Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-21, 14:57   #1981
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cyjan, turkus: myslałam, że to zależy od kontekstu. O, np. ten środkowy http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._nevit_116.svg
Mierzyłam palto dokładnie w takim kolorze jak tu http://www.sheikemeup.com.au/js/jQue...dress%20no.jpg i ten pomarańczowy był lepszy od każdego innego koloru.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-21, 15:54   #1982
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hmm ten turkus jest chyba ciepławy, w końcu ma więcej żółtych tonów niż inne niebieskie.. no i jest czysty. Pomarańczowy też
Wydaje mi się, że musisz mierzyć więcej kolorów.. Przynajmniej wiesz, że muszą być intensywne
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-21, 18:53   #1983
rasurie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Również proszę o pomoc, mam ten dylemat od kilku ładnych lat!

1. Jak się opalasz? Bardzo szybko i równomiernie na ładny brązowy kolor, ale też bardzo szybko tracę tę opaleniznę.

2. Kolor oczu: bardzo bardzo jasny (rażący wręcz) niebiesko-zielony (morski?).

3. Piegi: nigdy.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Bardzo jasna; ciepły, żółtawy odcień, nigdy się nie rumienię, mam też niesamowicie widoczne i ciemne wory pod oczami.

5. Naturalny kolor włosów: jasny, chłodny, mysi brąz, za małolata byłam blondynką, ale o ciemnym odcieniu.

6. Kolor ust: jasny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czerń (czuję się dobrze, ale czy podkreśla?), szarość, ciemny brąz, ogólnie stonowane kolory.
Dla wyjątku lubię także czerwień, ale ponoć kompletnie mi nie pasuje tak jak i nie pasują mi chłodne jasne kolory i biel.
Oprócz tego kiedy miałam czarne lub rude włosy reakcje były na nie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Sądzę, że niestety ta druga opcja choć bardzo często przywdziewam czerń. W niej o tyle o ile tragicznie nie wyglądam, ale w bieli już raczej niekorzystnie.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zupełnie nie pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Niektóre, zwłaszcza te o ciepłych odcieniach.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Niestety zdecydowanie ciepłe. Jeśli chodzi o kwestię złota i srebra to złoty makijaż pasuje mi zdecydowanie bardziej niż srebrny, ale nie jakoś bardzo. W kolczykach zaś wyglądam lepiej srebrnych niż złotych (fe).

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Mniej drastyczne zestawienia kolorów, stonowane.
rasurie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-21, 20:12   #1984
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Z tego, co piszesz, moze byc Jesien
Chyba masz racje, musze przymierzac...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 11:17   #1985
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez rasurie Pokaż wiadomość
Również proszę o pomoc, mam ten dylemat od kilku ładnych lat!

1. Jak się opalasz? Bardzo szybko i równomiernie na ładny brązowy kolor, ale też bardzo szybko tracę tę opaleniznę.

2. Kolor oczu: bardzo bardzo jasny (rażący wręcz) niebiesko-zielony (morski?).

3. Piegi: nigdy.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Bardzo jasna; ciepły, żółtawy odcień, nigdy się nie rumienię, mam też niesamowicie widoczne i ciemne wory pod oczami.

5. Naturalny kolor włosów: jasny, chłodny, mysi brąz, za małolata byłam blondynką, ale o ciemnym odcieniu.

6. Kolor ust: jasny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czerń (czuję się dobrze, ale czy podkreśla?), szarość, ciemny brąz, ogólnie stonowane kolory.
Dla wyjątku lubię także czerwień, ale ponoć kompletnie mi nie pasuje tak jak i nie pasują mi chłodne jasne kolory i biel.
Oprócz tego kiedy miałam czarne lub rude włosy reakcje były na nie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Sądzę, że niestety ta druga opcja choć bardzo często przywdziewam czerń. W niej o tyle o ile tragicznie nie wyglądam, ale w bieli już raczej niekorzystnie.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zupełnie nie pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Niektóre, zwłaszcza te o ciepłych odcieniach.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Niestety zdecydowanie ciepłe. Jeśli chodzi o kwestię złota i srebra to złoty makijaż pasuje mi zdecydowanie bardziej niż srebrny, ale nie jakoś bardzo. W kolczykach zaś wyglądam lepiej srebrnych niż złotych (fe).

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Mniej drastyczne zestawienia kolorów, stonowane.
Strasznie dużo niepewnych i sprzecznych informacji złoto lepiej w makijażu, ale nie w biżuterii, informacje jakie kolory lubisz, ale nie wiesz czy Ci pasują.. etc. Niestety na bazie takich informacji nie da się nic wywnioskować. Nawet jeśli pewną informacją jest, że pasują Ci jedynie zgaszone kolory to i tak możesz być jesienią, latem etc.
Musisz mierzyć i oglądać palety: www.barwyurody.blogspot.com
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 12:17   #1986
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No cóż, ja chyba muszę szukać dalej
Ostatnio rozjaśniałam włosy z ciemnego brązu, zeszłam do średniego/ciemnego blondu. Wydawało mi się, ze wyglądam ok, ale zrobiłam dziś grzywkę i jak te włosy okalają całą twarz to wyglądam okropnie, mdło, jakby wszystko zlewało się w całość. Rozważałam soft summer i soft autumn, ale czarna kreska na oku uratowała mój wygląd - i teraz zastanawiam się, czy serio jestem "jasna", czy jednak potrzebuję trochę więcej kontrastu?
Z drugiej strony, jak miałam duuużo ciemniejsze włosy to widać było tylko włosy a moja twarz "ginęła". Czuję się jakbym zawsze była pośrodku Średnio ciepła, średnio ciemna... A z drugiej strony, jak widzę na zdjęciu siebie obok bladych i "chłodnych" koleżanek, które wyglądają mi na lato, to wydaję się sobie bardzo ciepła i bardzo ciemna

