Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-04, 17:18   #4141
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziękuje do tej pory stosowałam olejki do mycia z biochemi urody ale faktycznie to bez sensu skoro można je zrobić samemy za niewielkie pieniążki

A jeszcze jedno pytanie:
Mam cerę tłustą, wieczorem twarz myję tym olejkiem z biochemii i zastanawiam się czy rano powinnam też myć twarz. Raz czytam że nie trzeba a innym razem że jednak lepiej myć żeby odblokować pory. I jak to z tym właściwie jest? Wystarczy hydrolat?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 17:42   #4142
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Dziękuje do tej pory stosowałam olejki do mycia z biochemi urody ale faktycznie to bez sensu skoro można je zrobić samemy za niewielkie pieniążki

A jeszcze jedno pytanie:
Mam cerę tłustą, wieczorem twarz myję tym olejkiem z biochemii i zastanawiam się czy rano powinnam też myć twarz. Raz czytam że nie trzeba a innym razem że jednak lepiej myć żeby odblokować pory. I jak to z tym właściwie jest? Wystarczy hydrolat?
Ja myłam rano hydrolatem. Teraz od paru dni myję micelem z biosiarką własnoręcznie ukręconym - tylko z tego powodu, że testuję - mam zamiar sprezentować koledze, którego do OCM nie przekonam
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 20:40   #4143
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość

Cetaphil miała moja bratanica - jak przeczytałam skład to mi nawet biust opadł
No wlasnie
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 21:10   #4144
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Eh niestety masz rację w kwestii życia w dużym mieście... u mnie dochodziła jeszcze kwestia paskudnej wody, ale od prawie roku myję buzię juz tylko mineralną.
To kiedy odstawiasz mleko? Ja od powrotu z weekendu majowego czyli od poniedzialku. Pisz jak ci idzie, będziemy się wspierać
Od ubiegłej soboty Dzisiaj było krowie do kawy, bo oczywiście zapomniałam, że miałam odstawić. Od teraz nawet takiego nie
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 21:22   #4145
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Od ubiegłej soboty Dzisiaj było krowie do kawy, bo oczywiście zapomniałam, że miałam odstawić. Od teraz nawet takiego nie
Trzeba sie pilnowac
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 22:07   #4146
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez whiskey Pokaż wiadomość
gdzie kupujecie glinkę zieloną? kupowała któraś z Was przez allegro?
Bezpośrednio od dystrybutora argiletz,opłaca się duże opakowanie. Na doz-ie tez wychodzi dobrze cenowo.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 00:55   #4147
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Nieregularnie tu zaglądam, wiec wybaczcie, jak pytam o cos, co juz było... ale co w końcu polecacie do OCM? tzn jaki olejek? Domyślam się, że dla mam na rozstępy z Rossmana odpada ;p aha, ile ta lecytyna kosztuje?

Mój dermatolog ślepą metodą prób i błędów jakoś cudem doprowadził moja skórę do jakiegoś względnego porządku, choć boję się, że jeśli odstawie wszelkie leki, to wszystko wróci Wiadomo, poprawna pielęgnacja to dużo, lecz nie wszystko...

Póki co likwiduję jeszcze parę grudek, zostały mi rozszerzone pory i przebarwienia, na szczęście nie rzuca się to tak w oczy, więc tapeta w końcu nie jest potrzebna
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 08:51   #4148
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja używałam właśnie tego dla mam :P Oliwki Babydream fur Mama.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 09:26   #4149
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Nieregularnie tu zaglądam, wiec wybaczcie, jak pytam o cos, co juz było... ale co w końcu polecacie do OCM? tzn jaki olejek? Domyślam się, że dla mam na rozstępy z Rossmana odpada ;p aha, ile ta lecytyna kosztuje?

Mój dermatolog ślepą metodą prób i błędów jakoś cudem doprowadził moja skórę do jakiegoś względnego porządku, choć boję się, że jeśli odstawie wszelkie leki, to wszystko wróci Wiadomo, poprawna pielęgnacja to dużo, lecz nie wszystko...

