jak to zrobic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-08, 13:22   #1
cukier
Raczkowanie
 
Avatar cukier
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 114

jak to zrobic?


witajcie.
znalazlam taki makijaż, ktory bardzo ale to bardzo mi się podoba, ale oczywiście nie wiem jak go zrobic
zwracam się zatem po poradę : jak wykonać ten makijaż? jakimi kolorami? bo ja trochę ciemna masa jestem a za tydziń bal absolutoryjny i chcialabym super wyglądać. może się nauczę tak malować , albo choć trochę podobnie.
bardzo proszę o wskazówki:pli z:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2 (1).jpg (23,3 KB, 207 załadowań)
__________________
Być żywym, to tkać historię pomiędzy początkiem, którego już się nie pamięta i końcem,z którego nic się nie pozna.

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
cukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 13:54   #2
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: jak to zrobic?

Oczy:
1. W wewnętrznym kąciku biały, matowy cień - kładziesz go na górnej i na dolnej powiece i pod łuk brwiowy.
2. Na resztę górnej powieki fiolet, wyciągasz go w górę i w bok ( w zewn. kąciku kończy się 'spiczasto'). Nad tym fioletem kładziesz róż lub jaśniejszy fiolet i rozcierasz granice, żeby nie były wyraźne, tylko były rozmyte.
3. Na dolnej powiece: fiolet na całej długości, w zewn. kąciku łączysz go z tym na górnej. Rozcierasz go w dół, żeby był rozmyty.
4. Biała kredka wewnątrz oka, wytuszowanie rzęs górnych i dolnych, podkreślenie brwi ciemnym cieniem i uczesanie ich.

Twarz:
1. Kryjący, matujący podkład na całą twarz.
2. Puder matujący (może być transparentny).
3. Na policzki róż wpadający w odcień fioletu.

Usta:
1. Pomadka różowo-fioletowa.
2. Błyszczyk.

Wiesz co, powiem Ci, że jeśli jesteś początkująca, to nie wykonasz tego makijażu. Jest on bardzo trudny, a żeby wyglądał estetycznie, musi być zrobiony bardzo czysto, przez niezwykle wprawną rękę. Fiolet - i ogólnie ciemne kolory - jest wymagający.
Poza tym nie radziłabym Ci go robić na imprezę. Taki makijaż jest dobry tylko na momenty, gdzie nie będziesz się ruszać A to dlatego, że jak będziesz na imprezie, zaczniesz tańczyć, zrobisz się zarumieniona, zaczniesz się nieestetycznie błyszczeć, podkład może zniknąć, a przy tak ciemnym makijażu oka i w dodatku w tak ryzykownych barwach jest to szalenie niebezpieczne. Twarz przy takich oczach musi być nieskazitelna, co jest niemożliwe na imprezie. Fiolet na oczach jest naprawdę ryzykowny, bo na wszystkich zdjęciach (i nie tylko - w rzeczywistości też) będziesz wyglądać, jakbyś miała podbite oczy.

Naprawdę nie polecam tego makijażu
__________________

Edytowane przez Jeanne90
Czas edycji: 2009-05-08 o 13:55
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 14:18   #3
cukier
Raczkowanie
 
Avatar cukier
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 114
Dot.: jak to zrobic?

dzieki za podpowiedź i poradę, ale mam fioletową sukienkę i to nie taki tam fiołek tylko konkretny fiolet. w jasnych makijazach się srednio czuję. mam niebieskie oczy ciemne wlosy i zimny odcien skory. jaki makijaż zatem bylby odpowiedni?:con fused:
__________________
Być żywym, to tkać historię pomiędzy początkiem, którego już się nie pamięta i końcem,z którego nic się nie pozna.

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
cukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 14:45   #4
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: jak to zrobic?

Zgadzam się- efekt będzie odwrotny do zamierzonego

Zresztą jeżeli sukienka jest fioletowa i miałabyś mieć jeszcze cały fioletowy makijaż to jak dla mnie nie za bardzo pasuje- trochę za dużo tego fioletu.

Jakie będziesz miała dodatki (kolor)?
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 16:16   #5
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: jak to zrobic?

Piekny ten makijaz, to fakt, ale Jeanne90 ma racje, bardzo trudny dla kogos nie wprawionego, a jak nie wyjdzie to bedzie wygladac jak "przemoc w rodzinie".
Napisz jakie masz kolory dodatkow i moze na tej "bazie" wymysl sobie makijaz
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 16:38   #6
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: jak to zrobic?

Cytat:
Napisane przez Mloda Pokaż wiadomość
Piekny ten makijaz, to fakt, ale Jeanne90 ma racje, bardzo trudny dla kogos nie wprawionego, a jak nie wyjdzie to bedzie wygladac jak "przemoc w rodzinie".
Napisz jakie masz kolory dodatkow i moze na tej "bazie" wymysl sobie makijaz
Zgadzam sie.
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 17:30   #7
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: jak to zrobic?

