Jak zostać fryzjerką? - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-23, 14:10   #61
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Czeladnika nie będziesz mieć, ale będziesz mieć technika, po studium fryzjerskim, to chyba więcej prawda?
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:30   #62
olusia178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 15
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Masz rację ale potencjalny pracodawca chętniej zatrudni kogoś z tytułem czeladnika niz kogoś tylko z tytułem technika :/
olusia178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 13:16   #63
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Question Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Cytat:
Napisane przez olusia178
Masz rację ale potencjalny pracodawca chętniej zatrudni kogoś z tytułem czeladnika niz kogoś tylko z tytułem technika :/
Powiedz, że żartujesz
Nie chce mi się w to wierzyć, czy to znaczy, że lepiej zrobić kur i przystąpić do egzaminu na czeladnika, niż uczyć się dwa lata i mieć technika. jakoś to wszystko dla mnie mgliste i przyznam szczerze niezbyt logiczne.
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 18:23   #64
olusia178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 15
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Asiu chodzi mi o to ,że w takim dwuletnim studium jak już zresztą któraś z dziewczyn zauważyła jest bardzo mało praktyki :-/ i po prostu taka fryzjerka niekoniecznie musi umieć tyle samo ile ta która ma czeladnika :-/ Słyszałam, że własciciel salonu może przyjąć pełnoletniego praktykanta jednak nie ma on obowiązku płacenia za niego składek w cechu rzemiosł. Wydaje mi się, że to ten potencjalny praktykant musiałby sobie te składki płacić a po zakończeniu praktyk które podobno trwają mniej więcej rok mógłby przystąpić do egzaminu na czeladnika.
olusia178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 19:45   #65
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Cytat:
Napisane przez olusia178
Asiu chodzi mi o to ,że w takim dwuletnim studium jak już zresztą któraś z dziewczyn zauważyła jest bardzo mało praktyki :-/ i po prostu taka fryzjerka niekoniecznie musi umieć tyle samo ile ta która ma czeladnika :-/ Słyszałam, że własciciel salonu może przyjąć pełnoletniego praktykanta jednak nie ma on obowiązku płacenia za niego składek w cechu rzemiosł. Wydaje mi się, że to ten potencjalny praktykant musiałby sobie te składki płacić a po zakończeniu praktyk które podobno trwają mniej więcej rok mógłby przystąpić do egzaminu na czeladnika.
no co do tych praktyk to niestety fakt ale na zaocznych tak jest i to każdych bez względu na zawód. Dlatego też większość szuka takich praktyk w salonie fryzjerskim na własną ręke, a szkołe robi, aby mieć papier szczerze powiedziawszy i żeby zdobyc podstawy. No mam nadzieję, że mi się uda
Powodzenia życzę także Tobie
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 21:39   #66
OlaNaomi
Raczkowanie
 
Avatar OlaNaomi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 235
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