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-01-22 o 12:38
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 13:04   #1987
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No cóż, ja chyba muszę szukać dalej
Ostatnio rozjaśniałam włosy z ciemnego brązu, zeszłam do średniego/ciemnego blondu. Wydawało mi się, ze wyglądam ok, ale zrobiłam dziś grzywkę i jak te włosy okalają całą twarz to wyglądam okropnie, mdło, jakby wszystko zlewało się w całość. Rozważałam soft summer i soft autumn, ale czarna kreska na oku uratowała mój wygląd - i teraz zastanawiam się, czy serio jestem "jasna", czy jednak potrzebuję trochę więcej kontrastu?
Z drugiej strony, jak miałam duuużo ciemniejsze włosy to widać było tylko włosy a moja twarz "ginęła". Czuję się jakbym zawsze była pośrodku Średnio ciepła, średnio ciemna... A z drugiej strony, jak widzę na zdjęciu siebie obok bladych i "chłodnych" koleżanek, które wyglądają mi na lato, to wydaję się sobie bardzo ciepła i bardzo ciemna
To chyba jest bezsensu analizować po wyglądzie. Trzeba patrzeć na palety. Może tak być, że wydaje Ci się jedynie, że nie jesteś kontrastowa. W tych typach uważanych za kontrastowe wskazywany poziom nie jest wysoki, ale średni do wysokiego może zatem jesteś średnio kontrastowa.
Patrz na kolory
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 15:05   #1988
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No cóż, ja chyba muszę szukać dalej
Ostatnio rozjaśniałam włosy z ciemnego brązu, zeszłam do średniego/ciemnego blondu. Wydawało mi się, ze wyglądam ok, ale zrobiłam dziś grzywkę i jak te włosy okalają całą twarz to wyglądam okropnie, mdło, jakby wszystko zlewało się w całość. Rozważałam soft summer i soft autumn, ale czarna kreska na oku uratowała mój wygląd - i teraz zastanawiam się, czy serio jestem "jasna", czy jednak potrzebuję trochę więcej kontrastu?
Z drugiej strony, jak miałam duuużo ciemniejsze włosy to widać było tylko włosy a moja twarz "ginęła". Czuję się jakbym zawsze była pośrodku Średnio ciepła, średnio ciemna... A z drugiej strony, jak widzę na zdjęciu siebie obok bladych i "chłodnych" koleżanek, które wyglądają mi na lato, to wydaję się sobie bardzo ciepła i bardzo ciemna
Jesień nie musi być mdła, taka Ciepła jest całkiem całkiem, a Ciemna to najciemniejszy typ w ogóle
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 16:36   #1989
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To chyba jest bezsensu analizować po wyglądzie. Trzeba patrzeć na palety. Może tak być, że wydaje Ci się jedynie, że nie jesteś kontrastowa. W tych typach uważanych za kontrastowe wskazywany poziom nie jest wysoki, ale średni do wysokiego może zatem jesteś średnio kontrastowa.
Patrz na kolory
Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jesień nie musi być mdła, taka Ciepła jest całkiem całkiem, a Ciemna to najciemniejszy typ w ogóle
No ja wiem, że przymiarki są najlepsze Na razie dzięki przymiarkom doszłam tylko do tego że pasują mi bardziej ciepłe kolory niż zimne - ale też nie "zbyt" ciepłe. Będę robiła kolejną przymiarkę i zwrócę uwagę na kolory ciemnej jesieni
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 16:41   #1990
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No ja wiem, że przymiarki są najlepsze Na razie dzięki przymiarkom doszłam tylko do tego że pasują mi bardziej ciepłe kolory niż zimne - ale też nie "zbyt" ciepłe. Będę robiła kolejną przymiarkę i zwrócę uwagę na kolory ciemnej jesieni
Ja narzekam, że szara jestem (naturalny kolor włosów taki zielonkawy, rzęsy, brwi, oczy itp), a 2 osoby określiły mnie jako Ciepłą Wiosnę, chyba żart chłodna też nie jestem. Mam doła.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 08:44   #1991
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja narzekam, że szara jestem (naturalny kolor włosów taki zielonkawy, rzęsy, brwi, oczy itp), a 2 osoby określiły mnie jako Ciepłą Wiosnę, chyba żart chłodna też nie jestem. Mam doła.


No ja się z tym szarpie juz od dłuższego czasu i jakos mi ta analiza spokoju nie daje

