Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-25, 17:39   #2041
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mayuyu Pokaż wiadomość
Tak, ale nie bardzo ciemne i to się zgadza
Światło dzienne światłu nie równe: zdjęcia przy oknach od różnych stron świata i o różnej porze dnia wyszły różne, chociaż wszystkie potwierdziły, że ciepłej urody, to ja nie mam.


Zastanawiałam się wczoraj jaki sens jest tej zabawy (po za tym, że jest zabawą ), ale dziś już widzę plusy! Zamawiałam bluzki do ćwiczeń z Tchibo w trójpakach - jedno spojrzenie na paletkę i już wiedziałam który zestaw kolorów wybrać

Jest tylko jeden kolor w paletce czystej zimy, który w zestawieniu z moją twarzą daje dziwny efekt - taka lekko przybrudzona ochra. W ogóle zastanawiam się co ten kolor tam robi, jako, że nie pasuje też do innych kolorów z zestawu (czy to tylko moje wrażenie?)
Ja mam jeden sweter w okolicy tego koloru, trochę jaśniejszy i o dziwo nie jest zły, skóra jest w nim czysta ale Chyba lekko zazolcona. Fakt, że średnio doprecyzowany jest ten kolor a jakie bluzki wybralas z Tchibo?

Nie wiem co rozumiesz jako ciemne śliwki i ciemne fiolety to domena ciemnych zim, ale czyste też wyglądają ok jeśli te szminki mają fioletowe pigmenty. Poza tym ciemne czerwienie są ok dla czystej zimy.

Fakt że przy świetle przy oknie też niezbyt coś można ocenić bo jest za jasno=)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 13:23   #2042
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Robię przymiarki od początku dziewczyny, zapominam o wszystkich typach które rozważałam bo mój obiektywizm się zatracił. Zauważyłam że zbyt ciepłe kolory sprawiają, że jestem żółto-pomarańczowa, a jak mam ciepły makijaż to w ogóle wyglądam koszmarnie, jakbym miała plamy na twarzy. Jak nosiłam lekko ciepłe kolory, i to blisko twarzy, a nie na twarzy, to jakoś tego nie zauważałam.
Więc chyba dobrze instynktownie myślałam, że jestem latem

Zostało mi więc jasne lato, bo pozostałe mają zbyt zgaszone i zbyt chłodne kolory, a mi jest lepiej w nasyconych. Poza tym jest lekki wpływ ciepłego - dobrze mi w złotej biżuterii i w pomarańczowym. Z ciekawości zaczęłam przymierzać najbardziej nasycone kolory lata, i wyglądałam lepiej niż w jasnych, zlewających się ze skórą. Przymierzałam też biel i czerń, nie wyglądam tak źle jak w bronzerze
I zaczęłam się zastanawiać - czy jest możliwość, że nie pasują wszystkie kolory z palety a inne, spoza palet - tak? Jestem zbyt kontrastowa na jasne lato, zbyt ciepła i wyraźna na inne lata, zbyt chłodna na wiosny i lata, a zima też jakoś mi nie pasuje - zresztą kaguya widziała mnie w paskach i wie, jak tragicznie wyglądam
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 13:32   #2043
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Robię przymiarki od początku dziewczyny, zapominam o wszystkich typach które rozważałam bo mój obiektywizm się zatracił. Zauważyłam że zbyt ciepłe kolory sprawiają, że jestem żółto-pomarańczowa, a jak mam ciepły makijaż to w ogóle wyglądam koszmarnie, jakbym miała plamy na twarzy. Jak nosiłam lekko ciepłe kolory, i to blisko twarzy, a nie na twarzy, to jakoś tego nie zauważałam.
Więc chyba dobrze instynktownie myślałam, że jestem latem

