Zastrzyk u dentysty podczas ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-14, 22:36   #1
kasiczka0106
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka0106
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 64
GG do kasiczka0106
Unhappy

Zastrzyk u dentysty podczas ciąży


Cześć dziewczyny,

Piszę ze łzami w oczach z bólu jaki przysparza mi ułamany i zniszczony ząb. Nie daję już rady, nie mam siły i zastanawiam się nad pójściem do dentysty i wyrwaniem, ale rzecz jasna bez zastrzyku nie zdecyduję się na to, natomiast domyślam się, że zastrzyk u kobiety w ciąży nie jest najlepszym pomysłem?

Proszę o jakieś doświadczenia i porady.

Tutaj w UK doradzają branie paracetamolu ale przy takim bólu musiałabym z czasem brać go coraz więcej!

Jestem w panicznym bólu i nie wiem co robić
kasiczka0106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 22:49   #2
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Można brać znieczulenie w ciąży - po prostu jest to inny środek znieczulający bądź inny rodzaj znieczulenia
Sama już 4 razy w ciązy ciąży miałam znieczulenie, a zanim poszłam pierwszy raz (z powodu okropnego bólu zęba w 6-7 tc) dużo na ten temat czytałam i jeśli ciąża nie jest zagrożona czy problemowa, to nie ma przeciwwskazań
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 23:20   #3
kasiczka0106
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka0106
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 64
GG do kasiczka0106
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Oj dzięki, same Twoje słowa uśmieżyły mój ból

Widzisz, ja miałam pare problemów do niedawna i nikt tak na prawdę nie sprecyzował czy powinnam uważać na siebie szczególnie bardziej niż normalna ciężarna kobieta.

Może będziesz mogła mi doradzić? Mam to coś zwane syndromem jajnikowym, czyli, że jest mi o wiele gorzej zajść w ciążę niżeli normalnej kobiecie. Na początku pojawiały mi się krwawienia, codziennie rano, wyjaśnione później jako dolegliwość hormonalną, która spotyka wiele kobiet w ciąży, później miałam zakażenie, które normalnie nie jest leczone, ale jako że jestem w ciąży, dostałam tabletki, których jednak nie brałam, wolę unikać chemikaliów w najbardziej możliwy sposób

Czy myślisz, że w takim razie mogę wziąć zastrzyk czy jednak poradzić się najpierw albo nie ryzykować?

Oczywiście moje dolegliwości to może być coś zupełnie nie groźnego, a ja po prostu panikuję..
kasiczka0106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 13:59   #4
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

hej kasiczka ja jestem wpoczątkowych tygodniach ciąży..jak byłam na pierwszej wizycie u lekarza zapytałam go o znieczulenie u dentysty ( z racji tego ze chcialabym kontynuowac leczenie zebow) i powiedzial ze jak najbardziej znieczulenie jest wskazane poniewaz..to bol moze doprowadzic do skurczow i poronienia no i oczywiscie stres z tym zwiazany. powiedzial tez ze jesli dentysta mialby watpliowsci to zeby poprostu zadzwonic do niego , a on powie ze nie ma przeciwskazan..mysle ze najlepiej zapytaj swojego lekarza jeszcze.ale mysle ze nie bedzie problemu.. pozdrawiam
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 15:14   #5
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Ja też w ciąży kilka razy byłam u dentystki, bo ząbki się osłabiły, a więcej szkody uczyni zepsuty ząb niż znieczulenie. Tylko że musi to być specjalne znieczulenie dla kobiet w ciąży - bez adrenaliny.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 22:56   #6
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

