Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-14, 18:02   #2401
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Muszę to przyznać Ziaji, że choć sama w sobie nie daje efektu matu, przypudrowana skrobią/krzemionką utrzymywała moją twarz przez cały dzień matową. Filtr Lirene nie potrzebuje takiej ilości pudru, ale niestety szybciej się po nim błyszczy twarz. Minerały z kolei wyglądają na nim lepiej niż na Ziaji. Dziś piąty dzień testowania Lirenki, na razie zapychania brak.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 20:16   #2402
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
BB tłusty? Nakładam BB lub CC na filtr od dawna i tłusta warstwa mi nie wychodzi. Dzisiaj mam su:m37 Cooling Watery Sun Block i na to Sulwhasoo Whitening Essence BB, u mnie takie połączenie bardzo dobrze się sprawdza, wczoraj zamiast Sulwhasoo był Primera Watery CC Cushion, wcześniej zamiast filtra su:m37 używałam Hanyul White Chrysanthemum Sun Screen, trochę się świecił, ale jego działanie rozjaśniające Lubię też połączenie Dr.G Oil Control Sun SPF50+ PA+++ i Dr.G Age Defence BB.

Jeżeli wiem, że spędzę dużo czasu w słońcu, to używam tylko Sulwhasoo Renodigm EX Dual Care Cream SPF30 PA++ Thermal Protection Factor 40 i na to nic się nie da nałożyć, ale fajnie chroni skórę przed nagrzewaniem się.
I to jak. Za nic nie mogłam na to nałożyć podkładu, a samego bb nie dało się zostawić na twarzy, bo kolorystycznie to one są dla mnie straszne. Testowałam
-Skin 79: Hot Pink, Super Plus Triple Functions, Snail Nutricion
-BRTC Jasmin Water
-Dr.Jart+ Silver Label Rejuvenating BB Cream
-Missha Perfect Cover

Ale zaznaczam, ze mam tłustą cerę i z tego, co mówi np azjatycki cukier, to posiadaczki takiej cery mogą mieć problem z dobraniem sobie kremu bb.
Poza tym na mojej cerze sprawdza się zasada: im mniej warstw, tym lepiej, więc jeśli filtr, to nie makijaż, nieważne w jakiej postaci.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 21:42   #2403
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość


Ja tam nie ufam ochronie anty-UV przy kremach BB. No bo ile trzeba by go naciapać na twarz, by faktycznie była taka, jaką obiecuje producent? Wyglądałoby jakoś na twarzy takie 0,7 ml kremu BB, da sie w ogóle tyle tego nałożyć?
no tak tez racja, wtedy to byla by mega maska na twarzy:P
Cytat:
Napisane przez chimay;47285671
[B
Karmazynko[/B], a próbowałaś już jakichś azjatyckich bebików?
własnie nie testowalam, ale coraz baedziej korci mnie żeby kupic cos i wybróbowac szczególnie teraz na lato kiedy wszytsko spływa z twarzy
Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
A karmazynce czasem nie chodzilo o stosowanie bb na filtr?
akurat o takim sposobie tez kiedys myslałam, ale mogło by byc za cięzko

Cytat:
Napisane przez ekoplawiaka Pokaż wiadomość
Zamiast kremów BB z filtrem (którym kompletnie nie ufam, bo jak wiadomo jak coś jest do wszyskiego...), ja stosuje matujący filtr z Vichy a na niego kryjący puder/podkład w kompacie. Obecnie jest to Double Wear Estee Lauder, który jest dość ciężki, więc wystarczy naprawdę minimalna ilość.