Zostało mi więc jasne lato, bo pozostałe mają zbyt zgaszone i zbyt chłodne kolory, a mi jest lepiej w nasyconych. Poza tym jest lekki wpływ ciepłego - dobrze mi w złotej biżuterii i w pomarańczowym. Z ciekawości zaczęłam przymierzać najbardziej nasycone kolory lata, i wyglądałam lepiej niż w jasnych, zlewających się ze skórą. Przymierzałam też biel i czerń, nie wyglądam tak źle jak w bronzerze
I zaczęłam się zastanawiać - czy jest możliwość, że nie pasują wszystkie kolory z palety a inne, spoza palet - tak? Jestem zbyt kontrastowa na jasne lato, zbyt ciepła i wyraźna na inne lata, zbyt chłodna na wiosny i lata, a zima też jakoś mi nie pasuje - zresztą kaguya widziała mnie w paskach i wie, jak tragicznie wyglądam
Witaj w klubie
Hej, ale Jasna Wiosna nie jest wcale ciepła ma mnóstwo różowych odcieni, niebieskich, takich neutralnych, nie musisz nosić ciepłych pomarańczowych czy żółtych, to domena Ciepłej Wiosny.
Nie pasują ci jasne kolory Jasnego Lata, bo masz średni kontrast. Zobacz, tutaj http://color-harmony.livejournal.com/214184.html#cutid1 (jest po rosyjsku, ale chodzi mi głownie o zdjęcia) dziewczynę określono jako Jasne Zgaszone Lato, bo pasują jej zarówno kolory Jasnego, jak i Zgaszonego, jest pomiędzy.
Jasne Lato wygląda tak http://color-harmony.livejournal.com/213042.html
Ty na pewno jasna nie jesteś
nie jestes też ciemna, ta panna http://color-harmony.livejournal.com/211893.html to Chłodne Lato, przechodzące w Ciemną (!) Zimę.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 13:39   #2044
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Witaj w klubie
Hej, ale Jasna Wiosna nie jest wcale ciepła ma mnóstwo różowych odcieni, niebieskich, takich neutralnych, nie musisz nosić ciepłych pomarańczowych czy żółtych, to domena Ciepłej Wiosny.
Nie pasują ci jasne kolory Jasnego Lata, bo masz średni kontrast. Zobacz, tutaj http://color-harmony.livejournal.com/214184.html#cutid1 (jest po rosyjsku, ale chodzi mi głownie o zdjęcia) dziewczynę określono jako Jasne Zgaszone Lato, bo pasują jej zarówno kolory Jasnego, jak i Zgaszonego, jest pomiędzy.
Jasne Lato wygląda tak http://color-harmony.livejournal.com/213042.html
Ty na pewno jasna nie jesteś
nie jestes też ciemna, ta panna http://color-harmony.livejournal.com/211893.html to Chłodne Lato, przechodzące w Ciemną (!) Zimę.
No to ja już nie wiem Może faktycznie wiosen nie powinnam odrzucać? Na pewno wiem, ze jestem średnio kontrastowa, średnio intensywna. Ale wszystkie zimy wydają mi się zbyt intensywne. Wyglądam źle w zbyt ciemnych włosach, zbyt ciemnych brwiach.
Zrobiłam też zdjęcie oka, bo miałam dzisiaj dobre światło. Załączam, bo podobno dużo się można z oka dowiedzieć, a ja nie jestem na takim stopniu wtajemniczenia Starałam się zrobić bardzo duże i wyraźne zdjęcia więc mi trochę grzywka wlazła do tych oczu

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2016-04-12 o 16:02
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 13:51   #2045
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dla mnie to jest ciepłe oko, kolor prawie jak u Scarlett Johansson http://outfitideas4you.com/wp-conten...-johansson.jpg
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 14:00   #2046
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dla mnie to jest ciepłe oko, kolor prawie jak u Scarlett Johansson http://outfitideas4you.com/wp-conten...-johansson.jpg
Nie wiem już nic Ciepła jesień i wiosna odpadają bo zbyt ciepłe kolory mnie przytłaczają. Odrzuciłabyś na moim miejscu wszystkie chłodne?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 16:32   #2047
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Niedługo Ci nic yonce nie zostanie intensywne kolory pasują ale jakie? Pokaż przykłady tych najbardziej twarzowych

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Mi twoje oko nie wygląda na takie ciepłe chłodne lato i zima zupełnie nie tolerują ciepłych kolorów. Ani złota. Ta dziewczyna ze zdjęcia to dobry przykład. Jeśli ci ciepły makijaż i zgaszone kolory nie pasują raczej odpada ciepła wiosna. Raczej też bs jeśli intensywne ciepłe nie. Aby zimy odrzucić porównaj biel czysta z bielą złamaną, szarawa.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 10:24   #2048
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zaraz ci wyjdzie,że jesteś Chłodne Lato ono jest takie brązowo-szare, http://ubierajsieklasycznie.pl/wp-co...dziwe-lato.jpg jak ci takie kolory? Ciemniejsze niż Jasnego, ale jaśniejsze niż Zgaszonego. Ten wyrazisty róż jest piękny, nawet ja mogłabym go nosić!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 10:31   #2049
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zaraz ci wyjdzie,że jesteś Chłodne Lato ono jest takie brązowo-szare, http://ubierajsieklasycznie.pl/wp-co...dziwe-lato.jpg jak ci takie kolory? Ciemniejsze niż Jasnego, ale jaśniejsze niż Zgaszonego. Ten wyrazisty róż jest piękny, nawet ja mogłabym go nosić!
Nie wiem czy mogę być chłodnym latem bo jednak trochę ciepła mogę znieść. Ale kolory są fajne Na pewno nie jestem zgaszonym typem, na pewno nie jestem zimą, raczej nie jestem jesienią

