Kosmetyki naturalne - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-06, 08:29   #2971
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: Kosmetyki naturalne


Cytat:
Napisane przez dusia65
Aniu, pokażesz który to? narobiłaś mi smaku..:-0

Proszę to ten
tylko na helfy jest droższy sporo,ja w kosmtykachnatury płaciłam za niego 26zł(i tam za wysyłkę się nie płaci)
http://www.helfy.pl/krem-skora-sucha-maslo-shea __________________

dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 08:30   #2972
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A macie jakieś ulubione kremy pod oczy? Ostatnio strasznie mi się obszary podoczne wysuszyły.
Strasznie polecany jest AO-skład cudnyI podobno rezultaty natychmiastowe.Ja bym go kupiła,ale póki co mam oleje.

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez dusia65 Pokaż wiadomość
Aniu, pokażesz który to? narobiłaś mi smaku..:-0
Proszę to ten
tylko na helfy jest droższy sporo,ja w kosmtykachnatury płaciłam za niego 26zł(i tam za wysyłkę się nie płaci)
http://www.helfy.pl/krem-skora-sucha-maslo-shea

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez MrowkiBigbitowki Pokaż wiadomość
Czy ktos uzywal tego nowego pudru tonujacego Dr Hauschka? Czaje sie na niego, ale zastanawiam sie, czy ma drobinki, jaki naprawde ma kolor [jestem bardzo blada i boje sie ze bedzie wygladac nienaturalnie] i czy nie zapycha. Mial ktos juz z nim do czynienia? Zglosilam produkt na KWC, licze na to, ze ktos wkrotce doda recenzje :P

mam na mysli konkretnie ten, z serii Lavender Dreams: https://wizaz.pl/Makijaz/Nowosci-kos.../Lawendowe-sny
A możesz pokazać,który to?bo ja pierwsze słyszę
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:04   #2973
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Strasznie polecany jest AO-skład cudnyI podobno rezultaty natychmiastowe.Ja bym go kupiła,ale póki co mam oleje.

A co to za tajemniczy AO? Mogłabyś rozwinąć skrót? Chętnie go sobie zakupię skoro ma takie dobre opinie, bo skóra pod oczami mi się buntuje.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:16   #2974
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny stosowałyście piankę Colsys lub piankę Cattier do twarzy?
Ja używam Cattiera, drugie opakowanie, trzecie w zapasie- bardzo sobie chwalę
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:35   #2975
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez dusia65 Pokaż wiadomość
Proszę to ten
tylko na helfy jest droższy sporo,ja w kosmtykachnatury płaciłam za niego 26zł(i tam za wysyłkę się nie płaci)
http://www.helfy.pl/krem-skora-sucha-maslo-shea


Zamiast tego kremu polecam masło Shea z BU, 3 razy tańsze.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:41   #2976
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27971763]Zamiast tego kremu polecam masło Shea z BU, 3 razy tańsze.[/QUOTE]
Znam masło Shea, BU mam oblataną,
ale u mnie sie nie sprawdziło, za tłuste i jakieś takie mało komfortowe w używaniu
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:49   #2977
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A co to za tajemniczy AO? Mogłabyś rozwinąć skrót? Chętnie go sobie zakupię skoro ma takie dobre opinie, bo skóra pod oczami mi się buntuje.
www.aubreyorganics.pl
tak jest w ofercie chyba ten jeden kremik pod oczy,tylko jego cena też niemała,bo 129zł
[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27971763]Zamiast tego kremu polecam masło Shea z BU, 3 razy tańsze.[/QUOTE]
Capi mokrym psem,okropnie w używaniu.I mi stoi prawie całe,bo zero przyjemności z używania.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 16:54   #2978
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