a ja cały czas mysle ze nie bede uzywac tego vichy z podkładem bo ma parsol chociaz lubie ten filtr sprawdzil sie

mimo ze ma inne stabilizujące go
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2014-07-14 o 21:44
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 09:57   #2404
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
własnie nie testowalam, ale coraz baedziej korci mnie żeby kupic cos i wybróbowac szczególnie teraz na lato kiedy wszytsko spływa z twarzy
Zamów sobie próbki i zaspokój ciekawość
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 12:25   #2405
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Pytam już chyba drugi raz, ale może ktoś zna jakiś inny filtr chroniący przed promieniowaniem podczerwonym i wysoką temperaturą oprócz Sulwhasoo Renodigm EX Dual Care Cream?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
I to jak. Za nic nie mogłam na to nałożyć podkładu, a samego bb nie dało się zostawić na twarzy, bo kolorystycznie to one są dla mnie straszne. Testowałam
-Skin 79: Hot Pink, Super Plus Triple Functions, Snail Nutricion
-BRTC Jasmin Water
-Dr.Jart+ Silver Label Rejuvenating BB Cream
-Missha Perfect Cover

Ale zaznaczam, ze mam tłustą cerę i z tego, co mówi np azjatycki cukier, to posiadaczki takiej cery mogą mieć problem z dobraniem sobie kremu bb.
Poza tym na mojej cerze sprawdza się zasada: im mniej warstw, tym lepiej, więc jeśli filtr, to nie makijaż, nieważne w jakiej postaci.
To już się nie dziwię, że uważasz je za tłuste, bo testowałaś same to ciężkie, tłuste i niektóre w dziwnych szaroburych odcieniach.
Mam cerę mieszaną z bardzo tłustą strefą T i nie mam większych problemów z doborem kremu BB.
loua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 12:51   #2406
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 13:03   #2407
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez loua Pokaż wiadomość
To już się nie dziwię, że uważasz je za tłuste, bo testowałaś same to ciężkie, tłuste i niektóre w dziwnych szaroburych odcieniach.
Mam cerę mieszaną z bardzo tłustą strefą T i nie mam większych problemów z doborem kremu BB.
Hot Pink, Snail Nutrition, Jasmin Water, Silver Label Rejuvenating BB Cream, Missha były opisywane jako różowe, porcelanowe stąd mój wybór. Wszystkie poza upiornie białym ślimakiem okazały się mieć ziemisty, niezdrowy odcień.
Z tego, co rozglądałam się po blogach, bebiki nie dają matu, a tzw pół-mat oznacza, że po prostu trochę mniej się świecą. Niestety nie są dla mnie miarodajne opinie osób z cerą mieszaną, które np piszą, że dany bb matuje na kilka godzin bez użycia pudru, bo przy mojej tłustej cerze puder matujący to podstawowy kosmetyk, bez którego mam smalec, nieważne, czy położę filtr, krem, samo serum czy nie położę nic.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-15, 13:12   #2408
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
I to jak. Za nic nie mogłam na to nałożyć podkładu, a samego bb nie dało się zostawić na twarzy, bo kolorystycznie to one są dla mnie straszne. Testowałam
-Skin 79: Hot Pink, Super Plus Triple Functions, Snail Nutricion
-BRTC Jasmin Water
-Dr.Jart+ Silver Label Rejuvenating BB Cream
-Missha Perfect Cover

Ale zaznaczam, ze mam tłustą cerę i z tego, co mówi np azjatycki cukier, to posiadaczki takiej cery mogą mieć problem z dobraniem sobie kremu bb.
Poza tym na mojej cerze sprawdza się zasada: im mniej warstw, tym lepiej, więc jeśli filtr, to nie makijaż, nieważne w jakiej postaci.
Nie znam brtc i dr jart, ale domyślam się, że problemem jest odcień.
te skin79, które wymieniłaś, dają łatwo szaro-różowy efekt, taką przykurzoną świnkę piggy.

Missha ma kilka odcieni, więc nie jestem pewna, o którym mowa.

Jeżeli to jest problemem, zastanów się nad wypróbowaniem holika holika petit jelly. Ja miałam 1, chłodny z żółtawym (NIE pomarańczowym, ffuuu) podtonem. Troche podobny jest skin79 orange. Do tego ma filtr 50, problem solved xd


A jezeli to ton/jasność jest problemem, na pewno skin79 ma kilka mocno ciemniejszych bebików.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 13:54   #2409
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Nie znam brtc i dr jart, ale domyślam się, że problemem jest odcień.
te skin79, które wymieniłaś, dają łatwo szaro-różowy efekt, taką przykurzoną świnkę piggy.

