Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-20, 09:54   #4771
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej, chcialabym sie dowiedziec jakim jestem typem kolorystycznym, pomózcie jesli wiecie

1. Jak się opalasz- opalam sie bardzo szybko od razu na brązowy kolor, skóra mi nie schodzi ani nic w tym stylu.

2. Kolor oczu - zielone, troche oliwkowe, oprawa jest ciemniejsza od środka teczowki. Brwi i rzęsy sa raczej brązowe niz czarne

3. Piegi - w ogóle nie występują

4. Cera - sama nie wiem jaki to odcien;p ale raczej nie rozowy bardziej cos pod bez, złotawy. Rumienie sie bardziej na rozowo. Ahaa mysle ze to wazne ale mam nieliczne (ale sa) popękane naczynka krwionosne na policzkach i worki pod oczami ktore maja jednak jasny odcien;p ale w oczy sie rzucaja niestety

5. Naturalny kolor włosów - naprawde sie na tym nie znam zawsze myslalam ze jestem szatynka ale ostatnio wizazanka mi powiedziala ze chcialaby miec takie wlosy jak ja -ciemny popielaty blond.. wiec nie wiem Włosy maja złotawe przebłyski mozna nawet powiedziec ze "naturalne refleksy" szczegolnie latem sie uwidaczniaja.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) mysle ze brzoskwiniowo-rozowe;p

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- hmm.. ja sie w kazdym kolorze czuje dobrze no moze jedynie w szarosciach niezbyt ciekawie a kazdy inny kolor mi pasuje uwielbiam brzoskwiniowy kolor ecru camel ale tez dobrze sie czuje w czerwieniach zieleniach blekitach zółci nawet tych bardzo nasyconych, a czy miw nich do twarzy to chyba powinien ktos ocenic a nie ja sama

Spójrzcie na zdjęcia zamieszcze ich kilka postaram sie w roznym kolorze ubran i pomozcie mi ocenic jaki to typ ahaa.. zdjec bez makijazu niestety nie mam, tylko jedno ale jest niewyrazne ale moj makijaz nie powinien w niczym przeszkadzac bo nie klade tapety ani cieni do powiek jedynie tusz i kredke/eyeliner
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 64607836_500.jpg (38,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09068.jpg (40,5 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09189.jpg (28,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09321.jpg (33,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hi.jpg (40,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hih.jpg (33,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jaaaa.jpg (15,8 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jAx.jpg (74,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syla2.jpg (25,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syla7.jpg (12,1 KB, 2 załadowań)
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 10:03   #4772
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

i jeszcze kilka wstawie zeby bylo latwiej okreslic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg syla9.jpg (50,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sylaa.jpg (28,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sylcius.jpg (12,8 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sylciusius.jpg (13,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sylwusss.jpg (13,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syyysa.jpg (13,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d.jpg (83,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg g.jpg (80,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DPSCamera_0017.jpg (62,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DPSCamera_0120.jpg (40,8 KB, 5 załadowań)
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 12:54   #4773
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
pomozcie mi okreslic moj typ kolorystyczny. plis:):*

Zakladam nowy watek bo do tamtego zbiorczego nikt nie zaglada juz ponad pol roku
Hej, chcialabym sie dowiedziec jakim jestem typem kolorystycznym, pomózcie jesli wiecie

1. Jak się opalasz- opalam sie bardzo szybko od razu na brązowy kolor, skóra mi nie schodzi ani nic w tym stylu.

2. Kolor oczu - zielone, troche oliwkowe, oprawa jest ciemniejsza od środka teczowki. Brwi i rzęsy sa raczej brązowe niz czarne

3. Piegi - w ogóle nie występują

4. Cera - sama nie wiem jaki to odcien;p ale raczej nie rozowy bardziej cos pod bez, złotawy. Rumienie sie bardziej na rozowo. Ahaa mysle ze to wazne ale mam nieliczne (ale sa) popękane naczynka krwionosne na policzkach i worki pod oczami ktore maja jednak jasny odcien;p ale w oczy sie rzucaja niestety

5. Naturalny kolor włosów - naprawde sie na tym nie znam zawsze myslalam ze jestem szatynka ale ostatnio wizazanka mi powiedziala ze chcialaby miec takie wlosy jak ja -ciemny popielaty blond.. wiec nie wiem Włosy maja złotawe przebłyski mozna nawet powiedziec ze "naturalne refleksy" szczegolnie latem sie uwidaczniaja.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) mysle ze brzoskwiniowo-rozowe;p

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- hmm.. ja sie w kazdym kolorze czuje dobrze no moze jedynie w szarosciach niezbyt ciekawie a kazdy inny kolor mi pasuje uwielbiam brzoskwiniowy kolor ecru camel ale tez dobrze sie czuje w czerwieniach zieleniach blekitach zółci nawet tych bardzo nasyconych, a czy miw nich do twarzy to chyba powinien ktos ocenic a nie ja sama

