Pędzle - zbiorczy - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Lancrome
bardzo dobre 10 19,61%
dobre 15 29,41%
średnie 9 17,65%
słabe 10 19,61%
fatalne 7 13,73%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-28, 20:46   #2551
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Tańsze pędzle? Co sądzicie o pędzlach Ecotools, Tommi White bądź Sunshade Miner

Cytat:
Napisane przez werbena1 Pokaż wiadomość
Jak w temacie. Rozpatrzmy tańsze firmy pędzli i je przeanalizujmy
Jakieś doświadczenia, opinie?

(jestem niedoświadczona w tym temacie, chętnie poczytam co sądzicie o tym, tym bardziej, że nie tylko ja rozpaczliwie szukam wątków na ten temat )
Zamiast na "dzień dobry" mnożyć wątki, lepiej skorzystać z wyszukiwarki.
Podyskutować w tym temacie możesz w wątku zbiorczym.
Zapraszam.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:28   #2552
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Co do sunshade minerals to mam mieszane uczucia. Kupiłam jakiś czas temu niewielki zestaw i o ile pędzle do oczu (dwa języczkowe, kuleczka, skośny do kresek i spiralka) sprawdzają się naprawdę fajnie, włosie z nich nie wypada i ładnie się piorą, tak pędzle do twarzy to dno totalne - bardzo szybko zaczęło z nich niemiłosiernie lecieć włosie. Reasumując - do oczu całkiem spoko, do twarzy odradzam.
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 22:38   #2553
Anne Everbring
Raczkowanie
 
Avatar Anne Everbring
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 92
Dot.: Pędzle - zbiorczy

ja mam sporo sunshade minerals i nie jestem zadowolona z jezyczkowych, ale ja generalnie nie przepadam za tego typu pedzlami, mam inne w ksztalcie kulek i jestem bardzo zadowolona. Mam tez do pudru- extra i podkladu i ten z wszystkich jakie mam do podkladu lubie najbardziej (ale byl kupowany osobno, w sensie nie w zestawie- moze jest jakas roznica).
__________________
Moj blog
Fejs
Anne Everbring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 22:37   #2554
szanel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 33
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Hej Dziewczynki. Czy któraś ma może jakieś doświadczenia z pędzlami Hakuhodo? Na całym forum znalazłam tylko jedną osobę, która je ma. Wiem, że są uważane za najlepsze na świecie, cena dość wysoka, myślę, że gdzieś tyle co MAC albo i jeszcze lepiej jeśli doliczyć cło i vat.
Może ktoś by się znalazł chętny na wspólne zamówienie, bo zaryzykowałabym zakup 1-2 pędzelków.

Co do Maestro- dla mnie beznadziejne, jedynie pędzelek do brwi jest spoko, właściwie najlepszy ze wszystkich, jakie mam, a mam ich wiele...
Hakuro- lubię te syntetyczne a z naturalnego włosia nienawidzę. Mam do różu i do blendowania cieni właśnie z włosiem naturalnym. Po praniu śmierdzą kozą, rozcapierają się niemiłosiernie.
Ten do różu nie nadaje się moim zdaniem do niczego, może miałabym lepsze zdanie gdyby nie fakt, że mam wiele pędzli tego typu z innych firm i każdy jest lepszy. Plus za to, że nie drapie- włosie nie zesztywniało.
Real Techniques- mam tylko 3 sztuki, ale jestem bardzo zadowolona z każdego z nich. Stosunek jakości do ceny na 6.

Zoeva- posiadam imponujący zbiór tych pędzli. Najukochańszy do różu z naturalnego włosia kozy, dobre do podkładu, ok flat top do pudru lub podkładu. Syntetyczny do pudru to porażka- nie nadaje się moim zdaniem do niczego, bo nie nałoży się nim pudru metodą stemplującą- nie ten kształt i włosie za mało zbite, ani metodą omiatania, do po pierwsze uważam, że syntetyki nie radzą sobie z tym, a po drugie znów ten dziwny kształt...

