dwie specjalności - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-10, 13:18   #1
wizazankaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 85

dwie specjalności


hej mam pytanie przede wszystkim dla studentek pedagogiki i pedagogów. Sama studiuję pedagogikę i zbliża się czas kiedy muszę wybrać specjalność. zastanawiam się nad opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną i rehabilitacyjno-zdrowotną z terapią pedagogiczną. Czy możecie mi je jakoś przybliżyc? Podobno na tą rehabilitacyjna jest duże zapotrzebowanie, i skłaniam się w jej kierunku ale chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej. z góry dziękuję
wizazankaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 14:13   #2
j_ka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 590
Dot.: dwie specjalności

Musisz pomyśleć, co będzie Ci przyjemniej studiować. Trudno dziś orzec w jakim kierunku uda Ci się znaleźć pracę. Ja kończyłam 5-letnie dzienne resocjalizację, potem robiłam kurs kwalifikacyjny z terapii pedagogicznej, a potem podyplomowo edukację elementarną. Nie zliczę dodatkowych weekendowych kursów, które trzeba kończyć. Rozpoczynając studia chciałam pracować w domu dziecka albo jako kurator, po studiach udało mi się znaleźć pracę jako pedagog specjalny, a teraz jestem nauczycielką w przedszkolu.
j_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 14:24   #3
velara
Zadomowienie
 
Avatar velara
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 298
Dot.: dwie specjalności

Cytat:
Napisane przez wizazankaka Pokaż wiadomość
hej mam pytanie przede wszystkim dla studentek pedagogiki i pedagogów. Sama studiuję pedagogikę i zbliża się czas kiedy muszę wybrać specjalność. zastanawiam się nad opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną i rehabilitacyjno-zdrowotną z terapią pedagogiczną. Czy możecie mi je jakoś przybliżyc? Podobno na tą rehabilitacyjna jest duże zapotrzebowanie, i skłaniam się w jej kierunku ale chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej. z góry dziękuję
Oj nie wiem czy te specjalności takie przyszłościowe. Z tego co słyszałam najłatwiej po pedagogice znaleźć pracę w prywatnych przedszkolach. Te specjalności, które wymieniłaś nie dają Ci uprawnień ani do pracy w szkole ani w przedszkolu. Po opiekuńczo-wychowawczej możesz pracować w internacie, świetlicy, domu dziecka, więc z tych dwóch wybrałabym tę. Terapię pedagogiczną w szkołach zazwyczaj dodatkowo prowadzą nauczyciele, o jakiejś innej głównej specjalności (np. oligofrenopedagog albo pedagog wczesnoszkolny). Nie opłaca się tworzyć osobnych etatów dla samych terapeutów. Jeśli chcesz pracować z dzieciakami niepełnosprawnymi powinnaś skończyć specjalność przygotowującą do pracy z dziećmi z konkretnymi zaburzeniami, np. oligofrenopedagogikę czy surdopedagogikę. Żeby prowadzić rehabilitację jakąś określoną metodą często wystarczą dodatkowe kursy. Musisz dowiedzieć się dokładnie jakie uprawnienia daję Ci te specjalności, bo może się okazać że to tylko ładnie brzmi.
__________________


velara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 14:29   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: dwie specjalności

Ja bym się decydowała na tą drugą, teraz tego nie widać, ale niedługo wzrośnie zapotrzebowanie na opiekę nad osobami starszymi - kokosów z tego nie będzie zapewne, ale ręce do pracy się przydadzą.
Pewnie mało osób wybierając pedagogikę chce pracować z osobami starszymi, no ale jeśli chce się poszerzyć swoje możliwości, to można to rozpatrzyć.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2013-12-10 o 14:31
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 14:43   #5
velara
Zadomowienie
 
Avatar velara
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 298
Dot.: dwie specjalności