przeanalizowałam sobie dziś skład płynu do twarzy z kwiatu pomarańczy do cery tłustej Fitomed i się zdenerwowałam. Napisałam o tym na blogu, ale krótko mówiąc: piszą "kosmetyka naturalna", a wsadzają tam pegi, DMDM Hydantoin i tego typu kwiatki
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 17:15   #2979
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
przeanalizowałam sobie dziś skład płynu do twarzy z kwiatu pomarańczy do cery tłustej Fitomed i się zdenerwowałam. Napisałam o tym na blogu, ale krótko mówiąc: piszą "kosmetyka naturalna", a wsadzają tam pegi, DMDM Hydantoin i tego typu kwiatki
Fitomedowi już od dawna nie ufam. Dlatego zacytuję słowa Sicili "Trzeba zawsze czytać składy".
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 18:10   #2980
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: Kosmetyki naturalne

o nie ja mam hydrolat różany wlasnie z fitomedu, nie moge uwierzyć że tam tez pakuja jakies g... miało byc naturalnie do cholery! a mydło to chyba no name kupione w małym sklepiku mydlarni, nic więcej na nim nie pisze, ale trudno pachnie obłędnie więc dzisiaj go uzyje, jestem ciekawa czy bedzie jakaś róznica w porównaniu z "naturalnym" flos lekiem gdzie chemia sama i paraben na parabenie, strasznie wysuszał mi skóre jak nic do tej pory. ech kupiłam tez biała glinke z Cattiera, mam nadzieje ze chociaz ten zakup okaże się trafiony.
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 18:19   #2981
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
www.aubreyorganics.pl
tak jest w ofercie chyba ten jeden kremik pod oczy,tylko jego cena też niemała,bo 129zł

Capi mokrym psem,okropnie w używaniu.I mi stoi prawie całe,bo zero przyjemności z używania.
Capi mokrym psem,okropnie w używaniu.I mi stoi prawie całe,bo zero przyjemności z używania.

aż poszłam poniuchać,
strzał w 10
mokry pies wypisz wymaluj
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 18:47   #2982
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez MrowkiBigbitowki Pokaż wiadomość
Czy ktos uzywal tego nowego pudru tonujacego Dr Hauschka? Czaje sie na niego, ale zastanawiam sie, czy ma drobinki, jaki naprawde ma kolor [jestem bardzo blada i boje sie ze bedzie wygladac nienaturalnie] i czy nie zapycha. Mial ktos juz z nim do czynienia? Zglosilam produkt na KWC, licze na to, ze ktos wkrotce doda recenzje :P

mam na mysli konkretnie ten, z serii Lavender Dreams: https://wizaz.pl/Makijaz/Nowosci-kos.../Lawendowe-sny
Tu są dość dobre zdjęcia http://beautyjagd.wordpress.com/2011...vender-dreams/


Cytat:
Napisane przez dusia65 Pokaż wiadomość
Capi mokrym psem,okropnie w używaniu.I mi stoi prawie całe,bo zero przyjemności z używania.

aż poszłam poniuchać,
strzał w 10
mokry pies wypisz wymaluj
Przed chwilą powąchałam to co mam w domu (nierafinowane z mazidla.com) i psa nie czuję, tylko swoisty zapach shea. Można się przyzwyczaić Rafinowane jest bardziej neutralne dla nosów, które nie przywykły do naturalnych zapachów surowców.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 18:55   #2983
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Fitomedowi już od dawna nie ufam. Dlatego zacytuję słowa Sicili "Trzeba zawsze czytać składy".

Cytat:
Napisane przez SuperKotek Pokaż wiadomość
o nie ja mam hydrolat różany wlasnie z fitomedu, nie moge uwierzyć że tam tez pakuja jakies g... miało byc naturalnie do cholery! a mydło to chyba no name kupione w małym sklepiku mydlarni, nic więcej na nim nie pisze, ale trudno pachnie obłędnie więc dzisiaj go uzyje, jestem ciekawa czy bedzie jakaś róznica w porównaniu z "naturalnym" flos lekiem gdzie chemia sama i paraben na parabenie, strasznie wysuszał mi skóre jak nic do tej pory. ech kupiłam tez biała glinke z Cattiera, mam nadzieje ze chociaz ten zakup okaże się trafiony.
Nie wiem czy coś tam pakują, ale na mój rozum taki hydrolat trzeba czymś zakonserwować. A oni nie piszą czym.
A może się mylę i hydrolat może być niekonserwowany?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 19:27   #2984
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość


