nawilżenie skóry mieszanej + wrażliwej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-08, 11:48   #1
karollinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11
Exclamation

nawilżenie skóry mieszanej + wrażliwej


witam,
mam cerę mieszaną (tłusta strefa T i normalne policzki) z rozszerzonymi porami i często tworzącymi się zaskórnikami i drobnymi krostkami, do tego skóra często piecze i jest chyba mało nawilżona od wewnątrz.
co zrobić żeby wyglądała zdrowiej? nie wiem co poradzić Na jej suchość wewnętrzną. nie chce stosować kosmetyków nawilżajacych, bo często przetłuszczają skórę jeszcze mocniej, pory zatykają się i tworzą się nowe zaskórniki i krostki, a nie o to przecież chodzi.
POMOCY!!! bo już nie wiem co robić
karollinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 09:47   #2
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: nawilżenie skóry mieszanej + wrażliwej

Cytat:
Napisane przez karollinaaa Pokaż wiadomość
witam,
mam cerę mieszaną (tłusta strefa T i normalne policzki) z rozszerzonymi porami i często tworzącymi się zaskórnikami i drobnymi krostkami, do tego skóra często piecze i jest chyba mało nawilżona od wewnątrz.
co zrobić żeby wyglądała zdrowiej? nie wiem co poradzić Na jej suchość wewnętrzną. nie chce stosować kosmetyków nawilżajacych, bo często przetłuszczają skórę jeszcze mocniej, pory zatykają się i tworzą się nowe zaskórniki i krostki, a nie o to przecież chodzi.
POMOCY!!! bo już nie wiem co robić
Może wysuszają Cię jakieś kosmetyki-żele myjące itd. Jakich używasz?
Poza tym nie wszystkie kremy zapychają, ja np. stosuję Humektan z dobrym skutkiem, polecam także kapsułki dermogal https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20251,gal-dermogal-a-e-kapsulki-zelatynowe-twist-off.html Bez kremów się nie obejdzie niestety
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 19:29   #3
karollinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11
Dot.: nawilżenie skóry mieszanej + wrażliwej

no właśnie nie używam nic do mycia twarzy bo od lat używam tylko mleczka i toniku łagodnego na bazie wody różanej garniera (ten różowy). ale skóra jest strasznie sucha, ale i łatwo się przetłuszcza.
czy ktoś jeszcze zna jakieś kremy które przy takim problemie nie "zatykają" porów i twarzy???
help
karollinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 01:10   #4
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: nawilżenie skóry mieszanej + wrażliwej

Cytat:
Napisane przez karollinaaa Pokaż wiadomość
no właśnie nie używam nic do mycia twarzy bo od lat używam tylko mleczka i toniku łagodnego na bazie wody różanej garniera (ten różowy). ale skóra jest strasznie sucha, ale i łatwo się przetłuszcza.
czy ktoś jeszcze zna jakieś kremy które przy takim problemie nie "zatykają" porów i twarzy???
help
ja już się wypowiadałam w temacie przesuszenia skóry i dla mnie najlepszym kremem, kiedy miałam odwodnioną i łuszczącą się skórę jest Nanobase delikatna odżywka a zarazem ma działanie lecznicze. Efekt widać już po pierwszym użyciu. Najlepiej stosować na noc, a rano buzia jest o wiele gładsza i nie ma uczucia ściągnięcia. No i buzię muć najlepiej ja już wodą to przegotowaną.
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 19:49   #5
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: nawilżenie skóry mieszanej + wrażliwej

Jesli chodzi o 'nawilzanie od wewnatrz', to pij duzo wody - 1-2l dzienie. Po jakims czasie zauwazysz roznice!
Co do kremow, to na kazdego dziala cos innego... Moze powinnas sprobowac 'aptecznych' kremow nawilzajacych do cery mieszanej? Nie powinny podraznic (zwroc uwage na alkohol w skladzie i zawsze go unikaj!), a buzie koniecznie musisz nawilzac! Metoda prob i bledow w koncu powinnas cos znalezc.
I pamietaj, ze czasami skora potrzebuje troche czasu, zeby sie przyzwyczaic do nowego kremu... i czasami reaguje zwiekszona iloscia zanieczyszczen. Czasami jest to dobry znak - cera sie oczyszcza. Najwazniejsze, zeby kosmetyk nie wysuszal i nie uczulal.
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 22:25   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: nawilżenie skóry mieszanej + wrażliwej