Spójrzcie na zdjęcia zamieszcze ich kilka postaram sie w roznym kolorze ubran i pomozcie mi ocenic jaki to typ ahaa.. zdjec bez makijazu niestety nie mam, tylko jedno ale jest niewyrazne ale moj makijaz nie powinien w niczym przeszkadzac bo nie klade tapety ani cieni do powiek jedynie tusz i kredke/eyeliner
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DPSCamera_0017.jpg (62,5 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 64607836_500.jpg (38,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09189.jpg (28,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hih.jpg (33,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg hi.jpg (40,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jAx.jpg (74,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d.jpg (83,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg g.jpg (80,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg JA (2).jpg (56,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jaaa.jpg (62,4 KB, 16 załadowań)
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 15:16   #4774
marlena1000
Przyczajenie
 
Avatar marlena1000
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 23
Dot.: pomozcie mi okreslic moj typ kolorystyczny. plis:):*

Hej. Masz farta bo mam książkę "Kosmetyka stosowana" a tam wszystko o tym pisze. A więc z tego co podałaś to jesteś wiosną,jesienią,ale bardziej skłaniałabym się ku wiośnie. A to są ciepłe kolory. Kolory wiosny to np biel kremowa,żółtobrązowy,łoso siowy,czerwień koralowa,srebrnoszary i odcienie brązu.
wejdż na stronę wdzięk.info,wejdż w makijaż i tam szukaj jest punkt typy kolorystyczne.Ta strona ci może bardziej pomoże. Ja twierdzę że jesteś wiosna

Edytowane przez marlena1000
Czas edycji: 2012-04-20 o 15:20
marlena1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 15:35   #4775
nurse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lunlin
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam Bardzo prosze o pomoc, bo jakoś nigdy nie rozgryzłam typu urody Będę ogromnie wdzięczna

1. Jak się opalasz-
dość szybko, ale najpierw jest raczek, zwłaszcza na ramionach i dekolcie - dopiero później opalenizna przyjmuje złoty odcień. Nogi, ręce od razu na brąz2. Kolor oczu - zielone przy źrenicy (z zółtymi paskami) obwódka tęczówki niebiesko-szara

3. Piegi - brak

4. Cera - na nosie i policzkach okropne naczynka, ale odcień skóry? Najbledszy z możliwych (ostatnio zakupiłam YSL w odcieniu 1 i jest idealny - nie muszę na szyję nakładać)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond/jasny brąz. Ale raczej ciemny blond (jak byłam mała to miałam słomkowe)

6. Kolor ust brudny róż z podcieniami brązu?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Uwielbiam fiolety (szczególnie biskupi), ale wszelkiego rodzaju "żywe" kolory mi pasują (w pastelach "gubię się"). Czerwienie (podkreślają policzki, ale co mi tam), niebieskie do granatowego, róże (fuksja), żółte i beże, brązy mi pasują.
Źle wyglądam w czerni - podkreśla podkrążone oczy, w zieleniach (bardzo nie lubię chodzić w zielonych rzeczach)
nurse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 19:02   #4776
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam. Proszę ponownie o pomoc w analizie kolorystycznej. Tym razem chodzi nie o mnie, a o moją mamę. Zdjęcie wstawię później.

1. Jak się opalasz - Opala się szybko, ale w pierwszej fazie zawsze na czerwono. Opalenizna ma kolor zdecydowanie brązowy.

2. Kolor oczu - Ciemnozielone.

3. Piegi - brak

4. Cera - Jasna z dużą skłonnością do naczynek.

5. Naturalny kolor włosów- Szatynka

6. Kolor ust - raczej ciemne, czerwone.
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 19:54   #4777
taktaktoja
Raczkowanie
 
Avatar taktaktoja
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 308
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam wizażanki.Ja,zbłąkana niewiasta,również zgłaszam się po pomoc,pojęcia nie mam do którego typu można mnie zaliczyć. Z góry dziękuję za wszelkie spostrzeżenia.


1. Jak się opalasz - najpierw opalam się na czerwono,mam skórę skłonną do poparzeń,nie jeden raz mi się to przytrafiło.Gdy się już opale,to po jakimś dłuższym czasie delikatnie brązowieje.
2. Kolor oczu - dość intensywnie zielone, a przy źrenicach mam złocistą obwódkę.Do tego naturalnie mam ciemną oprawę oczu,brwi czarne i gęste ciemne rzęsy. Co do koloru to ponoć odcień tej zieleni często mi się zmienia.

3. Piegi - gdy wyjdzie już słońce to mam piegi na twarzy,w sumie dużo mi nie trzeba,są w kolorze takich złoto-brązowawych małych plamek,głównie na nosie i policzkach.Mam też trochę piegów na ramionach.

4. Cera -Jasna,bardzo łatwo ją zaczerwienić-wystarczy czymś mocniej przycisnąć czy potrzeć.

5. Naturalny kolor włosów- kasztanowe,pod światło złociste, co w sumie trochę jest dziwne wziąwszy pod uwagę ,że brwi mam ciemne i czarne.

6. Kolor ust - delikatnie różowe, blado - różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najbardziej lubię fiolety,czerń ale nie w nadmiarze, pasują mi wszystkie kolory które są w odcieniu nasyconym. Wydaję mi się,że źle wyglądam w takich kolorach jak np. brązowy, czysta biel bez żadnych akcentów kolorystycznych,czy przytłumionych,zgaszonych barwach.


