Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-29, 16:44   #2431
Syllvcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez soonik Pokaż wiadomość
oki więc po użyciu toniku z PHA po ok 15 minutach mogę nakładać serum pod oczy i naczynka? a na resztę twarzy krem nawilżający..
ja to serum nakladam na cala twarz, nie tylko pod oczy, ale mozesz jak najbardziej zrobic tak jak piszesz
wielka szkoda co do tego mleczka... czyli pewnie bedzie tak jak z preparatem na wypadanie wlosow, wielkie nadzieje i wielkie rozczarowanie...
a z maseczkami macie jakies doswiadczenia?
Syllvcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 17:52   #2432
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Melmania, Syllvcia dziękuję za podpowiedzi zastosuję ten tonik na noc i to serum, jeśli efekty będą dobre to zastosuję za 3 dni kolejny raz, jeśli odrazu będzie coś nie tak to się tutaj odezwę czy przed zastosowaniem toniku mogę zrobić OCM? odkąd robię OCM nie potrzebuję w ogóle peelingu mam trochę niespodzianek ale goją się, mam nadzieję że nie pojawią się nowe aż do momentu jak mi przyjdzie przesyłka teraz cierpliwie czekam
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 23:12   #2433
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja mam od jakiegos czasu to serum, ale niestety dosc mocno mnie podraznilo.powyskakiwaly dodatkowe krostki. Zaluje troche,bo juz mialam naprawde fajna cere. Widocznie bede musiala rzadziej je uzywac, nie codziennie,moze wtedy fajnie podziala.
Może to tylko niemiłe początki...?
Ale jak cera Ci się pogorszyła, to może faktycznie lepiej nie używać serum na siłę.
Jednak zaintrygowało mnie

U mnie za to było tak, że po pierwszych aplikacjach Flavo C nastąpiła mega susza i nie spodziewałam się tego bo dawno czegoś takiego nie miałam
Nastawiłam się na ochy i achy po przeczytaniu opinii, a tu muka
Teraz jest ok, ale nie przesadzam z częstotliwością używania bo susza może wrócić.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 23:48   #2434
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Może to tylko niemiłe początki...?
Ale jak cera Ci się pogorszyła, to może faktycznie lepiej nie używać serum na siłę.
Jednak zaintrygowało mnie

U mnie za to było tak, że po pierwszych aplikacjach Flavo C nastąpiła mega susza i nie spodziewałam się tego bo dawno czegoś takiego nie miałam
Nastawiłam się na ochy i achy po przeczytaniu opinii, a tu muka
Teraz jest ok, ale nie przesadzam z częstotliwością używania bo susza może wrócić.
To serum tez mnie zaitrygowalo i pomyslalam,ze moze byc swietna alternatywa dla kwasow na lato.

Mysle,ze u mnie podraznienie wyskoczylo na skutek zbyt czestego uzywania,bo na poczatku stosowalam je codziennie. Pozniej odstawilam,podleczylam podraznienie i teraz stosuje co 2-3 dni i jest lepiej.

Pierwsze efekty tez juz chyba zauwazylam,ale nie mam pewnosci czy to to serum. WIdze,ze cera stala sie zdrowsza i nabrala takiego fajnego kolorytu. A o to mi chodzilo.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 00:12   #2435
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
To serum tez mnie zaitrygowalo i pomyslalam,ze moze byc swietna alternatywa dla kwasow na lato.

Mysle,ze u mnie podraznienie wyskoczylo na skutek zbyt czestego uzywania,bo na poczatku stosowalam je codziennie. Pozniej odstawilam,podleczylam podraznienie i teraz stosuje co 2-3 dni i jest lepiej.

Pierwsze efekty tez juz chyba zauwazylam,ale nie mam pewnosci czy to to serum. WIdze,ze cera stala sie zdrowsza i nabrala takiego fajnego kolorytu. A o to mi chodzilo.
A to fajnie
Myślę, że jak skończę Flavo C, to się pokuszę na zakup "Twojego" serum
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 01:46   #2436
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Czytam jak zachwalacie te serum i flavoC .. i aż zaczynam myśleć czy dobrze zrobiłam odpuszczając teraz sobie zakup migdałowego. Zgodziłam się z kilkoma wizażankami, że skoro mam 20 lat, to jeszcze raczej na takie rarytasy za wcześnie dla skóry. A teraz tak doszłam do wniosku, że jednak SKORO mam 20 lat i używam od 3 lat podkładów to i na serum może odpowiedni czas już...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 00:45   #2437
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
A to fajnie
Myślę, że jak skończę Flavo C, to się pokuszę na zakup "Twojego" serum
OK, a ja w miedzyczasie bede relacjonowac Ci eefekty, bo mysle,ze jak dluzej postosuje to serum to beda znacznie wymierniejsze i bede mogla napisac cos wiecej o jego dzialaniu.