Ogólnie pędzle Zoevy i tak są najlepszymi z jakimi dotąd miałąm styczność, ale to wciąż nie to czego szukam, stąd moje pytanie o Hakuhodo.
Pozdrawiam
szanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 08:46   #2555
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szanel Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki. Czy któraś ma może jakieś doświadczenia z pędzlami Hakuhodo? Na całym forum znalazłam tylko jedną osobę, która je ma. Wiem, że są uważane za najlepsze na świecie, cena dość wysoka, myślę, że gdzieś tyle co MAC albo i jeszcze lepiej jeśli doliczyć cło i vat.
Może ktoś by się znalazł chętny na wspólne zamówienie, bo zaryzykowałabym zakup 1-2 pędzelków.

Co do Maestro- dla mnie beznadziejne, jedynie pędzelek do brwi jest spoko, właściwie najlepszy ze wszystkich, jakie mam, a mam ich wiele...
Hakuro- lubię te syntetyczne a z naturalnego włosia nienawidzę. Mam do różu i do blendowania cieni właśnie z włosiem naturalnym. Po praniu śmierdzą kozą, rozcapierają się niemiłosiernie.
Ten do różu nie nadaje się moim zdaniem do niczego, może miałabym lepsze zdanie gdyby nie fakt, że mam wiele pędzli tego typu z innych firm i każdy jest lepszy. Plus za to, że nie drapie- włosie nie zesztywniało.
Real Techniques- mam tylko 3 sztuki, ale jestem bardzo zadowolona z każdego z nich. Stosunek jakości do ceny na 6.

Zoeva- posiadam imponujący zbiór tych pędzli. Najukochańszy do różu z naturalnego włosia kozy, dobre do podkładu, ok flat top do pudru lub podkładu. Syntetyczny do pudru to porażka- nie nadaje się moim zdaniem do niczego, bo nie nałoży się nim pudru metodą stemplującą- nie ten kształt i włosie za mało zbite, ani metodą omiatania, do po pierwsze uważam, że syntetyki nie radzą sobie z tym, a po drugie znów ten dziwny kształt...

Ogólnie pędzle Zoevy i tak są najlepszymi z jakimi dotąd miałąm styczność, ale to wciąż nie to czego szukam, stąd moje pytanie o Hakuhodo.
Pozdrawiam
O pędzlach Hakuhodo mówiły na swoim kanale Katosu i Maxineczka, poszukaj sobie, zwłaszcza u Katosu, bo ma ich trochę.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 10:13   #2556
sweetbite
Przyczajenie
 
Avatar sweetbite
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 19
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szanel Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki. Czy któraś ma może jakieś doświadczenia z pędzlami Hakuhodo? Na całym forum znalazłam tylko jedną osobę, która je ma. Wiem, że są uważane za najlepsze na świecie, cena dość wysoka, myślę, że gdzieś tyle co MAC albo i jeszcze lepiej jeśli doliczyć cło i vat.
Może ktoś by się znalazł chętny na wspólne zamówienie, bo zaryzykowałabym zakup 1-2 pędzelków.

Co do Maestro- dla mnie beznadziejne, jedynie pędzelek do brwi jest spoko, właściwie najlepszy ze wszystkich, jakie mam, a mam ich wiele...
Hakuro- lubię te syntetyczne a z naturalnego włosia nienawidzę. Mam do różu i do blendowania cieni właśnie z włosiem naturalnym. Po praniu śmierdzą kozą, rozcapierają się niemiłosiernie.
Ten do różu nie nadaje się moim zdaniem do niczego, może miałabym lepsze zdanie gdyby nie fakt, że mam wiele pędzli tego typu z innych firm i każdy jest lepszy. Plus za to, że nie drapie- włosie nie zesztywniało.
Real Techniques- mam tylko 3 sztuki, ale jestem bardzo zadowolona z każdego z nich. Stosunek jakości do ceny na 6.