Jakby co,mogę załączyć zdjęcie

Edytowane przez taktaktoja
Czas edycji: 2012-04-20 o 19:57
taktaktoja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 20:04   #4778
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość
Witam. Proszę ponownie o pomoc w analizie kolorystycznej. Tym razem chodzi nie o mnie, a o moją mamę. Zdjęcie wstawię później.

1. Jak się opalasz - Opala się szybko, ale w pierwszej fazie zawsze na czerwono. Opalenizna ma kolor zdecydowanie brązowy.

2. Kolor oczu - Ciemnozielone.

3. Piegi - brak

4. Cera - Jasna z dużą skłonnością do naczynek.

5. Naturalny kolor włosów- Szatynka

6. Kolor ust - raczej ciemne, czerwone.
Załączam zdjęcia. Niestety ciężko mi określić jaki mama ma kolor skóry, gdyż cała twarz jest pokryta naczynkami.

Ogólnie wydaje mi się, że mama ma typ urody zima ewentualnie mocne lato. Kolor oczu jest słabo widoczny, ale jest to ciemna zieleń z - tak mi się wydaje - domieszką szarości.

1) Cera naczynkowa
2) Opalenizna
3) Kolor oczu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png skóra.png (49,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg opalenizna.jpg (10,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (4,8 KB, 12 załadowań)
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 21:29   #4779
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Może i mi pomożecie

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się ciężko i długo. Na początku na czerwono, z czasem ciemnieje i wpada w ciepły brąz.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy piwne z lekką, jaśniejszą obwódką. Kolor jest czysty, nie ma plamek. Oprawa oczu jest ciemna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Raczej nie występują, ale mam mnóstwo wągrów, których się jeszcze nie pozbyłam...

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera bardzo jasna, wręcz blada. Rumienię się chyba na różowo. Rzadko jestem czerwona, nawet po wysiłku.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Kolor włosów - ciemny, brązowy. W dzieciństwie byłam blondynką.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czują w kolorach: czarny, szary, beżowy, niebieski [ale nie jaskrawy]. Źle się natomiast czuję w różnych jaskrawych, zielonych...
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-

Edytowane przez tarji
Czas edycji: 2012-04-20 o 21:31
tarji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 17:41   #4780
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: pomozcie mi okreslic moj typ kolorystyczny. plis:):*

Cytat:
Napisane przez marlena1000 Pokaż wiadomość
Hej. Masz farta bo mam książkę "Kosmetyka stosowana" a tam wszystko o tym pisze. A więc z tego co podałaś to jesteś wiosną,jesienią,ale bardziej skłaniałabym się ku wiośnie. A to są ciepłe kolory. Kolory wiosny to np biel kremowa,żółtobrązowy,łoso siowy,czerwień koralowa,srebrnoszary i odcienie brązu.
wejdż na stronę wdzięk.info,wejdż w makijaż i tam szukaj jest punkt typy kolorystyczne.Ta strona ci może bardziej pomoże. Ja twierdzę że jesteś wiosna
Dziękuje te kolory ktore wymienilas bardzo lubie wiec chyba faktycznie jestem wiosna spojrze na ta strone w wolnej chwili ale to raczej po niedzieli bo weekend jestem w szkole:P
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 18:43   #4781
Lika_makeup
Raczkowanie
 
Avatar Lika_makeup
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 33
Dot.: pomozcie mi okreslic moj typ kolorystyczny. plis:):*

Ratunku! Gdzie tu wiosna? A jesień? Chyba za oknem ; )). Na tyle na ile mogę ocenić na podstawie zdjęć jesteś klasycznym latem. Zresztą na większości zdjęć widać, że wybierasz instynktownie kolory chłodnych typów kolorystycznych. Twoja skóra wydaje się też mieć chłodny odcień. Lepiej byś się czuła w złotym topie czy w srebrnym?
__________________
Mania blogowania dotknęła i mnie: http://roz-i-tusz.blogspot.com/
Lika_makeup jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-22, 17:46   #4782
Prezes Kuli Ziemskiej
szef wszystkich szefów
 
Avatar Prezes Kuli Ziemskiej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gabinet Prezesa
Wiadomości: 5 550
Dot.: pomozcie mi okreslic moj typ kolorystyczny. plis:):*

Na jakiej podstawie uważasz, że latem? Po odcieniu skóry tylko?
Ja nie byłabym tego lata taka pewna... Lato jest chłodnym typem, a opis podany przez shizę sugeruje coś innego. Też skłaniałabym się ku wiośnie.

