Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-16, 19:28   #31
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Też myślę, że to ranking olimpijski, a zazwyczaj to nie jest zasługa nauczycieli, lecz samych uczniów, którzy ostro zakuwają do olimpiad, a szkoły sb przypisują sukcesy. Dla mnie ważniejsza jest opinia ludzi. Temat Kamienia jest raczej w moim gronie unikany, nikt nie śpieszy się, żeby wygłaszać opinie. Martwi mnie mała ilość uczniów, chociaż jest to większa szkoła. Jedynym plusem byłoby to, że byłabym w klasie z dobrą koleżanką, ale w tym momencie wydaje mi się, że to atut drugorzędny, bo poziom nauki jest ważniejszy. I chciałabym jak najmniej czasu poświęcać na dojazd, bo może nie w 1, ale w 2 klasie zacznie się zakuwanie do matury, żeby dostać się na wymarzony kierunek.
Wydaje mi się, że V byłaby dla mnie najlepsza, chociaż IX też nie odrzucam.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 04:03   #32
Oposa
Przyczajenie
 
Avatar Oposa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 21
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Rzadko zaglądam na forum, ale coś mnie tknęło, że po spadku w rankingu poruszysz ten temat

U nas się raczej śmieją z tego, że wyprzedziła nas jakaś szkoła z Koszalina () niż naprawdę tym przejmują. To kwestia olimpijczyków. W piątce nie ma parcia na konkursy i tyle.

Sama się sugerowałam rankingami, owszem. Czymś trzeba. Ale raczej patrząc kilka lat w tył, żeby mniej-więcej zorientować się co gdzie leży. Gdyby sugerować się tylko bieżącym rocznikiem, musiałabym co roku zmieniać szkołę

