Proszę o pomoc w doborze koloru ścian (fotki) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 19:39   #1
aleida
Rozeznanie
 
Avatar aleida
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 597

Proszę o pomoc w doborze koloru ścian (fotki)


Witam,
Jasne ściany w moim pokoju dziennym już proszą się o malowanie i w związku ze zbliżającym się małym remontem naszła mnie ochota na zmiany. Obecnie ściany są beżowe i chciałabym dodać im chyba trochę koloru.
Mam skórzany beżowy komplet, meble są w kolorze wiśni, dywan taki jak widać na zdjęciach beżowo kremowy z brązowymi wstawkami. Zasłony i poduszki są również beżowe z takiego samego materiału. (Nie zwracajcie uwagi na firankę dorobiłam się całkiem fajnej a ta ze zdjęcia już dawno nie wisi . Opisuję obecną kolorystykę.
Chciałabym jakimiś kolorami troszkę coś pozmieniać. Myślałam właśnie o zmianie koloru ścian tylko nie bardzo wiem na jaki .
Pokój dzienny jest dość duży ponad 30m2, po obu stronach są skosy. Na zdjęciach przedstawiona jest tylko połowa pokoju, za plecami fotografa znajduje się trochę ciemniejsza część. Chciałabym np jakieś wzorki ale boję się że przez skosy będzie przytłaczająco
Myślałam też nad pozostawieniem beżowego odcienia ścian i postawieniem na kolorowe dodatki jak np. poduszki itd. Może kolor zielony, ten mocniejszy?
Sama już nie wiem. Proszę o porady
Będę wdzięczna za rady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0041.jpg (107,1 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0088.jpg (81,3 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0089.jpg (56,6 KB, 29 załadowań)
__________________
Wizaż wywołał u mnie zakupoholizm

nic nie jest ważne tak jak zdrowie, nic...
aleida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:28   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Proszę o pomoc w doborze koloru ścian (fotki)

Ściany są ok,
brakuje tylko mocniejszego akcentu w tym pokoju. Wszystko sie zlewa... Nie ma nic kontrastowego.
Dodaję kilka zdjęć, moze Cie zainspirują.

Dodałabym poduchy w innych kolorach.
Zrezygnowałabym z bieżnika na stół.
Dodałabym do tego pokoju pomarańcz (jak na załączniku nr 3).
Obraz wsadziłabym w ramkę czarną, bo zlewa się ze ścianą.
Brakuje mi też w tym pokoju roślin. Moze skusiłabys sie na jakiś kwiat w donicy?
Można dodać też bordowy kolor, jak tutaj : klik - zależy, jaki efekt chcesz uzyskać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4610067-living-room-with-cream-sofa-soft-blue-wall-interior-design.jpg (84,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Leather-Sectional-Sofa.jpg (51,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7de2a9d39bc5.jpg (64,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0407_sunset_classics_l.jpg (67,7 KB, 21 załadowań)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:37   #3
Naysha
Raczkowanie
 
Avatar Naysha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: Proszę o pomoc w doborze koloru ścian (fotki)

wiesz co ja ze względu na skosy nie mieszałabym kolorów ścian ani nie dawała tapety ze wzorem- moja znajoma pomieszała kolory i ma się wrażenie nieładu. do tego koloru fajnie wyglądałyby dodatki np zielone, tu mam na myśli poduchy, moze mały dywan, zasłony? zielony możesz połaczyć z ciemnym fioletem to tworzy fajny kontrast
Zdecydowanie brakuje tu roślin
w załaczniku połaczenie tych kolorów- ciemny fiolet w mniejszej ilosci wg mnie wyglądałby lepiej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fioletowy_pokoj_500x366.jpg (21,8 KB, 26 załadowań)
Naysha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 23:01   #4
aleida
Rozeznanie
 
Avatar aleida
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Z daleka ;)
Wiadomości: 597
Dot.: Proszę o pomoc w doborze koloru ścian (fotki)

