Długotrwały ból w biodrze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 12:12   #1
mcgrzesiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Unhappy

Długotrwały ból w biodrze


Witam!
Od okło 8 miesięcy odczuwam bół w biodrze. Niemogłem biegać i z dłuższym chodzeniem tez miałem problemy a nawet spac było ciezko bo ból sie nasilał. Poszedlem do lekarz i on zapisał mi Nimesil. Dopuki go brałem bylo wmiare dobrze bo nieodczuwalem bólu przy normalnym chodzeniu czyt spaniu ale biegac nie moglem nadal. Kiedy skończytł sie Nimesil to bół powrócil. Po ponownej wizycie u lekarza dostałem kolejna dawke Nimesilu i skierowanie na prześwietlenie. Ono jednak nie wykazało żadnych zmian. Po kolejnej wizycie u lekarza dostałem następną dawke Nimesilu i Olfen-100 SR i Skierowanie do Fizjoterapeuty. Lekarz powiedział, że to są początki zwyrodnień. Prosze o jakieś diagnozy i wszelkiego rodzaju porady.
mcgrzesiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 12:13   #2
lisa87
Raczkowanie
 
Avatar lisa87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 303
Dot.: Długotrwały ból w biodrze

nie wiem czy mówimy o tym samym ale ja miałam chyba podobny problem - bolało mnie przy chodzeniu w stawie biodrowym, było to takie uczucie jakby mi coś tam przeskakiwało i ocierała się jedna kość o drugą... brrrr... Brałam z pół roku artresan i mi pomogło.
lisa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 19:15   #3
Hinter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 41
Dot.: Długotrwały ból w biodrze

Cytat:
Napisane przez mcgrzesiek
Witam!
Od okło 8 miesięcy odczuwam bół w biodrze. Niemogłem biegać i z dłuższym chodzeniem tez miałem problemy a nawet spac było ciezko bo ból sie nasilał. Poszedlem do lekarz i on zapisał mi Nimesil. Dopuki go brałem bylo wmiare dobrze bo nieodczuwalem bólu przy normalnym chodzeniu czyt spaniu ale biegac nie moglem nadal. Kiedy skończytł sie Nimesil to bół powrócil. Po ponownej wizycie u lekarza dostałem kolejna dawke Nimesilu i skierowanie na prześwietlenie. Ono jednak nie wykazało żadnych zmian. Po kolejnej wizycie u lekarza dostałem następną dawke Nimesilu i Olfen-100 SR i Skierowanie do Fizjoterapeuty. Lekarz powiedział, że to są początki zwyrodnień. Prosze o jakieś diagnozy i wszelkiego rodzaju porady.
Ze zwyrodnieniami to już męka do końca życia. Radzę szanować staw, o bieganiu zapomnij. Rentgen nie wykaże żadnych zmiań na etapie początkowym, już lepiej zrobić rezonans magnetyczny. Glukozamina może minimalnie pomóc ale cudów nie zdziała.Zwyrodnienia jak już raz się zaczną to można tylko spowolnić ich rozwój.

Chyba, że to nie zwyrodnienia tylko jakiś uraz mechaniczny, ale to by raczej wyszło na trg.
Hinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 08:50   #4
IrekIrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Długotrwały ból w biodrze

Powinnaś udać się do lekarza ortopedy.
Jeżeli jest to początek zwyrodnienia stawów musisz zadbać koniecznie o siebie. Pomyśl nad swoją wagą, stylem życia i co dokładnie jesz. Poszukaj w necie informacji o tym jakie jedzenie dobrze wpływa na chrząstkę.
Według mnie ( ale jest to moje prywatne zdanie ) przyjmowanie doustnych preparatów i nie zadbaniu o całą resztę w/w spraw mija się z celem. Są również preparaty w postaci iniekcji dostawowych o działaniach przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Tych preparatów jest cała masa w różnych cenach. Sprawdź ich skład porównując je ze sobą ( ile cukru w cukrze ) i co mają dodatkowo w sobie. Zapytaj swojego lekarza który będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni.
Trzeba pamiętać że zwyrodnienie stawów jest nieuleczalne. Można łagodzić jego skutki ale pewnie i tak z czasem trzeba będzie iść pod nóż chirurga.
IrekIrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.