Missha ma kilka odcieni, więc nie jestem pewna, o którym mowa.

Jeżeli to jest problemem, zastanów się nad wypróbowaniem holika holika petit jelly. Ja miałam 1, chłodny z żółtawym (NIE pomarańczowym, ffuuu) podtonem. Troche podobny jest skin79 orange. Do tego ma filtr 50, problem solved xd


A jezeli to ton/jasność jest problemem, na pewno skin79 ma kilka mocno ciemniejszych bebików.
Jestem blada, różowa i wszelkie żółte tony sprawiają, że wyglądam na chorą (np popularny tu filtr Ziai), więc żółci muszę się wystrzegać w każdej postaci. Myślałam kiedyś o Dr G Gowoonsesang SPF30, ale po pierwsze osoby z przetłuszczającą się skórą piszą, że się błyszczy, po drugie że wyłazi z niego ziemistość przy jednoczesnej różowości, po trzecie jak dodać do tego cenę (150 zł) to odechciewa mi się testować.

BB przestały mnie interesować, zwłaszcza że zaczęłam kurację migdałem i chcę się przyłożyć do filtrowania, a w ich filtry po prostu mocno wątpię. A na filtr, jak pisałam, niczego poza pudrem i ociupiną różu nie jestem w stanie nałożyć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 15:08   #2410
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jestem blada, różowa i wszelkie żółte tony sprawiają, że wyglądam na chorą (np popularny tu filtr Ziai), więc żółci muszę się wystrzegać w każdej postaci. Myślałam kiedyś o Dr G Gowoonsesang SPF30, ale po pierwsze osoby z przetłuszczającą się skórą piszą, że się błyszczy, po drugie że wyłazi z niego ziemistość przy jednoczesnej różowości, po trzecie jak dodać do tego cenę (150 zł) to odechciewa mi się testować.

BB przestały mnie interesować, zwłaszcza że zaczęłam kurację migdałem i chcę się przyłożyć do filtrowania, a w ich filtry po prostu mocno wątpię. A na filtr, jak pisałam, niczego poza pudrem i ociupiną różu nie jestem w stanie nałożyć.
Jak bardzo blada, to polecam skin79 green. Porcelanka z pudrowym niemal wykończeniem, bez szalonej żółci ani różu.

Kwasy latem?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 15:11   #2411
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zamów sobie próbki i zaspokój ciekawość
kiedys juz miałam zamawiac z takiej jednej stronki małe opakowania po 20 zł , ale juz tego nie mieli :/

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
kusisz tą ziajką, mnie edeynie odpycha pod względem zawartości parabenów
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
BB przestały mnie interesować, zwłaszcza że zaczęłam kurację migdałem i chcę się przyłożyć do filtrowania, a w ich filtry po prostu mocno wątpię. A na filtr, jak pisałam, niczego poza pudrem i ociupiną różu nie jestem w stanie nałożyć.

kuracja migdałem?
tonik?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-15, 16:49   #2412
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Jak bardzo blada, to polecam skin79 green. Porcelanka z pudrowym niemal wykończeniem, bez szalonej żółci ani różu.

Bardzo blada nie, Snail Nutrition był dla mnie upiornie biały, a czytałam recenzje osób, dla których jest za ciemny.
To jest dla mnie ogromna wada bb i w ogóle nie rozumiem, dlaczego coś, co jest wypuszczane w jednym kolorze (przeważnie), jest tak popularne. Bo na mojej cerze te kolory się bynajmniej nie dostosowują.


Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Kwasy latem?

Już się latem zorakowałam, więc taki migdałek mi nie straszny, tym bardziej, że na lato jest polecany.