ja bym uwazała na te zastrzyki, nie ufałabym lekarzom, mimo wszystko, kiedy po porodzie ułamał mi się ząb-dolna 5 na pół, masakra, poszłam do dentysty i powiedziałam ze karmię piersią i czy są specjalne znieczulenia dla osób chorych na serce, bo dla ciężarówek i karmiących mam rzecz jasna nie ma, tez pytałam o te bez adrenaliny i wyjaśniono mi ze adrenlina jest w wiekszosvci i ze krzywdy nie robi, bo rozpuscza sie gdzies tam, nie pamietam i ze nie jest niebezpieczna ALE po tym zastrzyku który dostałam miałam takie kołatania serca i rozszerzone zrenice ze myslałąm ze wyjadę, oczywiscie musiałam mleko odciągac i wylewac i podac butlę bo sie bałam o dziecko więc jak tu ufac?? znieczulenie moze wywołąc poronienie na poiczatku albo przedwczesne skurcze pod koniec, rozumiem Cie doskonale bo ból jest bólem wiadomo ale ja osobiście chyba wolałabym już rwanie zęba na żywca niż niepewność co mi wstrzykną...
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 23:33   #7
brombusia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 157
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Więcej szkody wyrządzasz swojemu dziecku nie lecząc tego zęba.
Ostry ból o wiele bardziej może zaszkodzić niż znieczulenie, zresztą znieczulenie można podawać kobietom w ciąży, więcej adrenaliny wywołuje przecież ból. Poza tym taki ząb może wywołać stan zapalny organizmu i może skończyć się braniem antybiotyku.
Wiem, co piszę, bo sama miałam problem z bolącym zębem, od tego zaczął mi twardnieć i pobolewać brzuch, po badaniach okazało się nawet, że mam podwyższone CRP, wszystko w powodu głupiego zęba.
Aktualnie jestem w trakcie leczenia kanałowego
Najlepiej omów to ze swoim lekarzem

Co do postu powyżej : kołatania serca po znieczuleniu
W życiu nie miałam, ani w ciąży ani przed.
__________________

brombusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-16, 07:31   #8
kasiczka0106
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka0106
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 64
GG do kasiczka0106
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Violette jeżeli się nie mylę miała na myśli, że ma problemy z sercem i pewnie dlatego wystąpiły powikłania.

Na szczęście ja nie mam żadnych problemów sama w sobie, jedynie jestem typową panikarą, ale to chyba ze względu na wszystkie problemy jakie miałam na początku ciąży- jak tu nie panikować.

W takim razie skonsultuję się z lekarzem najpierw i zobaczymy co powie, a potem, miejmy nadzieję, umówię się z dentystą na wyrwanie.

Dzięki za porady dziewczyny! Poprawił mi się humor, bo na prawdę każda do tej pory znajoma twierdziła, że zastrzyk jest absolutnie zakazany Po prostu same pewnie nie były pewne a wychodziły z takiego założenia, zamiast skonsultować się uprzednio z lekarzem- jedna koleżanka ma straszne na dzień dzisiejszy zęby po ciąży i przez to, że ich nie leczyła- jeden po drugim zaczął się psuć.

Edytowane przez kasiczka0106
Czas edycji: 2009-08-16 o 07:33
kasiczka0106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 11:31   #9
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez Violette_24 Pokaż wiadomość
ja bym uwazała na te zastrzyki, nie ufałabym lekarzom, mimo wszystko, kiedy po porodzie ułamał mi się ząb-dolna 5 na pół, masakra, poszłam do dentysty i powiedziałam ze karmię piersią i czy są specjalne znieczulenia dla osób chorych na serce, bo dla ciężarówek i karmiących mam rzecz jasna nie ma, tez pytałam o te bez adrenaliny i wyjaśniono mi ze adrenlina jest w wiekszosvci i ze krzywdy nie robi, bo rozpuscza sie gdzies tam, nie pamietam i ze nie jest niebezpieczna ALE po tym zastrzyku który dostałam miałam takie kołatania serca i rozszerzone zrenice ze myslałąm ze wyjadę, oczywiscie musiałam mleko odciągac i wylewac i podac butlę bo sie bałam o dziecko więc jak tu ufac?? znieczulenie moze wywołąc poronienie na poiczatku albo przedwczesne skurcze pod koniec, rozumiem Cie doskonale bo ból jest bólem wiadomo ale ja osobiście chyba wolałabym już rwanie zęba na żywca niż niepewność co mi wstrzykną...
To na Twoim miejscu zmieniłabym dentystę. Ja chodzę prywatnie i mam pełne zaufanie do swojej dentystki. Przeprowadzała już wiele zabiegów dentystycznych u ciężarnych i zawsze z użyciem specjalnego znieczulenia. Żadnej nic się nie stało, a dzieciaczki porodziły się absolutnie zdrowe. Ja mam za sobą 4 takie znieczulenia i także mam problemy z sercem (arytmia na tle nerwowym) i potwierdzam, że nic się złego nie działo. Dodam, że właśnie dzięki świadomości, że mam to znieczulenie, nie bałam się borowania, a stres podnosi przecież poziom adrenaliny. Tobie podano zwykłe znieczulenie z adrenaliną, do tego pewnie podniósł się poziom adrenaliny od stresu i stąd taka reakcja organizmu.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 17:39   #10
youyou
Zakorzenienie
 