Próbuję odszukać chłodne lato na tej rosyjskiej stronie kaguya ale nic nie ogarniam Letnie kolory kojarzyły mi się raczej z szarawymi, a te z paletki są dość intensywne. Ja świetnie wyglądam w kolorach które ładnie nazywają się teal, hot pink, sky blue, ciepłym beżu. Szary też wygląda bardzo harmonijnie. Niestety nie mogę zrobić zdjęć tych przymierzanych przeze mnie materiałów bo zepsułam kabel do telefonu

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2015-01-27 o 10:33
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 10:47   #2050
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ta pani jest między Zgaszonym i Chłodnym http://color-harmony.livejournal.com/205243.html tu typowe Zgaszone https://pp.vk.me/c620819/v620819365/...cfq7H8OZ6M.jpg
widzisz, że nawet oczy są matowe, takie stłumione, ogólny koloryt szaro-brązowy.
Ciemne kolory Chłodnego Lata http://s580.photobucket.com/user/jus...rdark.jpg.html a tu bardziej "jaskrawe" http://s580.photobucket.com/user/jus...right.jpg.html
a to Zgaszona Jesień https://pp.vk.me/c620520/v620520365/...Z5bA7rj-oE.jpg

Muszę dziś walczyć z leniem. Chcę wybrać się na zakupy, poprzymierzać kolory, ale taaaaak mi się nie chce... W domu jest tak ciepło i przyjemnie

edit: o, znalazłam! Typ jasny nie równa się jasne włosy. Piękna panna, Jasna Wiosna http://www.12blueprints.com/light-sp...oking-serious/

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-01-27 o 10:53
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 11:27   #2051
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Super jest ta strona Umiesz rosyjski?

Zgaszona nie jestem na pewno Wyglądam dziwnie blado-żółtawo w zgaszonych kolorach, mam raczej czystą kolorystykę, oka też chyba zgaszonego nie mam.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 11:58   #2052
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Super jest ta strona Umiesz rosyjski?

Zgaszona nie jestem na pewno Wyglądam dziwnie blado-żółtawo w zgaszonych kolorach, mam raczej czystą kolorystykę, oka też chyba zgaszonego nie mam.
Dlatego od razu ci napisałam, że nie jesteś Zgaszona. Na Jasną mi też nie wyglądasz (ale po to wrzuciłam zdjęcie Jasnej Wiosny szatynki), no i piszesz, że jasne kolory ci nie pasują. Oko masz czyste, nie zgaszone, dla mnie wiosenne, choć mogłoby być i zimowe, ale nie pasują ci czarno-białe paski
Chyba nie ma innej rady: przymierzaj dalej. Odrzuć te typy, które na pewno nie pasują a z tych palet, które zostaną jako ok, wybierz takie kolory do porównania, np. jasny czysty żółty vs. żółty ciepły vs. żółty jaskrawy (koniecznie muszą być neutralne, lekko ciepłe, nie chłodne). Z tym że typom Czystym pasują zarówno jasne, jak i ciemniejsze odcienie np. żółtego. Czasami w zbyt ciepłym wyglądają pomarańczowo
typom jasnym z kolei mocno ciepłe kolory są zbyt nasycone, ciężkie (bo Ciepła Wiosna ma wpływ Ciepłej Jesieni, a to już bardziej "gęste" kolory - dlatego ja odrzuciłam Ciepłą).
Ale może się okazać, że możesz być pomiędzy, to chyba nic złego
ano, znam rosyjski, ale czytam i piszę cyrylicą duuuuużo wolniej
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 12:26   #2053
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dlatego od razu ci napisałam, że nie jesteś Zgaszona. Na Jasną mi też nie wyglądasz (ale po to wrzuciłam zdjęcie Jasnej Wiosny szatynki), no i piszesz, że jasne kolory ci nie pasują. Oko masz czyste, nie zgaszone, dla mnie wiosenne, choć mogłoby być i zimowe, ale nie pasują ci czarno-białe paski
Chyba nie ma innej rady: przymierzaj dalej. Odrzuć te typy, które na pewno nie pasują a z tych palet, które zostaną jako ok, wybierz takie kolory do porównania, np. jasny czysty żółty vs. żółty ciepły vs. żółty jaskrawy (koniecznie muszą być neutralne, lekko ciepłe, nie chłodne). Z tym że typom Czystym pasują zarówno jasne, jak i ciemniejsze odcienie np. żółtego. Czasami w zbyt ciepłym wyglądają pomarańczowo
typom jasnym z kolei mocno ciepłe kolory są zbyt nasycone, ciężkie (bo Ciepła Wiosna ma wpływ Ciepłej Jesieni, a to już bardziej "gęste" kolory - dlatego ja odrzuciłam Ciepłą).
Ale może się okazać, że możesz być pomiędzy, to chyba nic złego
ano, znam rosyjski, ale czytam i piszę cyrylicą duuuuużo wolniej
Skomplikowane jest to wszystko True summer to mój poziom kontrastu, ale nie jestem aż tak chłodna. Muszę się jeszcze nad tym zastanowić
Zima odpada, skrajnie ciepłe typy odpadają, zgaszone też
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 13:13   #2054
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wy to tak oceniacie po wyglądzie? Skoro można być zimą i wyglądać jasno: http://12blueprints.com/wp-content/u...06/HK-2006.jpg (true winter) to chyba można być jasnym typem i nie wygladac jasno . Wszystko jest kwestią palet..