Jak koniecznie musi być fiolet to tutaj wrzucę Tobie fotki i wskazówki:

"Fioletowy cień do powiek najlepszy dla Twojego odcienia skóry!
Wbrew powszechnemu poglądowi, prawie każdy może dobrze wyglądać w fioletowych cieniach na powiekach, bez względu na wiek i odcień skóry.
Tajemnicą udanego fioletowego makijażu jest niewykraczanie poza załamianie powieki pod łukiem brwiowym oraz zbalansowanie fioletu czarnym lub brązowym tuszem do rzęs wraz z eyelinerem. Jeśli zdecydujesz się na fioletowy make up, do makjażu ust użyj delikatnego, koralowego odcienia pomadki. Jeśli twoja skóra jest jasna użyj błyszczących, fioletowych cieni ze srebrnym połyskiem lub kolorów liliowych. Nie przesadzaj z różem do policzków, użyj w niewielkiej ilości różanego koloru. Jeśli masz oliwkową cerę i chcesz dobrze wyglądać w fioletach, użyj matowych cieni oraz pasteli. Dzięki temu brązowe i zielone oczy zyskają na wyrazie. Na policzki połóż delikatny, brzoskwiniowy róż. Śniada cera dobrze będzie wyglądać w głębokim, śliwkowym fiolecie, a także w błyszczących liliowych barwach. Na policzki nałóż puder brązujący, a na same kości odrobinę koralowego różu."
__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2009-05-08 o 17:31 Powód: fotki
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 19:18   #8
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: jak to zrobic?

To prawda, że wykonanie tego makijażu jest dosyć trudne.
Uważam jednak, że dobór odpowiedniego odcienia fioletu może się sprawdzić znakomicie. Masz fioletową sukienkę, odrobina cienia w tym kolorze moim zdaniem będzie na miejscu. Radzę jednak dobrać ciemny cień na całą powiekę i tylko połączyć go w niektórych miejscach z fioletem (na zewnętrznej części górnej powieki i na zewnętrznej części dolnej powieki) pamiętają by potem zatrzeć ślad łączący cienie.
Przepraszam ale nie zgadzam się z sugerowaniem kryjącego podkładu. Podkład taki jest najczęściej bardzo "ciężki" i w trakcie tańczenia na imprezie może się rozpłynąć. Dobór podkładu jest bardzo ważny, gdyż zaraz po kremie jest podstawą dobrze wykonanego makijażu. Radzę dobrać podkład odpowiedni do rodzaju i koloru skóry. Puder o ton jaśniejszy, może być jak najbardziej matujący, transparentny. Pomadka w kolorze ust i błyszczyk bezbarwny.
Jeśli chciałabyś dodatkowej porady to napisz, jestem wizażystką chętnie Ci pomogę. Jeśli miałabyś ochotę wysłać zdjęcie swojej twarzy abym dobrała odpowiedni makijaż to pisz. Chętnie pomogę. Pozdrawiam.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:08   #9
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: jak to zrobic?

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
T Przepraszam ale nie zgadzam się z sugerowaniem kryjącego podkładu. Podkład taki jest najczęściej bardzo "ciężki" i w trakcie tańczenia na imprezie może się rozpłynąć. Dobór podkładu jest bardzo ważny, gdyż zaraz po kremie jest podstawą dobrze wykonanego makijażu. Radzę dobrać podkład odpowiedni do rodzaju i koloru skóry. Puder o ton jaśniejszy, może być jak najbardziej matujący, transparentny. Pomadka w kolorze ust i błyszczyk bezbarwny.
Oczywiście, że podkład musi być dobrany do koloru i rodzaju cery, ale przyznasz chyba, że do makijażu pokazanego na fotce użyty został podkład mocno kryjący,a pytanie było "Jak wykonać ten makijaż?" W dodatku przy tak ciemnym makijażu oczu twarz musi być jednolita.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:44   #10
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: jak to zrobic?

Tak oczywiście zgadzam się z Tobą. Natomiast również napisałaś
Cytuję:
Poza tym nie radziłabym Ci go robić na imprezę. Taki makijaż jest dobry tylko na momenty, gdzie nie będziesz się ruszać A to dlatego, że jak będziesz na imprezie, zaczniesz tańczyć, zrobisz się zarumieniona, zaczniesz się nieestetycznie błyszczeć, podkład może zniknąć, a przy tak ciemnym makijażu oka i w dodatku w tak ryzykownych barwach jest to szalenie niebezpieczne.

Z tym również się zgadzam w 100% dlatego napisałam aby dobrała sobie lżejszy podkład ponieważ uważam, że będzie dłużej trzymał się na twarzy.
Mam nadzieję, że się rozumiemy
Pozdrawiam cieplutko.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 21:01   #11
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: jak to zrobic?

