prostowanie drutu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-08, 22:57   #31
Twinkle_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 274
Dot.: Prostowanie druta

czarny kot a to nie wiedzialam, wiec dziekuje za informacje
poki co mi sie kolczyki nie "zbazarowily", ale jak sie tak stanie to nie bede miala przykrej niespodzianki

eklerka rozumiem nie wiedzialam dokladnie o co Ci chodzi, wiec powiedzialam co wiedzialam nie jestem profesjonalistka jesli chodzi o wyrob bizu jeszcze :P
ale to straszne ze sie tak dzieje ze skora :eek!: dobrze wiedziec na przyszlosc
Twinkle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 19:13   #32
kluskapms08
Raczkowanie
 
Avatar kluskapms08
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 320
Dot.: Prostowanie druta

Jak chodzi o wyprostowanie drucików to ja raze sobie takimi dlugimi szczycpcami znalezionymi w garazu hehehe i nawet nawet druciki sa ladniutkie . Jesli chodzi o metode lutowania to wlasnie sie w to bawie ale efeky sa sredniawe bo lawo spalic ta posrebrzana czesc drucika ale poki co to cwicze sie, bo moj genialny tata jak inspektor Gadzet wymysla jak zrobic mi zgrzewarke do drucikow zeby stopic je razem . hehhehe a to sa zdjecia moich prob ostrzegam nie sa to udane wyroby lutowania ale i tak załacze je.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0036.JPG (64,9 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0016.JPG (91,0 KB, 102 załadowań)
kluskapms08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 20:35   #33
Twinkle_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 274
Dot.: Prostowanie druta

kluska ladne te Twoje wyroby
no a lutowanie to zawsze jest problem... zeby wyszlo elegancko i w miare niezauwazalnie, to trzeba sie narobic jak mrowka :|
Twinkle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 21:42   #34
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Prostowanie druta

Twinkle, cyna nie zbrazowieje tylko zrobi sie taka szra, matowa, troche jak by chropowata. Moja zabawa z lutowaniem skonczyla sie na jednej parze i dzieli bogu luty byly ukryte i nie widoczne z zewnatrz. Sprawialy wrazenie mocnych, bo dalam duzo cyny ale i tak puscilo...
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 21:51   #35
Twinkle_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 274
Dot.: Prostowanie druta

kotek mowia "zbazarowily" a nie "zbrazowialy"
never mind :P
Twinkle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 23:29   #36
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Prostowanie druta

Zle przeczytalam lol
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 14:15   #37
leapatricia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Prostowanie druta

Skończyłam metaloplastykę więc postaram się kilka waszych wątpliwości rozwiać.
1.nie lutuje się nigdy bez kwasu, bo lut nie będzie się trzymał, topnik, zwany też lutówką musi być, a popularna kalafonia, raczej się nie nadaje
2.cyna jest metalem i po pewnym czasie pod wpływem tlenków, musi zmatowieć i nic nie pomoże
3. biały osad po lutowaniu, pojawia cię gdy proces był przeprowadzony źle
(nie bendę, tłumaczyła, bo chyba nie oto chodzi)
4.Lutowania jubilerskiego, a tak naprawde na twardo, nie można zrobić w domu, bo raczej niewielu z nas dysponuje palnikiem gazowym(kuchenka odrazu mówie odpada)
5.Lutowanie na twardo, czyli lutami srebrnymi, to naprawde nie łatwa sprawa i wymaga wprawy, a do tego raczej kosztowna
6.Te kwasy do lutowania są mocno,rozrobione, ja mam delikatną cere i raczej, nic mi nie jest(moja rada posmarować twarz i dłonie tłustym kremem, po skończeniu pracyumyć wodą z mydłem, gdyż ług neutralizuje kwas)
leapatricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-19, 13:14   #38
x-angel
Zadomowienie
 
Avatar x-angel
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Prostowanie druta