Oko bym nie powiedziała, że zimowe, bo nie ma wyraźnej obwódki oczu, ale to też nie obowiązek. Za to nie wygląda dla mnie czysto tylko ma wyraźnie pomarańczowy środek, stąd skojarzenia z wiosną, jasnym latem. Ale to skojarzenia Yonce, nie sugeruj się tym na co wyglądasz/nie wyglądasz, patrz wyłącznie na pasujące Ci kolory
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 14:01   #2055
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zrobiłam przymiarkę. Porobiłam zdjęcia starym aparatem (nie wiem, mógł trochę przekłamać kolory w sumie), przeglądałam je i na nic nie mogłam wpaść, aż wymyśliłam, żeby zdjęcia powklejać do jednego pliku w GIMP i poustawiać je obok siebie. No i wtedy różnice robią się naprawdę baaardzo widoczne - mimo że patrzy się na zdjęcie "osobno" i wydaje się że wszystko gra.
Nie sugerujcie się tym że jest mało kolorów tragicznych. Ja naprawdę byłam obiektywna, po prostu mało takich kolorów mam A szukałam też wśród ręczników i pościeli

Zrobiłam mini-paletkę z tymi kolorami, którą załączam Jeden kolor, taki chłodny szary, pobrałam ze zdjęcia, bo wszędzie gdzie nie klikałam próbnikiem wchodził niebieski a nie chciałam przekłamać wyniku
Wybaczcie krzywe kwadraciki ale GIMPa zainstalowałam tylko w tym celu i nie chciało mi się kombinować żeby były równiutkie
Jakoś dzięki temu czuję że mi się wszystko rozjaśnia A chyba 100 przymiarek robiłam

Ciekawa jestem co sądzicie Jak dla mnie jasne/;chłodne lato, tylko ten pomarańczowo-marchewkowy mnie zbija z tropu - no ale naprawdę ładnie na mnie wygląda

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2016-04-12 o 16:02
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 14:39   #2056
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Zrobiłam przymiarkę. Porobiłam zdjęcia starym aparatem (nie wiem, mógł trochę przekłamać kolory w sumie), przeglądałam je i na nic nie mogłam wpaść, aż wymyśliłam, żeby zdjęcia powklejać do jednego pliku w GIMP i poustawiać je obok siebie. No i wtedy różnice robią się naprawdę baaardzo widoczne - mimo że patrzy się na zdjęcie "osobno" i wydaje się że wszystko gra.
Nie sugerujcie się tym że jest mało kolorów tragicznych. Ja naprawdę byłam obiektywna, po prostu mało takich kolorów mam A szukałam też wśród ręczników i pościeli

Zrobiłam mini-paletkę z tymi kolorami, którą załączam Jeden kolor, taki chłodny szary, pobrałam ze zdjęcia, bo wszędzie gdzie nie klikałam próbnikiem wchodził niebieski a nie chciałam przekłamać wyniku
Wybaczcie krzywe kwadraciki ale GIMPa zainstalowałam tylko w tym celu i nie chciało mi się kombinować żeby były równiutkie
Jakoś dzięki temu czuję że mi się wszystko rozjaśnia A chyba 100 przymiarek robiłam

Ciekawa jestem co sądzicie Jak dla mnie jasne/;chłodne lato, tylko ten pomarańczowo-marchewkowy mnie zbija z tropu - no ale naprawdę ładnie na mnie wygląda
Ja bym powiedziała, że te tragiczne to chłodna zima, drugie to chłodne lato a ostatnie to może być zgaszone albo jasne lato, skoro chłodna zima jest tragiczna a chłodne lato ładnie wydobywa ciepłe tony, to faktycznie wychodziłoby że jesteś czymś blisko chłodnego lata, ale cieplejszym. Pozostają dwa pozostałe lato oraz jasna wiosna.

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez neeta_ Pokaż wiadomość
Jak patrzę w lustro u fryzjera po podcięciu włosów to też wyglądają na zielone. Po lecie lub rozjaśnianiu Joanną Reflex Blond albo Sunkissem są złoto-rudawe pasma, które pasują do piegów. Brwi i rzęsy też z natury mam takie buro-piaskowe, a tęczówki, choć z daleka wydają się oliwkowo-zielone, z bliska są szarawo-niebieskie z pomarańczowymi plamami. A najprawdopodobniej jestem Ciepłą Wiosną.

