Pierwsza wizyta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 16:34   #1
olkens03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 16

Pierwsza wizyta


Cześć dziewczyny W marcu skończę 16 lat, no ale rocznikowo już jest :P Mam pytanie. Mam strasznie bolące miesiączki, wymioty, biegunka, drętwieją mi ręce i nogi, zimno mi, jestem cała blada i osłabiona i z bólu to bym chyba deskę gryzła, no ale to najmniej ważne. Dziś gdy dostałam @ czułam się wręcz tragicznie, mama oznajmiła, że gdy tylko skończy się miesiączka udamy się do ginekologa. Problem jest w tym, że nie jestem już dziewicą (mam nadzieję, że nie zostanę zaraz powieszona za to ) I moje pytanie jest takie, powiedzieć lekarzowi i poprosić, by nie mówił mamie, czy zataić ten fakt i powiedzieć, że jestem dziewicą? Zależy mi na tym, żeby się mama nie dowiedziała... Kolejne pytanie to, jak wygląda taka wizyta, jeżeli chodzi tylko o miesiączkowanie? I dostanę jakieś tabletki, czy coś? Dziękuję z góry za pomoc
olkens03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 18:22   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Pierwsza wizyta

Cytat:
Napisane przez olkens03 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny W marcu skończę 16 lat, no ale rocznikowo już jest :P Mam pytanie. Mam strasznie bolące miesiączki, wymioty, biegunka, drętwieją mi ręce i nogi, zimno mi, jestem cała blada i osłabiona i z bólu to bym chyba deskę gryzła, no ale to najmniej ważne. Dziś gdy dostałam @ czułam się wręcz tragicznie, mama oznajmiła, że gdy tylko skończy się miesiączka udamy się do ginekologa. Problem jest w tym, że nie jestem już dziewicą (mam nadzieję, że nie zostanę zaraz powieszona za to ) I moje pytanie jest takie, powiedzieć lekarzowi i poprosić, by nie mówił mamie, czy zataić ten fakt i powiedzieć, że jestem dziewicą? Zależy mi na tym, żeby się mama nie dowiedziała... Kolejne pytanie to, jak wygląda taka wizyta, jeżeli chodzi tylko o miesiączkowanie? I dostanę jakieś tabletki, czy coś? Dziękuję z góry za pomoc
Do gabinetu wchodzisz sama i cichutko mówisz lekarzowi, że nie jesteś dziewicą gdy o to zapyta aby cię zbadać. I, że prosisz aby nie informował o tym mamy.
Lekarz na pewno zapyta o dziewictwo aby wiedzieć jak cię ma badać więc powiedz prawdę.
15 lat masz skończone więc lekarz nie ma obowiązku informować odpowiednie instytucje, że ktoś współżył z tobą jako z nieletnią.
Tym bardziej nie poinformuje mamy i jeśli poprosisz o dyskrecję to na pewno ją zachowa choćby mama nalegała.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 13:39   #3
olkens03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 16
Dot.: Pierwsza wizyta

wypowie się jeszcze ktoś?
olkens03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 16:11   #4
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Pierwsza wizyta

Właściwie nie ma co dodawać . Lekarz na pewno zapyta, czy odbywałaś już stosunek bo to da mu informację o sposobie badania. Twojej mamy nie poinformuje, zresztą, przecież ona nie chyba nie będzie się jakoś szczególnie o to wypytywać lekarza, prawda? A do gabinetu pacjentka tak czy siak wchodzi sama no, chyba że bardzo nalegałaby na obecność osoby trzeciej .

Jak wygląda wizyta? Zaczyna się od wywiadu, lekarz wypyta Cię, czy regularnie miesiączkujesz i zapyta o datę ostatniej miesiączki, zapyta o przebyte choroby i choroby, które występowały w Twojej rodzinie. Potem przejdziesz za parawan, rozbierzesz się od pasa w dół i usiądziesz na takim 'specjalnym' fotelu z podpórkami na kolana - spokojnie, to naprawdę nic strasznego zwłaszcza, jeśli lekarz jest sympatyczny; ja np. w ogóle nie czułam skrępowania podczas swojej pierwszej wizyty.

Nie wiem, jakie lekarz będzie Ci robił badania. Zazwyczaj jest to wziernikowanie (lekarz wkłada wziernik do pochwy żeby zobaczyć szyjkę macicy) i cytologia (pobranie wymazu z pochwy za pomocą specjalnej szczoteczki), ewentualnie USG; ja miałam robione wziernikowanie i USG.

Również niestety nie mogę pomóc jeśli chodzi o Twoje problematyczne miesiączki - nie byłam nigdy w takiej sytuacji, nie chcę więc siać plotek . Wszystkiego dowiesz się na wizycie. Powodzenia i nie stresuj się, bo to naprawdę nic strasznego
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-24 16:11:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:47.