Szkoła z Koszalina faktycznie się z nami, a nawet dwójką, bije o miejsce. Ale akurat IX nie wyprzedziła nas chyba nigdy, przynajmniej w przeciągu ostatnich 5 lat Co nie zmienia faktu, że nic nie wiem o tej szkole, może to dobry wybór. Tylko w tym roku może być się w takim razie trudniej dostać, skoro podskoczyła nad piątkę
Oposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 16:29   #33
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Zaczynam mieć wątpliwości co do internatu, lubię się uczyć na głos , ale jeśli Szczecin, to na pewno V. Rozmawiałam już z kilkoma osobami, i nie spotkałam się z negatywną opinią . Może po drzwiach otwartych więcej mi się rozjaśni . Muszę chyba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zobaczymy, powiedzmy, że jeszcze mam duuuużo czasu
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 20:03   #34
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Dziewczyny wybierajace sie na bio-chem: o jakim kierunku potem myslicie?
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 21:12   #35
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gruniaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny wybierajace sie na bio-chem: o jakim kierunku potem myslicie?
Jeszcze nie wykluczam zmiany, ale bardzo ciągnie mnie na farmacje.
Nie wykluczam też, że pójdę na medycynę, jednak do chemii ciągnie mnie bardziej, niż do biologii i przeraża mnie perspektywa tak długiego kształcenia się, nie jestem pewna, czy dam sobie radę psychicznie (szczególnie chodzi mi o sekcje). Mam siostrę na medycynie, także trochę wiem o tych studiach .
Można też studiować chemie, czy biologie, ale ja siebie w szkole zupełnie nie widzę.
Pozostaje jeszcze stomatologia (nie wykluczam), kosmetologia, biotechnologia, wszelkie inżynierie związane z tymi przedmiotami .
Ten temat akurat mam w miarę obcykany. Bardzo ciągnie mnie na farmację, przeciekawe studia, praca też fajna. Ale chyba nie dla ludzi, którzy myślę, że polega tylko na sprzedawaniu leków, że to coś takiego, jak praca w spożywczaku chociażby.
Ogólnie biolchem otwiera wiele możliwości. Jeśli lubisz (lub jak w moim przypadku wręcz kochasz) chemie lub biologię, a najlepiej i to, i to, to zdecydowanie profil dla Ciebie.
Często też jest rozszerzona fizyka :conf used:.
Nie mam z nią większych problemów, niby na półrocze mam 5, ale ledwo. Zmienił mi się nauczyciel i po raz pierwszy zaczęłam jej się uczyć, poprzednio miałam 4 bez niczego, ale pewnie rozszerzenie to będzie masakra. Chociaż jest też opcja rozszerzonej matmy, co bardziej mi się podoba. Wszystko zależy od szkoły.
BTW, gdzie się wybierasz do liceum?
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 21:29   #36
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Beataa_De Pokaż wiadomość
Jeszcze nie wykluczam zmiany, ale bardzo ciągnie mnie na farmacje.
Nie wykluczam też, że pójdę na medycynę, jednak do chemii ciągnie mnie bardziej, niż do biologii i przeraża mnie perspektywa tak długiego kształcenia się, nie jestem pewna, czy dam sobie radę psychicznie (szczególnie chodzi mi o sekcje). Mam siostrę na medycynie, także trochę wiem o tych studiach .
Można też studiować chemie, czy biologie, ale ja siebie w szkole zupełnie nie widzę.
Pozostaje jeszcze stomatologia (nie wykluczam), kosmetologia, biotechnologia, wszelkie inżynierie związane z tymi przedmiotami .
Ten temat akurat mam w miarę obcykany. Bardzo ciągnie mnie na farmację, przeciekawe studia, praca też fajna. Ale chyba nie dla ludzi, którzy myślę, że polega tylko na sprzedawaniu leków, że to coś takiego, jak praca w spożywczaku chociażby.
Ogólnie biolchem otwiera wiele możliwości. Jeśli lubisz (lub jak w moim przypadku wręcz kochasz) chemie lub biologię, a najlepiej i to, i to, to zdecydowanie profil dla Ciebie.
Często też jest rozszerzona fizyka :conf used:.
Nie mam z nią większych problemów, niby na półrocze mam 5, ale ledwo. Zmienił mi się nauczyciel i po raz pierwszy zaczęłam jej się uczyć, poprzednio miałam 4 bez niczego, ale pewnie rozszerzenie to będzie masakra. Chociaż jest też opcja rozszerzonej matmy, co bardziej mi się podoba. Wszystko zależy od szkoły.
BTW, gdzie się wybierasz do liceum?