Poza tym jest wątek, na którym dziewczyny wrzucają prośby o określenie typu. klikusiamy

Edytowane przez Prezes Kuli Ziemskiej
Czas edycji: 2012-04-22 o 18:08
Prezes Kuli Ziemskiej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 17:52   #4783
ksenawojowniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 207
Dot.: pomozcie mi okreslic moj typ kolorystyczny. plis:):*

Moim zdaniem te dobory kolorystyczne to poprostu ściema, nie ma uniwersalnego kodeksu jaki kolor do kogo pasuje.... to, że jestem brunetką o zielonych oczach nei znaczy że ładnie mi jest w takim i takim kolorze....
__________________
Zmiany na lepsze
ksenawojowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 18:03   #4784
Prezes Kuli Ziemskiej
szef wszystkich szefów
 
Avatar Prezes Kuli Ziemskiej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gabinet Prezesa
Wiadomości: 5 550
Dot.: pomozcie mi okreslic moj typ kolorystyczny. plis:):*

Nie ma uniwersalnego kodeksu, to prawda. Typy mogą być mieszane. Też nie trzeba brać tego tak dosłownie Ja jestem typową zimą i fakt, dobrze mi w zdecydowanych intensywnych kolorach. Ale w mojej szafie jest też kilka pasteli, w których sie sobie podobam Nie wyrzucę bluzki tylko dlatego, ze jest w kolorze jagodowego koktajlu a nie soczystej czerwieni
Prezes Kuli Ziemskiej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 09:03   #4785
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: pomozcie mi okreslic moj typ kolorystyczny. plis:):*

Cytat:
Napisane przez Lika_makeup Pokaż wiadomość
Ratunku! Gdzie tu wiosna? A jesień? Chyba za oknem ; )). Na tyle na ile mogę ocenić na podstawie zdjęć jesteś klasycznym latem. Zresztą na większości zdjęć widać, że wybierasz instynktownie kolory chłodnych typów kolorystycznych. Twoja skóra wydaje się też mieć chłodny odcień. Lepiej byś się czuła w złotym topie czy w srebrnym?
raczej w zlotym.. chociaz nie wiem musialabym przymierzyc;p
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 09:12   #4786
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

pomozcie mi okreslic moj typ kolorystyczny. plis
Hej, chcialabym sie dowiedziec jakim jestem typem kolorystycznym, pomózcie jesli wiecie

1. Jak się opalasz- opalam sie bardzo szybko od razu na brązowy kolor, skóra mi nie schodzi ani nic w tym stylu.

2. Kolor oczu - zielone, troche oliwkowe, oprawa jest ciemniejsza od środka teczowki. Brwi i rzęsy sa raczej brązowe niz czarne

3. Piegi - w ogóle nie występują

4. Cera - sama nie wiem jaki to odcien;p ale raczej nie rozowy bardziej cos pod bez, złotawy. Rumienie sie bardziej na rozowo. Ahaa mysle ze to wazne ale mam nieliczne (ale sa) popękane naczynka krwionosne na policzkach i worki pod oczami ktore maja jednak jasny odcien;p ale w oczy sie rzucaja niestety

5. Naturalny kolor włosów - naprawde sie na tym nie znam zawsze myslalam ze jestem szatynka ale ostatnio wizazanka mi powiedziala ze chcialaby miec takie wlosy jak ja -ciemny popielaty blond.. wiec nie wiem Włosy maja złotawe przebłyski mozna nawet powiedziec ze "naturalne refleksy" szczegolnie latem sie uwidaczniaja.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) mysle ze brzoskwiniowo-rozowe;p

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- hmm.. ja sie w kazdym kolorze czuje dobrze no moze jedynie w szarosciach niezbyt ciekawie a kazdy inny kolor mi pasuje uwielbiam brzoskwiniowy kolor ecru camel ale tez dobrze sie czuje w czerwieniach zieleniach blekitach zółci nawet tych bardzo nasyconych, a czy miw nich do twarzy to chyba powinien ktos ocenic a nie ja sama

Spójrzcie na zdjęcia zamieszcze ich kilka postaram sie w roznym kolorze ubran i pomozcie mi ocenic jaki to typ ahaa.. zdjec bez makijazu niestety nie mam, tylko jedno ale jest niewyrazne ale moj makijaz nie powinien w niczym przeszkadzac bo nie klade tapety ani cieni do powiek jedynie tusz i kredke/eyeliner
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 64607836_500.jpg (38,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (19,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09189.jpg (28,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jAx.jpg (74,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syla2.jpg (25,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wkapturze.jpg (16,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syysunia.jpg (11,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syyysa.jpg (13,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DPSCamera_0017.jpg (62,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DPSCamera_0120.jpg (40,6 KB, 7 załadowań)
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 09:21   #4787
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

jeszcze kilka;p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DPSCamera_0071.jpg (25,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DPSCamera_0107.jpg (39,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DPSCamera_0114.jpg (23,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DPSCamera_0056.jpg (33,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DPSCamera_0014.jpg (58,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg JA (2).jpg (56,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jaaa.jpg (62,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syyllla.jpg (59,1 KB, 6 załadowań)
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 13:14   #4788
oreeleek
Raczkowanie
 
Avatar oreeleek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Pokaż wiadomość
pomozcie mi okreslic moj typ kolorystyczny. plis
Hej, chcialabym sie dowiedziec jakim jestem typem kolorystycznym, pomózcie jesli wiecie