Póki co likwiduję jeszcze parę grudek, zostały mi rozszerzone pory i przebarwienia, na szczęście nie rzuca się to tak w oczy, więc tapeta w końcu nie jest potrzebna
czemu nie fur Mama? zawsze można spróbować. Ja póki co stosuję Rossmann, Babydream, olejek i bardzo się sprwadza. Nie zapycha ani nic, a skóra coraz piękniejsza!
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-06, 09:32   #4150
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Nie doradzę Ci nic aptecznego - w moim przykładzie, co zresztą już pisałam WSZYSTKIE kosmetyki powodowały stopniowe pogorszenie cery.
Przecie w OCM nie musisz stosować parówki - ręcznik zamoczony w ciepławej/letniej wodzie i wio - sama mam naczynka i dokładnie tak działam.
Wiesz, to Ty mówiłaś wcześniej, że nie stać Cię na takie wymysły a ukręcenie takiego olejku jak z BU to kupienie oleju słonecznikowego i kupienie lecytyny w aptece

Co do filtrów - KAŻDY kupny kosmetyk z filtrem ma jakiś zapychacz - więc ja dziękuję, i tyle. Ja nie znam dobrego kremu aptecznego, którego Ty szukasz, więc Ci nie pomogę. Poza tym DOBREGO kremu nie będzie potrzeby tuningować olejem.

Olej z orzecha włoskiego możesz używać do nawilżania cery czy właśnie OCM i do tego, do czego zamierzałaś użyć olej Tamanu.

Trochę zbyt nerwowo do sprawy podchodzisz, więcej spokoju - wbrew pozorom skórze swoim mieszaniem nie jest tak prosto zrobić krzywdy
Cudownie czyta się twoje posty. Ja co jakiś czas testowałam naturalne produkty, ale nigdy nie zdobyłam się na ukręcenie czegoś swojego, tylko kupowałam z BU czy naturalnego piękna. Ten olejek do twarzy spróbuję. Lecytyne w kapsułkach można w aptece dostać tak bez niczego? Też planuję zrobić sobie taki olejek do mycia twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego;-) myślicie, że dla zapychającej się cery najlepszy będzie olej słonecznikowy czy można tu poeksperymentować?;-)i jakie kremy kręcisz sobie na codzień?
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 00:13   #4151
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

To super, dziękuję za odpowiedź będę próbować z tym olejkiem.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 12:59   #4152
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Cudownie czyta się twoje posty. Ja co jakiś czas testowałam naturalne produkty, ale nigdy nie zdobyłam się na ukręcenie czegoś swojego, tylko kupowałam z BU czy naturalnego piękna. Ten olejek do twarzy spróbuję. Lecytyne w kapsułkach można w aptece dostać tak bez niczego? Też planuję zrobić sobie taki olejek do mycia twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego;-) myślicie, że dla zapychającej się cery najlepszy będzie olej słonecznikowy czy można tu poeksperymentować?;-)i jakie kremy kręcisz sobie na codzień?
Na pewno trzeba szukać olei niekomedogennych, z orzecha włoskiego też jest fajny. Lecytynę mam w kapsułkach z apteki.
Kremy teraz rzadko robię, wolę sera - a ze dwa przepisy są u mnie na blogu. Fajnie jest się przenieść na jakiś czas całkiem w naturalną pielęgnację, by sprawdzić, czy to przypadkiem nie jest to
Dziękuję
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 08:31   #4153
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Na pewno trzeba szukać olei niekomedogennych, z orzecha włoskiego też jest fajny. Lecytynę mam w kapsułkach z apteki.
Kremy teraz rzadko robię, wolę sera - a ze dwa przepisy są u mnie na blogu. Fajnie jest się przenieść na jakiś czas całkiem w naturalną pielęgnację, by sprawdzić, czy to przypadkiem nie jest to
Dziękuję
dziękuję za rady, na pewno skorzystam. Świetny blog! już go dodałam do swojej listy;-)
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 10:45   #4154
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

malamaluczka87

ja bym ze swej strony dodala olejek agranowy, uzywam go do zmywania makijazu i jest bardzo dobry dla skory tradzikowej, lagodzi ja i nie przesusza. Sproboj jezeli jeszcze nie mialas okazji.
pozdrawiam
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 17:48   #4155
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

[QUOTE=kascysko;33900266]Nie doradzę Ci nic aptecznego - w moim przykładzie, co zresztą już pisałam WSZYSTKIE kosmetyki powodowały stopniowe pogorszenie cery.
Przecie w OCM nie musisz stosować parówki - ręcznik zamoczony w ciepławej/letniej wodzie i wio - sama mam naczynka i dokładnie tak działam.
Wiesz, to Ty mówiłaś wcześniej, że nie stać Cię na takie wymysły a ukręcenie takiego olejku jak z BU to kupienie oleju słonecznikowego i kupienie lecytyny w aptece

Co do filtrów - KAŻDY kupny kosmetyk z filtrem ma jakiś zapychacz - więc ja dziękuję, i tyle. Ja nie znam dobrego kremu aptecznego, którego Ty szukasz, więc Ci nie pomogę. Poza tym DOBREGO kremu nie będzie potrzeby tuningować olejem.