Ja juz studiuje wlasnie na PUMie. Pytam czy planujesz medycyne czy jakis pokrewny kierunek. Z tego co wiem to 5 LO jest dobrym liceum jesli chodzi o przygotowanie do studiow medycznych. Mam znajomych ktorzy sa wlasnie po 5. Wiesz tak naprawde to duzo zalezy od nauczyciela i od Twojego podejscia. Jesli ciagnie Cie na farmacje, medycyne to mysle ze i tak potrzebne beda korepetycje bo niestety wiekszosc nauczycieli slabo przygotowuje do matury, swoja droga to tez malo czasu jest przez 45 min na lekcji.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 21:49   #37
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gruniaa Pokaż wiadomość
Ja juz studiuje wlasnie na PUMie. Pytam czy planujesz medycyne czy jakis pokrewny kierunek. Z tego co wiem to 5 LO jest dobrym liceum jesli chodzi o przygotowanie do studiow medycznych. Mam znajomych ktorzy sa wlasnie po 5. Wiesz tak naprawde to duzo zalezy od nauczyciela i od Twojego podejscia. Jesli ciagnie Cie na farmacje, medycyne to mysle ze i tak potrzebne beda korepetycje bo niestety wiekszosc nauczycieli slabo przygotowuje do matury, swoja droga to tez malo czasu jest przez 45 min na lekcji.
Zazdroszczę, że już masz to za sobą . Jak na razie myślę, że dam radę bez żadnych dodatkowych pomocy, w takim sensie, że będę się uczyć sama. Uczyłam się na konkurs z chemii, pewną część rozszerzenia z liceum mam już ogarniętą, a uczyłam się sama. Jak już mówiłam mam siostrę na medycynie, więc jakby co mi pomoże . Jak się dowiedziała, że ciągnie mnie na biolchem, od razu się spytała, czy zostawiać mi notatki .
Szkoda tylko, że była w technikum na logistyce, za bardzo mi nie pomoże . Chciałam iść do tej samej szkoły na analityka, może nie chciałam, ale to było jedna z opcji, ale najprawdopodobniej nie otworzą.
Czasami nachodzą mnie wątpliwości, bo uwielbiam tłumaczyć, więc muszę albo zrezygnować z chemii, albo z angielskiego.
I zupełnie nie podoba mi się ta nowa podstawa, przez nią będzie jeszcze gorzej nadrobić zaległości, jeśli np. zdecyduję się na zmianę profilu.
Mam nadzieję, że podczas nauki w lo jakoś wszystko mi się rozjaśni. Nie chciałabym na 3 roku farmacji stwierdzić, że to jednak nie to, że zdecydowanie bardziej nadaję się na medycynę, lub co gorsza na filologię angielską .
Najlepsze jest to, że wszystkie testy kieruję mnie na kierunki typowo humanistyczne, chyba tylko dlatego, że kocham czytać książki . Ale jako, że najczęściej pojawiają się tam pytania o ulubiony kolor itd., to nie za bardzo liczę się z ich wynikiem. Nawet odpuściłam sobie doradcę zawodowego w szkole, chyba jako jedyna w klasie. Moje zdanie jest takie, że sama muszę dojść do tego, co chcę robić w życiu.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-24, 21:55   #38
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Beataa_De Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, że już masz to za sobą . Jak na razie myślę, że dam radę bez żadnych dodatkowych pomocy, w takim sensie, że będę się uczyć sama. Uczyłam się na konkurs z chemii, pewną część rozszerzenia z liceum mam już ogarniętą, a uczyłam się sama. Jak już mówiłam mam siostrę na medycynie, więc jakby co mi pomoże . Jak się dowiedziała, że ciągnie mnie na biolchem, od razu się spytała, czy zostawiać mi notatki .
Szkoda tylko, że była w technikum na logistyce, za bardzo mi nie pomoże . Chciałam iść do tej samej szkoły na analityka, może nie chciałam, ale to było jedna z opcji, ale najprawdopodobniej nie otworzą.
Czasami nachodzą mnie wątpliwości, bo uwielbiam tłumaczyć, więc muszę albo zrezygnować z chemii, albo z angielskiego.
I zupełnie nie podoba mi się ta nowa podstawa, przez nią będzie jeszcze gorzej nadrobić zaległości, jeśli np. zdecyduję się na zmianę profilu.
Mam nadzieję, że podczas nauki w lo jakoś wszystko mi się rozjaśni. Nie chciałabym na 3 roku farmacji stwierdzić, że to jednak nie to, że zdecydowanie bardziej nadaję się na medycynę, lub co gorsza na filologię angielską .
Najlepsze jest to, że wszystkie testy kieruję mnie na kierunki typowo humanistyczne, chyba tylko dlatego, że kocham czytać książki . Ale jako, że najczęściej pojawiają się tam pytania o ulubiony kolor itd., to nie za bardzo liczę się z ich wynikiem. Nawet odpuściłam sobie doradcę zawodowego w szkole, chyba jako jedyna w klasie. Moje zdanie jest takie, że sama muszę dojść do tego, co chcę robić w życiu.
W razie czego mozesz na mnie liczyc mam tez sporo materialow na bio- chem. Nie zginiesz
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 22:49   #39
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Dziękuje .
Może jak wszystko pójdzie dobrze któregoś dnia miniemy się na korytarzu . Planuję studiować na PUM'ie .

