Golenie - szyja - podrażnienie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-09, 22:56   #1
Isaak
Przyczajenie
 
Avatar Isaak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21

Golenie - szyja - podrażnienie.


Witam.
Mam wielki, męczący mnie problem. Do rzeczy. Mam 20 lat. Zarost od 15 roku życia, jednak z powodu trądziku nie goliłem sie na mokro, goliłem sie zostawiając taki "dwudniowy" zarost. Trądzik wyleczyłem rok temu i zacząłem się golić na mokro. Dodam, jeśli to istotne, że brałem roaccutane.

Problem pojawia się w miejscu, gdzie włosy na szyji zmieniają kierunek, tzn na wysokości jabłka Adama. Tam zawsze jest podrażnienie po goleniu, wyskakują tez krostki. Jest to da mnie bardzo męczące. Jedynym jak dotychczas sposobem, aby podrażnienia uniknąć było wykonanie następującego schematu:
-długi gorący prysznic
-kilkukrotne namydlanie zarostu i spłukiwanie
-nałożenie pianki i trzymanie jej minimum 2 minuty
-golenie, ale tylko z włosem, gdyż pod włos pojawi się zaczerwienienie
-nałożenie grubej warstwy kremu nivea (tylko nivea działa jak należy)

Innymi słowy mam mega delikatną skórę, zmęczoną długotrwała walką z trądzikiem (dużo leków). Nigdy nie moge się dokładnie ogolić, ponieważ z włosem dużo brakuje do ideału. Golenie takie jak wyżej opisałem zajmuje mi około godziny. Nie zawsze mam czas i ochote tyle czasu na to poświęcać, a zarost mi bardzo szybko rośnie.

Wobec tego kupiłem maszynkę elektryczną, bardzo dobrą i drogą. Zgodnie z przewidywaniami, cierpliwie znosiłem podrażnienie przez pierwszy miesiąc. Niestety ów miesiąc minął i zaczerwienienie po goleni wciąż występuje i nie chce odpuścić. Poszedłem nawet do dermatologa - przepisał maść Hydrocortisonum 0,5%, niewiele pomaga. Byłem również u lekarki zwykłej i ona powiedział, abym kupił mleczko po goleniu Nivea, czego nie zrobiłem, bo mam już dosyc eksperymentów na sobie.



Pytanie teraz co zrobić? Mam już na prawdę dosyć. Nie wygląda estetycznie ani zaczerwienienie, ani zarost. Poradzicie coś? Bardzo proszę...


pozdrawiam
Isaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 22:14   #2
Isaak
Przyczajenie
 
Avatar Isaak
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Golenie - szyja - podrażnienie.

czy nikt nie zna odpowiedzi?
Isaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.