Na dzien dzisiejszy cera sie uspokaja i podraznienie znika.

---------- Dopisano o 01:45 ---------- Poprzedni post napisano o 01:32 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Czytam jak zachwalacie te serum i flavoC .. i aż zaczynam myśleć czy dobrze zrobiłam odpuszczając teraz sobie zakup migdałowego. Zgodziłam się z kilkoma wizażankami, że skoro mam 20 lat, to jeszcze raczej na takie rarytasy za wcześnie dla skóry. A teraz tak doszłam do wniosku, że jednak SKORO mam 20 lat i używam od 3 lat podkładów to i na serum może odpowiedni czas już...
Moim zdaniem nie ma co sie sugerowac wiekiem,ale potrzebami skory i jej ogolnym wygladem. Dla porownania ja mam 24 lata ,moja kolezanka tez z tym,ze ona ma sporo zmarszczek wokol oczu,mimczne i uzywa juz produktow z retinolem by je wygladzic, natomiast ja mimo,ze mam ten sam wiek nie mam w ogole zmarszczek wiec wiadomo,ze nie bede miala potrzeby uzywania produktow z retinolem bo moja cera nie potrzebuje tego typu produktow.Wiec nie sugeruj sie swoim wiekiem,ale popatrz na swoja cere i zastanow sie czego ona potrzebuje.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 08:29   #2438
Kata_rina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Mleczko jedwabne jak dla mnie jest boskie..dodam,ze farbuje włosy na blond(nie są zniszczone)nakładam je na końcówki a po chwili równiez na końcówki nakładm olej monoi mam włosy kręcone i puszące się,ale po tej mieszance mleczka i oleju po prostowaniu są naprawde rewelacyjnie ułozone ...jeśli komuś mleczko jest za ciężki i włosy wyglądają na tłuste nie nakładajcie mna całść czupryny, jedynie na końcówki! i jescze jedno mleczko jedwabne, super wzmacnia paznokcie...nie malowałam przez tydzień jedynie z rana i wieczorem wmasowywałam w płytki paznokciowe i mogę szczerze powiedzieć,że stan się poprawił Odnośnie serum migdałowego, po 3 dniach stosowania (codziennie wieczorem) nic szczególnego się nie działo...dopiero po peelingu zaczęło lekko szczypać i zauważyłam poprawę cery, jest z dnia na dzień bardziej świeża i promienna

Edytowane przez Kata_rina
Czas edycji: 2012-07-02 o 08:32
Kata_rina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:55   #2439
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Właśnie przyszła do mnie paczka

Wszystko już mam ukręcone. Olejek tym razem dla odmiany mam herbaciany - mam nadzieję, ze będzie równie dobry jak pomarańczowy. Używałam go jako ostatniego stadium oczyszczania i świetnie uspokajał cerę Peeling enzymatyczny - dziś mam zamiar testować i mam nadzieję, ze jutro w pracy nikt się nie wystraszy No i serum wingoronowe - to moje trzecie podejście do serum z BU. Po Flavo miałam wypryski, 3xrose mnie masakrycznie uczuliło - winowajcą był q10 [jak się okazuje po każdym kosmetyku z q10 moja cera reaguje alergią]. Moze tym razem będzie to strzał w dzisiątkę. Z próbami wstrzymam sie ze dwa dni, bo chcę zobaczyć jak skóra zareaguje na peeling.
No i skusiłam się na sok aloesowy, ale nie wiem czy będę go używała jako toniku. Kupowałam go raczej z myślą o podrażnieniach i ukąszeniach, bo ten prosto z lisci zawsze mi pomagał