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
kuracja migdałem?
tonik?
Najpierw tonik 5%, potem peeling 10%. Potem się zobaczy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 18:11   #2413
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja po zwątpieniach minerałowych mam teraz filtrowe, co posmarowałam w kwietniu twarz 50-tką to miałam ochotę to zmyć. Zużyłam więc końcówkę Ducray, ale nowego nawet nie otworzyłam (kupiłam wersję light już w zeszłym roku). Nie wiem, dlaczego nagle tak mi się zmieniło? Ciągle stosowałam kremy z wysokimi filtrami, a teraz jak nałożę filtr to nie potrafię go zdzierżyć, czuję się strasznie niekomfortowo. Teraz zamówiłam sobie ponoć lekki (po recenzjach), co prawda 35 a nie 50, zobaczymy co to będzie. W sumie wcześniej zużyłam kilka opakowań filtra 30 (z Oriflame, który wycofano ze 3 lata temu), jako miejski wystarczy.
Pewnie i tak nie dając przepisowej ilości zmniejszam ochronę, ale idąc do sklepu czy siedząc w aucie to mi za bardzo nie zaszkodzi.

Nie zagladałam na ten wątek bardzo długo, może przejrzę w wolnej chwili zaległości (choć nie dam rady z roku np). Ciekawa jestem, czy pojawiły się jakieś nowe cacuszka, lekkie i bez alkoholu
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-15, 21:42   #2414
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam mieszaną, trądzikową...
Odstawiłam Antheliosa, pani w aptece namówiła mnie na emulsję Avene...
Szczerze? Mam dosyć wyrzucania pieniędzy w błoto na te filtry i rzygać mi się, za przeproszeniem chce, kiedy czytam te wszystkie obietnice producentów, jakie to wspaniałe i nieszkodzące trądzikowcom formuły ma ich produkt.
Znienawidziłam lato. Znienawidziłam słońce.
A więcej to sobie ponarzekam na forum dla ludzi z trądzikiem...
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 10:36   #2415
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Kwasy latem?
Tak się wtrącę, ale ja jestem samozwańczy MYTHBUSTER
Jest taki świetny blog, prowadzi go kosmetolog (Patryk?), chętnie wkleiłabym tu linka, ale kiedyś nie wiem dlaczego zablokował dostęp, a ja hasła nie mam.
W każdym razie wyłożył kiedyś ten temat długo i szeroko.
W skrócie wynikało z tego, że kwasy i wszystko latem JAK NAJBARDZIEJ, i tak przeciez musisz używać stabilnych filtrów i nie wystawiać się celowo na słońce.
Kwasy u nas to wciąż trochę nowość, ale przecież te kuracje to nie polski wynalazek, przyszły do nas ze Stanów, z calusieńki rok słonecznej Kalifornii, gdzie od kilku dekad cieszą się niesłabnącą popularnością, bo są tak niezawodne i z opowiednią ochroną - bezpieczne.
Zdaje się, że już któreś wcale nie świeże dziewczyny Bonda miały się kwasić, żeby mieć cudowną, promienną skórę.
Ostatnio padłam, powstałam i znowu padłam, kiedy byłam z koleżanką w Hebe i pani odradziła tonik z chyba 2% kwasu migdałowego "bo to nie wolno latem"
NO! musiałam se pogadać może komuś to się na coś.

