syte jedzonko na zimno? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-08, 12:06   #1
LordAranea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11

syte jedzonko na zimno?


Witam,

mam 21 lat i dopiero na serio rozpoczynam swoją przygodę w kuchni
O ile sama mam pomysły na jakieś obiady/kolacje, o tyle mam problem co mogę zrobić swojemu facetowi do pracy... Jest to problematyczne, ponieważ pracuje on po 11h dziennie w punkcie sprzedaży, gdzie oprócz czajnika nie ma nic.
Idąc do pracy zabiera ze sobą ok. 6 bułek, najczęściej z wędliną i serem, a po powrocie do domu (ok 21.30) jemy jakąś wspólna obiado-kolacje. Wiem, że nie powinno się o tej porze jeść zbyt ciężkich potraw ale co zrobić skoro wcześniej nie ma możliwości, to co innego nam pozostaje?

I tu własnie rodzi się pytanie, czy macie może jakieś pomysły na posiłki do pracy dla niego? Coś co by było sycące, bo ten facet potrafi zjeść

Powiem tylko, że nie mam do dyspozycji czegoś takiego jak piekarnik,toster ect. ;]

Z gór dziękuje a wszelkie pomysły
LordAranea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 12:20   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Ja również pracuję po 11-12h i do pracy biorę sobie różne potrawy, tylko po prostu jem je na zimno.
Makarony z jakimiś sosami (nie śmietanowymi), ryż z kurczakiem i warzywami, gulasz, sznycle, pieczony filet z indyka, naleśniki, tortilla z warzywami, no praktycznie wszystko można wziąć.

Poza 'obiadem' biorę jeszcze kanapki, owoce, jakiś jogurt.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 12:25   #3
LordAranea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Dzięki za pomysły

Niestety u mnie z pomysłami krucho tak samo jak zresztą z kasą... Ale te, które podałaś wydają się dość ciekawe, wiec pewnie coś wypróbuje
LordAranea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 18:34   #4
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Sałatki na bazie kasz, makaronów, ryżu Do tego jakieś mięcho/tuńczyk/łosoś i warzywka Tylko faktycznie, sosów na bazie śmietany raczej unikać
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 23:48   #5
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Oprócz sałatek na bazie makaronu, ryżu, ziemniaków plus jakieś mięso czy kiełbasa i sos jogurtowo-majonezowy, które tylko z nazwy są sałatkami ponieważ bardzo są sycące poleciłabym do przegryzania orzechy, bardzo zdrowe i bardzo kaloryczne. Albo migdały. Mówią, ze korzystnie wpływają też na pracę mózgu, co wiadomo w pracy jak znalazł A Twój facet w ogóle lubi takie cięższe i sycące sałatki? Do takich sałatek mogłabyś dorzucić zamiast (lub oprócz) mięsa także ser żółty czy jajka dla urozmaicenia. Plus warzywa jakieś gotowane, np brokuły albo po prostu ogórki kiszone czy groszek lub kukurydzę z puszki. Czasami robię taką średnio zdrową sałatkę na bazie zupek chińskich: dwie zupki z przyprawami zalewam połową wody z przepisu i daję co tam mam, najlepiej smakują z jakąś kiełbasą, jajkiem, serem żółtym, groszkiem, kukurydzą i ogórkiem kiszonym. Wychodzi tego całkiem sporo, i możliwe są różne warianty dla urozmaicenia (np makrela lub tuńczyk albo kawałeczki kurczaka).
Możesz także spróbować jakichś krokietów lub pasztecików z mięsem lub grzybami. Ale widzę, ze nie masz piekarnika, więc w grę wchodziłyby jedynie gotowce..a to średnio zdrowo i średnio ekonomicznie

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-09-08 o 23:54
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 10:35   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Kupic termos obiadowy i można obiad zjeśc na ciepło.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 06:28   #7
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Z tym termosem to super pomysł, mój mąż w okresie zimy taki zabiera i zawsze coś ciepłego zje. A koszty takie termosu są do przeżycia. Warto także jakieś sałatki robić na zimno lub jak ich jest więcej w pracy złożyć się na mikrofalę po parę złotych i odgrzewać sobie.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 09:33   #8
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Paula, a ile powinien kosztować dobry termos?

Znalazłam na allegro jakieś niemieckie, komplet 3 termosów o różnej pojemności, za 75zl. To dobra cena? Za wysoka/za niska?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 19:33   #9
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Można zrobić kanapki z tortilli, tortille wysmarować ulubionym serkiem kanapkowym, do tego wędlinka, serek, sałata, jakieś warzywka, ketchup albo inny sosik na bazie majonezu/jogurtu
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 22:38   #10
kcal
Raczkowanie
 
Avatar kcal
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 159
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Może nie do końca związane z tematem wątku, ale taki pomysł: jeśli Twój TŻ ma w pracy czajnik elektryczny, to ma raczej też kran i umywalkę/zlew. Tę ostatnią może zatkać i posiłek w szczelnym opakowaniu (jakiś gigantyczny woreczek strunowy, plastikowe pudełko) zalać wrzątkiem. Będzie miał na szybko ciepły posiłek.

Koleżanka w ten sposób odgrzewała sobie obiady w pracy, tylko szef się później wściekał, że pachnie po całej firmie
__________________
http://bombakaloryczna.pl/
kcal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 23:02   #11
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Cytat:
Napisane przez kcal Pokaż wiadomość
Może nie do końca związane z tematem wątku, ale taki pomysł: jeśli Twój TŻ ma w pracy czajnik elektryczny, to ma raczej też kran i umywalkę/zlew. Tę ostatnią może zatkać i posiłek w szczelnym opakowaniu (jakiś gigantyczny woreczek strunowy, plastikowe pudełko) zalać wrzątkiem. Będzie miał na szybko ciepły posiłek.

Koleżanka w ten sposób odgrzewała sobie obiady w pracy, tylko szef się później wściekał, że pachnie po całej firmie
Ja ostatnio słyszałam o artyście, który z kolei ..w czajniku elektrycznym podgrzewał sobie bigos czy leczo, a potem wszyscy musieli pić kawę i herbatę na wodzie gotowanej w tym urządzeniu
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 22:31   #12
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: syte jedzonko na zimno?

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ja ostatnio słyszałam o artyście, który z kolei ..w czajniku elektrycznym podgrzewał sobie bigos czy leczo, a potem wszyscy musieli pić kawę i herbatę na wodzie gotowanej w tym urządzeniu
Hehe. Przypomniało mi się, jak znajomy męża gotował jajka w czajniku elektrycznym...
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.