Nierówny koloryt skóry twarzy.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-23, 12:39   #1
sheva17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58

Nierówny koloryt skóry twarzy..


Witam!

Mam pytanie odnośnie swojej skóry twarzy. Mam skórę suchą (wysusza mi ją po każdym umyciu czy to mydłem czy emulsją), skórą wrażliwą oraz najprawdopodobniej skórę naczyńkową. Mam nierówny koloryt twarzy. Czy da się to jakoś usunąć wyleczyć? Przebarwienia (lekko czerwone) występują na policzkach, pod nosem oraz w okolicy brody. Dodam, że podczas stresu, wysiłku, zmiany temp., zjedzeniem gorącego posiłku, schyleniem się i mógłbym tak wymieniać w nieskończoność moja twarz robi się czerwona. Nie ukrywam, że strasznie mnie to irytuje i utrudnia normalne funkcjonowanie. Czy da się jakoś to wyleczyć, wyrównać koloryt skóry aby skóra się nie czerwieniła? Dodam, że zawsze po porannym umyciu moja twarz jest czerwona przez jakies 30-40 minut.. potem można powiedzieć wraca do stanu jaki jest widoczny na zdjęciu... Czy da się to jakoś wyleczyć czy po prostu natura już mnie takim stworzyła?

Link do zdjęcia:
http://www.fotoszok.pl/show.php/1971...tua-u.jpg.html

Edytowane przez sheva17
Czas edycji: 2018-04-01 o 15:07
sheva17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 12:49   #2
Maybei
Pieskowanie
 
Avatar Maybei
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 244
Dot.: Nierówny koloryt skóry twarzy..

A może masz po prostu przesuszoną skórę twarzy? Mi się tak właśnie robiło, kiedy moja cera była bardzo sucha. Jak się schyliłam chociaż na chwilę, to od razu się czerwieniła..Wiadomo, że jak się zmęczysz to naturalnie się czerwieni, ale nie od razu, że jak burak się wygląda.
No i zaczęłam ją nawilżać i w sumie mniej się już czerwieni, ale nadal mam suchą cerę(pora roku+leki). W każdym bądź razie nadal mam te policzki po schyleniu czerwone, co dziwnie wygląda, bo np. ta skóra pod ustami jest wówczas jaśniejsza. Ale nawilżanie dało jakieś efekty, jest lepiej, może spróbuj, ja dalej nawilżam i zobaczymy.
Maybei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 12:55   #3
sheva17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58
Dot.: Nierówny koloryt skóry twarzy..

Cytat:
Napisane przez Maybei Pokaż wiadomość
A może masz po prostu przesuszoną skórę twarzy? Mi się tak właśnie robiło, kiedy moja cera była bardzo sucha. Jak się schyliłam chociaż na chwilę, to od razu się czerwieniła..Wiadomo, że jak się zmęczysz to naturalnie się czerwieni, ale nie od razu, że jak burak się wygląda.
No i zaczęłam ją nawilżać i w sumie mniej się już czerwieni, ale nadal mam suchą cerę(pora roku+leki). W każdym bądź razie nadal mam te policzki po schyleniu czerwone, co dziwnie wygląda, bo np. ta skóra pod ustami jest wówczas jaśniejsza. Ale nawilżanie dało jakieś efekty, jest lepiej, może spróbuj, ja dalej nawilżam i zobaczymy.
No ja właśnie ja po wysiłku mam twarz czerwoną jak burak Nawilżałem swoją twarz "Bioderma Atoderm PO zinic" ale podczas stosowania skóra była strasznie świecą a do tego wyskakiwały mi duże syfy. Dodam, że choruje na nadciśnienie. Może częściowo to też ma jakiś wpływ.
sheva17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 14:16   #4
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Nierówny koloryt skóry twarzy..

Cytat:
Napisane przez sheva17 Pokaż wiadomość
Witam!

Mam pytanie odnośnie swojej skóry twarzy. Mam skórę suchą (wysusza mi ją po każdym umyciu czy to mydłem czy emulsją), skórą wrażliwą oraz najprawdopodobniej skórę naczyńkową. Mam nierówny koloryt twarzy. Czy da się to jakoś usunąć wyleczyć? Przebarwienia (lekko czerwone) występują na policzkach, pod nosem oraz w okolicy brody. Dodam, że podczas stresu, wysiłku, zmiany temp., zjedzeniem gorącego posiłku, schyleniem się i mógłbym tak wymieniać w nieskończoność moja twarz robi się czerwona. Nie ukrywam, że strasznie mnie to irytuje i utrudnia normalne funkcjonowanie. Czy da się jakoś to wyleczyć, wyrównać koloryt skóry aby skóra się nie czerwieniła? Dodam, że zawsze po porannym umyciu moja twarz jest czerwona przez jakies 30-40 minut.. potem można powiedzieć wraca do stanu jaki jest widoczny na zdjęciu... Czy da się to jakoś wyleczyć czy po prostu natura już mnie takim stworzyła?

Link do zdjęcia:
http://www.fotoszok.pl/show.php/1971...tua-u.jpg.html
Ja sama tak mam, więc nie pomogę. Chociaż bardziej niż gorące rzeczy działają na mnie w ten sposób ostre. Ale nigdy nie myślałam, że w ogóle można coś z tym zrobić i jakoś z tym żyję, choć czasem to bardzo problematyczne.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 18:37   #5
robertnowak
Raczkowanie
 
Avatar robertnowak
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 31
Dot.: Nierówny koloryt skóry twarzy..