Zoeva- posiadam imponujący zbiór tych pędzli. Najukochańszy do różu z naturalnego włosia kozy, dobre do podkładu, ok flat top do pudru lub podkładu. Syntetyczny do pudru to porażka- nie nadaje się moim zdaniem do niczego, bo nie nałoży się nim pudru metodą stemplującą- nie ten kształt i włosie za mało zbite, ani metodą omiatania, do po pierwsze uważam, że syntetyki nie radzą sobie z tym, a po drugie znów ten dziwny kształt...

Ogólnie pędzle Zoevy i tak są najlepszymi z jakimi dotąd miałąm styczność, ale to wciąż nie to czego szukam, stąd moje pytanie o Hakuhodo.
Pozdrawiam
A które pędzle Real Techniques masz? Przymierzam się do ich kupienia, bo słyszę dużo pozytywnych opinii na ich temat.
sweetbite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 10:55   #2557
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Pędzle - zbiorczy

ja swoim blogu pisałam o pędzlach real techniques Jedynie rozwalił mi się ostatnio stippling brush.
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 12:32   #2558
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szanel Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki. Czy któraś ma może jakieś doświadczenia z pędzlami Hakuhodo? Na całym forum znalazłam tylko jedną osobę, która je ma. Wiem, że są uważane za najlepsze na świecie, cena dość wysoka, myślę, że gdzieś tyle co MAC albo i jeszcze lepiej jeśli doliczyć cło i vat.
Może ktoś by się znalazł chętny na wspólne zamówienie, bo zaryzykowałabym zakup 1-2 pędzelków.

Co do Maestro- dla mnie beznadziejne, jedynie pędzelek do brwi jest spoko, właściwie najlepszy ze wszystkich, jakie mam, a mam ich wiele...
Hakuro- lubię te syntetyczne a z naturalnego włosia nienawidzę. Mam do różu i do blendowania cieni właśnie z włosiem naturalnym. Po praniu śmierdzą kozą, rozcapierają się niemiłosiernie.
Ten do różu nie nadaje się moim zdaniem do niczego, może miałabym lepsze zdanie gdyby nie fakt, że mam wiele pędzli tego typu z innych firm i każdy jest lepszy. Plus za to, że nie drapie- włosie nie zesztywniało.
Real Techniques- mam tylko 3 sztuki, ale jestem bardzo zadowolona z każdego z nich. Stosunek jakości do ceny na 6.

Zoeva- posiadam imponujący zbiór tych pędzli. Najukochańszy do różu z naturalnego włosia kozy, dobre do podkładu, ok flat top do pudru lub podkładu. Syntetyczny do pudru to porażka- nie nadaje się moim zdaniem do niczego, bo nie nałoży się nim pudru metodą stemplującą- nie ten kształt i włosie za mało zbite, ani metodą omiatania, do po pierwsze uważam, że syntetyki nie radzą sobie z tym, a po drugie znów ten dziwny kształt...