1. Jak się opalasz- opalam sie bardzo szybko od razu na brązowy kolor, skóra mi nie schodzi ani nic w tym stylu.

2. Kolor oczu - zielone, troche oliwkowe, oprawa jest ciemniejsza od środka teczowki. Brwi i rzęsy sa raczej brązowe niz czarne

3. Piegi - w ogóle nie występują

4. Cera - sama nie wiem jaki to odcien;p ale raczej nie rozowy bardziej cos pod bez, złotawy. Rumienie sie bardziej na rozowo. Ahaa mysle ze to wazne ale mam nieliczne (ale sa) popękane naczynka krwionosne na policzkach i worki pod oczami ktore maja jednak jasny odcien;p ale w oczy sie rzucaja niestety

5. Naturalny kolor włosów - naprawde sie na tym nie znam zawsze myslalam ze jestem szatynka ale ostatnio wizazanka mi powiedziala ze chcialaby miec takie wlosy jak ja -ciemny popielaty blond.. wiec nie wiem Włosy maja złotawe przebłyski mozna nawet powiedziec ze "naturalne refleksy" szczegolnie latem sie uwidaczniaja.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) mysle ze brzoskwiniowo-rozowe;p

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- hmm.. ja sie w kazdym kolorze czuje dobrze no moze jedynie w szarosciach niezbyt ciekawie a kazdy inny kolor mi pasuje uwielbiam brzoskwiniowy kolor ecru camel ale tez dobrze sie czuje w czerwieniach zieleniach blekitach zółci nawet tych bardzo nasyconych, a czy miw nich do twarzy to chyba powinien ktos ocenic a nie ja sama

Spójrzcie na zdjęcia zamieszcze ich kilka postaram sie w roznym kolorze ubran i pomozcie mi ocenic jaki to typ ahaa.. zdjec bez makijazu niestety nie mam, tylko jedno ale jest niewyrazne ale moj makijaz nie powinien w niczym przeszkadzac bo nie klade tapety ani cieni do powiek jedynie tusz i kredke/eyeliner
jesteś Latem (Soft Summer) lub Jesienią (Soft Autumn) ze względu na twoją delikatną oprawe oczu, małą wyrazistość, przygaszenie. Również skłaniałabym się co do opinii wizażanki, że masz ciemny odcień blondu- popielaty.
W makijażu polecam zrezygnować z czarnej kredki na dolnej powiece i linii wodnej, to obciąża oczy i zamienić na bardziej stonowany tj. brąz, szarość, grafit. Zwróć uwagę na makeup w podanych linkach:
Linki różnych looków dla poszczególnych pór roku (w twoim wypadku Soft Summer i Autumn jak wyżej)

http://blog.prettyyourworld.com/blog...ie-holmes.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...er-season.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...ch-season.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog/2011/08/lk.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...obe-looks.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...n-seasons.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...l-seasons.html

Eksperymentuj i sama zdecyduj w czym czujesz się najlepiej

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez lalesia Pokaż wiadomość
Witam. Nie potrafię za diabły ustalić swojego typu kolorystycznego Bardzo bym prosiła tutejsze expertki o pomoc

Aby ułatwić Wam zadanie, dołączam zdjęcia, 2 bardzo brutalne, bo całkowicie bez makijażu (tylko krem nawilżający i henna na brwiach). 3 zdjęcia z delikatnym makijażem, jaki stosuję na co dzień.

1. Jak się opalasz - opalam się wolno i nigdy nie osiągam ciemnego odcienia opalenizny. Jeśli już złapią mnie promienie, to robię się lekko złotawa, na pewno nie brązowa Na twarzy zwykle od opalania pojawia się kilka piegów szaro-brązowego koloru. Na co dzień nie mam jednak żadnego.

2. Kolor oczu - oczy brązowe z domieszką zieleni, może nawet piwne. Na pewno nie jest to ciemny brąz. Tęczówki mają ciemniejszą, szarawą obwódkę oraz wiele różnokolorowych plamek i kreseczek. Oprawy oczu można powiedzieć nie mam wcale rzęsy jaśniusieńkie a brwi bez henny niemalże przezroczyste.


3. Piegi - Normalnie nie mam. Po opalaniu czasem pojawia się kilka szaro-brązowych

4. Cera - Właśnie tego nie potrafię określić, dlatego wklejam zdjęcia kompletnie no-makeup, abyście mi pomogły. Na pewno jestem bardzo blada, ale raczej moja skóra nie ma wyrażnego ani żółtawego, ani różowawego koloru. Rumienię się bardzo często i łatwo, na kolor różowy jak prosiaczek


5. Naturalny kolor włosów - Taki jak na zdjęciach. Jak byłam małą dziewczynką też miałam dość ciemne włosy, ale w bardziej mysim odcieniu. Teraz trochę mysiego pozostało, ale jakby nabrały złotawych refleksów.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) dość jasny, różowy, ale nie blady.


7. W jakich kolorach Wszyscy mówią mi, że najlepiej wyglądam w bardzo mocnych, nasyconych kolorach, jak fuksja, ostry fiolet, amarant, turkus. W ostrym zielonym też nie jest źle. W pastelach wyglądam blado i nijako. Czerń totalnie mnie przytłumia, staję się na jej tle zupełnie bezbarwna. W bieli też nie wyglądam dobrze. Jeśli brąz, to tylko z domieszką czerni, na pewno nie czerwieni. W czerwieni sama nie wiem, jak wyglądam. Czasem wydaje mi się, że dobrze, innym razem podkreśla moje rumieńce i jeszcze bardziej "wybiela" cerę.

