Sukienka na wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-28, 11:46   #1
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867

Sukienka na wesele


Witam Za dwa tygodnie wybieram się na wesele i w swojej szafie mam taką oto sukienkę:

http://static.zara.net/photos//2011/...=1301418839421

Ponieważ jest ona dosyć krótka, a czeka mnie przecież wizyta w kościele, myślałam o kryjących rajstopach. Nie chcąc wyglądać za pstrokato, pomyślałam o czarnych kryjących, do tego o czarnej torebce i czarnych dodatkach (długi czarny naszyjnik).

Buty - posiadam beżowe kryte buty na koturnie - będą odpowiednie? A może czarne kryte?

Pozostaje również kwestia czegoś na górę - ale tu już kompletnie nie mam pomysłu...

Doradzicie?

Edytowane przez Osleidis
Czas edycji: 2011-05-28 o 11:48
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 11:56   #2
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Sukienka na wesele

Sukienka jest bardzo krótka. Ładnie prezentuje się na zdjęciu, tylko obawiam się, że przy siadaniu i wstawaniu będzie jeszcze krótsza

Rajstopami nie sprawisz, że będzie dłuższa. Czarne kryjące czy niekryjące rajstopy to pomyłka sama w sobie. O beżowych butach w zestawie z czarnymi rajstopami nie wspomnę.

Jeśli musisz załóż cieliste matowe rajstopy - zbliżone do koloru nóg. Do tego beżowe buty będą już odpowiednie. Długości sukienki tym nie zmienisz, ale będziesz wyglądać lepiej aniżeli z czarnymi rajstopami na nogach.

Cokolwiek w kolorze czarnym do tej sukienki - jak dla mnie jest złym pomysłem.

Absolutnie odrzucam pomysł z czarnym naszyjnikiem. Sukienka jest w kwiaty, romantyczna, dziewczęca - czerń do niej zupełnie nie pasuje. Ja dobrałabym delikatny naszyjnik, subtelny bo sukienka odkrywa nogi i ramiona i sama w sobie zwraca uwagę.

Polecam coś zarzucić na ramiona. Możesz pokusić się o marynarkę w letnim kolorze, do tego kopertówka do ręki i gotowe. Jeżeli nie marynarka to szal, na pewno odrzucam bolerka itp.

Edytowane przez fashionismypassion
Czas edycji: 2011-05-28 o 11:58
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:06   #3
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez fashionismypassion Pokaż wiadomość
Sukienka jest bardzo krótka. Ładnie prezentuje się na zdjęciu, tylko obawiam się, że przy siadaniu i wstawaniu będzie jeszcze krótsza .
W rzeczywistości jest trochę dłuższa niż na zdjęciu, ale niestety nadal krótka... Niestety jest już trochę za późno na wymianę/kupno nowej.

Co do rajstop - odrzucasz każde kryjące?

Cytat:
Polecam coś zarzucić na ramiona. Możesz pokusić się o marynarkę w letnim kolorze, do tego kopertówka do ręki i gotowe. Jeżeli nie marynarka to szal, na pewno odrzucam bolerka itp.
Też myślałam nad marynarką lub szalem - tylko zastanawiam się nad kolorem, nie chcę wyglądać zbyt pstrokato, a jasne kolory... Jestem bardzo jasną blondynką, sukienka sama w sobie jest jasna i wesoła, i kolorami dodatków, marynarki/szala i rajstop chciałam ją trochę zneutralizować.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:21   #4
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Sukienka na wesele

Kryjące rajstopy w mojej ocenie nie pasują. Bardziej elegancko będą wyglądały cienkie, cieliste rajstopy, praktycznie niezauważalne na nogach.

Do tego beżowe buty i mamy delikatne tło dla sukienki.

Marynarkę wbrew pozorom wybrałabym w kolorze właśnie np. czerwoną, habrową lub spokojniejszą beżową.

Do ręki kopertówka - tutaj można dodać akcent kolorystyczny i pokusić się o coś "żywszego".

Przy kolorach - biżuteria powinna być stonowana. Zresztą klimat sukienki jest romantyczny i do takiej kreacji pasuje delikatna biżuteria.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:29   #5
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Sukienka na wesele

Jeżeli tylko kościołem się przejmujesz, to... podczas samej ceremonii nałóż coś zdecydowanie dłuższego.

Narzutkę na plecy lub szal zakrywający goliznę. Weź może jakąś dłuższą spódnicę np. ołówkową, ale niezbyt obcisłą, tak żeby Ci się zmieściła ta kusa sukieneczka pod spodem.


A na weselu zdejmiesz ubrania maskujące i będziesz w tej sukience ze zdjęcia
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:56   #6
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Sukienka na wesele

jeśli nie będzie bardzo gorąco możesz założyć do kościoła cienki płaszczyk np. klasyczny beżowy trencz. czarne rajstopy nie są moim zdaniem dobrym rozwiązaniem.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 13:20   #7
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
jeśli nie będzie bardzo gorąco możesz założyć do kościoła cienki płaszczyk np. klasyczny beżowy trencz. czarne rajstopy nie są moim zdaniem dobrym rozwiązaniem.
trencz będzie ok, szczególnie, że przeważnie w kościołach jest chłodno, nawet podczas upałów.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 20:22   #8
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Sukienka na wesele

Nie wiem czy uda mi się do wesela taki trencz czy płaszczyk zakupić, a co do marynarki to jaki kolor proponujecie?
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 17:00   #9
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Sukienka na wesele

mam jeszcze jedno pytanie, czy na wierzch mogłabym ubrać cienki rozpinany dłuższy sweterek (mniej więcej długości sukienki) np w kolorze ciemnofielotowym, ciemnoróżowym (bo takiego koloru są kwiaty na sukience) i do tego ubrać jakiś pasek?
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 17:07   #10
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
mam jeszcze jedno pytanie, czy na wierzch mogłabym ubrać cienki rozpinany dłuższy sweterek (mniej więcej długości sukienki) np w kolorze ciemnofielotowym, ciemnoróżowym (bo takiego koloru są kwiaty na sukience) i do tego ubrać jakiś pasek?
Myślę, że tak.
Co do rajstop również uważam, że czarne nie pasują do tej sukienki
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 17:07   #11
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Sukienka na wesele

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
mam jeszcze jedno pytanie, czy na wierzch mogłabym ubrać cienki rozpinany dłuższy sweterek (mniej więcej długości sukienki) np w kolorze ciemnofielotowym, ciemnoróżowym (bo takiego koloru są kwiaty na sukience) i do tego ubrać jakiś pasek?
Moim zdaniem sweterek jest zdecydowanie zbyt codzienny na taką uroczystość.
Jeśli szkoda Ci pieniędzy na żakiet, dobrym rozwiązaniem będzie lekki szal, który udrapujesz na ramionach na czas ceremonii.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.