Ogólnie pędzle Zoevy i tak są najlepszymi z jakimi dotąd miałąm styczność, ale to wciąż nie to czego szukam, stąd moje pytanie o Hakuhodo.
Pozdrawiam
Ja nie mam Hakuhodo, a parę Chikuhodo i jeden Suqqu ale powiem, że porównania nie ma z MAC. MAC to przy tym drapaki.
Mam Chikuhodo R-C2, R-S4 i Z-4, rewelacja. Tak miękkich, niedrapiących i niekłujących(!) pędzli nigdy nie dotykałam nawet. To dla mnie ważne bo mam wrażliwą, naczynkową cerę i pędzel MACa do pudru robi mi krzywdę po prostu. Nawet pędzle RT do twarzy bardziej kłują.
Suqqu mam eyshadow M, większy niż R-S4, który miał być zresztą zastępstwem dla Suqqu S.
W życiu już nie kupię pędzla MAC, straszna cena, gorsza nawet niż kupić pędzle Hakuhodo a jakość zupełnie nie dorównująca cenie. Właśnie planuję jakieś "drobne" zakupy w Hakuhodo i 3 pędzle do oczu to koszt ok 200-250zł. Przy mniejszych zakupach nie złapią Cię z VATem raczej, tylko przesyłka za 14$ jest nierejestrowana.
Pamiętaj przy zakupie, że ważne jest włosie. Wiewiórka będzie najbardziej miękka.
Polecam poczytać http://sweetmakeuptemptations.com/
Brush temple wyjaśni Ci wszystko doskonale. Ja się nie zawiodłam bo R-C2 i R-S4 wybrałam właśnie po lekturze tej strony.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2015-02-02 o 12:45
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 14:04   #2559
Lorettaa
Przyczajenie
 
Avatar Lorettaa
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Pytanie o pedzelki

Witam. Nie wiem czy to dobra kategoria, ale mam pytanie; czym roznia sie pedzle? tzn chodzi mi o to czy np. jesli kupie pedzelek np. do cieni za 10 zl, a kupie za 30/40 zl te bedzie jakas roznica?
Bo w sumie co za roznica jaki pedzelek, efekt taki sam (?)
Lorettaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 18:09   #2560
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Pytanie o pedzelki

Cytat:
Napisane przez Lorettaa Pokaż wiadomość
Witam. Nie wiem czy to dobra kategoria, ale mam pytanie; czym roznia sie pedzle? tzn chodzi mi o to czy np. jesli kupie pedzelek np. do cieni za 10 zl, a kupie za 30/40 zl te bedzie jakas roznica?
Bo w sumie co za roznica jaki pedzelek, efekt taki sam (?)
Zapraszam do tego wątku.
Wg mnie bez wątpienia jest różnica, jakim pędzlem się maluje - rodzaj włosia, przycięcie włosia, jego miękkość, sprężystość itp. itd. Cena zwykle miewa znaczenie, bo pędzel wykonany starannie i z dobrej jakości materiałów będzie kosztował więcej niż 10 zł. Owszem, bywają wyjątki, ale zasadniczo, wg mnie, nie ma co oczekiwać, że tani pędzel da nam dokładnie to samo, co drogi, przy czym drogi pędzel to nie jest bynajmniej 30-40 zł
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 08:11   #2561
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: Pytanie o pedzelki

Hej Jestem całkiem nowa w wątku. Chciałam przetestować "jak to jest" malować się pędzlami, a nie palcami / aplikatorami od kosmetyków. Czy taki zestaw jak ten na początek może być?
http://allegro.pl/lancrone-pedzle-do...039042626.html
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 09:06   #2562
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pytanie o pedzelki

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Hej Jestem całkiem nowa w wątku. Chciałam przetestować "jak to jest" malować się pędzlami, a nie palcami / aplikatorami od kosmetyków. Czy taki zestaw jak ten na początek może być?
http://allegro.pl/lancrone-pedzle-do...039042626.html
Nie znam tych pędzli, ale powiem Ci od razu, że języczkowy jest bez sensu, jeżeli chodzi o podkład - już 1 z 7 idzie w kąt. Radzę od razu wydać ciut więcej i kupić niezbyt drogie, ale dobre pędzle, niż tani zestaw, którego do tego w całości nie wykorzystasz, bo możesz się zrazić i nie docenić przewagi porządnego pędzla nad pacynką.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 09:53   #2563
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pytanie o pedzelki