hejciesze sie ze powstal ten watek,poniewaz jestem 3 klasie gim. i chcialabym zostac fryzjerka i mam problem bo nie wiem do jakiej szkoly isc:czy technikum czy liceum.Wolalabym isc do liceum,ale nie wiem czy po studium mnie przyjma do pracy:/ gdy sie pytalam pewnej fryzjerki to odpowiedziala mi, ze najlepiej nie mam isc do zadnej szkoly! tylko chodzic po salonach i pytac o praktyki...
OlaNaomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 11:50   #67
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Cytat:
Napisane przez OlaNaomi
hejciesze sie ze powstal ten watek,poniewaz jestem 3 klasie gim. i chcialabym zostac fryzjerka i mam problem bo nie wiem do jakiej szkoly isc:czy technikum czy liceum.Wolalabym isc do liceum,ale nie wiem czy po studium mnie przyjma do pracy:/ gdy sie pytalam pewnej fryzjerki to odpowiedziala mi, ze najlepiej nie mam isc do zadnej szkoly! tylko chodzic po salonach i pytac o praktyki...
Powiedz Olu, czy w takim razie bez zdnej szkoły mozna pracować w salonie fryzjerskim? Nie trzeba mieć uprawnień czy coś takiego? Czekam na odpowiedzi wszystkich osób, które coś o tym wiedzą. Ja sama w swojej szkole mam zajęcia dopiero za trzy tygodnie, ale wtedy popytam pań fryzjerek co one o tym myślą. Pozdrawiam serdecznie
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-25, 14:31   #68
olusia178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 15
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Teoretycznie masz obowiązek chodzenia do szkoły do ukończenia 18 lat. Od Ciebie zależy jaką szkołe wybierzesz i zakładam, że ją ukończysz. Jeśli nie będzie to szkoła zawodowa a np liceum ekonomiczne czyli kompletnie nie związane z fryzjerstwem nikt nie przyjmie Cie do pracy w salonie fryzjerskim, chyba, że będziesz miała takie same umiejętności co osoba która skończyła szkołe zawodową. Nasuwa się pytanie gdzie można zdobyć te umiejętności?? Jesli twoja mama lub siostra jest fryzjerką a Ty przez kilka lat się od niej uczyłaś i masz takie same umiejętności to masz szansę,że ktoś będzie chciał Cię zatrudnić w zakladzie fryzjerskim.
olusia178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 15:00   #69
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Cytat:
Napisane przez olusia178
Teoretycznie masz obowiązek chodzenia do szkoły do ukończenia 18 lat. Od Ciebie zależy jaką szkołe wybierzesz i zakładam, że ją ukończysz. Jeśli nie będzie to szkoła zawodowa a np liceum ekonomiczne czyli kompletnie nie związane z fryzjerstwem nikt nie przyjmie Cie do pracy w salonie fryzjerskim, chyba, że będziesz miała takie same umiejętności co osoba która skończyła szkołe zawodową. Nasuwa się pytanie gdzie można zdobyć te umiejętności?? Jesli twoja mama lub siostra jest fryzjerką a Ty przez kilka lat się od niej uczyłaś i masz takie same umiejętności to masz szansę,że ktoś będzie chciał Cię zatrudnić w zakladzie fryzjerskim.
No jasne, że umiejętności są najważniejsze, ale szkoła tez nie zawadzi prawda? Każdy pracodawca ma inne wymagania i wielu życzy sobie udokumentowania tych umiejętności, dlatego też sądzę iż warto skończyć taką szkołę. A jeśli jest się tak młodą osobą jak OlaNaomi to juz w ogóle nie ma problemu, bo wybór szkół jest spory: szkoła zawodowa, technikum i to na dodatek niepłatne. Ja z racji wieku za swoja szkołę musze płacić, a i z dyspozycyjnością niebardzo. Tak więc mam nadzieję, że nam wszystkim się uda
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 15:04   #70
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

A jeszcze jedno osoby niepełnoletnie z praktykami nie powinny mieć problemu, bo w sumie prawie każdy pracodawca przyjmie je na takie praktyki nie płacą za nie, ale mozna się sporo nauczyć
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 19:01   #71
olusia178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 15
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Zgadzam się z tobą, że osoba niepełnoletnia nie będzie mieć problemu a co do twojej osoby to zyczę Ci powodzenia i mam nadzieje, że ja też będe fryzjerką a co ważniejsze będę miała satysfakcję z tego co będę robiła.
Pozdrawiam Ola
olusia178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-25, 21:44   #72
OlaNaomi
Raczkowanie
 
Avatar OlaNaomi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 235
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Asia_s naprawde tak mi fryzjerka mowila.Tlumaczyla ze nie mam isc do szkoly ,bo ona mnie przyjmie ale nie wie czy na 100%...i potem po tych praktykach bym dostala dyplom.(chyba po jakims zaliczeniu?).

Bardzo chcialabym isc do liceum,a potem na studium,ale prosze powiedzcie szczeze czy warto isc do takiej szkoly policealnej?chyba zaczne chodzic po zakladach i robic wywiady
OlaNaomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 16:23   #73
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Cytat:
Napisane przez OlaNaomi
Asia_s naprawde tak mi fryzjerka mowila.Tlumaczyla ze nie mam isc do szkoly ,bo ona mnie przyjmie ale nie wie czy na 100%...i potem po tych praktykach bym dostala dyplom.(chyba po jakims zaliczeniu?).