Edytowane przez 971368423
Czas edycji: 2014-07-16 o 10:37
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 13:15   #2416
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Bardzo dobrze że to napisałaś. Dla skóry takiej jak moja, czyli tłustej i trądzikowej, kwasy są najlepszym sposobem na uregulowanie jej pracy. Nie wyobrażam sobie odstawić ich teraz na lato, straciłabym to wszystko co mi się udało osiągnąć przez poprzednie miesiące kuracji. A panie w Hebe - cóż, też już się z tym spotkałam, że doradzają chętnie, ale nie zawsze mają niezbędne podstawy w postaci wiedzy
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 13:39   #2417
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A ja się dziś wkurzyłam. W marcu kupowałam filtry ziai w aptece w mojej miejscowości za zawrotne 9.99 zł ( a w aptece internetowej za ok. 17 zestaw filtr plus żel do mycia twarzy lub krem na noc) a dziś w tej samej aptece filtr matujący i przeciwzmarszczkowy kosztują 18.99, a antyoksydacyjny 15.90 ( ten kupiłam bo go nie miałam). 100% cena wzrosła w sezonie, a wiadomo, że do bodajże końca sierpnia jest sezon, a potem filtrów nie ma. Zdziercy i tyle. Ja wiem, że ten filtr generalnie jest tani, ale chodzi mi o marketing aptek, że najbardziej opłacalny i nigdy nie upadający biznes to posiadanie apteki.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 13:59   #2418
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Tak się wtrącę, ale ja jestem samozwańczy MYTHBUSTER
Jest taki świetny blog, prowadzi go kosmetolog (Patryk?), chętnie wkleiłabym tu linka, ale kiedyś nie wiem dlaczego zablokował dostęp, a ja hasła nie mam.
W każdym razie wyłożył kiedyś ten temat długo i szeroko.
W skrócie wynikało z tego, że kwasy i wszystko latem JAK NAJBARDZIEJ, i tak przeciez musisz używać stabilnych filtrów i nie wystawiać się celowo na słońce.
Kwasy u nas to wciąż trochę nowość, ale przecież te kuracje to nie polski wynalazek, przyszły do nas ze Stanów, z calusieńki rok słonecznej Kalifornii, gdzie od kilku dekad cieszą się niesłabnącą popularnością, bo są tak niezawodne i z opowiednią ochroną - bezpieczne.
Zdaje się, że już któreś wcale nie świeże dziewczyny Bonda miały się kwasić, żeby mieć cudowną, promienną skórę.
Ostatnio padłam, powstałam i znowu padłam, kiedy byłam z koleżanką w Hebe i pani odradziła tonik z chyba 2% kwasu migdałowego "bo to nie wolno latem"
NO! musiałam se pogadać może komuś to się na coś.
Ja jestem zdania, że jak ktoś ma skłonność do przebarwień, to choćby latem odstawiał kwasy i retinoidy i filtrował się od świtu do zmierzchu, to i tak może tych przebarwień dostać. A osoby nie mające do nich skłonności (jak ja) mogą sobie pozwalać na różne kuracje bez filtrów i dalej będą mieć jednolitą cerę.

Zaliczyłam już Zorac, kremy z kwasami Biodermy, Uriage, TriAcneal, Glyco-A i praktycznie nigdy nie stosowałam filtrów poza krótkimi zrywami, które kończyły się rzuceniem ich w kąt z powodu niewygody stosowania. Przy Zoracu filtrowałam się tylko w słoneczne dni (zaczęłam go w lipcu).

Tego lata zaczęłam się filtrować, po podpasował mi Pharmaceris, ale dalej nie robię tego regualarnie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-07-16 o 14:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 14:50   #2419
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja jestem zdania, że jak ktoś ma skłonność do przebarwień, to choćby latem odstawiał kwasy i retinoidy i filtrował się od świtu do zmierzchu, to i tak może tych przebarwień dostać. A osoby nie mające do nich skłonności (jak ja) mogą sobie pozwalać na różne kuracje bez filtrów i dalej będą mieć jednolitą cerę.
Niestety, to prawda...
STETY dla tych, co skłonności nie mają
Ja się filtruję przez cały rok, używam wybielajacych specyfików, nie opalam się, acz slońca latem unikać się calkiem nie da...I plamy coraz nowsze mam na twarzy
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-16, 15:24   #2420
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Też się z tym zgadzam, atredermowałam się latem i nie używałam filtrów (próbowałam, ale nie udało mi się wtedy znaleźć takiego, który nie pogarsza stanu cery i nadaje się na codzień), przebarwień nie było. Tabletki anty w połączeniu ze słońcem również nie spowodowały przebarwień.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 20:43   #2421
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Przebarwienia tylko u nielicznych osób wychodzą ,,od razu". Zazwyczaj pokazują się po kilku latach dopiero - czasem bez powodu, a czasem aktywowane przez różne sytuacje, np. wahania hormonalne. Także eksperymentując w ten sposób ze swoją cerą musicie sobie zdawać sprawę, że w tej chwili pracujecie na to, jak będziecie wyglądać w przyszłości.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 20:54   #2422
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Przebarwienia tylko u nielicznych osób wychodzą ,,od razu". Zazwyczaj pokazują się po kilku latach dopiero - czasem bez powodu, a czasem aktywowane przez różne sytuacje, np. wahania hormonalne. Także eksperymentując w ten sposób ze swoją cerą musicie sobie zdawać sprawę, że w tej chwili pracujecie na to, jak będziecie wyglądać w przyszłości.
Ja tak sobie pogrywam od jakichś 5 lat