Cytat:
Napisane przez karollinaaa Pokaż wiadomość
witam,
mam cerę mieszaną (tłusta strefa T i normalne policzki) z rozszerzonymi porami i często tworzącymi się zaskórnikami i drobnymi krostkami, do tego skóra często piecze i jest chyba mało nawilżona od wewnątrz.
co zrobić żeby wyglądała zdrowiej? nie wiem co poradzić Na jej suchość wewnętrzną. nie chce stosować kosmetyków nawilżajacych, bo często przetłuszczają skórę jeszcze mocniej, pory zatykają się i tworzą się nowe zaskórniki i krostki, a nie o to przecież chodzi.
POMOCY!!! bo już nie wiem co robić
Na zaskórniki i poprawę nawilżenia spróbuj delikatnie z kwasami. W małym stężeniu odblokowują pory i utzymują nawilżenie w naskórku. Ale i tak bez kremu się nie obędzie. Niekoniecznie nawilżającego, skóra wygląda na odwodnioną i podrażnioną, więc lepszy będzie jakiś emolient (physiogel, humektan, seria nawilżająca i krem lipidowy iwostin, krem emolium, krem alantan itp. itd.) Musisz pozwolić skórze zregenerować się. Wodę dostarcz od wewnątrz, a jakiś treściwy, ale niezapychający krem pozwoli ją utrzymać w naskórku i uchroni przed odparowaniem.
Sprawdź też czy wysuszenia nie powoduje to czym myjesz twarz.
Kremy nie powodują wzmożonego przetłuszczania tak jak brak nawilżenia. To jakiś fatalny mit. Z braku kremu skóra sama produkuje potrzebną warstwę lipidową, stąd łojotok. Na swoim przykładzie wiem, że po jakimś czasie skóra wspomagana kremem mniej się przetłuszcza.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 23:03   #7
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: nawilżenie skóry mieszanej + wrażliwej

Jak będziesz używała kremów z kwasami to pamiętaj zeby nie wychodzić na słńce. Ja jak stosuje moje kosmetyki nawilżające to najlepsze efekty widzę rano. Skóra jest gładasza. Poza tym nawet na ulotce tego Nanobase mi napisali, ze kilkudniowa kuracja i skóra jest lepsza. To prawda. A tak jak mówi koleżanka oprócz kremu pić dużo wody i uważać czym sie buzię myje.
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 01:56   #8
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: nawilżenie skóry mieszanej + wrażliwej

Bardzo fajny jest krem Olay w formie hydrożelu, przezroczystej galaretki --> Hydrogel do cery tłustej i mieszanej, jak najbardziej też do wrażliwej. Nic nie zapycha, nie obciąża skóry zbędnymi składnikami a fajnie nawilża i z lekka matuje.
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 12:38   #9
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: nawilżenie skóry mieszanej + wrażliwej

W taki przypadku potrzebne są kompleksowe działania. Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzasz wewnętrznaą suchość - szczypanie i pieczenie może być objawem uczulenia na jakiś kosmetyk. Jeżeli jednak chcesz przeciwdziałać typ problemom napewno nie zaszkodzi zażywanie tabletek "nawadniających organizm" zawierających np. oleje z ogórecznika (preparaty typu hydro- control) do pielęgnacji nie używaj kremów i żeli na bazie kwasów (zarówno salicylowych jak i owocowych) lepiej wybież delikatne środki do mycia dla skóry wrażliwej. Na przetłuszczającą się skórę stosuj bibułki wchłaniające nadmiar sebum, używaj toników odświerzających. Dobrą inwestycja jest też woda termalna w sprayu - zawiera wiele cennych minerałów więc dobrze odżywia skórę a jeżeli chcesz się pozbyć zaskórkników to wybierz się na jakiś zabiego kosmetyczny - najprosciej. W awaryjnych sytuacjach stosuj preparaty punktowe. te jednak nanoś bezpośrednio na wypryski
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.