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Właściwie myślałam też o analityce medycznej, ale wszyscy mówią że to strasznie nieopłacalny zawód, zobaczymy
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 23:15   #40
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Beataa_De Pokaż wiadomość
Dziękuje .
Może jak wszystko pójdzie dobrze któregoś dnia miniemy się na korytarzu . Planuję studiować na PUM'ie .

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Właściwie myślałam też o analityce medycznej, ale wszyscy mówią że to strasznie nieopłacalny zawód, zobaczymy
Ja jestem na pielęgniarstwie i jestem bardzo zadowolona
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 23:33   #41
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

To najważniejsze, żeby być zadowolonym ze swojej decyzji . Gratuluję dobrego wyboru. Mam nadzieję, że ja też taki podejmę .
Mam nadzieję, że za te kilka lat otworzą na PUM'ie farmacje .
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 12:35   #42
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Witajcie,
przepraszam za mały offtop ale nie znalazłam Szczecinianek na wizażowych społecznościach:P
Jutro bede miec okazje być w Szczecinie i mam pytanie : czy w okolicach dworca PKS znajdę jakieś miejsce - centrum handlowe, kawiarnie,gdzieś gdzie mogłabym spędzić troche czasu w oczekiwaniu na autobus?
Czy mogłbyście podpowiedziec, co warto byłby zobaczyć w Szczecinie- będę mieć kilka godzin i fajnie bylo by je wykorzystać
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:21   #43
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
Witajcie,
przepraszam za mały offtop ale nie znalazłam Szczecinianek na wizażowych społecznościach:P
Jutro bede miec okazje być w Szczecinie i mam pytanie : czy w okolicach dworca PKS znajdę jakieś miejsce - centrum handlowe, kawiarnie,gdzieś gdzie mogłabym spędzić troche czasu w oczekiwaniu na autobus?
Czy mogłbyście podpowiedziec, co warto byłby zobaczyć w Szczecinie- będę mieć kilka godzin i fajnie bylo by je wykorzystać
Zaraz przy PKS to nie ma nic takiego ale 2 przystanki tramwajowe dalej jest galeria handlowa Kaskada. Znajdziesz tam duzo sklepow, kawiarnie, gastronomia ogolnie
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 23:57   #44
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

dzieki za odpowiedz
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 23:26   #45
Agnesys
Przyczajenie
 
Avatar Agnesys
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Ja mam pytanie odnośnie LO1. Co o tej szkole myślicie i czy warto tam iść? A może lepiej rozejrzeć się za inną szkołą, jeżeli tak to za jaką?
Agnesys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 23:54   #46
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Agnesys Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie odnośnie LO1. Co o tej szkole myślicie i czy warto tam iść? A może lepiej rozejrzeć się za inną szkołą, jeżeli tak to za jaką?
Ja mam dobre wspomnienia, chociaż od tego czasu wiele sie zmienilo. A jaki profil?
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 23:59   #47
Agnesys
Przyczajenie
 
Avatar Agnesys
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Myślałam nad klasą dziennikarsko-prawniczą.
Agnesys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 00:38   #48
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Agnesys Pokaż wiadomość
Myślałam nad klasą dziennikarsko-prawniczą.
No to one dosc dobrze stały.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 00:34   #49
Oposa
Przyczajenie
 
Avatar Oposa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 21
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Jakoś super dużo o jedynce nie wiem, ale na pewno nie jest tam źle. Taka przyzwoita szkoła. Zazwyczaj lądowała gdzieś na drugim czy trzecim miejscu na podaniu, bo raczej nietrudno się dostać. Radzę iść na dni otwarte, jeśli masz taką możliwość, bo mam znajome, które zrezygnowały z niej po obejrzeniu budynku

Co do rozglądania się za inną szkołą, to już zależy jakie rozszerzone przedmioty preferujesz i czy obstawiasz jakiś przyzwoity wynik na testach tzn. czy strzelasz w coś z wysokim poziomem nauczania, czy raczej jedynie zależy ci na atmosferze
Oposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 12:37   #50
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Oposa Pokaż wiadomość
Jakoś super dużo o jedynce nie wiem, ale na pewno nie jest tam źle. Taka przyzwoita szkoła. Zazwyczaj lądowała gdzieś na drugim czy trzecim miejscu na podaniu, bo raczej nietrudno się dostać. Radzę iść na dni otwarte, jeśli masz taką możliwość, bo mam znajome, które zrezygnowały z niej po obejrzeniu budynku