Btw. Pytałam kiedyś o hydrolat wymieszany z żelem hialuronowym. Spróbowałam zrobić i muszę przyznać, ze w moim wypadku naprawdę fajnie się taka mieszanka sprawdza. Żelu nie dodawałam dużo do hydrolatu. Ale i tak mieszanka okazała się świetna do dziennej pielęgnacji. Moja skóra, mimo ze jest sucha, nie lubi dużej ilości kosmetyków stosowanych na dzień i mieszanka typu krem,filtr,minerały/BB jej nie służą. Hydrolat wymieszany z żelem okazał się fajną alternatywą dla kremu. Wylewam trochę na dłoń i wmasowuję w skórę twarzy. Potem filtr, zazwyczaj minerały [BB uwielbiam, ale nie codziennie] i to wystarczy
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:58   #2440
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, czy nawet w lato można spokojnie używać toniku z PHA bez filtra? I czy on naprawdę nawilża skórę?

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Btw. Pytałam kiedyś o hydrolat wymieszany z żelem hialuronowym. Spróbowałam zrobić i muszę przyznać, ze w moim wypadku naprawdę fajnie się taka mieszanka sprawdza. Żelu nie dodawałam dużo do hydrolatu. Ale i tak mieszanka okazała się świetna do dziennej pielęgnacji. Moja skóra, mimo ze jest sucha, nie lubi dużej ilości kosmetyków stosowanych na dzień i mieszanka typu krem,filtr,minerały/BB jej nie służą. Hydrolat wymieszany z żelem okazał się fajną alternatywą dla kremu. Wylewam trochę na dłoń i wmasowuję w skórę twarzy. Potem filtr, zazwyczaj minerały [BB uwielbiam, ale nie codziennie] i to wystarczy
Mieszasz hydrolat z żelem w butelce? W jakich proporcjach? Potrzebuję porządnie nawilżającego toniku pod oleje, a taka mieszanka brzmi ciekawie
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 13:04   #2441
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Oj ciężko mi będzie podać proporcje, bo wykorzystałam to, ze zostało mi jakiś... 1/3 buteleczki oczarowego hydrolatu i wcisnęłam tam kilka pompek żelu 2% z buteleczki airless. Robiłam to jednak na oko i pierwszy raz. Bałam się przesadzić z dużą ilością HA, bo jeżeli nie mieszam go z kremem/maseczką itd. to wysusza mi skórę.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 13:21   #2442
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Oj ciężko mi będzie podać proporcje, bo wykorzystałam to, ze zostało mi jakiś... 1/3 buteleczki oczarowego hydrolatu i wcisnęłam tam kilka pompek żelu 2% z buteleczki airless. Robiłam to jednak na oko i pierwszy raz. Bałam się przesadzić z dużą ilością HA, bo jeżeli nie mieszam go z kremem/maseczką itd. to wysusza mi skórę.
Dziękuję Na pewno spróbuję takiego miksu jak dobrze nawilża
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:21   #2443
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cześć dziewczyny czy stosujac tonik PHA i krem AZELO/BHA moge raz w tygodniu nakladac 'kwas migdalowy+PHA 40% ph 1,5" ? kolezanka kupila sobie kwasy i mnie namawia tylko nie wiem czy mozna tak to laczyc ?
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 18:15   #2444
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Zasugerowałam się opinią dziewczyny z youtube, której serum granat zmniejszyło przetłuszczanie się skóry i cóż....używam od ok 3 miesięcy i jedyny efekt to znacznie zwiększone przetłuszczanie. Już sama nie wiem, co mam kupić do smarowania. Może oleje nie dla mnie, bo jeszcze żaden mi nie pasował, z serum to tylko z zielonej herbaty, którego już nie ma.

Dziewczyny z cerą tłustą, jakie serum z BU wam pasowało? Chodzi mi o coś do smarowania, nie o tonik czy kwas.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:17   #2445
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny z cerą tłustą, jakie serum z BU wam pasowało? Chodzi mi o coś do smarowania, nie o tonik czy kwas.
U mnie Serum Lemon sie sprawdzil Ale z góry zaznaczam ze nie wyeliminowal problemu tłustej skóry, a na efekty trzeba bylo poczekać
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:28   #2446
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
U mnie Serum Lemon sie sprawdzil Ale z góry zaznaczam ze nie wyeliminowal problemu tłustej skóry, a na efekty trzeba bylo poczekać
Myślalam o tym serum, ale boję się tamanu w składzie, bo podejrzewam, że mnie uczula. Kiedyś miałam solo i miejsca które posmarowałam robiły się czerwone, łuszczące i swędzące. Wolę więc nie ryzykować.