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Ja bym się decydowała na tą drugą, teraz tego nie widać, ale niedługo wzrośnie zapotrzebowanie na opiekę nad osobami starszymi - kokosów z tego nie będzie zapewne, ale ręce do pracy się przydadzą.
Pewnie mało osób wybierając pedagogikę chce pracować z osobami starszymi, no ale jeśli chce się poszerzyć swoje możliwości, to można to rozpatrzyć.
Tylko często osoby, którym wydaje się, że chcą pracować z osobami starszymi nie wiedzą na czym taka opieka polega. To nie tylko udzielanie wsparcia psychicznego biednym staruszkom, ale też znoszenie ich humorów, nie wspomnę o zmienianiu pampersów itp.. Czy taka praca jest szczytem marzeń absolwenta 5letnich studiów?
__________________


velara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 14:53   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: dwie specjalności

Cytat:
Napisane przez velara Pokaż wiadomość
Tylko często osoby, którym wydaje się, że chcą pracować z osobami starszymi nie wiedzą na czym taka opieka polega. To nie tylko udzielanie wsparcia psychicznego biednym staruszkom, ale też znoszenie ich humorów, nie wspomnę o zmienianiu pampersów itp.. Czy taka praca jest szczytem marzeń absolwenta 5letnich studiów?
Ludzie mają różne marzenia, ja w nie nie wnikam, tylko przedstawiam możliwości
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 18:33   #7
velara
Zadomowienie
 
Avatar velara
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 298
Dot.: dwie specjalności

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Ludzie mają różne marzenia, ja w nie nie wnikam, tylko przedstawiam możliwości
Ja też nie wnikam Tylko ludzie czasami wybierają jakiś zawód nie wiedząc tak naprawdę na czym on polega. Moja koleżanka marzyła o pracy w domu dziecka, bo zawsze wydawało jej się, że tam są takie biedne, smutne i spokojne dzieci. A po pierwszym dniu pracy była tak roztrzęsiona, że nie była w stanie prowadzić samochodu i wróciła do domu na piechotę. Okazało się, że te biedne dzieci są jednocześnie niegrzeczne, rozwrzeszczane, nie słuchają się, jedno dziecko nawet ją ugryzło. Jej wcześniejsze wyobrażenie o domu dziecka było zupełnie niezgodne z rzeczywistością, dlatego przeżyła szok. Żeby była jasność ja oczywiście nie obwiniam tych dzieci i nie chcę generalizować, wiadomo że każde z nich jest inne. Zanim jednak zdecydujemy się na taką pracę trzeba mieć świadomość jak to wygląda, porozmawiać z osobami które tam pracują, poczytać fora.
__________________


velara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 18:44   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: dwie specjalności

Cytat:
Napisane przez velara Pokaż wiadomość
Ja też nie wnikam Tylko ludzie czasami wybierają jakiś zawód nie wiedząc tak naprawdę na czym on polega. Moja koleżanka marzyła o pracy w domu dziecka, bo zawsze wydawało jej się, że tam są takie biedne, smutne i spokojne dzieci. A po pierwszym dniu pracy była tak roztrzęsiona, że nie była w stanie prowadzić samochodu i wróciła do domu na piechotę. Okazało się, że te biedne dzieci są jednocześnie niegrzeczne, rozwrzeszczane, nie słuchają się, jedno dziecko nawet ją ugryzło. Jej wcześniejsze wyobrażenie o domu dziecka było zupełnie niezgodne z rzeczywistością, dlatego przeżyła szok. Żeby była jasność ja oczywiście nie obwiniam tych dzieci i nie chcę generalizować, wiadomo że każde z nich jest inne. Zanim jednak zdecydujemy się na taką pracę trzeba mieć świadomość jak to wygląda, porozmawiać z osobami które tam pracują, poczytać fora.
To o czym piszesz jest dla mnie oczywiste. Ale tak jak wspomniałam - ja podałam możliwość, a co się z taką możliwością wiąże to już w interesie samego zainteresowanego, nie będę mu wszystkiego podawać na tacy, za usługi się płaci.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 19:31   #9
ujagny_blog
Raczkowanie
 
Avatar ujagny_blog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 164
Dot.: dwie specjalności

Żeby się opiekować starszymi osobami w UK wystarczy zrobić kurs, więc nie wiem czy warto kształcić się w tym kierunku na uniwersytecie.
__________________
<ciach_reklama>
ujagny_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.