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Tak oczywiście zgadzam się z Tobą. Natomiast również napisałaś
Cytuję:
Poza tym nie radziłabym Ci go robić na imprezę. Taki makijaż jest dobry tylko na momenty, gdzie nie będziesz się ruszać A to dlatego, że jak będziesz na imprezie, zaczniesz tańczyć, zrobisz się zarumieniona, zaczniesz się nieestetycznie błyszczeć, podkład może zniknąć, a przy tak ciemnym makijażu oka i w dodatku w tak ryzykownych barwach jest to szalenie niebezpieczne.

Z tym również się zgadzam w 100% dlatego napisałam aby dobrała sobie lżejszy podkład ponieważ uważam, że będzie dłużej trzymał się na twarzy.
Mam nadzieję, że się rozumiemy
Pozdrawiam cieplutko.
Rozumiemy się Z tym że na imprezę i do takiego makijażu oka kryjący podkład jest prawie że niezbędny, ale masz rację - u takich podkładów cienko z trwałością. Nie potrafię doradzić kryjącego i trwałego podkładu, bo w ogóle podkładów nie używam W sumie lekkie podkłady też znikają... Dlatego ja zamiast podkładów używam pudru, który po prostu nakładam ponownie, kiedy znika
Także pozdrawiam
__________________

Edytowane przez Jeanne90
Czas edycji: 2009-05-08 o 21:04
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 23:02   #12
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: jak to zrobic?

https://wizaz.pl/Makijaz/Inspiracje/...efekt-koncowy3

Moze Ci pomoze Bardzo ladny makijaz NA youtube sa tez pokazane makijaze krok po kroku
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:17   #13
cukier
Raczkowanie
 
Avatar cukier
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 114
Dot.: jak to zrobic?

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość

Jakie będziesz miała dodatki (kolor)?
wszystkie dodatki beda srebrne (kolczyki) lub czarne (buty torebka), dlatego chcialam czarno-fioletowy makijaz oka

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Jeśli chciałabyś dodatkowej porady to napisz, jestem wizażystką chętnie Ci pomogę. Jeśli miałabyś ochotę wysłać zdjęcie swojej twarzy abym dobrała odpowiedni makijaż to pisz. Chętnie pomogę. Pozdrawiam.
chetnie skorzystam
Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/Makijaz/Inspiracje/...efekt-koncowy3

Moze Ci pomoze Bardzo ladny makijaz NA youtube sa tez pokazane makijaze krok po kroku
dzieki z apodpowiedz

ogolnie z ciemnymi makijazami mam drobny problem, bo :
1) mam niebieskie oczy i pojawia sie duzy kontrast miedzy tęczówką a ciemnym make-upem oka
2) mam małe oczy i ciemny make-up je jeszcze bardziej pomniejsza
3) mam szeroko osadzone oczy co oznacza ze ciemne cienie musze dosc blisko nosa doprowadzać i czasem rzeczywiście wyglądam jak "przemoc w rodzinie"
a ja tak lubię ciemne makijaże

a to moje fotki nieszczesne jesli ktos podjął by się doradzenia mi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja4.jpg (140,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (22,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu1.jpg (20,2 KB, 21 załadowań)
__________________
Być żywym, to tkać historię pomiędzy początkiem, którego już się nie pamięta i końcem,z którego nic się nie pozna.

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
cukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:25   #14
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: jak to zrobic?

Wpisz sobie na youtube w wyszukiwarce: make up tutorial. Wyjdzie mnistow wynikow i mozna sobie zerznac cos Ja nie maluje oczu-jestem w tej dziedzinie totalnie zielona Wiec raczej nie doradze. Ale musze powiedziec (wiem ze nie na temat ) że ladniej wygladasz w grzywce
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:26   #15
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: jak to zrobic?

Musze niestety powiedziec, ze spora czesc tego makijazu to zwyczajny photoshop (skora, nasycenie barw, zmiana odcienia pod oczami, w obrebie policzkow, bialka w oczach sa mocno wybielone, kolor teczowki poprawiony na intensywniejszy...). Na pewno da sie wykonac podobny makijaz do tego (mnie tez sie on podoba) ale nie identyczny. Przynajmniej nie bez photoshopa.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2009-05-09 o 21:28
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:57   #16
cukier
Raczkowanie
 
Avatar cukier
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 114
Dot.: jak to zrobic?

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Ale musze powiedziec (wiem ze nie na temat ) że ladniej wygladasz w grzywce
to i tak są stare foty. teraz fryz jest zupełnie inny. zresztą na codzień mam makijaż i trochę mi się buźka zmienia a tu starałam się wybrać foty bez makijażu żeby można było zobaczyć mnie w naturze
__________________
Być żywym, to tkać historię pomiędzy początkiem, którego już się nie pamięta i końcem,z którego nic się nie pozna.

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
cukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.