Nie wiem czy coś tam pakują, ale na mój rozum taki hydrolat trzeba czymś zakonserwować. A oni nie piszą czym.
A może się mylę i hydrolat może być niekonserwowany?
Półprodukty ze sklepów internetowych też są konserwowane związkami, których nie akceptują niektóre organizacje certyfikujące (np. większość hydrolatów z BU, roztwory kwasu hialuronowego), a mimo to są uważane przez Wizażanki za naturę bez zUa .
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 19:42   #2985
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
przeanalizowałam sobie dziś skład płynu do twarzy z kwiatu pomarańczy do cery tłustej Fitomed i się zdenerwowałam. Napisałam o tym na blogu, ale krótko mówiąc: piszą "kosmetyka naturalna", a wsadzają tam pegi, DMDM Hydantoin i tego typu kwiatki
Bo tak naprawdę nie ma jasnej definicji co to jest kosmetyk naturalny, już lepiej operować słowem ekologiczny, bo tu przynajmniej certyfikaty wyznaczaja jakieś granice.
Nawet jeśli wyznaczy sie procenty np. 95%, to i tak spokojnie wiele kosmetyków sie w nich zmieści. Bo jak inaczej? 1% kontrowersyjnych skaldników i już już "nienaturalny", a prawda jest taka ze i naturalne mają takie składniki tylko ukryte albo zawoalowane w jakieś nazwy brzmiace bardziej naturalnie. Przykład mniej oczywisty niz SLC/SCS - olejki myjaca na bazie Glyceryl Cocoate tak popularne wsród wielbicielek kosmetyków naturalnych, a czymże jest Glyceryl Cocoate jesli nie PEG-iem?

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Półprodukty ze sklepów internetowych też są konserwowane związkami, których nie akceptują niektóre organizacje certyfikujące (np. większość hydrolatów z BU, roztwory kwasu hialuronowego), a mimo to są uważane przez Wizażanki za naturę bez zUa .
Dokładnie, dodam jeszcze że czesto tak samo postrzegane sa składniki syntetyczne (wit. C) lub biotechnologiczne, a tu jak wiadomo stosuje sie czesto modyfikowane genetycznie mikroorganizmy, żeby efektywnie produkować jakiś składnik.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:38   #2986
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
www.aubreyorganics.pl
tak jest w ofercie chyba ten jeden kremik pod oczy,tylko jego cena też niemała,bo 129zł

Capi mokrym psem,okropnie w używaniu.I mi stoi prawie całe,bo zero przyjemności z używania.
Cytat:
Napisane przez dusia65 Pokaż wiadomość
Capi mokrym psem,okropnie w używaniu.I mi stoi prawie całe,bo zero przyjemności z używania.

aż poszłam poniuchać,
strzał w 10
mokry pies wypisz wymaluj
Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Przed chwilą powąchałam to co mam w domu (nierafinowane z mazidla.com) i psa nie czuję, tylko swoisty zapach shea. Można się przyzwyczaić Rafinowane jest bardziej neutralne dla nosów, które nie przywykły do naturalnych zapachów surowców.
Też mokrego psa tam nie czuję tylko charakterystyczny zapach Shea. I dobry pomysł - nieprzyzwyczajeni do naturalnych zapachów powinni używać produktów rafinowanych.
Szkoda, że nie ma rafinowanej wody różanej.


Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość


Nie wiem czy coś tam pakują, ale na mój rozum taki hydrolat trzeba czymś zakonserwować. A oni nie piszą czym.
A może się mylę i hydrolat może być niekonserwowany?