Avatar youyou
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MMz
Wiadomości: 3 546
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

spokojnie, nie męcz się w bólu tylko biegusiem do dentysty!

w ciąży jak najbardziej można brac znieczulenie, trzeba tylko powiedzieć dentyście o ciąży i dają wtedy takie specjalne dla kobiet w ciąży (bez adrenaliny i nieobkurczające)

Ja sama byłam spanikowana bo w pierwszych tygodniach ciązy kończyłam leczenie dentystyczne i zakładanie koronki i dentystka i ginekolog mnie mocno uspokoiły, powiedziały że można znieczulenie, nawet w I trymestrze To są tak małe dawki że na pewno nie zaszkodzą fasolce
niebezpieczny może być rentgen zęba i nie jest polecany ale co do znieczulenia żaden z moich lekarzy nie miał przeciwskazań

Edytowane przez youyou
Czas edycji: 2009-08-19 o 09:10
youyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 23:27   #11
kasiczka0106
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka0106
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 64
GG do kasiczka0106
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez youyou Pokaż wiadomość
niebezpieczny może być rentgen zęba i nie jest polecany ale co do znieczulenia żaden z moich lekarzy nie miał przeciwskazań
To w takim razie muszę zwrócić dentystce uwagę na to, bo ona robi rentgen za każdym razem.

Dzięki dziewczyny bardzo za porady
kasiczka0106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 13:27   #12
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez kasiczka0106 Pokaż wiadomość
To w takim razie muszę zwrócić dentystce uwagę na to, bo ona robi rentgen za każdym razem.

Dzięki dziewczyny bardzo za porady
Robi Ci prześwietlenie w ciąży
Co do znieczulenia to ja również w ciaży miałam dwa razy i moja dentystka uważa, że nie ma przeciwwskazań. Natomiast nie wiem czy można w ciąży wyrywać zęby (bo Ty masz zdaje się do wyrwania).
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 16:25   #13
kasiczka0106
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka0106
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 64
GG do kasiczka0106
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Robi Ci prześwietlenie w ciąży
nie wyraziłam się jasno Ona robi prześwietlenie zawsze normalnie, czy w ciąży to nie wiem, bo jak z mojego wątku wynika ja odkąd w ciąży jestem, ani razu u dentysty nie byłam jeszcze. Ale zapewne nie.

W poniedziałek idę do niej, więc się dowiem
kasiczka0106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 20:54   #14
Ravenne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 330
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Prześwietleń w ciąży się nie robi. Ale znieczulenie jak najbardziej, tak jak pisały dziewczyny można brać, dostaje się specjalne dla ciężarnych. Ja właśnie zakończyłam leczenie kanałowe (ząb był ropny) dostawałam 3 razy znieczulenie.
Ravenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 21:35   #15
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez kasiczka0106 Pokaż wiadomość
nie wyraziłam się jasno Ona robi prześwietlenie zawsze normalnie, czy w ciąży to nie wiem, bo jak z mojego wątku wynika ja odkąd w ciąży jestem, ani razu u dentysty nie byłam jeszcze. Ale zapewne nie.

W poniedziałek idę do niej, więc się dowiem
Albo ja źle zrozumiałam W takim razie powodzenia
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 23:50   #16
kasiczka0106
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka0106
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 64
GG do kasiczka0106
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Precious, pisałaś wcześniej, że wyrywania nie powinno się chyba robić podczas ciąży? Ale znasz kogoś kto miał taką sytuację? Kurcze, jeżeli odmówią mi wyrwania ze względu na ciążę, załamię się Wiadomo, że najlepiej nie robić nic co może zaszkodzić ciąży, ale mam nadzieję, że jednak okaże się, że wyrywanie jest bezpieczne.
kasiczka0106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 08:22   #17
brombusia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 157
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