Do kolejnej przymiarki nie czuje sie na silach (jakkolwiek to brzmi ), nie mam tylu materiałów, nie widzę aż takiej różnicy w kolorach, nie umiem sama obiektywnie stwierdzić... Kieruje sie głównie wykluczaniem kolorów które mi nie pasują i zostawianiem tych, które pasują mi bardzo
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 09:29   #1992
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, nie popadajcie w depresje i zwątpienie Świetnie Was rozumiem, bo ja długo krążyłam między deep winter, bright winter i bright spring :Internet: Sugerowałam się tym, że jestem za ciemna, za mało kontrastowa, za mało chłodna.. bo patrzyłam przez pryzmat swojego wyglądu poza tym z kolorami to też wyższa szkoła jazdy. Do dziś widzę kolory BS albo DW w których wyglądam lepiej niż w niektórych BW, lubię ciemne szminki. Nie wyglądam za dobrze w czystych cukierkowych różach np. MAC Chatterbox, bez szału. Pasują mi bardziej czerwienie. Także będąc danym typem nie musimy mieć 100% zgodności we wszystkim, możemy być cieplejsze/chłodniejsze/delikatniejsze etc. Szukanie okropnych i świetnych kolorów to najlepsze wyjście
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 09:45   #1993
Mrs Mysza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 426
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie dziwie Ci się, ja też na początku zastanawiałam się wtf Wydaje mi się, że kwestia wyłonienia jednego koloru w którym widać, że jest lepiej abyś zobaczyła czego szukasz musisz obserwować twarz i kluczowe jest tutaj naturalne światło.
Może mierzysz tylko kolory o podobnym nasyceniu, popróbuj intensywne-zgaszone, zimny niebieski - ciepły pomarańczowy, etc.
Bardzo możliwe. Moja garderoba jest dość uboga kolorystycznie. Wszystko ciemne albo widocznie stonowane, takie niejednoznaczne kolory. W ogole nie mam nic, co byłoby w czystym kolorze, albo w zdecydowanie ciepłym... Nawet wśród ręczników, pościeli itp.

Byłam ostatnio w kilku sieciówkach w poszukiwaniu takich właśnie czystych kolorów, to przymierzyłam jedną bluzkę w kolorze limonkowo-żółtym, prawie neonowym, niby nie wyglądałam źle, ale znowu światło w przymierzalni to też chyba najlepsze nie było

O tych wszystkich stereotypch, że zima to mocny kontrast itd to wolę nie myśleć. Czasem żałuję, że nie trafiłam na bloga Wampierz wcześniej, zanim naczytałam się tych bzdur o kolorach oczu może by mi łatwiej było
Mrs Mysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 09:49   #1994
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie popadajcie w depresje i zwątpienie Świetnie Was rozumiem, bo ja długo krążyłam między deep winter, bright winter i bright spring :Internet: Sugerowałam się tym, że jestem za ciemna, za mało kontrastowa, za mało chłodna.. bo patrzyłam przez pryzmat swojego wyglądu poza tym z kolorami to też wyższa szkoła jazdy. Do dziś widzę kolory BS albo DW w których wyglądam lepiej niż w niektórych BW, lubię ciemne szminki. Nie wyglądam za dobrze w czystych cukierkowych różach np. MAC Chatterbox, bez szału. Pasują mi bardziej czerwienie. Także będąc danym typem nie musimy mieć 100% zgodności we wszystkim, możemy być cieplejsze/chłodniejsze/delikatniejsze etc. Szukanie okropnych i świetnych kolorów to najlepsze wyjście
A jak ostatecznie zdecydowałaś jakim jesteś typem?
Ja niestety nie mam tak dobrze wyćwiczonego oka i nie widzę "niuansów". Jedyna metoda która na mnie działa to te skrajności, o których pisałam, czyli przymierzenie czegoś bardzo chłodnego i bardzo ciepłego, zgaszonego i nasyconego, jasnego i ciemnego, biel czysta i biel "ciepła". A niestety ta metoda nie wydaje mi się skuteczna, bo omijam typy "pośrednie"
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 10:10   #1995
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
A jak ostatecznie zdecydowałaś jakim jesteś typem?
Ja niestety nie mam tak dobrze wyćwiczonego oka i nie widzę "niuansów". Jedyna metoda która na mnie działa to te skrajności, o których pisałam, czyli przymierzenie czegoś bardzo chłodnego i bardzo ciepłego, zgaszonego i nasyconego, jasnego i ciemnego, biel czysta i biel "ciepła". A niestety ta metoda nie wydaje mi się skuteczna, bo omijam typy "pośrednie"
Czysta biel wygląda na mnie o wiele lepiej niż kremy, złamane-szare biele etc. Taki efekt "wow", że widocznie czystsza wydaje się skóra, wyłania się kontrast. To wyeliminowało BS. Poza tym kolory BS są dla mnie za ciepłe - np. pomarańcz , te ciepłe róże
DW odpadła przez makijaż. Ciemna, butelkowa koszula jest świetna, pod warunkiem, że nie połączę jej z ciemnymi ustami, wtedy robi się mrocznie Ogólnie ciemny makijaż wokół oka, wyciągnięte kreski czarnym eyelinerem są na mnie za mocne, za dramatyczne DW by zniosła smokey eye i burgundowe usta, TW świetnie wyglądają w czarnych kreskach nawet wyciągniętych daleko poza zewnętrzne kąciki a dla mnie to za ciemny makijaż Nawet wczoraj zrobiłam sobie eyelinerem delikatnie wyciągniętą czarną kreskę i wyglądałam jak kociak z burleski kreska wychodziła na 1 plan. Muszę ostrożnie obchodzić się z czarnym eyelinerem, jeśli robię kreskę to musi być normalna i delikatna tak jak i cały makijaż.
Wszystkie te ciekawostki są u Wampierz na blogu pod opisem typu
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 10:16   #1996
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Czysta biel wygląda na mnie o wiele lepiej niż kremy, złamane-szare biele etc. Taki efekt "wow", że widocznie czystsza wydaje się skóra, wyłania się kontrast. To wyeliminowało BS. Poza tym kolory BS są dla mnie za ciepłe - np. pomarańcz , te ciepłe róże
DW odpadła przez makijaż. Ciemna, butelkowa koszula jest świetna, pod warunkiem, że nie połączę jej z ciemnymi ustami, wtedy robi się mrocznie Ogólnie ciemny makijaż wokół oka, wyciągnięte kreski czarnym eyelinerem są na mnie za mocne, za dramatyczne DW by zniosła smokey eye i burgundowe usta, TW świetnie wyglądają w czarnych kreskach nawet wyciągniętych daleko poza zewnętrzne kąciki a dla mnie to za ciemny makijaż Nawet wczoraj zrobiłam sobie eyelinerem delikatnie wyciągniętą czarną kreskę i wyglądałam jak kociak z burleski kreska wychodziła na 1 plan. Muszę ostrożnie obchodzić się z czarnym eyelinerem, jeśli robię kreskę to musi być normalna i delikatna tak jak i cały makijaż.
Wszystkie te ciekawostki są u Wampierz na blogu pod opisem typu
Ciekawe I chyba tak jest najłatwiej, wybrać kilka typów a potem je eliminować
Poza tym widać ile w tym subiektywizmu. Ja lubię mocny makijaż oczu, dobrze wyglądam w smokey i w wyciągniętej czarnej kreskę. Zimą raczej nie jestem - źle mi w fuksji, czystej bieli, czerń w ubraniach też nie jest wow. I tak naprawdę zastanawiam się, czy po prostu wydaje mi się, że dobrze mi w takim makijażu - bo np pasuje do mojego kształtu oka, albo po prostu podoba mi się na kimś - czy naprawdę mi w nim dobrze.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 10:44   #1997
mayuyu
Przyczajenie
 