Olej z orzecha włoskiego możesz używać do nawilżania cery czy właśnie OCM i do tego, do czego zamierzałaś użyć olej Tamanu.

Trochę zbyt nerwowo do sprawy podchodzisz, więcej spokoju - wbrew pozorom skórze swoim mieszaniem nie jest tak prosto zrobić krzywdy [/QUOTE

Mam dziwne wrażenie, że ten olej słonecznikowy mnie by zapchał i ogólnie by się nie sprawdził. Natomiast zainteresował mnie olej z orzecha włoskiego, tylko dziwne, że wszędzie głównie są chwalone oleje z wiesiołka, tamanu, drzewa herbacianego itd.
Czyli przykładowo mogłabym do kremu Physiogel dodać naturalny SPF tak jak ten olej malinowy, czy co to tam było?
Jakoś nie jestem przekonana do OCM, wydaje mi się zbyt dużo cyrkowania. Wolałabym po prostu zmyć makijaż z twarzy olejkiem, potem dokończyć ewentualnie jakimś mleczkiem lub żelem i już.

Podchodzę do tego nerwowo bo mam straszny mentlik w głowie odnośnie olejków i ogólnie kosmetyków. Będę musiała to wszystko sobie jakoś uporządkować i zastanowić się co będzie dla mnie najlepsze. Zastanawiałam się też nad czymś od Tołpy lub Pharmaceris, ale to na razie takie wolne myśli...
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 20:14   #4156
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość

Jakoś nie jestem przekonana do OCM, wydaje mi się zbyt dużo cyrkowania. Wolałabym po prostu zmyć makijaż z twarzy olejkiem, potem dokończyć ewentualnie jakimś mleczkiem lub żelem i już.

Podchodzę do tego nerwowo bo mam straszny mentlik w głowie odnośnie olejków i ogólnie kosmetyków. Będę musiała to wszystko sobie jakoś uporządkować i zastanowić się co będzie dla mnie najlepsze. Zastanawiałam się też nad czymś od Tołpy lub Pharmaceris, ale to na razie takie wolne myśli...
Hej,
mnie mycie szmatka muslinowa bardzo podraznilo twarz wiec ze swej strony tez polecam po prostu umyc twarz olejkiem (nakladasz i masujesz na sucha! twarz, potem bierzesz do reki troche cieplej wody, z olejku robi sie emulsja, jeszcze troche masujesz po czym zmywasz ciepla woda, i tyle).

Tolpa i Pharma oba mnie pozapychaly... zerkni na sklady, wg mnie nic specjalnego.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 21:11   #4157
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Hej,
mnie mycie szmatka muslinowa bardzo podraznilo twarz wiec ze swej strony tez polecam po prostu umyc twarz olejkiem (nakladasz i masujesz na sucha! twarz, potem bierzesz do reki troche cieplej wody, z olejku robi sie emulsja, jeszcze troche masujesz po czym zmywasz ciepla woda, i tyle).

Tolpa i Pharma oba mnie pozapychaly... zerkni na sklady, wg mnie nic specjalnego.
Szmatka muślinowa jest ogólnie do dużej dziury Miałam z początku OCM, o dajcie spokój, zwykła ścierka z mikrofibry jest delikatniejsza

Ja np. nie mogę masować twarzy - nakładam tylko olej i ścieram, masowanie powoduje u mnie gule.

Aredhel125

Co do robienia z kupnego kremu filtru - olej średnio, ale już tlenek tytanu jak najbardziej. Olej stanowi bazę do robienia kremu, jedną z faz. Dodanie go później może spowodować powstanie megatłuściocha lub dwóch faz.

Osobiście? Tołpa czy Physiogel nie urywają mi kończyn składami. Już lepsze kremy ma Alterra - alkoholu nawet moja wrażliwa na niego skóra nie czuje, a jakoś kosmetyk zakonserwować trza. O no patrz, okłamałam Was - kremy z Alterry to na razie jedyne, jakie mnie nie zapchały.