Podobno jedynie hydrolat z róży damasceńskiej ma w sobie tyle antyseptyków, że jest produkowany bez konserwantów. (Mówię "podobno", bo posiłkuję się opiniami innych.)
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 23:35   #2987
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Półprodukty ze sklepów internetowych też są konserwowane związkami, których nie akceptują niektóre organizacje certyfikujące (np. większość hydrolatów z BU, roztwory kwasu hialuronowego), a mimo to są uważane przez Wizażanki za naturę bez zUa .
Nie przez wszystkie, tylko przez te nieczytające składów

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Bo tak naprawdę nie ma jasnej definicji co to jest kosmetyk naturalny, już lepiej operować słowem ekologiczny, bo tu przynajmniej certyfikaty wyznaczaja jakieś granice.
Nawet jeśli wyznaczy sie procenty np. 95%, to i tak spokojnie wiele kosmetyków sie w nich zmieści. Bo jak inaczej? 1% kontrowersyjnych skaldników i już już "nienaturalny", a prawda jest taka ze i naturalne mają takie składniki tylko ukryte albo zawoalowane w jakieś nazwy brzmiace bardziej naturalnie. Przykład mniej oczywisty niz SLC/SCS - olejki myjaca na bazie Glyceryl Cocoate tak popularne wsród wielbicielek kosmetyków naturalnych, a czymże jest Glyceryl Cocoate jesli nie PEG-iem?

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------



Dokładnie, dodam jeszcze że czesto tak samo postrzegane sa składniki syntetyczne (wit. C) lub biotechnologiczne, a tu jak wiadomo stosuje sie czesto modyfikowane genetycznie mikroorganizmy, żeby efektywnie produkować jakiś składnik.
Oczywiście nie ma urzędowo stworzonej definicji kosmetyku naturalnego i na tym właśnie żerują producenci. Ja przyjęłam sobie pewną definicję i według niej oceniam.

Znów: trzeba czytać składy i szukać informacji o składnikach. Po wpisaniu Glyceryl Cocoate w googlach już pierwsze wyniki informują, że to PEG.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 05:20   #2988
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: Kosmetyki naturalne

na moim pisze tylko INCI Rose (rose damascena) destillate (rose centifolia) ale data wazności grudzień 2012
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 06:46   #2989
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Znów: trzeba czytać składy i szukać informacji o składnikach. Po wpisaniu Glyceryl Cocoate w googlach już pierwsze wyniki informują, że to PEG.
I mimo to wiele dziewczyn nie odrzuca tego jako syf (i na dodatek je poleca jako naturalną alternatywe dla tych wszystkich "chemicznych" żeli), jednocześnie deklarując że PEG-ów sie wystrzega
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-07-07 o 06:50
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 08:06   #2990
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

W mojej książeczce ze składami wszystkie glyceryl są na żółto, a jak coś jest na żółto to ja tego unikam, a przynajmniej prawie zawsze unikam. Wprawdzie akurat tego wyżej wymienionego nie ma, no ale wiadomo.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 09:33   #2991
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
przeanalizowałam sobie dziś skład płynu do twarzy z kwiatu pomarańczy do cery tłustej Fitomed i się zdenerwowałam. Napisałam o tym na blogu, ale krótko mówiąc: piszą "kosmetyka naturalna", a wsadzają tam pegi, DMDM Hydantoin i tego typu kwiatki
Niestety dużo firm żeby zachęcić konsumentów do zakupu piszę na opakowaniach wielkie "kosmetyk naturalny" albo skłąd naturalny. Zmywam wczoraj tusz dwufazowym płyn do demakijażu z Bielendy wiecie z awokado (został jeszcze z grzesznych czasów) tylko on nie szczypie mnie w oczy i czytam opakowania a tam kosemtyk naturlany i nazwa formy tez jakoś kosmetyki naturalne czy jakoś tak

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
W mojej książeczce ze składami wszystkie glyceryl są na żółto, a jak coś jest na żółto to ja tego unikam, a przynajmniej prawie zawsze unikam. Wprawdzie akurat tego wyżej wymienionego nie ma, no ale wiadomo.
a jaką masz książkę? ja właśnie się zamierzam dokształcić i póki co zamówiłam sobie książkę E-213
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 09:48   #2992
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Właśnie co to za książka, jednak muszę się poedukować.