Avatar mayuyu
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja również poproszę o pomoc

1. opalam się dosyć szybko na brąz, lekko wpadający w oliwkę
2. oczy prawie czarne (okluliści zawsze muszą dobrze poświecić, żeby zobaczyć spojówki :P)
3. piegów brak
4. cera - oliwkowa i dosyć jasna od kiedy używam filtrów
5. włosy - chłodny, ciemny brąz
6. kolor ust intensywny, coś pomiędzy różem i czerwonym
7. źle się czuję w kolorach neonowych, nienaturalnych, oraz we wszelkich odcieniach pomarńczowego, brązowego, dobrze natomiast w pastelach, czerniach, szarościach, soczystej zieleni i niebieskim Yvesa Kleina
8. odpowiedź powyżej lubię zarówno czerń-biel, jak i szary, ale odrobinę lepiej czuję się w szarym
9. dobrze się czuję w lekko przełamanych szarościach, ale nie w tzw. "zgniłych" kolorach. Jeżeli kolory są przygaszone, to wolę, żeby były jasne - inaczej wyglądam ponuro.
10. W ubraniach o ciepłej tonacji zadaje mi się, że wyglądam gorzej, wyjątkiem bywa czerwień. Z drugiej strony, (pomimo, że nie przepadam za złotem) ze złotą biżuterią chyba wyglądam lepiej niż ze srebrną (mniej oliwkowo-szarawo).
11. O ile nie jest to kontrast biel-czerń, to zdecydowanie lepiej w łagodniejszych zestawieniach. Na twarzy wszelkie kontrasty też mi nie służą (ale to może też dlatego, że preferuję "dziewczęcy" wygląd).


poproszę o diagnozę

Edytowane przez mayuyu
Czas edycji: 2015-01-23 o 10:45
mayuyu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 10:57   #1998
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Ciekawe I chyba tak jest najłatwiej, wybrać kilka typów a potem je eliminować
Poza tym widać ile w tym subiektywizmu. Ja lubię mocny makijaż oczu, dobrze wyglądam w smokey i w wyciągniętej czarnej kreskę. Zimą raczej nie jestem - źle mi w fuksji, czystej bieli, czerń w ubraniach też nie jest wow. I tak naprawdę zastanawiam się, czy po prostu wydaje mi się, że dobrze mi w takim makijażu - bo np pasuje do mojego kształtu oka, albo po prostu podoba mi się na kimś - czy naprawdę mi w nim dobrze.
Masz rację aczkolwiek wydaje mi się,że 90% kobiet lubi taki makijaż w jakim się dobrze czuje i dobrze wygląda. Pewnie, że są ekstrema, ale mówmy o normalnych kobietach ;-) Ja widzę masę dziewczyn w takich kreskach i jest im świetnie a wcale nie mają zimowego typu urody. Na pewno zależy to od kształtu oka np na migdałowych ale też może od subtelności typu kolorystycznego.. , to pewnie wypadkowa wielu kwestii kształtu oczu, rysów.
Z drugiej strony może jesteś bardziej kontrastowym, ciemnym typem np. ciemną jesienią
http://www.12blueprints.com/how-autu...fy-eye-colour/

Swoją drogą to wręcz ciekawe, że zimom się nie zaleca czarnych eyelinerów (w zasadzie nikomu jako mało naturalny). Dopuszcza się go dla TW, DW, ciemnych jesieni, trochę dla BS. Przy typach "soft" w zasadzie jest w ogóle mało przestrzeni dla eyelinera, ten makijaż jest b subtelny.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez mayuyu Pokaż wiadomość
Ja również poproszę o pomoc