Olejki z Biochemii Urody są robione na oleju słonecznikowym A taki chciałaś kupić
Olej z drzewa herbacianego to inna kategoria - to olejek eteryczny.
Olej z wiesiołka możesz spróbować - w Dermogalu na przykład jest, a to akurat specyfik tani.
Do tamanu już się odniosłam - zmiany zasuszy, ale może spowodować nowe(coś jak Sudocrem na parafinie ).
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 00:23   #4158
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Szmatka muślinowa jest ogólnie do dużej dziury Miałam z początku OCM, o dajcie spokój, zwykła ścierka z mikrofibry jest delikatniejsza

Ja np. nie mogę masować twarzy - nakładam tylko olej i ścieram, masowanie powoduje u mnie gule.

Aredhel125

Co do robienia z kupnego kremu filtru - olej średnio, ale już tlenek tytanu jak najbardziej. Olej stanowi bazę do robienia kremu, jedną z faz. Dodanie go później może spowodować powstanie megatłuściocha lub dwóch faz.

Osobiście? Tołpa czy Physiogel nie urywają mi kończyn składami. Już lepsze kremy ma Alterra - alkoholu nawet moja wrażliwa na niego skóra nie czuje, a jakoś kosmetyk zakonserwować trza. O no patrz, okłamałam Was - kremy z Alterry to na razie jedyne, jakie mnie nie zapchały.

Olejki z Biochemii Urody są robione na oleju słonecznikowym A taki chciałaś kupić
Olej z drzewa herbacianego to inna kategoria - to olejek eteryczny.
Olej z wiesiołka możesz spróbować - w Dermogalu na przykład jest, a to akurat specyfik tani.
Do tamanu już się odniosłam - zmiany zasuszy, ale może spowodować nowe(coś jak Sudocrem na parafinie ).
A tą Alterrę to bodajże w Rossmanie widziałam. Naprawdę takie dobre to jest? Może i bym sie skusiła, ale chodzi też o to żeby dobrze i dogłębnie nawilżał, a nie, że mam po posmarowaniu jakby jedynie filtr na twarzy, który potem podczas mycia po prostu spływa a skóra nadal jest sucha jak diabli. Zależy mi na głębszym nawilżeniu i odżywieniu.

A jeśli chodzi o Cethapil to co z nim jest nie tak, w sensie co mam w sobie zakazanego? Ja na razie z tymi składami jeszcze jestem na początku drogi więc...
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 08:14   #4159
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
A tą Alterrę to bodajże w Rossmanie widziałam. Naprawdę takie dobre to jest? Może i bym sie skusiła, ale chodzi też o to żeby dobrze i dogłębnie nawilżał, a nie, że mam po posmarowaniu jakby jedynie filtr na twarzy, który potem podczas mycia po prostu spływa a skóra nadal jest sucha jak diabli. Zależy mi na głębszym nawilżeniu i odżywieniu.

A jeśli chodzi o Cethapil to co z nim jest nie tak, w sensie co mam w sobie zakazanego? Ja na razie z tymi składami jeszcze jestem na początku drogi więc...
Cetaphil z SPF 50 :Skład: Active Ingredients: Octinoxicate 7,5%,Octisalate 5%,Octocrylene 7%,Oxybenzone6%,Titanium Dioxide 5,7%
Water,Propylene Glycol,Glycerin,Dimethico ne,Vp/Eicosene Copolymer, Cyclohexasiloxane, Stearic Acid,Potassium Cetyl, Phosphate, Gylcerylstearate, Peg-100 Stearate,Aluminum Hydroxide, Dimethiconol, Disodium Edta, Tocopherol, Cyclopentasiloxane, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Chlorphenesin, Cethyl Alcohol, Acrylates/C10-30alkyl,Acrylatecrosspoly mer, Methylparaben, Xanthan Gum.