Bardzo proszę o podpowiedź, jaką porą roku jestem i co najważniejsze, czy jestem typem ciepłym czy zimnym. Czy moja skóra ma domieszkę różu, czy żółci, a może tak, jak mnie się wydaje, to czysty beż. Bardzo ułatwiłoby mi to wybór co niektórych kosmetyków, np pokładu i różu.

Jaki kolor różu najlepiej by mi pasował?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi

pozdrawiam
lalesia, jesteś ciepłym typem, moim zdaniem Jesienią, na co wskazują twoje oczy (szczególnie!), włosy, cera itd. Cera wydaje się być ziemista, beżowa, tak jak zauważyłaś, kolor różu- brzoskwiniowy, ceglasty, w ciepłym odcieniu, podkład to kwestia indywidualna, na pewno nie różowy, bardziej beżowy, oliwkowy odcień.
link dla Jesieni:
http://wiadomoscikosmetyczne.pl/maki...zna-pani-jesie
http://blog.prettyyourworld.com/blog...ep-autumn.html

Po za tym jesień jest typem mylonym z zimą i wiosną, ponieważ jesień ciężko opala się - w przeciwieństwie do wiosny i zwykle nie rumieni się- ale są wyjątki, oczy w/w są szczególne, tzw. kocie z żółtym, zielonym akcentem..
__________________
bloguje: www.moja-paleta-barw.blogspot.com
kosmetycznie, kulinarnie
''kto czyta, żyje podwójnie'' U.Eco

Edytowane przez oreeleek
Czas edycji: 2012-04-24 o 13:32
oreeleek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 06:46   #4789
kicikici8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 51
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kicikici8 Pokaż wiadomość
hej baaardzo proszę o pomoc, chciałabym wiedzieć jakim jestem typem urody, ale nie mam pojęcia którym mogę być. włosy naturalne są tylko na zdjeciu w zielonym swetrze

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

szybko się opalam, na złotawo brązowawy kolor. raczej od razu na brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

oczy mają ciemniejszą obwódkę, są takie jakby zgniło-szaro-zielone, mają brązowe plamki. brwi tak jak widać na zdjęciu (rzęsy raczej czarne).

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
nie ma piegów, za to bardzo dużo pieprzyków ciemnych i jaśniejszych ale zawsze w ciepłym odcieniu.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

jest złotawa, ciepły odcień, ani nie jestem bardzo blada, ani też nie mam bardzo ciemnej cery. rumienię się rzaaadko i raczej chyba bardziej na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
naturalne, jak na zdjęciu w zielonym swetrze.( te bardziej przy głowie, bo końcówki rozjaśniane). trudno mi określić czy są mysie czy bardziej złotawe.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
to zależy,czasem są czerwone, czasem takie brzoskwiniowe, ale ciepły odcień.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

lubię siebie w granacie, niebieskim, szarym, w różnych jaskrawych kolorach, natomiast nie przepadam za barwami ziemi
na pewno nikt nie wie co to za typ? pomóóóóżcie, proszę wcześniej są inne zdjecia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC0253999.jpg (146,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 54545.jpg (71,6 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez kicikici8
Czas edycji: 2012-04-25 o 06:52
kicikici8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 09:17   #4790
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

[QUOTE=oreeleek;33744278]jesteś Latem (Soft Summer) lub Jesienią (Soft Autumn) ze względu na twoją delikatną oprawe oczu, małą wyrazistość, przygaszenie. Również skłaniałabym się co do opinii wizażanki, że masz ciemny odcień blondu- popielaty.
W makijażu polecam zrezygnować z czarnej kredki na dolnej powiece i linii wodnej, to obciąża oczy i zamienić na bardziej stonowany tj. brąz, szarość, grafit. Zwróć uwagę na makeup w podanych linkach:
Linki różnych looków dla poszczególnych pór roku (w twoim wypadku Soft Summer i Autumn jak wyżej)

http://blog.prettyyourworld.com/blog...ie-holmes.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...er-season.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...ch-season.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog/2011/08/lk.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...obe-looks.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...n-seasons.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...l-seasons.html

Eksperymentuj i sama zdecyduj w czym czujesz się najlepiej

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------


Dziękuje za rady ale z tym ze moj kolor to blond to naprawde jestem w szoku ale dobrze wiedziec
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 14:42   #4791
sokolowska34
Przyczajenie
 
Avatar sokolowska34
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

up up up
sokolowska34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 23:02   #4792
oreeleek
Raczkowanie
 
Avatar oreeleek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kicikici8 Pokaż wiadomość
na pewno nikt nie wie co to za typ? pomóóóóżcie, proszę wcześniej są inne zdjecia
waham się pomiędzy Jesienią a Wiosną, ale myśle, że jesteś Wiosną ( Clear Spring), ze względu na szybkie opalanie i od razu twoją uwagę przykuwają oczy, duże, wyraźne