1. opalam się dosyć szybko na brąz, lekko wpadający w oliwkę
2. oczy prawie czarne (okluliści zawsze muszą dobrze poświecić, żeby zobaczyć spojówki :P)
3. piegów brak
4. cera - oliwkowa i dosyć jasna od kiedy używam filtrów
5. włosy - chłodny, ciemny brąz
6. kolor ust intensywny, coś pomiędzy różem i czerwonym
7. źle się czuję w kolorach neonowych, nienaturalnych, oraz we wszelkich odcieniach pomarńczowego, brązowego, dobrze natomiast w pastelach, czerniach, szarościach, soczystej zieleni i niebieskim Yvesa Kleina
8. odpowiedź powyżej lubię zarówno czerń-biel, jak i szary, ale odrobinę lepiej czuję się w szarym
9. dobrze się czuję w lekko przełamanych szarościach, ale nie w tzw. "zgniłych" kolorach. Jeżeli kolory są przygaszone, to wolę, żeby były jasne - inaczej wyglądam ponuro.
10. W ubraniach o ciepłej tonacji zadaje mi się, że wyglądam gorzej, wyjątkiem bywa czerwień. Z drugiej strony, (pomimo, że nie przepadam za złotem) ze złotą biżuterią chyba wyglądam lepiej niż ze srebrną (mniej oliwkowo-szarawo).
11. O ile nie jest to kontrast biel-czerń, to zdecydowanie lepiej w łagodniejszych zestawieniach. Na twarzy wszelkie kontrasty też mi nie służą (ale to może też dlatego, że preferuję "dziewczęcy" wygląd).


poproszę o diagnozę
Czysta biel i czerń czy szarawa biel/sprana czerń? Z tego co piszesz wychodzi raczej zima albo lato jednakże z naciskiem na którąś z zim = true winter/bright winter. Pooglądaj palety www.barwyurody.blogspot.com
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-01-23 o 10:54
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 11:01   #1999
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mayuyu Pokaż wiadomość
Ja również poproszę o pomoc

1. opalam się dosyć szybko na brąz, lekko wpadający w oliwkę
2. oczy prawie czarne (okluliści zawsze muszą dobrze poświecić, żeby zobaczyć spojówki :P)
3. piegów brak
4. cera - oliwkowa i dosyć jasna od kiedy używam filtrów
5. włosy - chłodny, ciemny brąz
6. kolor ust intensywny, coś pomiędzy różem i czerwonym
7. źle się czuję w kolorach neonowych, nienaturalnych, oraz we wszelkich odcieniach pomarńczowego, brązowego, dobrze natomiast w pastelach, czerniach, szarościach, soczystej zieleni i niebieskim Yvesa Kleina
8. odpowiedź powyżej lubię zarówno czerń-biel, jak i szary, ale odrobinę lepiej czuję się w szarym
9. dobrze się czuję w lekko przełamanych szarościach, ale nie w tzw. "zgniłych" kolorach. Jeżeli kolory są przygaszone, to wolę, żeby były jasne - inaczej wyglądam ponuro.
10. W ubraniach o ciepłej tonacji zadaje mi się, że wyglądam gorzej, wyjątkiem bywa czerwień. Z drugiej strony, (pomimo, że nie przepadam za złotem) ze złotą biżuterią chyba wyglądam lepiej niż ze srebrną (mniej oliwkowo-szarawo).
11. O ile nie jest to kontrast biel-czerń, to zdecydowanie lepiej w łagodniejszych zestawieniach. Na twarzy wszelkie kontrasty też mi nie służą (ale to może też dlatego, że preferuję "dziewczęcy" wygląd).


poproszę o diagnozę
Nie wiem. Zrób porządną przymiarkę i napisz, co ci pasuje i co nie pasuje, a nie co lubisz możesz być Latem, ale możesz i nie być.

Ja już rozumiem, czemu jestem taka zagubiona. Jak pisałam, na Kontrastową jestem zbyt mało kontrastowa, na Jasną zbyt ciemna, na Ciepłą zbyt neutralna. Odkryłam fajnego bloga, ale po rosyjsku, jest tam kilka ciekawych analiz, i właśnie autorka nie ogranicza się tylko do 12 typów. Przeczytałam u niej np. o Jasnej Wiośnie, przechodzącej w Zgaszoną Jesień (jaskrawe kolory Jasnej są zbyt jaskrawe, a przytłumione kolory Zgaszonej zbyt przytłumione, jest gdzieś pośrodku; dziewczyna ma ciekawą, ciepło-jasno-średnio kontrastową urodę, cerę ciepłą, ale pasują jej średnie kontrasty - wychodziłaby Ciepła Wiosna, ale kolory ciepłe są zbyt gęste).
Poszperam jeszcze i się dokształcę, może znajdę siebie

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-01-23 o 11:06
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 12:40   #2000
mayuyu
Przyczajenie
 
Avatar mayuyu
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 15
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

earthpace, przeglądałam typy kolorystyczne wiele razy i właśnie skłaniałam się do czystej zimy - intensywna biel i czerń leżą dobrze, chociaż nie wszystko w opisie się zgadza. Np. właśnie z tym czarnym eyelinerem to dziwna sprawa - jestem przekonana, że pasuje i co więcej - wygląda u mnie bardzo naturalnie; mam ciemne, gęste brwi i ciemna linia rzęs jest super dopełnieniem. Jak dobrze narysuję kreskę i wywinę rzęsy, to niektórzy potrafią pomyśleć, że nie mam makijażu :P
Z drugiej strony intensywne kolory szminek zdecydowanie odpadają - nawet mój naturalny kolor wygląda za ciemno i jakoś źle.



kaguya, ja słów "lubię, wolę, dobrze się czuję" używam właśnie w znaczeniu "uważam, że mi pasuje" zastanawiałam się nad tym na prawdę długo; moje wtrącenia typu "wydaje mi się" wynikają z mojej wątpiącej natury - przecież nigdy nie możemy mieć pewności, czy preferencja wynika z naszego gustu względem wyabstrahowanego koloru, czy faktycznie dobrze on wypada w zestawieniu z nami. Takie rozróżnienie widzę ewidentnie względem koloru złotego - nie lubię go, ale pasuje... ale czy każdy powie, że pasuje? Nie wiadomo, stąd moja tendencja w przyozdabianie każdego zdania w "wydaje mi się"