Mam zagwozdkę z doborem szminki; ciepłe kolory pasują, ale moim zębom przy nich jeszcze dalej do śnieżnej bieli niż zwykle. Nie wiem, czy jest możliwy jakiś kompromis...
Spróbuj innych kolorów szminek, to może byćkwestia nasycenia albo czystości koloru.

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Powinna pasować większość kolorów z paletki czasem jest się na granicy typów, często bardzo różnych, i mogą pasować niektóre kolory z innej paletki
Też uważam, że te systemy nie są idealne, nie pomagają do końca się określić. Bo jeśli ktoś jest ciepły, dość czysty, ale nie pasują mu mocno ciepłe kolory (są zbyt gęste: ocieplone kolory np. Wiosny są najciemniejsze ze wszystkich Wiosen), tylko neutralne, to powinien być albo Jasny, albo Czysty. Pobawiłam się Paintem i nie pasują mi bardzo jasne kolory. Zostaje więc Czysta, z tym że niektóre są zbyt jaskrawe, choć większość kolorów z palety pasuje. Skoro ktoś nie daje rady jaskrawym, teoretycznie nie może byc typem Czystym. Z tym że kolory to jedno, a cera to drugie. Spokojnie moge być gdzieś pomiędzy, bo czyste średnio nasycone kolory Jasnej Wiosny są ok, najjaśniejsze nie są ok. Czyste, średnionasycone kolory Czystej są ok, najciemniejsze nie są. Jestem gdzieś pośrodku tak to sie nigdy nie określę.
|No i fajnie by było ,żeby ktoś inny zerknąć na zdjęcia, bo samemu to się wszystko pomieszało
Imho to większość kolorów pasuje, tylko na kazdy ma inne najlepsze no i te same kolory moga miec różne funkcje np. to co dla jednej BW jest dobrym kolorem bluzki dla innej będzie dobrym kolorem małych detali, to co dla jednej jest fajnym kolorym szminki u innej sprawdzi się lepiej jako cień do powiek itd.
Kontrast, oraz konkretny kolor skóry, oczu i włosów robią takie różnice. Ale palety (w sensie parametry właściwych kolorów, nie w sensie te paletki do przymierzania, bo te są bardzo ograniczone) są naprawdę ok.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 16:35   #2057
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Yonce, prawie zgadlam
Earth, alez nie, napisalam, ze jasna nie rowna sie blondynka i nawet zdjecie wrzucilam, a ze yonce jasna nie jest (z wygladu) to fakt, ale pisala na poczatku, ze nie pasuja jej jasne kolory, a potem okazalo sie, ze pasuja.
Wampierz, dzisiaj mnie olsnilo: ciepla, czysta, srednio kontrastowa jest Ciepla Wiosna dlatego, ze takie kolory automatycznie staja sie bardziej geste i mocne (cieply sloneczny zolty na przyklad), i automatycznie moga byc zbyt mocne dla Jasnej Wiosny (kolory Jasnej sa rozbielone), i zbyt cieple dla Czystej. Nasycenie i kontrast jest posrodku, ale im cieplejszy, tym ciemniejszy staje sie kolor? (Tak to dziala u Cieplej Wiosny?) w porownaniu do Jasnej?
Ja przymierzalam kolory, ale nigdy nie zaczne nosic tych jaskrawych, no nie, to nie moj styl, co.z.tego, ze mi pasuja? Wygladam jak glupia lala. Kolory Chlodnej Zimy to jest to, nawet Ciemna Jesien ma ladne, ach ten chlodny, ciemny, czyty fiolet...taki piekny sweterek dzis znalazlam w tym kolorze (idealnie dopelnia moj nastroj, ja ogolnie lubie nosic ciemne kolory, bo czuje, ze taki mam stan ducha), i wygladalam w nim jak trup
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 18:51   #2058
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja też poproszę
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się szybko. Odcień ciepły - brązowy.
Tutaj też dodam, że jak latem szybko się opalam i jestem brązowiutka, tak zimą moja cera robi się dosyć blada.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor oczu: brązowe, ale nie jest to jaśniejszy brąz + jedno oko mam dwukolorowe (górna połowa brązowa, dolna zielona). Brwi oraz rzęsy mam czarne.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Latem coś tam wyjdzie i są raczej brązowe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jest bardziej brzoskwiniowo-oliwkowa, na pewno nie różowa

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Raczej złotawo-brązowe. Podobny kolor do oczu, czyli taki nie ciemny brąz. Obecnie farbuję się na bardzo ciemny brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Brzoskwinia z różem

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w czerniach, mogą też być szarości, granat, a nawet ciemna czerwień, pudrowe odcienie różu, mięty, bieli. Nie lubię się w kolorach jaskrawych czy też bardzo wyrazistych - czerwony, zielony, żółty, fioletowy. Oczywiście mówię głównie o ubraniach