Co do rozglądania się za inną szkołą, to już zależy jakie rozszerzone przedmioty preferujesz i czy obstawiasz jakiś przyzwoity wynik na testach tzn. czy strzelasz w coś z wysokim poziomem nauczania, czy raczej jedynie zależy ci na atmosferze
Naprawdę ? Jak oglądałam na youtubie wydawała się być bardzo ładną szkołą .
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 21:09   #51
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Beataa_De Pokaż wiadomość
Naprawdę ? Jak oglądałam na youtubie wydawała się być bardzo ładną szkołą .
bo jest piękną szkołą, do tego głowna hala jest pozłacana i rzeźbiona, niestety freski sie nie zachowaly bo za komuny pomalowali je olejną
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 21:53   #52
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Też mi się tak wydaje . Aż dziwne, że ktoś zrezygnował z powodu wystroju, mnie on wręcz przyciąga, chociaż tam na pewno nie pójdę, bo jedynka raczej nie cieszy się dobrą sławą wśród biolchemów .
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 22:15   #53
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Beataa_De Pokaż wiadomość
Też mi się tak wydaje . Aż dziwne, że ktoś zrezygnował z powodu wystroju, mnie on wręcz przyciąga, chociaż tam na pewno nie pójdę, bo jedynka raczej nie cieszy się dobrą sławą wśród biolchemów .
no to jest prawda, a przynajmniej tak mi sie wydaje, znajomi poszli na ta medycyne, ale nie za pierwszym podejsciem
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 22:41   #54
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Katolickie LO, slynna 13, 5, 2- zdaje mi sie ze sa z tych lepszych, z tego co slysze od znajomych na PUMie.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 01:20   #55
Oposa
Przyczajenie
 
Avatar Oposa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 21
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Raczej nie chodziło o wystrój budynku, tylko o jego stan :P Ale nie wiem, nie byłam, nie widziałam.

Z tym że niedawno ktoś wstawił na ''fejsbukowej'' grupie sprzedam/kupię Szczecina zapytanie o szkoły po gimnazjalne i jedynkę z szóstką raczej odradzano. Z reguły bez argumentów, ale kilka się takich opinii przewinęło. Ja byłabym po tym wszystkim sceptycznie nastawiona :v

Dużo osób polecało za to czwórkę
Oposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 02:11   #56
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

no czworka to ma dopiero budynek na koncu swiata i to w oplakanym stanie
a poziom tak tego, 14stka sie wybila
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 12:41   #57
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Siostra też mi mówi, że dużo jej znajomych z roku (PUM) chwali V.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Oposa Pokaż wiadomość
Raczej nie chodziło o wystrój budynku, tylko o jego stan :P Ale nie wiem, nie byłam, nie widziałam.

Z tym że niedawno ktoś wstawił na ''fejsbukowej'' grupie sprzedam/kupię Szczecina zapytanie o szkoły po gimnazjalne i jedynkę z szóstką raczej odradzano. Z reguły bez argumentów, ale kilka się takich opinii przewinęło. Ja byłabym po tym wszystkim sceptycznie nastawiona :v

Dużo osób polecało za to czwórkę
VI w mojej szkole poleca dużo nauczycieli . Dzisiaj ktoś się spytał o II, padła odpowiedź "Nooo dobra szkoła, ale trzeba się uczyć.". A myślałam, że uczyć się trzeba wszędzie . Nie wiem czy wgl iść na doradztwo zawodowe, mam wrażenie, że szkoda godziny, przyjaciółka była i mówi, że nic jej nie pomogło .
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 13:32   #58
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Beataa_De Pokaż wiadomość
Siostra też mi mówi, że dużo jej znajomych z roku (PUM) chwali V.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------