A teraz w ramach wątpienia naszło mnie jeszcze jedno pytanie:
Jeżeli jednak tak trudno określić typ i w obrębie danego typu również istnieje tyle różnic to... czy warto go określać? Wydawało mi się, że jeżeli rzetelnie odpowiem na wszystkie pytania, to odpowiedź będzie jasna, ale skoro nie jest, to co właściwie da mi określenie typu? Przecież w tej sytuacji, nawet posługując się najbardziej adekwatną paletką mogę natrafić na kolory, które jednak pasować nie będą. Chodzi mi o faktyczny wymiar możliwości i zastosowania całego systemu - jak to oceniacie po sobie?
mayuyu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 13:06   #2001
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Powinna pasować większość kolorów z paletki czasem jest się na granicy typów, często bardzo różnych, i mogą pasować niektóre kolory z innej paletki
Też uważam, że te systemy nie są idealne, nie pomagają do końca się określić. Bo jeśli ktoś jest ciepły, dość czysty, ale nie pasują mu mocno ciepłe kolory (są zbyt gęste: ocieplone kolory np. Wiosny są najciemniejsze ze wszystkich Wiosen), tylko neutralne, to powinien być albo Jasny, albo Czysty. Pobawiłam się Paintem i nie pasują mi bardzo jasne kolory. Zostaje więc Czysta, z tym że niektóre są zbyt jaskrawe, choć większość kolorów z palety pasuje. Skoro ktoś nie daje rady jaskrawym, teoretycznie nie może byc typem Czystym. Z tym że kolory to jedno, a cera to drugie. Spokojnie moge być gdzieś pomiędzy, bo czyste średnio nasycone kolory Jasnej Wiosny są ok, najjaśniejsze nie są ok. Czyste, średnionasycone kolory Czystej są ok, najciemniejsze nie są. Jestem gdzieś pośrodku tak to sie nigdy nie określę.
|No i fajnie by było ,żeby ktoś inny zerknąć na zdjęcia, bo samemu to się wszystko pomieszało
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 13:33   #2002
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja narzekam, że szara jestem (naturalny kolor włosów taki zielonkawy, rzęsy, brwi, oczy itp), a 2 osoby określiły mnie jako Ciepłą Wiosnę, chyba żart chłodna też nie jestem.
Jak patrzę w lustro u fryzjera po podcięciu włosów to też wyglądają na zielone. Po lecie lub rozjaśnianiu Joanną Reflex Blond albo Sunkissem są złoto-rudawe pasma, które pasują do piegów. Brwi i rzęsy też z natury mam takie buro-piaskowe, a tęczówki, choć z daleka wydają się oliwkowo-zielone, z bliska są szarawo-niebieskie z pomarańczowymi plamami. A najprawdopodobniej jestem Ciepłą Wiosną.

Mam zagwozdkę z doborem szminki; ciepłe kolory pasują, ale moim zębom przy nich jeszcze dalej do śnieżnej bieli niż zwykle. Nie wiem, czy jest możliwy jakiś kompromis...
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 13:34   #2003
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Nie wiem. Zrób porządną przymiarkę i napisz, co ci pasuje i co nie pasuje, a nie co lubisz możesz być Latem, ale możesz i nie być.

Ja już rozumiem, czemu jestem taka zagubiona. Jak pisałam, na Kontrastową jestem zbyt mało kontrastowa, na Jasną zbyt ciemna, na Ciepłą zbyt neutralna. Odkryłam fajnego bloga, ale po rosyjsku, jest tam kilka ciekawych analiz, i właśnie autorka nie ogranicza się tylko do 12 typów. Przeczytałam u niej np. o Jasnej Wiośnie, przechodzącej w Zgaszoną Jesień (jaskrawe kolory Jasnej są zbyt jaskrawe, a przytłumione kolory Zgaszonej zbyt przytłumione, jest gdzieś pośrodku; dziewczyna ma ciekawą, ciepło-jasno-średnio kontrastową urodę, cerę ciepłą, ale pasują jej średnie kontrasty - wychodziłaby Ciepła Wiosna, ale kolory ciepłe są zbyt gęste).
Poszperam jeszcze i się dokształcę, może znajdę siebie
Pewnie chodzi o system 4x4, czytałam o nim na prettyyourworld.com jest coś więcej. Nie do końca mnie przekonuje..

Cytat:
Napisane przez mayuyu Pokaż wiadomość
earthpace, przeglądałam typy kolorystyczne wiele razy i właśnie skłaniałam się do czystej zimy - intensywna biel i czerń leżą dobrze, chociaż nie wszystko w opisie się zgadza. Np. właśnie z tym czarnym eyelinerem to dziwna sprawa - jestem przekonana, że pasuje i co więcej - wygląda u mnie bardzo naturalnie; mam ciemne, gęste brwi i ciemna linia rzęs jest super dopełnieniem. Jak dobrze narysuję kreskę i wywinę rzęsy, to niektórzy potrafią pomyśleć, że nie mam makijażu :P
Z drugiej strony intensywne kolory szminek zdecydowanie odpadają - nawet mój naturalny kolor wygląda za ciemno i jakoś źle.
A jak rozumiesz intensywne kolory szminek?