Proponuje stosować cytrynę, albo sok z cytryny bezpośrednio na skórę, na mnie to działa, cytryna ma wybielające właściwości, trochę na poczatku szczypie, ale warto
__________________
<ciach_reklama>
robertnowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 06:15   #6
AnnaBas
Raczkowanie
 
Avatar AnnaBas
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 97
Dot.: Nierówny koloryt skóry twarzy..

Proponuję zrezygnować z wody i żelu do mycia twarzy na rzecz płynu micelarnego (np. Dermedic). Chociaż w sumie, skoro masz suchą cerę, no i jako facet nie musisz wieczorem zmywać makijażu myślę, że wystarczającą pielęgnacją byłoby przetarcie twarzy dwa razy dziennie dobrym tonikiem nawilżającym (polecam Fitomed - z lukre cją do skóry suchej).
Zwykle opisywane przez Ciebie objawy występują u osób z płytko unaczynioną, dość cienką skórą. Jedz dużo wit. C (ale nie syntetycznej ).
AnnaBas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 13:27   #7
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Nierówny koloryt skóry twarzy..

Twój problem tkwi głębiej bo jeśli chorujesz na nadciśnienie to tak będziesz miał. Musisz wziąć się za leczenie nadciśnienia do tego polecam POST DANIELA sprawdź w Internecie, znam osobiście sporo osób, które w ten sposób się podleczyły albo i wręcz wyleczyły. Do tego pielęgnacja domowa : mycie twarzy tylko łagodnymi żelami lub mleczkami, nigdy mydłem, tonik do cery naczynkowej i krem nawilżający koniecznie do skóry naczynkowej rano i wieczorem. Do tego łykanie rutyny w połączeniu z wit. C np. Rutinoscorbin, Rutinocea i to stale bez przerwy! Zakaz niestety : alkoholu, zwłaszcza czerwonego wina, papierosów, mocnej kawy i herbaty, ostrych potraw, musztardy, chipsów itp, zakaz gorących kąpieli, sauny, opalania. Nic nie poradzę, że Twoja skóra tego nienawidzi I ŻADNEGO PRZECIERANIA SKÓRY CYTRYNĄ, O NIE A zobaczysz, że będzie lepiej
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 14:51   #8
sheva17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 58
Dot.: Nierówny koloryt skóry twarzy..

Cytat:
Napisane przez akusia1 Pokaż wiadomość
Twój problem tkwi głębiej bo jeśli chorujesz na nadciśnienie to tak będziesz miał. Musisz wziąć się za leczenie nadciśnienia do tego polecam POST DANIELA sprawdź w Internecie, znam osobiście sporo osób, które w ten sposób się podleczyły albo i wręcz wyleczyły. Do tego pielęgnacja domowa : mycie twarzy tylko łagodnymi żelami lub mleczkami, nigdy mydłem, tonik do cery naczynkowej i krem nawilżający koniecznie do skóry naczynkowej rano i wieczorem. Do tego łykanie rutyny w połączeniu z wit. C np. Rutinoscorbin, Rutinocea i to stale bez przerwy! Zakaz niestety : alkoholu, zwłaszcza czerwonego wina, papierosów, mocnej kawy i herbaty, ostrych potraw, musztardy, chipsów itp, zakaz gorących kąpieli, sauny, opalania. Nic nie poradzę, że Twoja skóra tego nienawidzi I ŻADNEGO PRZECIERANIA SKÓRY CYTRYNĄ, O NIE A zobaczysz, że będzie lepiej
Mogłabyś mi polecić jakieś żele/mleczka i toniki, kremy do cery naczynkowej ?
sheva17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:57   #9
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Nierówny koloryt skóry twarzy..

Cóż... Ja nie pasuję chyba do żadnego z opisywanych przypadków. Ciśnienie mam bardzo niskie, skórą trądzikową, tłustą, choć odwodniona bywa, ale mimo wszystko skóra tłusta to raczej gruba skóra (ale z drugiej strony to żadnych badań pod tym względem nie miałam). Cytrynę też już używałam i nie byłam zadowolona. Witaminy C mi raczej nie brakuje, bo spożywam sporo owoców, poza tym robię sobie co drugi dzień maseczki z witaminą C (z Mazideł).
No ale może chociaż na problem Autora da się poradzić .
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 16:20   #10
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Nierówny koloryt skóry twarzy..

Zależnie od tego na co możesz sobie pozwolić to mega dobre mleczko, tonik i kremy do cery naczynkowej ma firma BIOLINE ale jest dostępna tylko w niektórych salonach kosmetycznych i cena niestety ok 200 zł za krem, ale bardziej przystępne to apteczne Iwostin, Avene , La Roche-Posay. Firmy te mają całą serię do cery naczynkowej i konkretnie w aptece powinni doradzić które najlepiej wziąć. Nie polecam kosmetyków z drogerii, nie w przypadku takiej cery. Może za bardzo ogólnie ale nie znam konkretnych nazw kosmetyków tylko firmy.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 21:10   #11
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: Nierówny koloryt skóry twarzy..

ja tez mam problem: skóra sucha, naczynkowa, wrazliwa. W dodatku 2kolorowa, co mnie bardzo irytuje, bo wyglądam na brudną... Nie wiem jak moge wyrównac koloryt, kiedys działał na mnie krem z oriflame calm redness, ale juz dawno go nie produkują.

Poszłam z tym do derm. to powiedziała mi, żebym SMAROWAŁA płynem miceralnym z iwostinu. Wszystko z iwostinu. W gablotce miala reklamy z iwostinu. :|.
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-20 22:10:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.