Wiem, że problem tłustej cery nie zniknie, ja tylko wymagam, żeby nie przetłuszczała się bardziej
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:48   #2447
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Myślalam o tym serum, ale boję się tamanu w składzie, bo podejrzewam, że mnie uczula. Kiedyś miałam solo i miejsca które posmarowałam robiły się czerwone, łuszczące i swędzące. Wolę więc nie ryzykować.

Wiem, że problem tłustej cery nie zniknie, ja tylko wymagam, żeby nie przetłuszczała się bardziej

Ja sie już przyzwyczaiłam do tego błyszczenia , kiedyś tak nie miałam. Mimo, że nawilżam na noc , a na dzień lekko matuje to nic nie daje.
Zamówiłam serum granat - jutro powinien być. Zacznę stosować - pokładam naprawdę duże nadzieje w nim. Jak nie to na jesień spróbuję Lemon.
Jak nie to już nie wiem
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 21:50   #2448
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Zasugerowałam się opinią dziewczyny z youtube, której serum granat zmniejszyło przetłuszczanie się skóry i cóż....używam od ok 3 miesięcy i jedyny efekt to znacznie zwiększone przetłuszczanie. Już sama nie wiem, co mam kupić do smarowania. Może oleje nie dla mnie, bo jeszcze żaden mi nie pasował, z serum to tylko z zielonej herbaty, którego już nie ma.

Dziewczyny z cerą tłustą, jakie serum z BU wam pasowało? Chodzi mi o coś do smarowania, nie o tonik czy kwas.
A używałaś sam czy z żelem hailuronowym?

Ja oprócz kwasów używałam żelu hialuronowego wymieszanego z olejem z pestek malin i to jako smarowidło nawiliżająco-natłuszczające jest dobre dla mojej tłustej cery. Czasem też używam 3xRose i według mnie jest lekkie i świetnie się wchłania.

Ale jak tak czytam, to wychodzi na to, że ludzie różnie reagują na poszczególne preparaty.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 23:56   #2449
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny ? odpiszecie mi ?
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 02:11   #2450
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ddiamentowaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny ? odpiszecie mi ?
Częstotliwość raz w tygodniu to chyba przesada jeśli już stosujesz PHA i BHA.
Też stosuje peelingi kwasem migdałowym 40% i chyba z nich nigdy nie zrezygnuje .

Moja propozycja jest taka, abyś przynajmniej na kilka dni przed peelingiem zrezygnowała z innych kwasów i potem wróciła do nich po zregenerowaniu się naskórka. Po paru latach używania kwasów, BU itd. wiem, że przesada nie jest wskazana.

Jeżeli chcesz potraktować migdałka jako kuracje to powtórz zabieg 3-6 krotnie w odstępach ok. 10dniowych (potem ewentualnie zwiększ częstotliwość o 1--2 dni). Jednak, wtedy ja rezygnuje z innych kwasów. Skóra musi mieć czas na regeneracje. Przez pierwsze dni jest widocznie przesuszona. Potem delikatnie się łuszczy.

To jest tylko moja propozycja. Nie wiem jaką masz skórę. Musisz ją obserwować i sama zdecydować co jest dla Ciebie najlepsze.

Edytowane przez mlodziudka85
Czas edycji: 2012-07-03 o 02:13
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 10:59   #2451
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A używałaś sam czy z żelem hailuronowym?

Ja oprócz kwasów używałam żelu hialuronowego wymieszanego z olejem z pestek malin i to jako smarowidło nawiliżająco-natłuszczające jest dobre dla mojej tłustej cery. Czasem też używam 3xRose i według mnie jest lekkie i świetnie się wchłania.

Ale jak tak czytam, to wychodzi na to, że ludzie różnie reagują na poszczególne preparaty.
Zupełnie różnie dlatego trzeba testować na sobie

Serum Lemon stosuję tylko na noc.
A na dzień dokładnie to samo - żel hialuronowy wymieszany z olejem z pestek malin. Jestem bardzo zadowolona z efektów a moja skóra na pewno przetłuszcza się mniej niż przedtem.
Do żelu (jedna porcja z pompki airless) dodaję tylko kroplę oleju. To w zupełności wystarcza.