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Zdecydowanie pasuje mi czysta czerń.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Myślę, że nie pasują mi kolory jaskrawe

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Oj raczej nie pasują.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Uwielbiam złoto, ale w srebrze również chodzę i pasuje mi raczej jedno i drugie. Myślę, że bardziej pasują mi zimne kolory

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Raczej nie zestawiam kontrastów, za wzorami też nie przepadam, bo nie wyglądam w tym jakoś ekstra

dziękuję za pomoc
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 18:58   #2059
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Brzmi jak czysta zima jeżeli czysta biel lepsza niż kremy i szare biele, mimo że kolory jaskrawe ci nie pasują może masz na myśli jakieś wściekłe neony, może być chłodna zima, może być chłodne lato chociaz piszesz o złocie. A może jasne lato? popatrz na palety i porównaj biele (śnieżne ze złamanymi, szarymi) i czerń intensywna i sprana
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 19:32   #2060
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak czyste odpadaja, to nie Zima.
Napisala, ze te z odcieniem szarosci nie, wiec raczej nie Lato. Czern i ciemna czerwien dla mnie brzmi jak Ciemna Jesien, ja z brazami?
Nikt ci nie napisze, jakim typem jestes, masz w pierwszym poscie paletki, obejrzyj, porownaj,bo odpowiedzi masz sprzeczne. Gdy zostanie kilka palet, zacznij porownywac kolory. Skad my mozemy wiedziec

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2015-01-27 o 19:34
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 19:56   #2061
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jak czyste odpadaja, to nie Zima.
Napisala, ze te z odcieniem szarosci nie, wiec raczej nie Lato. Czern i ciemna czerwien dla mnie brzmi jak Ciemna Jesien, ja z brazami?
Nikt ci nie napisze, jakim typem jestes, masz w pierwszym poscie paletki, obejrzyj, porownaj,bo odpowiedzi masz sprzeczne. Gdy zostanie kilka palet, zacznij porownywac kolory. Skad my mozemy wiedziec
Masz wątpliwości, jakim jesteś typem? W tym wątku na pewno Wizażanki Ci pomogą, o ile odpowiesz na poniższe pytania Myślałam, że działa to na tej zasadzie Po prostu nie do końca wiem, jak mam się posługiwać tymi paletami, więc po prostu odpowiedziałam na pytania
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 20:16   #2062
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomoga to slowo kluczowe gdyby bylo tak latwo, nikt by tu nie rozpaczal i nie byl rozdarty miedzy kilkoma typami. My mozemy tylko pomagac, ale nie powiemy na 100%, jakim typem jestes. Musisz przymierzac. No i czytac nie tylko pierwszy post, ciagle to walkujemy.
Zauwaz, ze czesto nasze zdania bardzo sie roznia. Ktos powie, ze z opisu jestes jasna, a kto, ze ciemna.
Typuje sie po pasujacych kolorach, ale czesto sa pewne cechy wspolne. Koniecznie poczytaj bloga Wampierza
Jaka masz cere? Ciepla, jasna czy moze neutralna?
Jesli chcesz poznac swoj typ, musisz duzo czytac, porownywac, mierzyc.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 20:30   #2063
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ok, rozumiem, w takim razie biorę się do czytania bloga
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 07:06   #2064
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzieki dziewczyny za pomoc dobrze rozumiem, ze skoro nie mogę pożyczać "zimowych" kolorów to chlodne lato odpada? Zastanawiam się tez czy mogę być jasnym typem ale miec średni poziom kontrastu, a nie niski.

Czyli zostały mi 3 typy do rozważenia
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 08:15   #2065
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za pomoc dobrze rozumiem, ze skoro nie mogę pożyczać "zimowych" kolorów to chlodne lato odpada? Zastanawiam się tez czy mogę być jasnym typem ale miec średni poziom kontrastu, a nie niski.

Czyli zostały mi 3 typy do rozważenia
Nie tyle odpada, co jest mniej prawdopodobne. Pożyczanie kolorów zresztą polega tylko na tym, że niektóre kolory z cudzej palety tworza interesujący efekt albo można używać dalej od twarzy, bo harmonizują z naszą własną paletą.

Tak, jasne typy maja poziom kontrastu od niskiego do średniego. U jasnej wiosny nawet kontrast może być miejscami spory (chociaż raczej nie na całej twarzy).