Generalnie biorąc pod uwagę to, co niedawno było pisane (promieniowanie świetlówek, ekranów) + niewiadoma ochrona przed UVA przy braku reaplikacji co 2 godziny, to myślę, że nie jest możliwe uchronienie się przed potencjalnymi skutkami. Poza tym, kto udowodni, że jak za 5 lat wylezą mi przebarwienia, to będzie to wina tego, że nie filtrowałam się przy Zoraku, a nie np zmian hormonalnych, tego że w dzieciństwie mi rodzice parasolki do wózka nie kupili czy czegoś jeszcze innego. Moim zdaniem ten związek jest nie do udowodnienia.

Poza tym zastanawia mnie od dawna kwestia, czy filtry nie pogarszają reakcji skóry na słońce. Bo u mnie to było jeszcze jako tako, kiedy ich nie stosowałam. tzn zawsze opalałam się na czerwono, ale nie miałam bąbli. Zaczęły się pojawiać na karku dopiero przy filtrach, jeśli z jakiegoś powodu tego filtra nie nałożyłam.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-07-16 o 20:58
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 21:14   #2423
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Przebarwienia tylko u nielicznych osób wychodzą ,,od razu". Zazwyczaj pokazują się po kilku latach dopiero - czasem bez powodu, a czasem aktywowane przez różne sytuacje, np. wahania hormonalne. Także eksperymentując w ten sposób ze swoją cerą musicie sobie zdawać sprawę, że w tej chwili pracujecie na to, jak będziecie wyglądać w przyszłości.
Retinoidowałam się 5 lat temu, to kupa czasu. Hormony w międzyczasie przez prawie 4 lata, od pół roku nie biorę i dalej przebarwień brak. Aktualnie się filtruję, ale 5 lat temu miałam do wyboru - albo trądzik i filtry, albo brak trądziku i ochrony przed słońcem, na które zresztą nie wystawiałam się nadmiernie. Wiadomo co wybrałam
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 10:37   #2424
Kaaasiulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej,
czy po użyciu filtra La Roche Posay, Anthelios XL Ultra-leger Fluide SPF 50+
Skład: Aqua / Water, Diisopropyl Sebacate, Alcohol Denat., Glycerin, Dimethicone, Isohexadecane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Silica, Drometrizole Trisiloxane, Isononyl Isononanoate, Zea Mays Starch / Corn Starch, C12-15 Alkyl Benzoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Ethylhexyl Triazone, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isododecane, Phenoxyethanol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Silica Silylate, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, PEG-8 Laurate, Caprylyl Glycol, Triethanolamine, Disteardimonium Hectorite, Tocopherol, Disodium EDTA, Dodecene, Propylene Carbonate, Poloxamer 407, Zinc Gluconate, Perlite (04.2014. - FIL Code: C162700/2)
mogę używać pudru La Prairie, Cellular Treatment Loose Powder
Skład: Talc, Mica, Titanium Hydroxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycoproteins, Panax Ginseng Root Extract, Equisetum Arvense Extract, Ascorbyl Palmitate, Sodium Dehydroacetate, Tocopherol, Methylparaben, Propylparaben, Water, Fragrance.
?
Pozdrawiam
Kaaasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 10:42   #2425
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kaaasiulka Pokaż wiadomość
Hej,
czy po użyciu filtra La Roche Posay, Anthelios XL Ultra-leger Fluide SPF 50+
Skład: Aqua / Water, Diisopropyl Sebacate, Alcohol Denat., Glycerin, Dimethicone, Isohexadecane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Silica, Drometrizole Trisiloxane, Isononyl Isononanoate, Zea Mays Starch / Corn Starch, C12-15 Alkyl Benzoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Ethylhexyl Triazone, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isododecane, Phenoxyethanol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Silica Silylate, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, PEG-8 Laurate, Caprylyl Glycol, Triethanolamine, Disteardimonium Hectorite, Tocopherol, Disodium EDTA, Dodecene, Propylene Carbonate, Poloxamer 407, Zinc Gluconate, Perlite (04.2014. - FIL Code: C162700/2)
mogę używać pudru La Prairie, Cellular Treatment Loose Powder
Skład: Talc, Mica, Titanium Hydroxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycoproteins, Panax Ginseng Root Extract, Equisetum Arvense Extract, Ascorbyl Palmitate, Sodium Dehydroacetate, Tocopherol, Methylparaben, Propylparaben, Water, Fragrance.
?
Pozdrawiam
Wszystkie Antheliosy są uznawane za stabilne, mają Parsol, ale też składniki, które go stabilizują.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 10:46   #2426
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja tak sobie pogrywam od jakichś 5 lat