Cytat:
Napisane przez kaktuska16 Pokaż wiadomość
Hej Jestem całkiem nowa w wątku. Chciałam przetestować "jak to jest" malować się pędzlami, a nie palcami / aplikatorami od kosmetyków. Czy taki zestaw jak ten na początek może być?
http://allegro.pl/lancrone-pedzle-do...039042626.html
Mam kilka pędzli Lancrone ale kupowałam oddzielnie, nie mam chyba żadnego z tego zestawu.
Przykładowo E152, E174, E231 bardzo lubię ale już te trzy wychodzą drożej od zestawu.
Popatrz sobie w KWC które pędzelki mają dobre opinie i wybierz pojedynczo takie, które będą Ci potrzebne, ja przynajmniej tak bym zrobiła zaczynając od zera
Jeśli już chcesz zestaw to może lepiej taki? http://allegro.pl/pedzle-do-makijazu...039044654.html
Żeby nie było, nie reklamuję go, nawet sama nie posiadam ale z tańszych opcji wygląda całkiem ok.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 17:32   #2564
theorema
Zadomowienie
 
Avatar theorema
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 674
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Przymierzam się do kupna pędzla do nakładania pudru (używam pudru bambusowego z Biochemii Urody) i wstępnie wybrałam Hakuro H55 lub H56, ogólnie chciałabym przeznaczyć ok. 40zł i zastanawiam się czy nie lepiej odłożyć pieniądze i kupić pędzle Sigmy?
I druga sprawa rozglądam się też za pędzlem do różu (mam róż Bourjois i nie potrafię używać tego pędzelka dołączonego do niego) i zastanawiam się jaki wybrać, też jakoś celowałam w Hakuro ze względu na ceny i zastanawiam czy do takiego opakowania http://allegro3.webd.pl/cosm/roz-bourjois-16-rose.jpg lepszy jest ścięty czy zwykły pędzel? Oglądałam Hakuro H24 i H14.
theorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 18:00   #2565
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Ten róż Bourjois jest powiedzmy... ciekawy Z wszystkich moich pędzelków tylko Kozłowski RC-B 635 daje sobie z nim radę, bo ma sztywniejsze włosie. Jednak nie o tym chciałam pisać. Próbowałaś z nim pokombinować?
Na początku też nie wiedziałam jak go aplikować dołączonym pędzelkiem, myślałam, że gorszego drapaka nie mogli już wymyślić ale w tym szaleństwie jest metoda. Nabieram róż pocierając kosmetyk włosiem pionowo, tak jakby go zdrapując i to się sprawdza. Druga sprawa to co jakiś czas zdrapuję z różu wierzchnią warstwę.
Podobnie jest z niektórymi cieniami Inglota, z czasem na niektórych powstaje jakby skorupka. Zdrapuję ją delikatnie czymś ostrym.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 09:40   #2566
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez theorema Pokaż wiadomość
Przymierzam się do kupna pędzla do nakładania pudru (używam pudru bambusowego z Biochemii Urody) i wstępnie wybrałam Hakuro H55 lub H56, ogólnie chciałabym przeznaczyć ok. 40zł i zastanawiam się czy nie lepiej odłożyć pieniądze i kupić pędzle Sigmy?
I druga sprawa rozglądam się też za pędzlem do różu (mam róż Bourjois i nie potrafię używać tego pędzelka dołączonego do niego) i zastanawiam się jaki wybrać, też jakoś celowałam w Hakuro ze względu na ceny i zastanawiam czy do takiego opakowania http://allegro3.webd.pl/cosm/roz-bourjois-16-rose.jpg lepszy jest ścięty czy zwykły pędzel? Oglądałam Hakuro H24 i H14.
H56 nie miałam, ale H55 służy mi już kilka lat i jest to mój ulubiony pędzel do pudru
neath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 11:26   #2567
theorema
Zadomowienie
 