Bardzo chcialabym isc do liceum,a potem na studium,ale prosze powiedzcie szczeze czy warto isc do takiej szkoly policealnej?chyba zaczne chodzic po zakladach i robic wywiady
na 100% idź do liceum najpierw!!! Jesteś taka młodziutka, że jeszcze Ci się może odmienić, a może w tym czasie kiedy będziesz chodzić do liceum zapragniesz robić coś zupełnie innego, co wymaga wykształcenia? To nigdy nie wiadomo, a może się utwierdzisz w przekonaniu, że zawód fryzjera to właśnie jest to, co chcesz robić? Dlatego liceum to taka poczekalnia, zastanowisz się nad przyszłością. Co o tym myślisz? A po zakładach możesz pochodzić i może w międzyczasie też się cos poduczyć. Powodzenia
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 17:52   #74
fuksja_sii
Raczkowanie
 
Avatar fuksja_sii
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
jak zostac fryzjerka???????

chcialabym sie dowiedziec czy sa jakies specjalistyczne kursy na ktorych mozna sie nauczyc sztuki fryzjerstwa scinanai wlosow ukladania fryzur?? chcialabym sie dowiedziec jaka jest cena takiego kursu ile on trwa i czy moglabym po takim kursie bede miala na tyle umiejetnosci zeby pracowac w jakims salonie?? interesuje mnie głownie kraków bo tam mieszkam i studiuje z gory dziekuje
fuksja_sii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 22:20   #75
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: jak zostac fryzjerka???????

Witam był juz wątek na ten temat pt "czy mozna zostac fryzjerka koncząc kliceum" poszukaj, jest tam sporo informacji
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 11:52   #76
hrabina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Dot.: Chce byc fryzjerem stylista

jeżeli chcesz zostać fryzjerką ia tkie jest twoje powołanie to chętnie dam kilka wskazówek na temat jak w najlepszy sposób się za to zabrać

czekam na maila pod adresem hrabiakoko@o2.pl

poddam cie pewien pomysł jak zostać fryzjerem
hrabina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 14:00   #77
Milusieńka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7
Exclamation Szkoła fryzjerska! Pomocy!

Słuchajcie Kochani! Potrzebuję Waszej pomocy! Poszukuje dobrej policealnej szkoły fryzjerskiej w województwie zachodniopomorskim lub pomorkim! Chodzi mi o przeniesienie się z mojej obecnej szkoły, w której warunki są tragiczne. Nie chcę wpaść w to samo dno! Strasznie mi na tym zależy! Z góry dziekuję
Milusieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 05:42   #78
Milusieńka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7
Dot.: Szkoła fryzjerska! Pomocy!

Słuchajcie! Czy ktoś był na kursie fryzjerskim Gabriel?! Tym co trwa 10 tygodni w Kaliszu! Proszę o opinie!
Milusieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 11:30   #79
aniaRek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bridgwater
Wiadomości: 24
Dot.: Szkoła fryzjerska! Pomocy!

Co to za szkola, o ktorej piszesz, ze sa tam straszne warunki?
aniaRek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 12:11   #80
Miss Foch
BAN stały
 
Avatar Miss Foch
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 84
Dot.: Szkoła fryzjerska! Pomocy!

a w malopolskim jest cos? konkret krk mi chodzi.
Miss Foch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 13:19   #81
Milusieńka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7
Markiel - kurs fryzjerski!

Hej Dziewczynki!

Była może któraś z Was na kursie fryzjerskim we Wrocławiu zorganizowanym przez firmę "Markiel"? Chciałabym poznać Wasze opinie i zdobić kilka informacji!Pozdrawiam
Milusieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 18:16   #82
Milusieńka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7
Dot.: WROCłAW POMOCY!

Czy któraś z Was ma jakieś pojęcie o kursach fryzjerskich we Wrocławiu? Nie wiem kogo mam prosić o pomoc w tej sprawie bo jestem z pomorza a mam możliwość pojechać do Was Z góry dzięki
Milusieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 21:43   #83
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: WROCłAW POMOCY!

