chyba pora na mnie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-30, 20:36   #1
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911

chyba pora na mnie :)


Na początku kilka słów wstępu.

Fotografią zajmuję się jakiś już czas. Nadal w formie amatorskiej. Wiem, że jeszcze dużo przede mną w tej kwestii (co czyni fotografowanie jeszcze przyjemniejszym). Chyba przyszedł czas, by zapytać Was o zdanie (nie ukrywam, że się boję).

Chciałam jeszcze bardzo podziękować D50, który dużo ostatnio ode mnie wysłuchał narzekań .

Nie mniej jednak, swój wątek chciałabym zadedykować naszemu Kochanemu Rambeczkowi, która to często jest pierwszym recenzentem moich prac.

no więc...

http://s286.photobucket.com/albums/l...artyna-photos/
hasło to: anglistyka

Po lewej znajdziecie albumy, w nich pod-albumy. Trochę to zagmatwane, ale jest w tym pewna logika .

Pragnę jeszcze przypomnieć, iż wszelkie prawa do zdjęć należą do mnie i wszelkie ich kopiowanie jest niezgodne z prawem. Jeżeli ktoś chce je zapisać na dysku, chciałabym o tym wiedzieć.

Edit: Oczywiście zapomniałam napisać, jakim aparatem pracuję: Nikon D70S z Nikkorami kitowym 18-55 i 75-300 (niestety analog, więc zbiera inaczej światło, ale za to przy cyfrze wyciąga imponującą ogniskową ).

Dodam jeszcze, że mam zgodę każdej z osób uwiecznionej na portrecie, na umieszczenie zdjęć w sieci.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:42   #2
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: chyba pora na mnie :)

Ja się na fotografii nie znam zupełnie, ale zdjęcia martini. po prostu uwielbiam oglądać i zawsze na nie czekam z niecierpliwością
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 07:24   #3
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: chyba pora na mnie :)

nie mozesz wrzucic fotek tutaj ?
bo zeby je tam ogladnac musze sie zalogowac a zeby to zrobic to konto musze zakladac;/
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 13:01   #4
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: chyba pora na mnie :)

Nie musisz się tam logować, ani zakładać konta. Wystarczy hasło do mojego profilu.

A podałam link z wygody, bo nie miałam czasu wrzucać pojedynczych fot.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 13:53   #5
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: chyba pora na mnie :)

__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 14:16   #6
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: chyba pora na mnie :)

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
a coś więcej?
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 14:43   #7
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: chyba pora na mnie :)

oj wybacz z rana oczu nie przetarlam dokladnie i hasla jakos nie doczytalam

fajny album z tancem. czarno bialo troche przepalone albo przekombinowane w PSie, troche szkoda ze nei sa bardziej dynamiczne skoro mowia o ruchu

te z przedstawienia nie ktore b.fajne zlapane miny ( wiem jak to ciezko przy takim oswietleniu robic a lampy tez nei mozesz uzywac:/ )

sesyjka w klubie taka sobie duzo zdjec czyichs plecow... no zielona twarz fajna

super zbior portretow, zdecydowanie wole te "zlapane"
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-31, 14:55   #8
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: chyba pora na mnie :)

Cytat:
Napisane przez pani z herbata Pokaż wiadomość
fajny album z tancem. czarno bialo troche przepalone albo przekombinowane w PSie, troche szkoda ze nei sa bardziej dynamiczne skoro mowia o ruchu
Powiem tyle...warunki były ciężkie. Cud, że udało się te 4 wybrać. Poza tym, to była próba yogo-baletu, więc dynamizmu tam jak na lekastwo. PS nie mam, nie używam i używać nie zamierzam. A poza tym, lubię lekkie przepalenie od czasu do czasu, bo ciągłe stosowanie się do reguł staje się nudne.

Cytat:
sesyjka w klubie taka sobie duzo zdjec czyichs plecow... no zielona twarz fajna
Aleś mnie zabiła, bo ostro się zastanawiałam, o co chodzi. To wszystko zdjęcia z przedstawień.