Avatar theorema
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 674
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Ten róż Bourjois jest powiedzmy... ciekawy Z wszystkich moich pędzelków tylko Kozłowski RC-B 635 daje sobie z nim radę, bo ma sztywniejsze włosie. Jednak nie o tym chciałam pisać. Próbowałaś z nim pokombinować?
Na początku też nie wiedziałam jak go aplikować dołączonym pędzelkiem, myślałam, że gorszego drapaka nie mogli już wymyślić ale w tym szaleństwie jest metoda. Nabieram róż pocierając kosmetyk włosiem pionowo, tak jakby go zdrapując i to się sprawdza. Druga sprawa to co jakiś czas zdrapuję z różu wierzchnią warstwę.
Podobnie jest z niektórymi cieniami Inglota, z czasem na niektórych powstaje jakby skorupka. Zdrapuję ją delikatnie czymś ostrym.
Jak próbowałam nim nakładać róż to miałam wrażenie, że w ogóle ten róż nie osadza się na pędzlu i nie było widać żadnego efektu. Próbowałam też jakimś innym zwykłym pędzlem no name i też miałam wrażenie, że to nic nie daje. Zresztą nikt nawet nie zauważył, że mam róż, bo specjalnie pytałam. Przed chwilą spróbowałam zeskrobać i faktycznie pomogło! Nałożyłam go dołączonym pędzelkiem i od razu widać, nie wpadłabym że to skorupa. Dziękuję!

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
H56 nie miałam, ale H55 służy mi już kilka lat i jest to mój ulubiony pędzel do pudru
Dziękuję za odpowiedź.

W takim razie klikam za chwilę swój pierwszy "poważny" pędzel.
theorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 19:44   #2568
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez theorema Pokaż wiadomość
Jak próbowałam nim nakładać róż to miałam wrażenie, że w ogóle ten róż nie osadza się na pędzlu i nie było widać żadnego efektu. Próbowałam też jakimś innym zwykłym pędzlem no name i też miałam wrażenie, że to nic nie daje. Zresztą nikt nawet nie zauważył, że mam róż, bo specjalnie pytałam. Przed chwilą spróbowałam zeskrobać i faktycznie pomogło! Nałożyłam go dołączonym pędzelkiem i od razu widać, nie wpadłabym że to skorupa. Dziękuję!

może dłużej poleżał w sklepie zanim do Ciebie trafił . Mój na początku ładnie się aplikował a potem już było trzeba skrobać.
Ciekawa jestem czy wszystkie tak mają czy tylko poszczególne numery?
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 20:12   #2569
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Może też tutaj zapytam: kompletuję kosmetyczkę, a jak wiadomo w kosmetyczce muszą się znaleźć jakieś pędzle W tej chwili mam pędzelek do cieni z Inglota, w którego zainwestowałam parę dni temu i jeden chiński no-name do wszystkiego: pudru, różu, bronzera... Domyślam się, że to woła o pomstę do nieba. :P W takim razie jakie pędzle to takie minimum i czy jest szansa nabyć je tak w cenie do 20zł (no 30 max) za jeden? Jakieś firmy konkretne?
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-09, 20:18   #2570
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Może też tutaj zapytam: kompletuję kosmetyczkę, a jak wiadomo w kosmetyczce muszą się znaleźć jakieś pędzle W tej chwili mam pędzelek do cieni z Inglota, w którego zainwestowałam parę dni temu i jeden chiński no-name do wszystkiego: pudru, różu, bronzera... Domyślam się, że to woła o pomstę do nieba. :P W takim razie jakie pędzle to takie minimum i czy jest szansa nabyć je tak w cenie do 20zł (no 30 max) za jeden? Jakieś firmy konkretne?
Oczy:
- języczkowy płaski
- precyzyjny typu pencil
- do blendowania
- skośny (przyda się także do brwi i ust)

Twarz:
- do podkładu, jeśli nie lubisz nakładać palcami (albo gąbka)
- do różu (zazwyczaj skośnie ścięty), nada się też do rozświetlacza
- do bronzera, jeśli używasz
- najważniejszy: dobry, puchaty pędzel do pudru