VI w mojej szkole poleca dużo nauczycieli . Dzisiaj ktoś się spytał o II, padła odpowiedź "Nooo dobra szkoła, ale trzeba się uczyć.". A myślałam, że uczyć się trzeba wszędzie . Nie wiem czy wgl iść na doradztwo zawodowe, mam wrażenie, że szkoda godziny, przyjaciółka była i mówi, że nic jej nie pomogło .
9,2,5 jesli chodzi o medycyne
przy czym w 9 ostatni semestr to tylko przedmioty maturalne, daltego tak dobrze je zdaja, ja w 1 na ostatnim semestrze nie mialam jak sie podrapac, mialam taki zasuw, ze klekajcie narody, w 2 i 5 bedzie podobnie, bo prawde mowiac tylko brak przedmiotu ratuje przed 'moj przedmiot jest najwazniejszy'

a doradztwo zawodowe polega na tym, ze oni sie kompletnie nie znaja, na pytania odpowiedza nieprzydatnie i mylaco, do tego losuje sie jakies zawody i opowiada co ten ktos robi, ja musialam opowiedziec o pracy wikliniarza, kolezanka z padaczka wyszla z tego w innym gabinecie z zaleceniem, ze powinna zostac akrobatka trapezowa
oni sie nie znaja, jak pytalam o branze morska to zamiast mnie odeslac na logistyke czy cokolwiek odeslali mnie na europeistykę (czli kulturoznawstwo)

Edytowane przez 201604250941
Czas edycji: 2015-02-02 o 13:34
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 13:58   #59
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
9,2,5 jesli chodzi o medycyne
przy czym w 9 ostatni semestr to tylko przedmioty maturalne, daltego tak dobrze je zdaja, ja w 1 na ostatnim semestrze nie mialam jak sie podrapac, mialam taki zasuw, ze klekajcie narody, w 2 i 5 bedzie podobnie, bo prawde mowiac tylko brak przedmiotu ratuje przed 'moj przedmiot jest najwazniejszy'

a doradztwo zawodowe polega na tym, ze oni sie kompletnie nie znaja, na pytania odpowiedza nieprzydatnie i mylaco, do tego losuje sie jakies zawody i opowiada co ten ktos robi, ja musialam opowiedziec o pracy wikliniarza, kolezanka z padaczka wyszla z tego w innym gabinecie z zaleceniem, ze powinna zostac akrobatka trapezowa
oni sie nie znaja, jak pytalam o branze morska to zamiast mnie odeslac na logistyke czy cokolwiek odeslali mnie na europeistykę (czli kulturoznawstwo)
Właśnie też dlatego kusząca jest IX . Niekoniecznie wybieram się na medycynę, chociaż też jej nie wykluczam, dużo się może zmienić przez te 3 lata. Aktualnie ciągnie mnie do farmacji.
Jakoś nie ufam doradcą zawodowym . Te testy predyspozycji zawodowych są raczej dziwne. Jak robiłam jakieś w internecie, wychodziło mi, że idealnie nadaję się na psychologię itd. . Nie wiem, czy to, że kocham czytać książki od razu klasyfikuje mnie jako humana .
Też lekko ciągnie mnie w stronę medycyny, ale przeraża mnie perspektywy tak długiej edukacji, wyścigu szczurów o miejsca na specjalizacji itd. Musiałabym dużo poświęcić i w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jestem w stanie.
Cieszę się, że moja wizja medycyny to nie seriale telewizyjne. Zawsze śmieszą mnie wypowiedzi osób średnio uczących się już na etapie gimnazjum, które zastanawiają się, czy dadzą radę na biolchemie, bo chcą potem iść na medycynę i zostać światowej sławy chirurgami .
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 15:55   #60
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Moze do tej pory otworza farmacje na PUMie. Albo bedzie tak jak z elektroradiologią w tym roku. :P
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-15 21:42:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.