Moja koleżanka była u nich na kursie na tipsy i jest bardzo zadowolona, a jej koleżanka robi tam fryzjerski i też jest bardzo zadowolona, tyle, mogę Ci odpowiedzieć. Cieszą się dobrą opinią.
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 20:25   #84
Zenia W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1
Jak zostać stylistą...?

Jestem z zawodu fryzjerką i bardzo lubię swój zawód. Mam swój mały salonik. Chciałabym uzyskać tytuł fryzjer-stylista. Jak to zrobić? Gdzie szukać kogoś kto uczy i szkoli w tej profesji? Jestem z okolic Rybnika i Odległość ok. 100 km. nie jest dla mnie przeszkodą. Proszę o odpowiedź
Zenia W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 15:01   #85
sonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak zostać stylistą...?

Czesć żeby zostać stylistą trzeba mieć smykałkę do tego robić cuda na głowie ciągle się szkolić ,jeżdzić na szkolenia z różnych firm np:Wella,Loreal ,Matrix jeżdzić na targi fryzjerskie pokazy znać nowe trendy nie ma takiej szkoły to jest ciężka praca i ciągłe szkolenia wiem ,bo mój mąż jest fryzjerem stylistą tak o nim mówia jego klientki ciągle gdzieś jeżdzi na szkolenia.Pozdrawiam
sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 15:29   #86
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jak zostać stylistą...?

Zgadzam się z Sonią, że to szkolenia, chęć podnoszenia kwalifikacji jest ważne. Z drugiej jednak strony myślę, że tytuł Fryzjer- stylista jest bardziej zwyczajowy, taką mamy teraz modę, że fryzjera tak się nazywa. Zadna szkoła chyba nie daje takiego tytułu. po zawodowej jest się fryzjerem, po technikum technikiem usług fryzjerskich i policealna też daje taki tytuł, jak technikum. pozdrawiam
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 16:16   #87
7selena7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Thumbs up Dot.: Jak zostać stylistą...?

i mieć mistrza,oraz współpracować z firmami,jak będziesz dobra to sami cię wykreują na fryzjera stylistę
7selena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 16:24   #88
sonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak zostać stylistą...?

Dokładnie! Nie ma szkoły która daje tytuł to chodzi o to że klientek masz pełno i ciągle przychodzą nowe i one tak na ciebie mówią i ciągle przychodzą do ciebie klientki z polecenia poczta pantoflowa jest najlepsza
sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 17:42   #89
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

Witam.Mam dylemat.Otoz "Fryzjerstwo"jest od dawna moja pasja.Niestety poszlam do innej szkoly.Teraz mam dziecko,lecz chce zrealizowac marzenia.Jestem po Zawodowej Szkole Handlowej ,ktora konczylam bardzo dawno i rozgladam sie za kursem w tym kierunku.Zastanawiam sie jednak,czy isc do 2 letniego Liceum na Technika Fryzjerstwa......Niestety nielubie sie uczyc scislych przedmiotow,mam duza przerwe a z drugiej strony jesli juz bede musiala isc do szkoly,to tylko dla tego zawodu....czy jest sens?Wiem,ze po kursach jak ma sie szczescie,mozna swietnie sobie radzic..ale czy napewno mi to wystarczy? jesli chce byc dobra fryzjerka i sprawiac,ze wiekszosc klientek bedzie zadowolonych....mysle,ze to pytanie jest bardziej skierowane do ludzi z tego fachu,ktorzy poszli za glosem pasji i intuicji.
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 19:16   #90
Mycha
Raczkowanie
 
Avatar Mycha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 418
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

Też jestem ciekawa waszych opinii,bo niestety w wyszukiwarce niewiele znalazłam na ten temat.Uważacie,że lepsze są kursy czy np.studium fryzjerskie?Wiadomo,że to zawód w którym człowiek ciągle się kształci,jednak od czegos trzeba zacząć.Kursy są drogie,szkoły dużo tańsze.Na kursach jest więcej zajęć praktycznych,jednak słyszałam,że ludzie niechętnie po nich zatrudniają.Znacie jakieś szkoły,kursy godne polecenia?
Mycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-17 16:15:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.