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Yonce, prawie zgadlam
Earth, alez nie, napisalam, ze jasna nie rowna sie blondynka i nawet zdjecie wrzucilam, a ze yonce jasna nie jest (z wygladu) to fakt, ale pisala na poczatku, ze nie pasuja jej jasne kolory, a potem okazalo sie, ze pasuja.
Wampierz, dzisiaj mnie olsnilo: ciepla, czysta, srednio kontrastowa jest Ciepla Wiosna dlatego, ze takie kolory automatycznie staja sie bardziej geste i mocne (cieply sloneczny zolty na przyklad), i automatycznie moga byc zbyt mocne dla Jasnej Wiosny (kolory Jasnej sa rozbielone), i zbyt cieple dla Czystej. Nasycenie i kontrast jest posrodku, ale im cieplejszy, tym ciemniejszy staje sie kolor? (Tak to dziala u Cieplej Wiosny?) w porownaniu do Jasnej?
Ja przymierzalam kolory, ale nigdy nie zaczne nosic tych jaskrawych, no nie, to nie moj styl, co.z.tego, ze mi pasuja? Wygladam jak glupia lala. Kolory Chlodnej Zimy to jest to, nawet Ciemna Jesien ma ladne, ach ten chlodny, ciemny, czyty fiolet...taki piekny sweterek dzis znalazlam w tym kolorze (idealnie dopelnia moj nastroj, ja ogolnie lubie nosic ciemne kolory, bo czuje, ze taki mam stan ducha), i wygladalam w nim jak trup
O ile rozumiem twoje pytanie - tak, to same "parametry" kolory narzucają charakterystykę typu.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Nusi radziłabym przymiarki od początku.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 08:48   #2066
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość


O ile rozumiem twoje pytanie - tak, to same "parametry" kolory narzucają charakterystykę typu.

Chyba tak, chodzi mi o to, że mocno ciepły żółty wydaje się ciemniejszy niż żółty np. neutralny (to samo nasycenie). Chyba choć teoretycznie powinny mieć tę samą "ciemność"
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 08:59   #2067
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
Masz wątpliwości, jakim jesteś typem? W tym wątku na pewno Wizażanki Ci pomogą, o ile odpowiesz na poniższe pytania Myślałam, że działa to na tej zasadzie Po prostu nie do końca wiem, jak mam się posługiwać tymi paletami, więc po prostu odpowiedziałam na pytania
Dobrze zrobiłaś tylko z Twoich odpowiedzi wynika wiele możliwości więc musisz poczytać o paletach, mierzyć, czytać o makijażu i powoli dojdziesz co do Ciebie pasuje. Jeśli masz jakieś wątpliwości to pisz, będziemy myśleć i dyskutować

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Chyba tak, chodzi mi o to, że mocno ciepły żółty wydaje się ciemniejszy niż żółty np. neutralny (to samo nasycenie). Chyba choć teoretycznie powinny mieć tę samą "ciemność"
Nic nie rozumiem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 09:05   #2068
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No tak, ja pisałam, że nie przepadam za jasnymi kolorami, bo rozważałam też light summer, ale jak zaczęłam przeszukiwać Internet to naczytałam się, że jasne lato wygląda najlepiej w jasnych kolorach od sóp do głów, że można nawet rozjaśnić włosy do platyny, że w ogóle wszystko jak najjaśniejsze. A ja rozjaśniałam włosy i wyglądałam koszmarnie, aż się prosiło o jakiś mocniejszy akcent np. kreska na oku. Najlepiej mi w średnim/ciemnym blondzie, dlatego chcę zapuścić naturalne włosy.

Dlatego pytałam, czy można mieć wyższy poziom kontrastu No bo jak patrzę na tę paletkę, to jednak są też ciemne kolory - granat, zieleń, grafit. I zastanawiam się, czy to możliwe, że jestem jasnym latem, ale nie pasuje mi jeśli wszystko jest zbyt jasne - jasne włosy, jasne brwi, jasny makijaż, jasne ubrania. Widziałam też przykłady celebrytek i kobiet sklasyfikowanych jako jasne typy i wszystkie mają bardzo jasne włosy. Chociaż ja jednak mam farbowane, więc to też może zakłamywać wynik

Przejrzałam jeszcze raz wpis na truth-is-beauty który podesłałą mi kaguya o 6 kolorach które odróżniają light summer od light spring i dla light summer wymieniony jest kolor, który wygląda identycznie jak ten z mojej "paletki", kropka w kropkę. Poza tym jak patrzę na te moje kolory, to wszystkie, nawet szare, mają niebieskie podtony, zresztą jak pobierałam próbnikiem w GIMPie to szary wychodził jak niebieski. Więc odrzucam jasną wiosnę i rozważam zgaszone i jasne lato. Bardziej jednak w stronę jasnego, bo mam trochę ciepła w karnacji i oczach