Cytat:
A teraz w ramach wątpienia naszło mnie jeszcze jedno pytanie:
Jeżeli jednak tak trudno określić typ i w obrębie danego typu również istnieje tyle różnic to... czy warto go określać? Wydawało mi się, że jeżeli rzetelnie odpowiem na wszystkie pytania, to odpowiedź będzie jasna, ale skoro nie jest, to co właściwie da mi określenie typu? Przecież w tej sytuacji, nawet posługując się najbardziej adekwatną paletką mogę natrafić na kolory, które jednak pasować nie będą. Chodzi mi o faktyczny wymiar możliwości i zastosowania całego systemu - jak to oceniacie po sobie?
To jest bardzo dobre pytanie
Powiem Ci na swoim przykładzie: jestem BW, ale powiedzmy relatywnie cieplejszą jej wersją i zielonooka dlatego w obrębie jej palety kolorami wow są te bliżej czerwieni niż różu (w zakresie szminek), jeśli chodzi o kolory to nie kojarzę koloru z palety który by nie był twarzowy z racji ciemniejszej karnacji mogę troszkę pożyczać z DW (w zasadzie każda zima może coś pożyczać z innych zim), będąc BW mogę też pożyczać od BS (intensywnej wiosny), siostrzanego typu, ale nie oznacza to, że wszystkie kolory zim czy intensywnej wiosny mi pasują tylko niektóre i to naprawdę wybrane
Co daje analiza kolorystyczna? Szczerze mówiąc mi dała tyle:
- opieram się na listach przy zakupie kosmetyków do makijażu, w zasadzie z żadnym z listy źle nie trafiłam dzięki niej np zrozumiałam dlaczego jest mi źle z ciemnym makijażem (cieniami) wokół oka i dlaczego lepiej sprawdzają się popiele;
Jasne, że makijaż dookreśla też nasz kształt twarzy, oczu, rysy, ale też styl bycia i nasze indywidualne preferencje (są kobiety które lubią dramatyczny look, super kobiecy, są te, które wolą minimalizm i naturalność);
- już wiem, że nie ma sensu kupować pięknej bluzki w kolorze cielistym, bo bluzka na mnie będzie wyglądać strasznie i nie będę jej nosić. Natomiast wystarczy kupić jakiś tshirt w twarzowym kolorze i możesz iść bez makijażu
- musiałabym kupować tysiące ciuchów i mierzyć, aby zidentyfikować wszystkie twarzowe kolory, palety podają je na talerzu.. kwestia przeniesienia palet z kompa na rzeczywistość
Podsumowując, ułatwia życie.

Czysta biel pasuje wszystkim zimom. pytanie brzmi którą Ty jesteś.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 13:51   #2004
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez neeta_ Pokaż wiadomość
Jak patrzę w lustro u fryzjera po podcięciu włosów to też wyglądają na zielone. Po lecie lub rozjaśnianiu Joanną Reflex Blond albo Sunkissem są złoto-rudawe pasma, które pasują do piegów. Brwi i rzęsy też z natury mam takie buro-piaskowe, a tęczówki, choć z daleka wydają się oliwkowo-zielone, z bliska są szarawo-niebieskie z pomarańczowymi plamami. A najprawdopodobniej jestem Ciepłą Wiosną.

Mam zagwozdkę z doborem szminki; ciepłe kolory pasują, ale moim zębom przy nich jeszcze dalej do śnieżnej bieli niż zwykle. Nie wiem, czy jest możliwy jakiś kompromis...
Mnie pasuje ciepły blond, taki złoty, byle nie żółty jak po rozjasniaczu piegi zawsze rude. Zawsze myslałam,ze mam stalowe oczy, a okazało się, że to teal jak któraś ładnie opisała: jakby do czystego niebieskiego dodać kroplę zielonego choć dla mnie to jest kolor nieba przed burzą a podobno to ciepły odcień, wtedy musiałabym być faktycznie ciepła, ale niektóre kolory Ciepłej Wiosny są zbyt ciężkie (zwłaszcza brązy i zielenie, to już lepiej czyste Jasnej)

Earthpace, nie wiem, szczerze mówiąc, 12 czy 14, dla mnie żadna róznica, bo nigdzie nie pasuję no bo równie dobrze wyglądam w niebieskim czy błekitnym, jak i pomaranczowym (mówię o podstawowym podziale ciepło-zimno), choć żółty lepiej wygląda słoneczny niż cytrynowy. Wiem na pewno, żem Wiosna, ale się pogubiła, która.

Chyba że zabiorę na zakupy paletkę z 3 najlepszymi kolorami dla 3 różnych Wiosen i wtedy zdecyduję

W skali 1-10 mój kontrast to 5-6.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-01-23 o 15:23
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 15:25   #2005
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Mnie pasuje ciepły blond, taki złoty, byle nie żółty jak po rozjasniaczu piegi zawsze rude. Zawsze myslałam,ze mam stalowe oczy, a okazało się, że to teal jak któraś ładnie opisała: jakby do czystego niebieskiego dodać kroplę zielonego choć dla mnie to jest kolor nieba przed burzą a podobno to ciepły odcień, wtedy musiałabym być faktycznie ciepła, ale niektóre kolory Ciepłej Wiosny są zbyt ciężkie (zwłaszcza brązy i zielenie, to już lepiej czyste Jasnej)

Earthpace, nie wiem, szczerze mówiąc, 12 czy 14, dla mnie żadna róznica, bo nigdzie nie pasuję no bo równie dobrze wyglądam w niebieskim czy błekitnym, jak i pomaranczowym (mówię o podstawowym podziale ciepło-zimno), choć żółty lepiej wygląda słoneczny niż cytrynowy. Wiem na pewno, żem Wiosna, ale się pogubiła, która.

