Wybierz mi kierunek studiów. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-30, 20:52   #31
ekaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Wybierz mi kierunek studiów.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Gdy wejdziesz na swój profil znajdziesz tam wszystkie swoje posty, dzięki temu możesz sprawdzić, co się stało z Twoim wątkiem. Polecam też zajrzenie w subskrypcje.

Co do tego kierunku o dziwnej nazwie: uczelnia za każdego studenta dostaje od państwa pieniądze. Więc zawsze będzie zachęcać do studiowania nawet na najbardziej wymyślnych kierunkach, chociaż sama będzie wiedzieć, że absolwenci będą mieli po nich ciężko.

Gdy chcesz dowiedzieć się czegoś o jakimś kierunku to NIGDY nie czerp informacji ze stron uczelni.
No w sumie... To bardziej brzmi logicznie. :P

Edytowane przez ekaro
Czas edycji: 2014-06-30 o 21:25
ekaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 16:41   #32
ekaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Wybierz mi kierunek studiów.

Dobra, zdecydowałam.

Loguje się na Zarządzanie środowiskiem na UAM i na Politykę Społeczną na UEP. Niech się dzieję wola boża
ekaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 10:58   #33
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Który kierunek?

Cytat:
Napisane przez ekaro Pokaż wiadomość
W przyszłości chciałabym pracować za biurkiem, mieć tzw. pracę papierkową, segregować dokumenty, przyjmować jakieś zlecenia itd LUB chciałabym pracować w handlu, w agencji reklamowej. Moim marzeniem jest założyć w przyszłości własną działalność np. butik dla kobiet.

1) Zarządzanie państwem UAM - kierunek wprowadzony od tamtego roku więc można powiedzieć unikatowy. Jest połączeniem wszystkiego co najważniejsze na kierunkach takich jak prawo, administracja, psychologia, politologia. Dużo zajęć z systemami informatycznymi. Od 3 semestru dwa razy w tygodniu są praktyki w administracji.

2) Zarządzanie spec. handel i marketing/logistyka krajowa i międzynarodowa UEP - najlepsza opcja jeśli chciałabym iść w stronę marketingu, prestiżowa uczelnia. Słyszałam, że na UEP często można załapać się na jakieś staże bo są przeprowadzane spotkania z różnymi pracodawcami. Co więcej jest nauka dwóch języków, co bardzo mi się podoba bo myślałam też nad filolgią a tak to mam dwa w jednym. Jedyny minut to to, że jest małe prawdopodobieństwo, że się dostanę. W tej chwili mam 115 pkt a w tamtym roku przy 140 ktoś miał najmniej przy 2/3 naborze.

3) Polityka społeczna spec. finanse i zarządzanie usługami społecznymi UEP - również kierunek typowy taki administracyjno-biurowy, trochę ekonomi, zarządzania, socjologii, no i również 2 języki obce.

Nie stać mnie by zapisać się na każdy kierunek więc chciałabym wybrać chociaż dwa. Co radzicie?

Dodam, że w moim mieście otwierają w tym roku logistykę w PWSZ ale na wydziale humanistyczno-społecznym. Jest też zarządzanie spec. logistyka.
eee...co?:hahaha :Nawiasem mówiąc nazwa tematu-
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman

Edytowane przez lalibelle
Czas edycji: 2014-07-02 o 11:41
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 17:13   #34
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Wybierz mi kierunek studiów.

No to chyba najgorszy możliwy wybór. Dwa dziwe nowo-twory, z perspektywami zatrudnienia chyba tylko w budżetówce i to iluzorycznymi
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 19:06   #35
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wybierz mi kierunek studiów.

Zarządzanie środowiskiem ma potencjał - ludzie z takim wykształceniem są potrzebni, na studiach od kilku lat słyszę, że dla osób po moim kierunku nie ma pracy, chyba, że pójdzie się w zarządzanie/wycenę środowiska

Mało kto się na tym zna, a Unia coraz więcej od nas w tym temacie wymaga.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 11:52   #36
ekaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Wybierz mi kierunek studiów.

Nie obchodzi mnie zdanie osób, które nie mają pojęcia o czym mówią. No może oprócz Polityki Społecznej z której zrezygnowałam na rzecz Ekologii Miast. Zgadzam się z moją poprzedniczką. Jedynie UAM ma ten kierunek. A jeśli uważasz, że ten kierunek (zarządzanie środowiskiem) jest bez sensu to proszę przeczytaj program studiów i przedmioty.
ekaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 12:09   #37
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wybierz mi kierunek studiów.

Program studiów i przedmioty mogą innym wydać się odrealnione i takie dość pitu-pitu, ale jak trafi się na prowadzących z prawdziwego zdarzenia to wyniesie się ciekawą wiedzę, którą jak pisałam mało kto posiada. Plus ogromna praca własna, bo na samych zajęciach tych tematów się nie ogarnie, to nauka, która ciągle się zmienia i tworzy tak właściwie.

Zarządzanie środowiskiem to w Polsce kompletnie nowa dziedzina, jak to powiedział mój prowadzący, który tym się zajmuje - jeszcze 5 lat temu nikt o tym nie mówił. To może być przeszkodą w znalezieniu pracy, ale powoli ludzie zdają sobie sprawę, że trzeba się taką tematyką zająć. I nie mylić tego z ochroną środowiska - to zupełnie coś innego.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-07-09 o 12:11
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 13:56   #38
zosia987
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 14
Dot.: Wybierz mi kierunek studiów.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Gdy wejdziesz na swój profil znajdziesz tam wszystkie swoje posty, dzięki temu możesz sprawdzić, co się stało z Twoim wątkiem. Polecam też zajrzenie w subskrypcje.

Co do tego kierunku o dziwnej nazwie: uczelnia za każdego studenta dostaje od państwa pieniądze. Więc zawsze będzie zachęcać do studiowania nawet na najbardziej wymyślnych kierunkach, chociaż sama będzie wiedzieć, że absolwenci będą mieli po nich ciężko.

Gdy chcesz dowiedzieć się czegoś o jakimś kierunku to NIGDY nie czerp informacji ze stron uczelni.
oj tak, zgadzam się w 100 proc.
zosia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-09 14:56:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.