Cytat:
super zbior portretow, zdecydowanie wole te "zlapane"
Portrety to moja miłość.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 18:54   #9
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: chyba pora na mnie :)

Ja jestem tam zalogowana a nie mogę wejśc do Twojego albumu.
Prosimy wrzuć tutaj zdjęcia.
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:29   #10
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: chyba pora na mnie :)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość


Bez hasła zapewne nie da się wejść - za to z hasłem nie trzeba się rejestrować / logować
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 13:48   #11
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: chyba pora na mnie :)

jedne mniej ciekawe drugie bardziej.
najbardziej spodobała mi się sesja z konikami i And when I dance for him somebody laeve the light
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 14:04   #12
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: chyba pora na mnie :)

No wkońcu udało mi się wejść
A więc...dużo zdjęć kuleje jakościowo, kadry są w większości przypadkowe, nieprzemyślane, no może oprócz serii "The bright light the people..."
Podoba mi się też to : http://s286.photobucket.com/albums/l...current=03.jpg
Z Grape girl całkiem fajne, wesołe ...
Pozdrówki
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 14:09   #13
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: chyba pora na mnie :)

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
jedne mniej ciekawe drugie bardziej.
najbardziej spodobała mi się sesja z konikami i And when I dance for him somebody laeve the light
Dzięki.

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
No wkońcu udało mi się wejść
A więc...dużo zdjęć kuleje jakościowo, kadry są w większości przypadkowe, nieprzemyślane
A które np?
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 14:25   #14
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: chyba pora na mnie :)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
A które np?
Generalnie większośc z Comedy Night. Nie 'mówię' że wszystkie Postacie są poucinane, kadr najczęściej centralny który nie zawsze jakby się wydawało służy każdemu zdjęciu...jakośc słaba. Sporo zdjęć ma złe oświetlenie (są za ciemne) np to http://s286.photobucket.com/albums/l...t=DSC_0141.jpg tu na dodatek jeszcze szumy "załatwiły' zdjęcie całkowicie.
np tutaj wg mnie http://s286.photobucket.com/albums/l...t=DSC_0197.jpg
za duzo prawej i przez to za ciasno w kadrze. I znowu jakośc kiepska.

Pozdrawiam
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 14:33   #15
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: chyba pora na mnie :)

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Generalnie większośc z Comedy Night. Nie 'mówię' że wszystkie Postacie są poucinane, kadr najczęściej centralny który nie zawsze jakby się wydawało służy każdemu zdjęciu...jakośc słaba. Sporo zdjęć ma złe oświetlenie (są za ciemne) np to http://s286.photobucket.com/albums/l...t=DSC_0141.jpg tu na dodatek jeszcze szumy "załatwiły' zdjęcie całkowicie.
A Widzisz, mi o taki efekt chodziło. Pasował do kontekstu sytuacji. Poza tym, jak już pisałam. Czyste zdjęcia nie zawsze mnie interesują. Naginanie reguł też jest fajne.

Cytat:
np tutaj wg mnie http://s286.photobucket.com/albums/l...t=DSC_0197.jpg
za duzo prawej i przez to za ciasno w kadrze. I znowu jakośc kiepska.

Pozdrawiam
Tu się zgadzam, to zdjęcie wrzuciłam dla koleżanki (bo to zdjęcia mojej grupy i dla nich głównie). A jeśli chodzi o kadry w Comedy Night to wiesz, jak się idzie na przedstawienie, to nie da się za bardzo powiedzieć "Weź się przesuń, bo mi 2 cm w kadr wchodzisz". Poza tym, ludzie nie drzewa, czasem się ruszają. A jeśli chodzi o światło, to zgadzam się. W tym teatrze to koszmar totalny. Pojedyncze lampy na dużej wysokości i jeszcze różnobarwne.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 14:35   #16
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: chyba pora na mnie :)

Zgadzam się oczywiście
Twoje zdjęcia odrożniają się tu na wizażu bo ich temat jest niecodzienny...Ciężej jest fotografować ludzi w ruchu (tj w teatrze) niż kwiatki itp
... i tak trzymaj
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 14:48   #17
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: chyba pora na mnie :)

Dzięki, nie chciałam się wyróżniać Poza tym wolałabym się wyróżnić jakością prac, a nie ich tematem. Ja po prostu nie umiem focić rzeczy i roślin. Zawsze coś mi nie pasuje. Nie znam się na tym zupełnie.