Woda, glikol propylenowy(z ropy naftowej, wiele ludziów uczula), gliceryna(niektórych zapycha - mnie nie), silikon(komedogenny), polimer(w celu wygładzenia, ale też może zapchać), zaś silikon(zapychanie), dalej są jeszcze dwa
Kurczę, mój stary podkład bodajże nie miał ich tyle

Potrzebujesz więcej argumentów, że on nie jest fajny ?
Wiesz, trochę wymagasz ode mnie, że wiem dokładnie, czego Twojej skórze potrzeba - a nie wiem tego, nie jestem z nią tak jak Ty 24/7 Może jakbym ją obejrzała z bliska, to co inszego - prowadzę naturalną pielęgnację mojej przyjaciółki i przyjaciela, też steranych po dermatologach(nie mam nic do dobrych dermatologów, ale do takich, którzy po prostu strzelają z leczeniem już tak). Mnie Alterra dobrze i dogłębnie nawilża, ale Ciebie czy każdą inną dziewczynę nie musi. Od jutra jest na promocji za 8 zł, myślę, że za taką kwotę możesz przetestować.

kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 08:21   #4160
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
malamaluczka87

ja bym ze swej strony dodala olejek agranowy, uzywam go do zmywania makijazu i jest bardzo dobry dla skory tradzikowej, lagodzi ja i nie przesusza. Sproboj jezeli jeszcze nie mialas okazji.
pozdrawiam
Dziękuję. Arganowy jest chyba dość dobrze dostępny więc w zwykłym spożywczaku też go chyba można kupić? Czy ze sklepów z półproduktami kosmetycznymi?

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Hej,
mnie mycie szmatka muslinowa bardzo podraznilo twarz wiec ze swej strony tez polecam po prostu umyc twarz olejkiem (nakladasz i masujesz na sucha! twarz, potem bierzesz do reki troche cieplej wody, z olejku robi sie emulsja, jeszcze troche masujesz po czym zmywasz ciepla woda, i tyle).

Tolpa i Pharma oba mnie pozapychaly... zerkni na sklady, wg mnie nic specjalnego.
No ja od dwóch dni mam wreszcie szmatkę z mikrofibry. Owszem, jest bardzo ostra, trzeba się nią bardzo delikatnie obsługiwać. Przy stanie zapalnym np odpada. Pierwsze robię normalny demakijaż, a potem na mokrą szmatkę nakładam żel do buzi i wmasowuję. Potem samą szmatką i wodą spłukuję. Jak dla mnie w odczuciu to jeszcze nigdy nie czułam by moja buzia była tak dobrze umyta i gładka;-)
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 12:05   #4161
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Dziękuję. Arganowy jest chyba dość dobrze dostępny więc w zwykłym spożywczaku też go chyba można kupić? Czy ze sklepów z półproduktami kosmetycznymi?

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:18 ----------



No ja od dwóch dni mam wreszcie szmatkę z mikrofibry. Owszem, jest bardzo ostra, trzeba się nią bardzo delikatnie obsługiwać. Przy stanie zapalnym np odpada. Pierwsze robię normalny demakijaż, a potem na mokrą szmatkę nakładam żel do buzi i wmasowuję. Potem samą szmatką i wodą spłukuję. Jak dla mnie w odczuciu to jeszcze nigdy nie czułam by moja buzia była tak dobrze umyta i gładka;-)
W spozywczym to chyba raczej tego olejku nie dostaniesz ale na necie na pewno U mnie niestety szmatka nie zdala egzaminu jak pisalam wczesniej. Zgadzam sie, ze bardzo dobrze oczyszcza ale niestety nie jest to warte podraznienia i wypryskow, ktore zawsze potem wystepuje na drugi dzien.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 17:39   #4162
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość

Osobiście? Tołpa czy Physiogel nie urywają mi kończyn składami. Już lepsze kremy ma Alterra - alkoholu nawet moja wrażliwa na niego skóra nie czuje, a jakoś kosmetyk zakonserwować trza. O no patrz, okłamałam Was - kremy z Alterry to na razie jedyne, jakie mnie nie zapchały..
Że się tak wtrącę Które kremy alterry polecasz?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 18:01   #4163
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Że się tak wtrącę Które kremy alterry polecasz?
Używam tego z dziką różą na dzień i z orchideą na noc
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 19:36   #4164
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Używam tego z dziką różą na dzień i z orchideą na noc
Dzięki
Też właśnie ostatnio myślałam nad tym na dzień z dziką różą i chyba się skuszę
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 19:39   #4165
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki
Też właśnie ostatnio myślałam nad tym na dzień z dziką różą i chyba się skuszę
Któryś jest od jutra na promocji, więc kupię drugą, nocną wersję

