obetniemy ich poniżej 1000. Wiem niestety z autopsji. Także reasumując - rzeczywiście osoby z nadwagą lub na jej granicy mogą sobie na takie zdecydowane eliminowanie kalorii pozwolić. Ale pozostałe powinny być ostrożne, bo tnąc kalorie zbyt radykalnie (myśląc, że przecież 1 kg na tydzień to zdrowo) mogą sobie zaszkodzić. Czasem lepiej tracić wolniej, ale konsekwentniej (to też wiem z autopsji, bo te kilogramy które traciłam w tempie 1 kg na 2 tygodnie nie wracały jak bumerang.. w przeciwieństwie do takich 2 kg, które traciłam w ciągu 5-6 dni).
nigdy nie powinno się schodzić poniżej 1200 kalorii, a jeżeli zapotrzebowanie wychodzi mniejsze to trzeba dodać więcej aerobów, poza tym kalorie obcina się stopniowo a nie od razu 500 kcal
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:03   #22
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez pingwin2
nigdy nie powinno się schodzić poniżej 1200 kalorii, a jeżeli zapotrzebowanie wychodzi mniejsze to trzeba dodać więcej aerobów, poza tym kalorie obcina się stopniowo a nie od razu 500 kcal
Nie zrozumieliśmy się najwidoczniej, bo nie propagowałam natychmiastowego zmniejszenia liczby kalorii o 500
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:21   #23
kasiakasienka
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiakasienka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 400
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez suzana
Ale moje zdanie nie ma jakiegokolwiek związku z tym, co teraz robię. 1400 kalorii to moim zdaniem bardzo mało.
a mozesz zdradzic jak sie ma Twoja aktywnosc fizcyzna do zjadanych kalorii?
kasiakasienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:27   #24
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez Akane
Nie zrozumieliśmy się najwidoczniej, bo nie propagowałam natychmiastowego zmniejszenia liczby kalorii o 500
\


może rzeczywiście źle zrozumiałam , ale i tak opowiadanie, że dieta 1000 kcal jest ok to błąd
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:29   #25
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez pingwin2
może rzeczywiście źle zrozumiałam , ale i tak opowiadanie, że dieta 1000 kcal jest ok to błąd
Nie zgadzam się. Uważam, że dieta 1000 kalorii, stosowana z głową (czyli poprzez dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych) i przez określony czas, jest jak najbardziej ok.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:32   #26
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Prawidlowosci

hmmm, zaczynam się już w tym gubić
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:47   #27
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez Akane
Nie zgadzam się. Uważam, że dieta 1000 kalorii, stosowana z głową (czyli poprzez dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych) i przez określony czas, jest jak najbardziej ok.
każdy ma prawo do własnego zdania, organizm potrzebuje nie tylko niezbędnych składników, ale i odpowiedniej ilośći kalorii, po diecie 1000 powstają tzw: chude tłuściochy ( czyli mało ważące osoby z wysokim poziomem tłuszczu) bo przy tak niskim poziomie kalorii pzrez dłuższy czas spala się mięśnie a nie tłuszcz

a tak poza tym to skąd czerpiesz swoją wiedzę o dietetyce i jakie masz doświadczenie? bo ja jestem zawodową dietetyczką
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 12:04   #28
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez pingwin2
każdy ma prawo do własnego zdania, organizm potrzebuje nie tylko niezbędnych składników, ale i odpowiedniej ilośći kalorii, po diecie 1000 powstają tzw: chude tłuściochy ( czyli mało ważące osoby z wysokim poziomem tłuszczu) bo przy tak niskim poziomie kalorii pzrez dłuższy czas spala się mięśnie a nie tłuszcz
A czy ja się upieram, by tę dietę stosować miesiącami? Nie przypominam sobie, żebym napisała coś takiego.

Cytat:
Napisane przez pingwin2
a tak poza tym to skąd czerpiesz swoją wiedzę o dietetyce i jakie masz doświadczenie? bo ja jestem zawodową dietetyczką
Swoją wiedzę czerpię z wypowiedzi innych dietetyczek, których na tym forum nie brakuje.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 12:14   #29
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Prawidlowosci

Cytat:
Napisane przez Akane
A czy ja się upieram, by tę dietę stosować miesiącami? Nie przypominam sobie, żebym napisała coś takiego.



Swoją wiedzę czerpię z wypowiedzi innych dietetyczek, których na tym forum nie brakuje.

więcej niż 5 dni na 1000 zaburza już metabolizm, nie chcę myśleć co się dzieje po miesiącu(ach)
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 13:21   #30
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Prawidlowosci

pingwin2 możesz bardziej rozbudować swoją wypowiedź? ja byłam na 1000 prawie 2 miesiące. przez ten okres zrzuciłam 6kg. teraz chudnę dalej (dobijam do 8kg), przy czym zwiększam tylko ilość kalorii bo zaczynam ćwiczyć bardziej poważnie. nie widzę żadnego efektu jo-jo (mimo, ze wpadki się czasem zdarzały, a w weekendy jadłam więcej). ba, z własnych oberswacji i zebranych doświadczeń mogę napisać, że lepsze 1000kcal niż wszystkie te diety niskowęglowodanowe (to tak abstrahując od wszystkiego).
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.