Dziękuję za odpowiedzi
Tak, zdecydowanie brak jakiegoś kontrastu. Jest mdło i nieciekawie. Chciałabym to w końcu zmienić
Dobry pomysł z tym pomarańczem chociaż nie należy od do moich ulubionych kolorów. Zastanawiałam się jeszcze nad zielonym jak w załączeniu. Co sądzicie o takich ścianach? A może same zielone dodatki?
Nie chciałabym ścian w bardzo ciemnym kolorze bo pokój ma tylko wąskie okno balkonowe (na zdjęciach) i jedno dachowe. W drugiej części pokoju jest trochę ciemniej i myślę ze te dwa okna to za mało na tak duże pomieszczenie.
Jeśli chodzi o kwiaty - to mieliśmy różę chińską pieszczotliwie zwaną przeze mnie baobamem, która rozrosła się nam ma pół pokoju. Z racji rozmiaru trzeba było usunąć ją z pokoju. Jakoś nie za bardzo lubię się z roślinami . Mam też problem z wyborem odpowiednich roślin, takich aby trzymały się w lekko zacienionych miejscach. Miałam storczyki ale musiałam wynieść je do innych pomieszczeń gdzie są parapety bo w pokoju dziennym strasznie zmarniały.
Co do dywanu to nie chcę go jeszcze zmieniać bo nie tak dawno był kupowany i ma się całkiem dobrze
Swoją drogą dobijają mnie troszkę te skosy, nieustawny jest przez nie cały pokój.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg FinishedContainer1.jpg (39,7 KB, 34 załadowań)
__________________
Wizaż wywołał u mnie zakupoholizm

nic nie jest ważne tak jak zdrowie, nic...
aleida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 11:25   #5
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Proszę o pomoc w doborze koloru ścian (fotki)

Pokój ma moim zdaniem duży potencjał, są ładne meble, kolorystyka też ok... Ale przemalowałabym ściany na jakiś bardzo jasny kremowy.
Do tego jakieś ciemnobrązowe ramki i inne akcenty, może figurki?
Od razu pojawi się kontrast, dzięki czemu pokój nabierze wyrazu. Radziłabym raczej unikać 'średniociemnych' kolorów, bo jeśli będą tylko ciemne i jasne, stworzy się ładne wnętrze w stylu tego z trzeciego załącznika sweetish, będzie też jaśniej i salon wyda się bardziej przestronny.
Widzę, że masz śliczne parapety Postaw może na nich kilka drobiazgów, jakąś roślinę? Z okazami flory jest tak, że czasem w spartańskich warunkach rosną świetnie, zdychają zaś w najlepiej przygotowanym miejscu, więc nie bój się eksperymentów! Może w Googlach znajdziesz jakąś roślinę, która się nada do lekko zacienionych miejsc?
Jeśli chodzi o kolor... myślę, że pasowałoby trochę czerwieni, na poduszce, wazonie itd. Albo innego koloru, do połączenia czekolady z kremem dużo barw będzie pasować, również zieleń.
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 19:54   #6
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Proszę o pomoc w doborze koloru ścian (fotki)

Zielony wygląda kusząco, ale wymagałby także eksperymentów z dodatkami, firankami w połączeniu z brązem. U Ciebie idzie to w kierunku wiśni (meble), więc nie wiem jak wyglądałby efekt końcowy i czy byłby satysfakcjonujący.
Chciałam zaproponować jakiś odcień słonecznego żółtego, ale chyba ta zmiana nie byłaby wtedy aż tak bardzo widoczna. Niewątpliwie krem jest bezpieczny.
Zgadzam się z zagospodarowaniem parapetu i... nie obraź się, bo to tylko moje subiektywne odczucie, ale... zmieniłabym obraz nad kanapą. Tyle że... to nie moje mieszkanie a Twoje, więc kompletnie nie należy tej uwagi brać do serca.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 22:02   #7
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: Proszę o pomoc w doborze koloru ścian (fotki)

Ja bym sciany zostawila takie jak sa a dodala troche zielonych dodatkow. Ozywia pokoj ale nie uczynia go pstrokatym i na dluzsza mete meczacym. a tak mogloby sie stac gdyby cale sciany przemalowac na zielono. Szybko moglyby sie tez znudzic
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.