Celuj w Hakuro, niedrogie a sprawdzone i dobre.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 21:36   #2571
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Może też tutaj zapytam: kompletuję kosmetyczkę, a jak wiadomo w kosmetyczce muszą się znaleźć jakieś pędzle W tej chwili mam pędzelek do cieni z Inglota, w którego zainwestowałam parę dni temu i jeden chiński no-name do wszystkiego: pudru, różu, bronzera... Domyślam się, że to woła o pomstę do nieba. :P W takim razie jakie pędzle to takie minimum i czy jest szansa nabyć je tak w cenie do 20zł (no 30 max) za jeden? Jakieś firmy konkretne?
Salix świetnie to rozpisała. Może zacznij od pędzla do pudru. Co jak co ale tu powinien być oddzielny żeby makijaż był "czysty" . Chyba, że po każdym użyciu brązera będziesz go prała? Nikomu by się nie chciało Jaki masz z Inglota i ten no name?
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 22:36   #2572
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Osobny pędzel do pudru to mój priorytet.
Z inglota mam chyba ten: http://www.inglot.pl/pedzle-do-oczu/...zel-13p-s.html
a ten no-name to taki zwykły, z kształtu raczej do pudru. chociaż taki lepszy się wydaje, więc możliwe, że to był np. z inglota (tyle, że nie ma żadnej nazwy na rączce), ale i tak trzeba go wymienić, bo ma swoje lata
A pędzli z essence nie polecacie? Bo ten do pudru z Hakuro to trochę przekracza mój budżet jednak. (ale jeśli nic tańszego naprawdę nie ma to przeboleję)
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 11:10   #2573
theorema
Zadomowienie
 
Avatar theorema
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 674
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
może dłużej poleżał w sklepie zanim do Ciebie trafił . Mój na początku ładnie się aplikował a potem już było trzeba skrobać.
Ciekawa jestem czy wszystkie tak mają czy tylko poszczególne numery?
Ja mam swój już parę ładnych miesięcy, chyba od lipca albo i czerwca tamtego roku i już wtedy ciężko było. Podejrzewam, że trochę przeleżał w sklepie. Mam kolor 54 Rose frisson.
Nawet nie wiem czy taki róż się psuje, w każdym razie marzy mi się MAC i pewnie za parę miesięcy go wymienię, no i pędzel jakiś porządny kupię.
theorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 11:54   #2574
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
ten no-name to taki zwykły, z kształtu raczej do pudru. chociaż taki lepszy się wydaje, więc możliwe, że to był np. z inglota (tyle, że nie ma żadnej nazwy na rączce), ale i tak trzeba go wymienić, bo ma swoje lata
A pędzli z essence nie polecacie? Bo ten do pudru z Hakuro to trochę przekracza mój budżet jednak. (ale jeśli nic tańszego naprawdę nie ma to przeboleję)
Nie przypominam sobie, żeby w ciągu ostatnich 10-12 lat Inglot wypuścił pędzel do pudru bez logo, więc raczej nie.
Ja nie polecam ani Essence ani obecnej wersji Eco Tools (z popularnych). To takie...miotełki do kurzu.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 12:07   #2575
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Interesują mnie pędzele do pudru i różu. Jakie polecacie? Sama myślałam o Hakuro bądź Eco Tools ale co wybrać
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 12:26   #2576
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Pędzle - zbiorczy

No to zbieram na hakuro. A czy pędzel do różu i bronzera moge użyć ten sam czy to się za bardzo wymiesza? Domyślam się że powinny być osobne...