Chyba że zabiorę na zakupy paletkę z 3 najlepszymi kolorami dla 3 różnych Wiosen i wtedy zdecyduję
Lepiej chłodne wiosenne (jasna wiosna to wiosna z latem) niż ciepłe jesienne zatem jesteś wiosną z domieszką chłodu a nie ciepłą wiosną może nie powinnaś odrzucać jasnej wiosny.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 15:45   #2006
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Masz rację aczkolwiek wydaje mi się,że 90% kobiet lubi taki makijaż w jakim się dobrze czuje i dobrze wygląda. Pewnie, że są ekstrema, ale mówmy o normalnych kobietach ;-) Ja widzę masę dziewczyn w takich kreskach i jest im świetnie a wcale nie mają zimowego typu urody. Na pewno zależy to od kształtu oka np na migdałowych ale też może od subtelności typu kolorystycznego.. , to pewnie wypadkowa wielu kwestii kształtu oczu, rysów.
Z drugiej strony może jesteś bardziej kontrastowym, ciemnym typem np. ciemną jesienią
http://www.12blueprints.com/how-autu...fy-eye-colour/

Swoją drogą to wręcz ciekawe, że zimom się nie zaleca czarnych eyelinerów (w zasadzie nikomu jako mało naturalny). Dopuszcza się go dla TW, DW, ciemnych jesieni, trochę dla BS. Przy typach "soft" w zasadzie jest w ogóle mało przestrzeni dla eyelinera, ten makijaż jest b subtelny.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------



Czysta biel i czerń czy szarawa biel/sprana czerń? Z tego co piszesz wychodzi raczej zima albo lato jednakże z naciskiem na którąś z zim = true winter/bright winter. Pooglądaj palety www.barwyurody.blogspot.com
Właśnie ciemną jesień rozważam. Szukam jakiegoś koloru albo sposobu żeby zawęzić poszukiwania
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 15:45   #2007
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Lepiej chłodne wiosenne (jasna wiosna to wiosna z latem) niż ciepłe jesienne zatem jesteś wiosną z domieszką chłodu a nie ciepłą wiosną może nie powinnaś odrzucać jasnej wiosny.
Nie odrzucałam, po prostu jasne kolory mi nie pasują, wyglądam w nich pomarańczowo ale już te średnie i czyste jak najbardziej. Tak samo paletka BS: to już te najciemniejsze są lepsze niż najciemniejsze WS.
Czytałam na którymś z blogów, że Ciepła Wiosna może nosić dużo mocniejsze kolory niż Jasna. Ale na mnie one są... mroczne może dlatego, że mają domieszkę Jesieni. Z wyglądu jestem ciemniejsza niż taka np. Nicole Kidman, ale te ciemniejsze ciepłe kolory mi nie pasują
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 15:45   #2008
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Mnie pasuje ciepły blond, taki złoty, byle nie żółty jak po rozjasniaczu piegi zawsze rude. Zawsze myslałam,ze mam stalowe oczy, a okazało się, że to teal jak któraś ładnie opisała: jakby do czystego niebieskiego dodać kroplę zielonego choć dla mnie to jest kolor nieba przed burzą a podobno to ciepły odcień, wtedy musiałabym być faktycznie ciepła, ale niektóre kolory Ciepłej Wiosny są zbyt ciężkie (zwłaszcza brązy i zielenie, to już lepiej czyste Jasnej)

Earthpace, nie wiem, szczerze mówiąc, 12 czy 14, dla mnie żadna róznica, bo nigdzie nie pasuję no bo równie dobrze wyglądam w niebieskim czy błekitnym, jak i pomaranczowym (mówię o podstawowym podziale ciepło-zimno), choć żółty lepiej wygląda słoneczny niż cytrynowy. Wiem na pewno, żem Wiosna, ale się pogubiła, która.

Chyba że zabiorę na zakupy paletkę z 3 najlepszymi kolorami dla 3 różnych Wiosen i wtedy zdecyduję

W skali 1-10 mój kontrast to 5-6.
Dla mnie brzmisz trochę jak czysta wiosna
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 15:48   #2009
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Właśnie ciemną jesień rozważam. Szukam jakiegoś koloru albo sposobu żeby zawęzić poszukiwania
Ciemna może nosić najciemniejsze kolory. Nie wiem, czemu, ale mówi się, że Ciemna Jesień jest ciemniejsza niz Ciemna Zima

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dla mnie brzmisz trochę jak czysta wiosna
ale kontrast mam średni, może dlatego nie pasują mi ciemne kolory Czystej. Choć z Wampierzem ustaliłyśmy dawno temu, że najbliżej mi do Czystej.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 15:53   #2010
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ciemna może nosić najciemniejsze kolory. Nie wiem, czemu, ale mówi się, że Ciemna Jesień jest ciemniejsza niz Ciemna Zima

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------



ale kontrast mam średni, może dlatego nie pasują mi ciemne kolory Czystej. Choć z Wampierzem ustaliłyśmy dawno temu, że najbliżej mi do Czystej.
No wiem właśnie. Czuję się jakbym kręciła się w kółko
Dobrze mi w ciemnych kolorach, raczej nie zgaszonych - granat, ciemna zieleń, grafit itp. Tak jak pisałam, najbardziej "ciemno" wyglądam przy "jasnych" koleżankach, tak samo jest z ciepłem.
Tak jakbym była średnio nasycona, średnio kontrastowa, średnio ciemna

Na truth-is-beauty znalazłam fajny test na identyfikację najgorszych kolorów i "tricky" kolorów, które umiemy nosić i właśnie go rozpracowuję
http://www.truth-is-beauty.com/what-season-are-you.html
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.