Generalnie biorąc pod uwagę to, co niedawno było pisane (promieniowanie świetlówek, ekranów) + niewiadoma ochrona przed UVA przy braku reaplikacji co 2 godziny, to myślę, że nie jest możliwe uchronienie się przed potencjalnymi skutkami. Poza tym, kto udowodni, że jak za 5 lat wylezą mi przebarwienia, to będzie to wina tego, że nie filtrowałam się przy Zoraku, a nie np zmian hormonalnych, tego że w dzieciństwie mi rodzice parasolki do wózka nie kupili czy czegoś jeszcze innego. Moim zdaniem ten związek jest nie do udowodnienia.

Poza tym zastanawia mnie od dawna kwestia, czy filtry nie pogarszają reakcji skóry na słońce. Bo u mnie to było jeszcze jako tako, kiedy ich nie stosowałam. tzn zawsze opalałam się na czerwono, ale nie miałam bąbli. Zaczęły się pojawiać na karku dopiero przy filtrach, jeśli z jakiegoś powodu tego filtra nie nałożyłam.
Z tą fotostabilnością nie jest raczej tak źle. LRP w materiałach reklamowych podawał, że ktoryś Anthelios ma ją na poziomie 6 godzin. Fotostabilność linkowanego tu kiedyś Avene opisano jako 90% po 2 godzinach ekspozycji.

Każdy musi odnaleźć swój złoty środek. To, że skóra pod wpływem słońca się degraduje jest udowadniane od lat. Filtry też mają jasne i ciemne strony.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Retinoidowałam się 5 lat temu, to kupa czasu. Hormony w międzyczasie przez prawie 4 lata, od pół roku nie biorę i dalej przebarwień brak. Aktualnie się filtruję, ale 5 lat temu miałam do wyboru - albo trądzik i filtry, albo brak trądziku i ochrony przed słońcem, na które zresztą nie wystawiałam się nadmiernie. Wiadomo co wybrałam
Mam jasną karnację, piegi i nigdy się nie opalałam. Zawsze ostrożnie stosowałam kuracje dermatologiczne, unikałam hormonów i fotoalergenów na ile to możliwe itd. Nigdy nie byłam filtromaniaczką (na szczęście, mania to zaburzenie psychiczne ) ani fanką filtrów, bo uprzykrzają życie i z wielu innych powodów. Przebarwień nie miałam do 30 roku życia

A teraz są . Ma je też większość kobiet w podobnym wieku do mojego i starszych z mojego otoczenia. Te, które cieszą się jednolitą piękną cerą stosują filtry (tu i teraz) i/lub zawdzięczają to zabiegom w różnych gabinetach (nie tylko kosmetycznych ) albo innym zabawom. Wypracowały to sobie. Takie, które wyglądają świetnie z natury to ewenementy.