W ciąży unika się wyrywania, ponieważ żeby dobrze wyrwać ząb, to najlepiej zrobić przedtem rtg, żeby wiedzieć jak biegną kanały itd.
Ale jak będzie potrzeba, to pewnie Ci wyrwie. Jeśli nie to na pewno zatruje czymś i zaklei. Trzeba zaufać dentyście, przecież wie co robić i nie zrobi krzywdy pacjentce, choćby dlatego, że sam narażałby się na niemiłe konsekwencje.
Kasiczka boli Cię dalej? Jak sobie dajesz radę?
__________________

brombusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 18:58   #18
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

jak najbardziej można podać znieczulenie w ciąży pracuję w przychodni stomatologicznej i mamy sporo pacjentek z brzuszkiem odradzam tylko RTG , w przypadku konieczności wyrwania można to oczywiście zrobić.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 22:55   #19
eudaimonia
Rozeznanie
 
Avatar eudaimonia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 571
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Mój Tż - stomatolog mówi, że jest znieczulenie jest bezpieczne, ale najlepiej robić wszystko w II trymestrze.
eudaimonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 12:00   #20
asienka240
Rozeznanie
 
Avatar asienka240
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 664
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

ja rozmawialam z moim ginekologiem i powiedzial ze sa znieczulenie ktore nie szkodza dziecku, zazwyczaj sa to dawki dla tych najmniejszych pacjentow i z innym skladem
__________________
Emilka jest już z nami
asienka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 21:25   #21
kasiczka0106
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka0106
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 64
GG do kasiczka0106
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez brombusia Pokaż wiadomość
Kasiczka boli Cię dalej? Jak sobie dajesz radę?
Muszę się przyznać, że nie byłam jeszcze u dentysty, bo ból przeszedł i nie mam go już w ogóle, a tyle spraw mam na głowie- przeprowadzka, ślub etc, że po prostu nie miałam sił i czasu.

W każdym bądź razie, ból przeszedł- to chyba dobrze? Jeżeli wróci nie będę zwlekać z wizytą u dentysty.

kasiczka0106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 21:29   #22
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez kasiczka0106 Pokaż wiadomość
Muszę się przyznać, że nie byłam jeszcze u dentysty, bo ból przeszedł i nie mam go już w ogóle, a tyle spraw mam na głowie- przeprowadzka, ślub etc, że po prostu nie miałam sił i czasu.

W każdym bądź razie, ból przeszedł- to chyba dobrze? Jeżeli wróci nie będę zwlekać z wizytą u dentysty.

A ja myślę, że powinnaś pójść i skontrolować, bo może robić się jakieś zakażenie, którego możesz nie czuć, ale żeby nie zaszkodziło dziecku
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 10:40   #23
Ravenne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 330
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Popieram, stany zapalne i ropne zębów wpływają na dziecko, nie ma co ryzykować, zęby trzeba leczyć cały czas, zwłaszcza w ciąży.
Ravenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 20:22   #24
kasiczka0106
Raczkowanie
 
Avatar kasiczka0106
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 64
GG do kasiczka0106
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Cytat:
Napisane przez Ravenne Pokaż wiadomość
Popieram, stany zapalne i ropne zębów wpływają na dziecko, nie ma co ryzykować, zęby trzeba leczyć cały czas, zwłaszcza w ciąży.
Myślicie? Nie pomyślałam, że może powstać stan zapalny, którego nie będę czuła . W takim razie nie będę czekała. Chyba popełniłabym samobójstwo, gdybym wiedziała, że z mojej głupoty coś się stało dziecku
kasiczka0106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 20:34   #25
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Idź piorunem. Stan zapalny zęba strasznie szkodzi zdrowiu. Mój teść miał z powodu stanu zapalnego zęba przesunięta operację serca!!!

Moja dentystka daje mi znieczulenie bez adrenaliny w drugiej połowie cyklu, bo "nigdy nic nie wiadomo"
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:14   #26
poczochrany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Informacje o znieczuleniach przeczytalem na stronie forum dentystyczne dla pacjenta - jasno o tym mowi

Edytowane przez poczochrany
Czas edycji: 2011-04-13 o 13:19 Powód: zły link
poczochrany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 18:34   #27
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Zastrzyk u dentysty podczas ciąży

Pisze ponieważ stoje przed podobnym problemem.Jestem na początku 14 tygodnia i mam za 2 dni wizytę u dentysty.Jeśli bym miała borować bez znieczulenia to chyba poronie.Na samą myśl cała sie trzęsę i boli mnie brzuch.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.