Miałam następne podejście do pilingu enzymatycznego. Nic mnie nie swędziało ani nie drażniło, za to na drugi dzień wyglądałam jak po całym dniu na słońcu na szczęście wszystko minęło w ciągu następnych 24h.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:32   #2452
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja z ochami i achami poczekam jeszcze ze dwa dni, ale sama wczoraj stosowałam peeling enzymatyczny i do tej pory nie mam żadnej reakcji alergicznej. Jest wiec szansa, ze z ziajowego peelingu przestawie się na BU ^^
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 21:53   #2453
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny szukam hydrolatu z kwiatów oczaru - pachnącego tak jak ten wcześniejszy z BU. Może ktoś wie gdzie go mogę znaleźć.
Kupowałam go w dużym stopniu z uwagi na zapach. Czy ten nowy jest naprawdę gorszy?
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 21:57   #2454
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam hydrolatu z kwiatów oczaru - pachnącego tak jak ten wcześniejszy z BU. Może ktoś wie gdzie go mogę znaleźć.
Kupowałam go w dużym stopniu z uwagi na zapach. Czy ten nowy jest naprawdę gorszy?
Mazidła
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 22:02   #2455
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A używałaś sam czy z żelem hailuronowym?

Ja oprócz kwasów używałam żelu hialuronowego wymieszanego z olejem z pestek malin i to jako smarowidło nawiliżająco-natłuszczające jest dobre dla mojej tłustej cery. Czasem też używam 3xRose i według mnie jest lekkie i świetnie się wchłania.

Ale jak tak czytam, to wychodzi na to, że ludzie różnie reagują na poszczególne preparaty.
Nie widzę różnicy w serum solo i serum z żelem. Z żelem inaczej się nakłada ale na drugi dzień cera jest tak samo tlusta (serum używam tylko na noc).

3 rose miałam, ale oddałam mamie, bo było za tluste i nie chciało mi się z nim męczyć.
Oleju z pestek malin jeszcze nie używałam, myslalam że nie można go stosować w stężeniu 100%. Może mylę go z innym.

Mam w zapasie olej z czarnuszki i liczę, że on okaże się bardziej przyjazny dla cery tlustej.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 23:11   #2456
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Dzięki. Wczoraj znalazłam info, że na mazidłach jest również z łodyg i zapach jest inny. Na stronce nie ma nic na ten temat. Miałaś może sama ten hydrolat od nich?
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 23:21   #2457
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Częstotliwość raz w tygodniu to chyba przesada jeśli już stosujesz PHA i BHA.
Też stosuje peelingi kwasem migdałowym 40% i chyba z nich nigdy nie zrezygnuje .

Moja propozycja jest taka, abyś przynajmniej na kilka dni przed peelingiem zrezygnowała z innych kwasów i potem wróciła do nich po zregenerowaniu się naskórka. Po paru latach używania kwasów, BU itd. wiem, że przesada nie jest wskazana.

Jeżeli chcesz potraktować migdałka jako kuracje to powtórz zabieg 3-6 krotnie w odstępach ok. 10dniowych (potem ewentualnie zwiększ częstotliwość o 1--2 dni). Jednak, wtedy ja rezygnuje z innych kwasów. Skóra musi mieć czas na regeneracje. Przez pierwsze dni jest widocznie przesuszona. Potem delikatnie się łuszczy.

To jest tylko moja propozycja. Nie wiem jaką masz skórę. Musisz ją obserwować i sama zdecydować co jest dla Ciebie najlepsze.
Spróbuje tak : kwas migdalowy, 2 dni przerwy, 3,4,5 noc :krem AZELO/BHA 6noc tonik PHA , 7,8 noc przerwa i 9 noc/wieczor znowu kwas. moze tak sprobujeee
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 23:47   #2458
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Nie widzę różnicy w serum solo i serum z żelem. Z żelem inaczej się nakłada ale na drugi dzień cera jest tak samo tlusta (serum używam tylko na noc).