Są jakieś zależności między rodzajem karnacji, trybem życia, dietą abnegacją kosmetyczną itp. czynnikami, ale w pewnym momencie człek zwyczajnie zaczyna się sypać. To nieuchronne.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 11:14   #2427
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Z tą fotostabilnością nie jest raczej tak źle. LRP w materiałach reklamowych podawał, że ktoryś Anthelios ma ją na poziomie 6 godzin. Fotostabilność linkowanego tu kiedyś Avene opisano jako 90% po 2 godzinach ekspozycji.

Każdy musi odnaleźć swój złoty środek. To, że skóra pod wpływem słońca się degraduje jest udowadniane od lat. Filtry też mają jasne i ciemne strony.
To pocieszające, ciekawe jak z innymi filtrami, które nie mają tak wysokiego PPD. Bo ja się z Antheliosami raczej nie polubię Avene nigdy nie próbowałam.



Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Mam jasną karnację, piegi i nigdy się nie opalałam. Zawsze ostrożnie stosowałam kuracje dermatologiczne, unikałam hormonów i fotoalergenów na ile to możliwe itd. Nigdy nie byłam filtromaniaczką (na szczęście, mania to zaburzenie psychiczne ) ani fanką filtrów, bo uprzykrzają życie i z wielu innych powodów. Przebarwień nie miałam do 30 roku życia

A teraz są . Ma je też większość kobiet w podobnym wieku do mojego i starszych z mojego otoczenia. Te, które cieszą się jednolitą piękną cerą stosują filtry (tu i teraz) i/lub zawdzięczają to zabiegom w różnych gabinetach (nie tylko kosmetycznych ) albo innym zabawom. Wypracowały to sobie. Takie, które wyglądają świetnie z natury to ewenementy.

Są jakieś zależności między rodzajem karnacji, trybem życia, dietą abnegacją kosmetyczną itp. czynnikami, ale w pewnym momencie człek zwyczajnie zaczyna się sypać. To nieuchronne.
Ja ma 32 lata i w sumie moja skóra nigdy nie wyglądała tak dobrze, jak teraz. Przebarwień na razie zero. Nie widzę ich też za bardzo u kobiet w moim otoczeniu. Nie znam też żadnych filtrujących się. Fakt, różnie to bywa z jednolitym kolorytem cery itd, ale plam nie widzę (no chyba, że tak się maskują). Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że wiecznie tak nie będzie, bo człowiek się jednak starzeje, jeden szybciej, drugi wolniej, ale to jest fakt.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 11:33   #2428
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To pocieszające, ciekawe jak z innymi filtrami, które nie mają tak wysokiego PPD. Bo ja się z Antheliosami raczej nie polubię Avene nigdy nie próbowałam.
A tak z czystej ciekawości czemu z Antheliosami się nie polubisz? :-P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 11:48   #2429
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
A tak z czystej ciekawości czemu z Antheliosami się nie polubisz? :-P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bo wszystkie 3, które testowałam bielą, a to jest dla mnie nie do przyjęcia. Plus denat
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 13:12   #2430
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Mam jasną karnację, piegi i nigdy się nie opalałam. Zawsze ostrożnie stosowałam kuracje dermatologiczne, unikałam hormonów i fotoalergenów na ile to możliwe itd. Nigdy nie byłam filtromaniaczką (na szczęście, mania to zaburzenie psychiczne ) ani fanką filtrów, bo uprzykrzają życie i z wielu innych powodów. Przebarwień nie miałam do 30 roku życia

A teraz są . Ma je też większość kobiet w podobnym wieku do mojego i starszych z mojego otoczenia. Te, które cieszą się jednolitą piękną cerą stosują filtry (tu i teraz) i/lub zawdzięczają to zabiegom w różnych gabinetach (nie tylko kosmetycznych ) albo innym zabawom. Wypracowały to sobie. Takie, które wyglądają świetnie z natury to ewenementy.

Są jakieś zależności między rodzajem karnacji, trybem życia, dietą abnegacją kosmetyczną itp. czynnikami, ale w pewnym momencie człek zwyczajnie zaczyna się sypać. To nieuchronne.
No cóż, liczę na to, że 25 lat to nie za późno na rozpoczęcie regularnego filtrowania i skóra mimo wszystko kiedyś mi się odwdzięczy
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.