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:41 ----------

@ nurse- wiosna (warm spring)
@ honey Rose- typowe dla lata cera naczynkowa
@ taktaktoja- opis wskazuje na Jesień (Deep Autumn) ale masz też coś z Wiosny (Clear Spring)
@tarji- Wiosna (Clear Spring)
__________________
bloguje: www.moja-paleta-barw.blogspot.com
kosmetycznie, kulinarnie
''kto czyta, żyje podwójnie'' U.Eco
oreeleek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 23:11   #4793
Prezes Kuli Ziemskiej
szef wszystkich szefów
 
Avatar Prezes Kuli Ziemskiej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gabinet Prezesa
Wiadomości: 5 550
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

To może szybciutko potwierdzisz czy rzeczywiscie jestem zimą? Str 157, dół strony
Prezes Kuli Ziemskiej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 12:44   #4794
asim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Proszę o określenie

Sama na podstawie artykułu w gazecie mniej - więcej określiłam sobie typ urody, ale nie będę podawać co ustaliłam, żeby by nie sugerować nic.
Zobaczymy czy trafnie oceniłam

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się bardzo wolno, na ciele opalenizna jest raczej brązowa, na twarzy ciężko stwierdzić, bo chyba nigdy nie miałam jej za bardzo opalonej, ale raczej to będzie szaro - beżowy.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


Oczy mam ciemnobrązowe. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, taką jakby czarno-szarą, rozmytą.
Brwi i rzęsy ciemne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Ciężko mi określić kolor, jest bardzo blada, jasna, raczej o chłodnym odcieniu, szaro - biała, ciężko mi dobrać podkład, niektóre firmy nawet w najjaśniejszych odcieniach wychodzą za ciemne, pomarańczowe. Przeważnie wybieram odcień Ivory, który czasem i tak jest za ciemny. Skłonna do podrażnień, zaczerwienień, wydaje mi się delikatna i cienka, taka nijaka, praktycznie bez pigmentu.
Chyba porcelanowy jest mi najbliższy? Rumienię się bardzo rzadko, ale jak już to raczej na czerwono.



5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalny kolor jest ciemny. Brąz ale o szarawym odcieniu, taki jakby matowy, chłodny odcień.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Powiedziałabym ciemno-różowe, ale o czerwonawym, chłodnym odcieniu.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dopiero szukam koloru, który dobrze ze mną współgra, dlatego też próbuję ocenić typ urody

Edytowane przez asim
Czas edycji: 2012-04-26 o 12:46
asim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 12:48   #4795
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czy mogłabyś wypowiedzieć się i w mojej kwestii?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Również chciałabym nieco pomocy w tej kwestii...
A więc...help?


1. Jak się opalasz: szybko i od razu na brązowo - nie jest to jednak brąz złocisty, a raczej nieco "przykurzony", chłodny

2. Kolor oczu: - szare, z ciemniejszą obwódką wokół tęczówki; oprawa oczu ciemnobrązowa

3. Piegi: - nie mam i nigdy nie miałam

4. Cera: - zimą jasna, latem szybko się opala; odcień bardziej ciepły beżowy niż różowy, jeśli się rumienię, to na czerwono (mam niestety cerę naczynkową)

5. Naturalny kolor włosów - szatynka z zimnym połyskiem, z wiekiem coraz ciemniejsze, ponoć urodziłam się z ciemnymi, lecz jako dziecko miałam niemal białe

6. Kolor ust: - dość ciemny róż

7. Kolory: Lubię i dobrze wyglądam w czarnym, czerwonym, granatowym, kobaltowym, żółtym, czekoladowym - ogólnie w zdecydowanych kolorach

Nie lubię białego, różowego, błękitnego, koszmarnie wyglądam w fioletowym i zgniłozielonym, beże i pastele też odpadają.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 21:26   #4796
kicikici8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 51
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez oreeleek Pokaż wiadomość
waham się pomiędzy Jesienią a Wiosną, ale myśle, że jesteś Wiosną ( Clear Spring), ze względu na szybkie opalanie i od razu twoją uwagę przykuwają oczy, duże, wyraźne
dzięki, zwykle też się wahałam między wiosną a jesienią, ale w kolorach jesieni nie czuję się dobrze, a te 'wiosenne jak najbardziej'
kicikici8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 11:31   #4797
LolinkaxD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 116
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez asim Pokaż wiadomość
Proszę o określenie

Sama na podstawie artykułu w gazecie mniej - więcej określiłam sobie typ urody, ale nie będę podawać co ustaliłam, żeby by nie sugerować nic.
Zobaczymy czy trafnie oceniłam

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się bardzo wolno, na ciele opalenizna jest raczej brązowa, na twarzy ciężko stwierdzić, bo chyba nigdy nie miałam jej za bardzo opalonej, ale raczej to będzie szaro - beżowy.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


Oczy mam ciemnobrązowe. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, taką jakby czarno-szarą, rozmytą.
Brwi i rzęsy ciemne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Ciężko mi określić kolor, jest bardzo blada, jasna, raczej o chłodnym odcieniu, szaro - biała, ciężko mi dobrać podkład, niektóre firmy nawet w najjaśniejszych odcieniach wychodzą za ciemne, pomarańczowe. Przeważnie wybieram odcień Ivory, który czasem i tak jest za ciemny. Skłonna do podrażnień, zaczerwienień, wydaje mi się delikatna i cienka, taka nijaka, praktycznie bez pigmentu.
Chyba porcelanowy jest mi najbliższy? Rumienię się bardzo rzadko, ale jak już to raczej na czerwono.



