I co by tu z nią zrobić...z tą torbą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-21, 09:51   #1
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Lightbulb

I co by tu z nią zrobić...z tą torbą?


Mam nadzieje, że to dobre forum
Kupiłam w lecie torbe.Jak widac na zdjęciu.Ponosilam troche i... mi sie znudziła no wiadomo jak to jest.
Nie chce jeszcze kupować nowej, chciałabym troche tą ponosić tylko troche ją przerobić.Jak macie jakieś pomysły to bardzo chętnie się dowiem.
Odpada jedynie chyba malowanie farbami bo w razie czego chciałabym wrócić do normalnej postaci.
Coś przyszyć?Naszyć?Przyczepi ć?
Nie jestem mistrzynią jeśli chodzi o robótki ręczne ale guzik czy naszywke przyszyć potrafie
Torba jest z grubego płótna i nie jest aż tak poprzecierana jak na zdjęciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg torba.jpg (46,4 KB, 107 załadowań)
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 10:48   #2
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: I co by tu z nią zrobić...z tą torbą?

wszystko zalezy od stylu jaki lubisz calkowicie możesz zmienić torbę naszywając na jej główna część jakąś aplikację - wycinasz z jakiegoś ciuszka motyw (teraz jest mnostwo ubrań z nadrukami, możesz wykorzystać już używane zniszczone ciuszki) i przyszywasz je tak powiedzmy pół cm od brzegu aplikaacji prostym ściegiem. Jeśli się będzie trochę strzępilo to nic nie szkozi bo takie wlasnie sa modne
inny sposób to naszycie jakichś cekinków koralikow czy zrobienie wzoru z przypiętych rządkiem agrafek (to może się nie sprawdzić przy deszczowych dniach,agrafki mogą rdzewieć po zmoczeniu, ale torba jest płócienna więc chyba na deszcz niekoniecznie
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 10:59   #3
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: I co by tu z nią zrobić...z tą torbą?

Dzięki za rady
Własnie myślałam nad czyms takim-tzn wycięcie czegoś ze starego ciucha.Zaraz pobuszuje w szafie
Agrafki raczej sie nie sprawdzą bo nie pasują do torby-ona jest taka raczej troche hmm hippie?kobieca?No nie wiem jak by ją tu określić ale agrafki zdecydowanie mi się "nie widzą".
Co do cekinów a nie bądą one zaczepiac o inne ciuchy?Wyrywać się?
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 11:08   #4
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: I co by tu z nią zrobić...z tą torbą?

cekinki można przyszywać na dwa sposoby - albo unieruchamiając je za pomoca koralika (nitkę przeciągasz przez dziurkę w cekinie i przez koralik i wracasz) albo normalnie prowadząc nitkę przez dziurkę i wbijając igłę w material na brzegu cekinka - wtedy widać nitkę więc musi być w pasujacym do cekinka kolorze , ale za to brzeg jest bardziej stabilnie przymocowany. Można tez kupić gotową taśmę z cekinkow, tylko wtedy masz już jeden kolor w kawałku. jeśli będziesz miala coś bardzo siateczkowego (ażurowy sweterek, szalik?) może Ci się zaczepiać, mniejsze ryzyko jest przy tym drugim sposobie przyszywania, można tez nitkę przeciągnąć 4 razy i zrobić taki krzyżyk od dziurki w cekinie
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 18:01   #5
neshibb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Okolice Płocka
Wiadomości: 30
GG do neshibb Wyślij wiadomość przez MSN do neshibb Send a message via Skype™ to neshibb
Dot.: I co by tu z nią zrobić...z tą torbą?

Ja bym zaproponowal ci naszyć guziki na serio, tak po przekątnej torby (w postaci fali) wydaje mi sie ze szare w stylu tych kulek co tam zwisaja na "sznureczkach". albo zmieszać zielony i turkusowy, cos tak jak masz przy suwaku. no i oczywiascie zeby ich troche sporawo bylo tak jeden przy drugim

powodzenia

pozdrawiam
neshibb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 18:13   #6
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: I co by tu z nią zrobić...z tą torbą?

O rany te guziki super pomysł!
Cekiny i koraliki wydawały się zbyt żmudne bo torba jest z grubego płótna i ma podszewke ale guzików mniej to może będzie łatwiej.
Poszukam tylko jakiś pasujących.Turkus jakoś nie bardzo mi pasuje.Może żółte albo limonkowe.
Dziekuje
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-23, 18:44   #7
neshibb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Okolice Płocka
Wiadomości: 30
GG do neshibb Wyślij wiadomość przez MSN do neshibb Send a message via Skype™ to neshibb
Dot.: I co by tu z nią zrobić...z tą torbą?

limonka! fakt i moze troche szarosci:/ ale tego koloru mi brakowalo, limonka jakbys zrobvila to kopsnij fotke

pozdro
neshibb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-23, 19:45   #8
agus-agus
Raczkowanie
 
Avatar agus-agus
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
Dot.: I co by tu z nią zrobić...z tą torbą?

witam,
cekiny obecne sa od dluzszego czasu i juz nie sa takie trendy, i strasznie zmudna robota.

do takiego koloru rowniez pasuje odcien fioletu,w tym wypadku jakis pastelowy.
Dekoracja moze byc pociety w paski szyfon i przyszyty w formie fal , jedna obok drugiej, w pionie
z racji nadchodzacej zimy, moga to byc grubsze materialy (tweed) na zmiane z szyfonem (modne w tym sezonie zestawienie lekkich materialow z grubymi) lub pasek grubego i na nim szyfon,
jeden z kolorow moze byc w jakies wzory np. geometryczne lub cos z lat 60 (u babci na strychu lub poprostu w ciuchlandzie)
i koniecznie musza sie strzepic,
i do tego brelok, do ktorego beda wczepione rowniez kawalki materialu

pozdrawiam
i zycze powodzenia w tworzeniu

Edytowane przez agus-agus
Czas edycji: 2006-09-23 o 23:51
agus-agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 22:22   #9
dominisiaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 120
GG do dominisiaaaaa
Dot.: I co by tu z nią zrobić...z tą torbą?

ja kupuje od jakiegos czasu takie malutkie koraliki na wage...(10gram kosztuje ok 1zl) kolory wielkosci i ksztalty do wyboru wiec proponuje Ci wykorzystac wlasnie cos takiego... tylko to byloby dosc pracochlonne bo kazdy maly koralik musialabys starannie przyszyc albo jakos przymocowac tworzas jakis wzorek itp...
dominisiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.