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-07-07 o 09:50
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 10:19   #2993
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Nie przez wszystkie, tylko przez te nieczytające składów


Oczywiście nie ma urzędowo stworzonej definicji kosmetyku naturalnego i na tym właśnie żerują producenci. Ja przyjęłam sobie pewną definicję i według niej oceniam.

Znów: trzeba czytać składy i szukać informacji o składnikach. Po wpisaniu Glyceryl Cocoate w googlach już pierwsze wyniki informują, że to PEG.
nic dodać, nic ująć!
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 10:27   #2994
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Właśnie co to za książka, jednak muszę się poedukować.
Już kiedyś podawałam.
Bill Statham - E 213 Tabele dodatków i składników chemicznych, czyli co jesz i czym się smarujesz.

Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że to książka z 2006 roku (chyba nie ma nowszej wersji albo ja o niej nie wiem) i pewne rzeczy mogły ulec zmianie. Coś co np. było na żółto na dzień dzisiejszy może być już na czerwono.

A jako ściągawkę na dobry początek polecam to: http://ulicaekologiczna.pl/wp-conten...onserwanty.pdf
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-07 o 10:35
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 11:34   #2995
Derella
Raczkowanie
 
Avatar Derella
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Przykład mniej oczywisty niz SLC/SCS - olejki myjaca na bazie Glyceryl Cocoate tak popularne wsród wielbicielek kosmetyków naturalnych, a czymże jest Glyceryl Cocoate jesli nie PEG-iem?
Glyceryl Cocoate nie jest sam w sobie PEG-iem. Jako związek chemiczny ma tylko tyle z PEG-ami wspólnego, że nie które z nich są jego pochodnymi, np. PEG-3 Glyceryl Cocoate jest eterem polyethylene glycolu i glyceryl gocoate. Są to zupełnie inne związki, o innych właściwościach.
Glyceryl Cocoate jest sklasyfikowany jako nieszkodliwy i nietoksyczny, ale mogący powodować podrażnienia, czyli nie jest on aż tak szkodliwy jak PEG-i.
Derella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 14:47   #2996
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Derella Pokaż wiadomość
Glyceryl Cocoate nie jest sam w sobie PEG-iem. Jako związek chemiczny ma tylko tyle z PEG-ami wspólnego, że nie które z nich są jego pochodnymi, np. PEG-3 Glyceryl Cocoate jest eterem polyethylene glycolu i glyceryl gocoate. Są to zupełnie inne związki, o innych właściwościach.
Glyceryl Cocoate jest sklasyfikowany jako nieszkodliwy i nietoksyczny, ale mogący powodować podrażnienia, czyli nie jest on aż tak szkodliwy jak PEG-i.
Miałam tu na myśli Glyceryl Cocoate, czyli wg INCI PEG-7 Glyceryl Cocoate, dostępny na Mazidła czy BU i używany w popularnych tu olejkach myjących http://www.biochemiaurody.com/slowni...ylcocoate.html
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-07-07 o 14:50
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 16:44   #2997
Derella
Raczkowanie
 
Avatar Derella
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Miałam tu na myśli Glyceryl Cocoate, czyli wg INCI PEG-7 Glyceryl Cocoate, dostępny na Mazidła czy BU i używany w popularnych tu olejkach myjących http://www.biochemiaurody.com/slowni...ylcocoate.html
Faktycznie z opisu na tej stronie można wywnioskować, że Glyceryl Cocoate = PEG-7 Glyceryl Cocoate, ale nie są to te same związki chemiczne, więc zamieszczanie takiej informacji na stronie wynika moim zdaniem, albo z braku wiedzy, albo celowego wprowadzenia klientów w błąd. I coś mi się wydaje, że raczej chodzi o to drugie , bo czytając skład olejków myjących napisane jest, że zawierają one Glyceryl Cocoate, czyli produkt potencjalnie nieszkodliwy. Niekażdy pewnie zagłębia się w ich szczegółowe opisy składników i w ten sposób można zostać wprowadzonym w błąd. No bo kto od razu pomyśli że pod ich nazwą "Glyceryl Cocoate" kryje się dużo groźniejszy PEG-7 Glyceryl Cocoate.
Jak dla mnie jest to oszustwo i szczerze przyznam się, że jestem jednym z tych klientów zrobionych w balona, bo mam ich olejek myjący i nie byłam dotąd świadoma, że jest tam jakiś PEG.
Podpadli mi na całego. Kupowałam u nich tylko raz i więcej nic już nie zamówię.