Edytowane przez Alneonka
Czas edycji: 2015-02-10 o 12:27
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 12:40   #2577
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
No to zbieram na hakuro. A czy pędzel do różu i bronzera moge użyć ten sam czy to się za bardzo wymiesza? Domyślam się że powinny być osobne...
To nie jest łatwe pytanie, z jednoznaczną odpowiedzią.
Wszystko zależy od tego jak masz zwyczaj je używać.
Np. ja ma osobny pędzel do pudru z drobinkami, osobny do pudru bez drobinek i osobny do skrobi na filtry, ale do pudru brązującego i do różu mam jeden. Wcale mi to nie przeszkadza, bo: 1) rzadko używam obu tych kosmetyków na raz, 2) nawet jeśli, to mój róż jest bardzo transparentny, a pędzel dobrej jakości i doskonale się wytrzepuje 3) mój bronzer i tak zawiera różowe pola więc ta odrobina dobrze strzepanego różu z pudrem brązującym mu nie zaszkodzi (i odwrotnie).
Natomiast do matowego bronzera, stricte konturującego mam pędzel osobny, bo ten musi być precyzyjny i z niezbyt długim włosiem, stosunkowo sztywny jak na pędzel "pudrowy" i dobrze rozcierać małe "plamy" kamuflującego kontury koloru (mówię tu wyłącznie o tym, co ja mam do zakonturowania - każdy ma inny kształt twarzy i inne mankamenty do zacieniowania, więc nie jest to "ogólnie obowiązująca prawda objawiona").
Tak, że na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sama.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2015-02-10 o 13:45
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 13:35   #2578
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
No to zbieram na hakuro. A czy pędzel do różu i bronzera moge użyć ten sam czy to się za bardzo wymiesza? Domyślam się że powinny być osobne...
Real Techniques ma porządne pędzle.
http://www.iherb.com/Real-Techniques...hes-Case/41367
W tym komplecie masz prawie wszystko do twarzy, pędzel który możesz używać do pudru, drugi do różu/brązera. Do podkładu i do korektora. Z wysyłką wychodzi po ok 25zł za sztukę.
Z pędzlem do różu/brązera robiłabym tak, że po jednym, a przed drugim popsikałabym sprayem do dezynfekcji i wytarła w chusteczkę. Powinno być ok.
Możesz jeszcze dokupić ten
http://www.iherb.com/Real-Techniques...ng-Brush/42483 (malutki, bardziej bym go widziała do konturowania/nakładania pudru pod oczy)
lub ten
http://www.iherb.com/Real-Techniques...sh-Brush/41372
i będziesz miała oddzielny
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2015-02-10 o 13:39
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 19:52   #2579
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Real Techniques ma porządne pędzle.
http://www.iherb.com/Real-Techniques...hes-Case/41367
W tym komplecie masz prawie wszystko do twarzy, pędzel który możesz używać do pudru, drugi do różu/brązera. Do podkładu i do korektora. Z wysyłką wychodzi po ok 25zł za sztukę.
Z pędzlem do różu/brązera robiłabym tak, że po jednym, a przed drugim popsikałabym sprayem do dezynfekcji i wytarła w chusteczkę. Powinno być ok.
Możesz jeszcze dokupić ten
http://www.iherb.com/Real-Techniques...ng-Brush/42483 (malutki, bardziej bym go widziała do konturowania/nakładania pudru pod oczy)
lub ten
http://www.iherb.com/Real-Techniques...sh-Brush/41372
i będziesz miała oddzielny
Lubisz ten Setting brush ? Dla mnie jest zbyt rzadki i giętki do konturowania a jeśli chodzi o pudrowanie okolic pod oczami, lepiej już się sprawdza ten spiczasty Hakuro chyba H13 czy 14, nie pamiętam.
Z RT mam jeszcze jajeczko i malutki niebieski do oczu "Shading"- te akurat bardzo fajnie się spisują ale jak wspomniałam "Setting" i "Expert" do podkładu też, to dla mnie pomyłka, żałuję zakupu a zwłaszcza kwoty jaką na nie wydałam.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 19:55   #2580
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
"Setting" i "Expert" do podkładu też, to dla mnie pomyłka, żałuję zakupu a zwłaszcza kwoty jaką na nie wydałam.
Skusiłam się na Expert i też nie jestem zachwycona, ciągnie strasznie dużo podkładu no i efekt na twarzy średni.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-08 22:59:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.