5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalny kolor jest ciemny. Brąz ale o szarawym odcieniu, taki jakby matowy, chłodny odcień.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Powiedziałabym ciemno-różowe, ale o czerwonawym, chłodnym odcieniu.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dopiero szukam koloru, który dobrze ze mną współgra, dlatego też próbuję ocenić typ urody
Ja też chciałabym określić swój typ, jednak nie umiem MOgę prosić o pomoc?

1. Opalam się szybko, najpierw na czerwono. Odcień opalenizny to ładny brąz, nie bardzo ciemny, nie bardzo jasny.
2. oczy takie zielone, wpadające w szare z żółtymi plamkami, oprawa raczej jasna.
3.Piegi są latem, ale nie wielkie ilości.
4. Cerę mam jasną, odcień chłodny, jeśli się rumienię to raczej na mocny róż.
5. Naturalny kolor wlosów to taki hmm... ciemny blond-jasny brąz
6. Usta o ciemno różowym kolorze, nawet w maline wpadajace.
7. nie mam pojęcia..
__________________
http://charytaradzi.blog.pl/
NOWY BLOG KOSMETYCZNY POLECAM
LolinkaxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 19:02   #4798
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć jaki mam typ kolorystyczny i kształt twarzy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się na typowego raczka, później opalenizny prawie nie widać.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Mam oczy koloru szaro-niebieskiego. Obwódki są nieco ciemniejsze, szare. Mam dość jasne rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Niewiele piegów, mało widoczne, chyba złotawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Mam bardzo jasną skórę, prawie każdy podkład/puder jest za ciemny. Jest trochę różowawa, często się rumienię, chyba na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Typowa mysz, w dzieciństwie byłam bardzo jasną blondynką, potem ściemniały, w lecie robiły się jaśniejsze, w słońcu rudawe.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Bardzo jasny, blady róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Nie lubię bieli, źle wyglądam w beżach, jasnych różach, żółci.
Ponoć dobrze wyglądam w mocnych kolorach – zielonym, niebieskim, różowym, czerwieni.
Pomożecie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a22a7656e4.jpg (61,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg asasas.jpg (26,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a7764a929c.jpg (64,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (116,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2d8ff02d73.jpg (50,8 KB, 4 załadowań)
__________________
Insta

13.10
27.11

Edytowane przez cichazabka
Czas edycji: 2012-04-28 o 19:04
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 20:27   #4799
girl70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam również bardzo proszę o pomoc przy określeniu typu urody oraz kształtu twarzy, ponieważ usłyszałam już różne wersje


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się na raczka- mam skłonności do poparzeń słonecznych z czasem część skóry "schodzi", a ta część, która pozostaje brązowieje

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy koloru brązowo-piwnego z ciemną obwódką wokół tęczówki. Brwi i rzęsy - ciemne

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegi-raczej brązowe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Mam jasną cerą, a także skłonności do częstego rumienienia się chyba na czerwono oraz występowania sińców pod oczami- nie tylko ze zmęczenia

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Włosy w dzieciństwie były bardzo jasne, ale później ściemniały. Obecnie raczej myszowate, niekiedy w słońcu rudawe.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta raczej brzoskwiniowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Nie bardzo czuję się w białym i czarnym


Załączam zdjęcia, może pomogą Na wszystkich zdjęciach mam naturalny kolor włosów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (8,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (22,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.JPG (4,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (15,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (10,8 KB, 8 załadowań)
girl70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 11:19   #4800
oreeleek
Raczkowanie
 
Avatar oreeleek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

@ Prezes kuli ziemskiej: wszystko wskazuję na to, ze jesteś typowym Latem (Cool Summer) na pierwszy rzut oka to widać i przy dokladnej analizie- masz typowe cechy lata (wg opisu i zdjęć)
dobrze jest kierować się kolorami w ubiorze, to bardzo pomaga, w twoim przypadku dobrze czujesz się w intensywnych barwach i tak trzymać

@cichazabka: Jesień, pomieszanie lata z Jesienią, włosy mysie z rudawym refleksem, jasna cera zdecydowały o tym typie urody. Dobrze wyglądasz na zdj nr 3
@girl70: podobnie jak wyżej- Jesień ( opis wskazuję na Soft Autumn)
@Sziket: zdecydowanie Zima (cool winter)
__________________
bloguje: www.moja-paleta-barw.blogspot.com
kosmetycznie, kulinarnie
''kto czyta, żyje podwójnie'' U.Eco

Edytowane przez oreeleek
Czas edycji: 2012-05-01 o 12:04
oreeleek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:32.