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Chyba tak, chodzi mi o to, że mocno ciepły żółty wydaje się ciemniejszy niż żółty np. neutralny (to samo nasycenie). Chyba choć teoretycznie powinny mieć tę samą "ciemność"
Ja chyba rozumiem, ale nie wiem do czego zmierzasz Chodzi o to, ze bardziej nasycone, ciepłe kolory wydają się zarazem ciemniejsze? Tak jak zgaszone albo chłodne wydają się jasne?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 09:17   #2069
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
No tak, ja pisałam, że nie przepadam za jasnymi kolorami, bo rozważałam też light summer, ale jak zaczęłam przeszukiwać Internet to naczytałam się, że jasne lato wygląda najlepiej w jasnych kolorach od sóp do głów, że można nawet rozjaśnić włosy do platyny, że w ogóle wszystko jak najjaśniejsze. A ja rozjaśniałam włosy i wyglądałam koszmarnie, aż się prosiło o jakiś mocniejszy akcent np. kreska na oku. Najlepiej mi w średnim/ciemnym blondzie, dlatego chcę zapuścić naturalne włosy.

Dlatego pytałam, czy można mieć wyższy poziom kontrastu No bo jak patrzę na tę paletkę, to jednak są też ciemne kolory - granat, zieleń, grafit. I zastanawiam się, czy to możliwe, że jestem jasnym latem, ale nie pasuje mi jeśli wszystko jest zbyt jasne - jasne włosy, jasne brwi, jasny makijaż, jasne ubrania. Widziałam też przykłady celebrytek i kobiet sklasyfikowanych jako jasne typy i wszystkie mają bardzo jasne włosy. Chociaż ja jednak mam farbowane, więc to też może zakłamywać wynik

Przejrzałam jeszcze raz wpis na truth-is-beauty który podesłałą mi kaguya o 6 kolorach które odróżniają light summer od light spring i dla light summer wymieniony jest kolor, który wygląda identycznie jak ten z mojej "paletki", kropka w kropkę. Poza tym jak patrzę na te moje kolory, to wszystkie, nawet szare, mają niebieskie podtony, zresztą jak pobierałam próbnikiem w GIMPie to szary wychodził jak niebieski. Więc odrzucam jasną wiosnę i rozważam zgaszone i jasne lato. Bardziej jednak w stronę jasnego, bo mam trochę ciepła w karnacji i oczach

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------


Ja chyba rozumiem, ale nie wiem do czego zmierzasz Chodzi o to, ze bardziej nasycone, ciepłe kolory wydają się zarazem ciemniejsze? Tak jak zgaszone albo chłodne wydają się jasne?
No Siostro
A bo Jasne Lato to najjaśniejszy typ z 12, widzisz, tu też to chyba tak działa, bo teoretycznie Jasna Wiosna też powinna być taka, ale chłodne jasne wyglądają na bardziej delikatne niż chłodne ciepłe
A ocieplenie koloru powoduje jego "przyciemnienie":rolleyes :

Dla mnie twoja paletka wygląda na Cool Summer, chociaż mnie się to nie widzi, bo cery, moim zdaniem, nie masz czysto chłodnej. A kolory wstawiłaś dość ciemne. Może ja też zrobię sobie takie porównanie, ale w jakim programie?
No chyba że nie widziałam twojej cery i skóry nie opalonej.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 09:36   #2070
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No Siostro
A bo Jasne Lato to najjaśniejszy typ z 12, widzisz, tu też to chyba tak działa, bo teoretycznie Jasna Wiosna też powinna być taka, ale chłodne jasne wyglądają na bardziej delikatne niż chłodne ciepłe
A ocieplenie koloru powoduje jego "przyciemnienie":rolleyes :

Dla mnie twoja paletka wygląda na Cool Summer, chociaż mnie się to nie widzi, bo cery, moim zdaniem, nie masz czysto chłodnej. A kolory wstawiłaś dość ciemne. Może ja też zrobię sobie takie porównanie, ale w jakim programie?
No chyba że nie widziałam twojej cery i skóry nie opalonej.
Ja opalam się bardzo szybko i zawsze mam taki złocisty odcień opalenizny. Jak nie jestem opalona, to jestem dość blada ale ta skóra ma taki ciepły, beżowy połysk, podkłady kupuję w odcieniach beżowych właśnie. Ale nie uważam że to jest wiosenna karnacja, bo z tego co widziałam, to wiosny mają bardziej brzoskwiniową skórę, a lata beżowy.

No kolory ciemne wstawiłam bo nie umiałam znaleźć takich jasnych z paletek Właściwie to noszę tylko beże, błękity, jasny róż, jasny szary z jasnych kolorów, a z ciemnych granat, grafit, zdarza mi się czerń.

Ja zrobiłam przymiarkę, pocykałam fotki i nic nie widziałam Więc wszystkie zdjęcia wkleiłam w jeden plik obok siebie i szukałam różnic. A potem posegregowałam te kolory i poukładałam obok siebie Moim zdaniem przydatna rzecz, tylko chyba za mało obszerną przymiarkę zrobiłam.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.