Polecam się
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 20:04   #4166
chloris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 68
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej dziewczyny
Ja się tak trochę wtrącę, ale bardzo dbamy o dobór kosmetyków, jesteśmy w stanie wydać spore pieniądze, a czy na pewno problem trądziku leży tylko w pielęgnacji? Ostatnie półtorej miesiąca zrobiłam rewolucję w diecie i pielęgnacji. Nie jadłam fast foodów, nie piłam napojów gazowanych (tylko woda, herbatka z bratka, soki owocowe i warzywne swojej roboty), jadłam dużo warzyw i owoców, obiad akurat normalnie, przerzuciłam się całkowicie na ciemne pieczywo i powiem wam że nigdy w życiu nie miałam tak pięknej cery. Nie wyszedł mi ani jeden pryszcz (na początku trochę wychodziły, ale po jakichś 3 tygodniach byłam gładka jak nigdy dotąd). Pielęgnację sprowadziłam do minimum - wieczorem OCM albo olejek z BU, hydrolat, olejek + HA, rano hydrolat i filtr. Efekty były naprawdę rewelacyjne. Do czasu weekendu majowego kiedy oczywiście złamała się moja dieta - dużo alkoholu, mnóstwo czekolady, fast foody i napoje gazowane bo było gorąco. Jakieś 3 dni po tym wywaliło mnie spowrotem :/
Dlatego wszystkim borykającym się z problemami radzę nie szukać jakiegoś kosmetyku "cud" który rozwiąże wszystkie problemy, bo o skórę musimy także dbać od wewnątrz.
Oczywiście, jasne że niektórych trądzik może być spowodowany jakimiś innymi zmianami np. hormonalnymi czy nieodpowiednią pielęgnacją.
chloris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 20:23   #4167
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez chloris Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Ja się tak trochę wtrącę, ale bardzo dbamy o dobór kosmetyków, jesteśmy w stanie wydać spore pieniądze, a czy na pewno problem trądziku leży tylko w pielęgnacji? Ostatnie półtorej miesiąca zrobiłam rewolucję w diecie i pielęgnacji. Nie jadłam fast foodów, nie piłam napojów gazowanych (tylko woda, herbatka z bratka, soki owocowe i warzywne swojej roboty), jadłam dużo warzyw i owoców, obiad akurat normalnie, przerzuciłam się całkowicie na ciemne pieczywo i powiem wam że nigdy w życiu nie miałam tak pięknej cery. Nie wyszedł mi ani jeden pryszcz (na początku trochę wychodziły, ale po jakichś 3 tygodniach byłam gładka jak nigdy dotąd). Pielęgnację sprowadziłam do minimum - wieczorem OCM albo olejek z BU, hydrolat, olejek + HA, rano hydrolat i filtr. Efekty były naprawdę rewelacyjne. Do czasu weekendu majowego kiedy oczywiście złamała się moja dieta - dużo alkoholu, mnóstwo czekolady, fast foody i napoje gazowane bo było gorąco. Jakieś 3 dni po tym wywaliło mnie spowrotem :/
Dlatego wszystkim borykającym się z problemami radzę nie szukać jakiegoś kosmetyku "cud" który rozwiąże wszystkie problemy, bo o skórę musimy także dbać od wewnątrz.
Oczywiście, jasne że niektórych trądzik może być spowodowany jakimiś innymi zmianami np. hormonalnymi czy nieodpowiednią pielęgnacją.
Prawda, tak też może być
Chociaż osobiście nie łapię się pod ten model, moja dieta jest niesamowicie zdrowa, a trądzik bywał z różnym nasileniem.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 08:01   #4168
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

szybkie pytanie - czy to normalne, że dostałam wysypu przy używaniu toniku mlecznego z kwasem i serum migdałowego z BU??

i czy mogę stostować OCM, gdy stosuję kwasy???
__________________
Wymianka

Edytowane przez metice
Czas edycji: 2012-05-10 o 08:09
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 08:15   #4169
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

To możliwe. Ale nie stosuj 2 produktów z kwasami na raz, skóra może się zbuntować.

Tak, można
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 12:53   #4170
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
To możliwe. Ale nie stosuj 2 produktów z kwasami na raz, skóra może się zbuntować.

Tak, można
ojej - to niedobrze bo stosuję w sumie trzy naraz - pytałam się wcześniej, czy to ok będzie i chyba dziewczyny mi pisały, że można tak.

Stosuję na zmianę
tonik mleczny AHA 8%+ na to krem rozjaśniający AZELO/BHU
na drugi dzień serum migdałowe AHA 10%

źle??
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:15.