3 rose miałam, ale oddałam mamie, bo było za tluste i nie chciało mi się z nim męczyć.
Oleju z pestek malin jeszcze nie używałam, myslalam że nie można go stosować w stężeniu 100%. Może mylę go z innym.

Mam w zapasie olej z czarnuszki i liczę, że on okaże się bardziej przyjazny dla cery tlustej.
Ja używałam lemon z żelem tez tylko na noc i to co którąś, jak miałąm wrażenie, że skórze przydałoby się coś cięższego. Ale wtedy intensywnie używałam kwasów, więc pewnie nalezy na to brać poprawkę.

Ogólnie, z BU nawet te tłuste rzeczy nie są złe dla mojej skóry, co było dla mnie sporym zaskoczeniem. Co do 3xRose to też na poczatku myślałam, że jest tłuste, ale zauważyłam, że jak dać mu czas to się świetnie wchłania, a jak zostaje gdzieś warstewka to przykładam chusteczkę, na to podkłąd + puder bambusowy albo sam puder i twarz wygląda świetnie. Bez makijażu po samym serum mam taki ładny efekt lekko "dewy".

Olejek z pestek malin, jak go zmieszać z żelem to już nie jest w stężeniu 100%.
Zresztą ja nawet próbowałam i samego, nie miałam żadnych negatywnych skutków, z tym że nieco za tłusty + w nim są takie drobinki, które nie przeszkadzaja po rozrobieniu z żelem, ale jak się smaruje samym olejem to dają takie nieprzyjemne wrażenie, jak piasek.


Osatatnio, niestety, znowu mnie wysypało nie wiem czy to przez odstawienie kwasów, czy nadmiar cukru w diecie, czy moze jeszcze coś innego. Nałożyłam parę razy serum renew na noc i jest lepiej, chociaż nie tak bosko jak po kwasach. Natomiast twarz wciaż jest mniej czerwona, chociaż już sporadycznie używam kocanki.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 00:06   #2459
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ddiamentowaaaa Pokaż wiadomość
Spróbuje tak : kwas migdalowy, 2 dni przerwy, 3,4,5 noc :krem AZELO/BHA 6noc tonik PHA , 7,8 noc przerwa i 9 noc/wieczor znowu kwas. moze tak sprobujeee
Wydaje się sensowne rozwiązanie. Rozumiem, że z tego toniku PHA jesteś zadowolona? Sama się nad nim zastanawiam. Tylko wydaje mi się, że kiedyś czytałam o zapychaniu i wysypie spowodowanym tym tonikiem
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 06:01   #2460
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

a propo toniku z PHA opisze moje wrażenia..
jestem po wczorajszym pierwszym zastosowaniu, nigdy wczesniej kwasów nie stosowałam, a ze względu na to że mam skórę naczynkową i wrażliwą zdecydowałam się właśnie na ten(podobno najłagodniejszy?) wczoraj po aplikacji (dobrze że zrobiłam to na noc) miałam na twarzy czerwone plamy z podrażnienia (mama robiła i nic takiego nie miała) no i oczywiście piekące..
Całe prawe poliko było czerwone no i reszta z takimi przerwami, nos cały (nie opalałam się jakoś mocno, używałam filtru jak byłam na spacerze więc skóry nie miałam jakoś osłabionej) zaaplikowałam serum 'na okolice oczu i naczynka' na całą twarz i szyję (szyja nie była czerwona ani podrażniona).
Efekty rano: twarz już blada i równomierna ;p, widać taką jakby gęstość skóry mam lepszą, bo ogólnie mam skórę cienką;/ a po tym kwasie w końcu jak się np. uśmiecham to się tak nie marszczy, tu jest na pewno duża różnica.
To tyle ode mnie a teraz pytania: skoro mam taką wrażliwą skórę nawet na tonik PHA ( tez miałyście taką reakcję na ten kwas? czy tylko lekkie mrowienie pieczenie?) to żeby uniknąć tego wysypu o którym pisały niektóre z Was może stosować to na razie tylko raz w tygodniu (czy to wtedy sensu nie ma?) czy efekty będą coraz lepsze czy po prostu to jest podtrzymywanie ciągłe tego stanu skóry?mam nadzieje,że zrozumiecie o co mi chodzi bo chciałabym rozjaśnić tym kwasem moje piegi;p
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.