Edytowane przez Derella
Czas edycji: 2011-07-07 o 17:32
Derella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 16:53   #2998
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Derella Pokaż wiadomość
Faktycznie z opisu na tej stronie można wywnioskować, że Glyceryl Cocoate = PEG-7 Glyceryl Cocoate, ale nie są to te same związki chemiczne, więc zamieszczanie takiej informacji na stronie wynika moim zdaniem, albo z braku wiedzy, albo celowego wprowadzenia klientów w błąd. I coś mi się wydaje, że raczej chodzi o to drugie , bo czytając skład olejków myjących napisane jest, że zawiera on Glyceryl Cocoate, czyli produkt potencjalnie nieszkodliwy. Niekażdy pewnie zagłębia się w ich szczegółowe opisy składników i w ten sposób można zostać wprowadzonym w błąd. No bo kto od razu pomyśli że pod ich nazwą "Glyceryl Cocoate" kryje się dużo groźniejszy PEG-7 Glyceryl Cocoate.
Jak dla mnie jest to oszustwo i szczerze przyznam się, że jestem jednym z tych klientów zrobionych w balona, bo mam ich olejek myjący i nie byłam dotąd świadoma, że jest tam jakiś PEG.
Podpadli mi na całego. Kupowałam u nich tylko raz i więcej nic już nie zamówię.
taaa, jak przeglądałam ofertę zrobsobiekrem to też sprytnie ukrywają np. konserwanty w hydrolatach
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 18:16   #2999
Derella
Raczkowanie
 
Avatar Derella
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36
Dot.: Kosmetyki naturalne

Przejrzałam właśnie ofertę mazideł i okazało się, że stosują dokładnie ten sam numer z Glyceryl Cocoate = PEG-7 Glyceryl Cocoate.
http://mazidla.com/components/com_vi...67a1ab7d37.jpg
Derella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 18:45   #3000
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
taaa, jak przeglądałam ofertę zrobsobiekrem to też sprytnie ukrywają np. konserwanty w hydrolatach
Raczej nie nazwalabym tego sprytynym urywaniem tylko jasnym deklarowaniem skoro są podane nie tylko nazwy ale i stężenia poszczególnych konserwanów. Gdyby ich nie wymieniali, można było by powiedzieć o ukrywaniu

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Derella Pokaż wiadomość
Faktycznie z opisu na tej stronie można wywnioskować, że Glyceryl Cocoate = PEG-7 Glyceryl Cocoate, ale nie są to te same związki chemiczne, więc zamieszczanie takiej informacji na stronie wynika moim zdaniem, albo z braku wiedzy, albo celowego wprowadzenia klientów w błąd. I coś mi się wydaje, że raczej chodzi o to drugie , bo czytając skład olejków myjących napisane jest, że zawierają one Glyceryl Cocoate, czyli produkt potencjalnie nieszkodliwy. Niekażdy pewnie zagłębia się w ich szczegółowe opisy składników i w ten sposób można zostać wprowadzonym w błąd. No bo kto od razu pomyśli że pod ich nazwą "Glyceryl Cocoate" kryje się dużo groźniejszy PEG-7 Glyceryl Cocoate.
Jak dla mnie jest to oszustwo i szczerze przyznam się, że jestem jednym z tych klientów zrobionych w balona, bo mam ich olejek myjący i nie byłam dotąd świadoma, że jest tam jakiś PEG.
Podpadli mi na całego. Kupowałam u nich tylko raz i więcej nic już nie zamówię.
Nie widze tu oszustwa, przeciez od tego są nazwy INCI, żeby je czytać. Wiele składników ma inną nazwe zwyczajową czy handlowa (czy jak inaczej to nazwać) od tej INCI.
I co takiego groźnego jest w PEG-7 Glyceryl Cocoate?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.