A jeśli chodzi o ten teatr, to naprawdę coś powinni zrobić ze światłem.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 01:45   #18
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: chyba pora na mnie :)

uff...w końcu znalazłam chwilę na obejrzenie wszystkich zdjęć, to i skomentować by wypadało
Podoba mi się tematyka Twoich zdjęć, bo na wizazu przeważają motywy przyrodnicze i trochę mi się to już przejadło
Podoba mi się pomysł z serii b&w "And when I dance for him...", mozna było jeszcze bardziej pokombinować z kadrem, zrobić np.zdjęcia bardziej z dołu, skupic się na detalach itd.
Zdjęcia z przedstawień srednio mi się podobają, kadry takie sobie, szumy są. Tak w ogóle to chyba łatwiej by było oceniać, jakbyś wybrała zdjęcia wg.Ciebie najlepsze. Bo tak to wydaje mi się, że część zdjęć jest takich jakby "pamiatkowych" z określonych wydarzeń, ale pod względem artystycznym(kadr,jakośc) trochę im brakuje.
Portretów za duzo, żeby po kolei oceniać,i tak pół na pół-część fajna,a część ucięta i nieostra.
Ogólnie wrażenie pozytywne ze względu na przyjemną świeżość w doborze tematów
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 15:33   #19
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Talking Dot.: chyba pora na mnie :)

Oto nastała ta oczekiwana i wiekopomna chwila wreszcie znalazlam czas na obejrzenie zdjec. Niczego niespodziewajaca sie ja wychodze z tego doswiadczenia bardzo ukontentowana niczym po spozyciu ginu z tonikiem z dodatkiem martini. i proszę o jeszcze!

Warto dodac z nie znam sie na technice fotografowania, cala moja wiedza oparta jest na lekturze jednej stuletniej ksiazki dla wlascicieli practicki(tata za mlodu robil fajne czarno-biale zdjecia) , takze pod tym katem niesmiem nawet oceniac,ale nawet swoim laickim okiem widze ze masz naprawde duzy potencjal! Bardzo mi sie podobala cala galeria Ja także od wynaturzonej martwej natury, ktorej pelno wszedzie wole o wiele trudniejsze spontaniczne fotografowanie Zatrzymywanie w kadrze jakiejs ulotnej chwili Jak wiele mozna wywnioskować z takich zdjec, o autorze zdjec i jego bohaterach! To dopiero jest fajne

No musze konczyc jako jedyna osoba w wydziałowej kafejce czuje ze moim stukaniem w klawiature ( o dziwo czystą,a gdzież ten typowy syf i malaria?!) doprowadzam pana dr-nta do szału :P

oby tak dalej!: ) cdn!
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 14:42   #20
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: chyba pora na mnie :)

Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale ostatnio mam małe zamieszanie i nie zauważyłam nowych komentarzy .

Ainsel, masz rację, byłoby lepiej, gdybym wybrała coś pojedynczego, ale jak już pisałam, leń ze mnie . A tak, raz zrobiona galeria i po sprawie. I jak trafnie zauważyłaś, część z tych zdjęć jest pamiątkowa, bo takie też było założenie. Nigdy nie myślałam, że będę robić zdjęcia dla sztuki itp. To są wspomnienia moje i ludzi umieszczonych na tych fotografiach, i takie jest właśnie przeznaczenie mojego fotografowania.

Jeśli zaś o portrety chodzi, to też były robione "do czegoś" (większość z nich). Trochę było pośpiechu i zamieszania z nimi. Wiem, że nie wszystkie są idealne, ale mimo wszystko, w jakiś sposób je lubię (jedne mniej, inne bardziej, ale jednak). Myślę, że dobrze pokazują charakter tych osób.

Jeśli zaś o temat chodzi, to nie wiem z czego wynika to, że fotografuję praktycznie tylko ludzi. Może po części z tego, że w zdjęciach przyrody nie potrafię znaleźć nic nowego, zawsze mam wrażenie, że gdzieś już to widziałam, że czegoś tam brakuje. A może dlatego, że "portret" i "człowiek" są najtrudniejszym chyba tematem do objęcia kadrem, a ja zawsze wybieram najtrudniejszą drogę (nie specjalnie, ale zawsze tak wychodzi). Naprawdę nie wiem.

A poza tym, to dzięki za miłe słowa

Miśśiu, Ty wiesz co, prawda?
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.