Cytat:
Napisane przez **LINKA** Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Kupiłam ostatnio na qnszcie drucik i był zawinięty w kółko, a teraz chcę żeby był prosty, taki naprawde prosty. Czym to zrobic zeby nie skrzywdzic drucika? Ręcznie czy może narzędziami? Plisss piszcie dziewczyny, wiem że głupie pytanie ale nie mam się kogo poradzić...
najlepszym sposobem na prostowanie drutu est prostowanie sciereczka poprostu wez do reki sciereszcze i mocno przejedz po drucie tak jakbym go wycierala (moze wiesz sztucce po umyciu tez sie tak wyciera drut odrtazu robi sie prosciutki i nie rysuje sie
x-angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 13:17   #39
x-angel
Zadomowienie
 
Avatar x-angel
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Prostowanie druta

Cytat:
Napisane przez leapatricia Pokaż wiadomość
Skończyłam metaloplastykę więc postaram się kilka waszych wątpliwości rozwiać.
1.nie lutuje się nigdy bez kwasu, bo lut nie będzie się trzymał, topnik, zwany też lutówką musi być, a popularna kalafonia, raczej się nie nadaje
2.cyna jest metalem i po pewnym czasie pod wpływem tlenków, musi zmatowieć i nic nie pomoże
3. biały osad po lutowaniu, pojawia cię gdy proces był przeprowadzony źle
(nie bendę, tłumaczyła, bo chyba nie oto chodzi)
4.Lutowania jubilerskiego, a tak naprawde na twardo, nie można zrobić w domu, bo raczej niewielu z nas dysponuje palnikiem gazowym(kuchenka odrazu mówie odpada)
5.Lutowanie na twardo, czyli lutami srebrnymi, to naprawde nie łatwa sprawa i wymaga wprawy, a do tego raczej kosztowna
6.Te kwasy do lutowania są mocno,rozrobione, ja mam delikatną cere i raczej, nic mi nie jest(moja rada posmarować twarz i dłonie tłustym kremem, po skończeniu pracyumyć wodą z mydłem, gdyż ług neutralizuje kwas)

mam pytanie do autorki tego listu. czy masz moze gg?? chetnie bym sobie porozmawiala o bardziej skomplikowanych sprawach co do bizuteri chciala bym zostac jubilerem i wszystko mnie strazsznie interesuje
x-angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 12:37   #40
marta1977
Rozeznanie
 
Avatar marta1977
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 710
GG do marta1977
Dot.: Lutowanie druta

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Widzę, że "zjadło" moja poranna wypowiedź, więc jeszcze raz się podepnę (jeśli **Linka** się nie obrazi ). Może którejś Wizazance udało się wykonać różne cudeńka ze srebrnego druciku za pomocą lutownicy. Udało się komuś? Chciałabym zrobić sobie takie szpilki do kolczyków, jak na allegro sprzedają, tylko dłuższe.
witam postaram sie podpowiedzieć
ja zwyczajnie ucinam odpowiedni kawałek drutu, bądź biorę cały jaki mam- zaznaczając, ze drut ze srebra, zapalam gaz w kuchni i trzymając drut szczypcami- by sie nie poparzyć, wsadzam końcówkę drutu w płomień, jeśli drut nabierze odpowiedniej temperatury zaczyna sie topić, zbierając sie na samym końcu tworzy kuleczkę niestety druty 930, 925 utleniają sie przy kulkowaniu- tak jak zaznaczyłaś, ale jest na to domowy sposób by powrócił do poprzedniego koloru- woda z kwaskiem cytrynowym , garnuszek na ogniu i gotujemy takie wykonane szpileczki i problem rozwiązany aha robiąc szpilki z drutu najwyzszej próby 999 nie musisz gotować, po wytopieniu kulek jest nadal czysto srebrny pozdrawiam serdecznie aj!!! jeszcze jedno kulkując drut trzeba pamietać, ze drut się skraca!!! trzeba brać to pod uwagę i zawsze troche dłuższe uciać
__________________
Tito
moja biżuteria- wzloty i upadki
takie moje blogowanie
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Margit Sandemo
marta1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.