Normalne Odżywianie - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-10, 17:20   #121
parkiett4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Normalne Odżywianie

heh, powiedziałam ginekolożce, że może jest to związane z dietą, ćwiczeniami i stresem na co ona odpowiedziała że " nie można się tak przejmować i żebym zaczęła jeść normalnie". i tyle. zapisała mi luteinę, efektów brak.
Dziewczyny, myślicie że można samemu wyjść z tego błędnego koła? Wiecie ja już nie wyrabiam, mam cały czas głowę zaprzątnietą tym co mogę a czego nie mogę zjeść. W sobote będę miała rodzinną imprezę i już od paru dni się boję - tego że tam będzie JEDZENIE. i że rodzina będzie mi patrzeć na ręce.
Staram się sobie tłumaczyć, że przecież nawet jak przytyję to nic się nie stanie - teraz co ? jestem chuda, ale czy jestem szczęśliwsza przez to? nie..więc to nic nie zmieni. Ale z drugiej strony..pewnie wiecie jak to jest. Tak głęboko w sercu to pewnie trochę przyzwyczaiłam się do siebie takiej i nie do końca chcę z tego wyjść..mam nadzieję że mnie rozumiecie..wiecie o co mi chodzi..
parkiett4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 18:01   #122
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Normalne Odżywianie

Znam to. Ja mam półmetek i już się stresuję, że ktoś będzie kazał mi coś jeść. I to wieczorem.
Masz szansę z tego wyjść, ale to wymaga dużo pracy. A i tak najlepiej mieć mentora, który będzie cię pilnował i dawał w łeb, jeśli trzeba...
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 19:42   #123
parkiett4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Normalne Odżywianie

ile można tak żyć, żeby cały czas się tak na siebie napinać. Strasznie, strasznie zazdroszczę ludziom którzy potrafią od czasu do czasu zjeść coś niezdrowego/ zjeść więcej i nie mieć przy tym wyrzutów sumienia. Nie wiem czy kiedykolwiek mi się to uda..
parkiett4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 19:45   #124
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Normalne Odżywianie

Uda. Jak spróbujesz raz, drugi, trzeci... dziesiąty i zobaczysz, że jeszcze żyjesz. Autopsja.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 09:04   #125
buty_na_plaskim
Raczkowanie
 
Avatar buty_na_plaskim
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 79
Dot.: Normalne Odżywianie

Shariana ma racje. Mozesz sobie poradzic tylko i wylacznie pokonujac siebie - jedzac nagle czekoladke spoza planu, mieso, kromke chleba.. Za pierwszym razem mozesz byc zla, smutna, przerazona. Ale za ktoryms razem zaczniesz sie cieszyc. Nie wyjdziesz z tego uciekajac od normalnego jedzenia z ludzmi. To jest jedyna droga czy tego chcesz czy nie.
__________________
jesiennie szczęśliwa

buty_na_plaskim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 13:23   #126
s_w_a_g
Raczkowanie
 
Avatar s_w_a_g
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 58
Dot.: Normalne Odżywianie

Cytat:
Napisane przez buty_na_plaskim Pokaż wiadomość
Shariana ma racje. Mozesz sobie poradzic tylko i wylacznie pokonujac siebie - jedzac nagle czekoladke spoza planu, mieso, kromke chleba..
aż poszłam coś zjeść, konkretnie jajko na twardo, więcej takich haseł dziewczyny!
s_w_a_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 10:05   #127
buty_na_plaskim
Raczkowanie
 
Avatar buty_na_plaskim
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 79
Dot.: Normalne Odżywianie

Cytat:
Napisane przez s_w_a_g Pokaż wiadomość
aż poszłam coś zjeść, konkretnie jajko na twardo, więcej takich haseł dziewczyny!
Ja na poczatku jedna kromka chleba sie sycilam, potem jadlam dwie na dzien a teraz bez rozmyslania potrafie zjesc 3-4 do jednego posilku jesli mam apetyt . Malymi kroczkami ale to musza byc kroczki! Regularne dziewczyny! Kazdego dnia rob cos a potem sie przyzwyczaisz.
__________________
jesiennie szczęśliwa

buty_na_plaskim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 18:50   #128
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Normalne Odżywianie

Ja długo byłam przekonana, że jem w pełni normalnie. Najpierw pojawiły się problemy z miesiączkami z regularnych zaczęły mi się cyrki w stylu - 3 miesiące bez. Potem zaczęły wypadać włosy i łamać paznokcie, kondycja na zbyty pysk. Właściwie otrzeźwiło mnie dopiero jak przyszłam na wizaż i usłyszałam, że moje jadłospisy to głodzenie się. Dopiero wtedy spojrzałam na to co jem podczas całego dnia i stwierdziłam: cholera, kiedy ja to aż tak ograniczyłam?
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 21:42   #129
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Normalne Odżywianie

co to znaczy normalne odżywianie...?
ile to jest mało, a ile dużo? Jaka to jest normalna porcja? Nie umiem stwierdzić. Nie wiem, kto obok mnie je normalnie, kto dużo, kto mało. Nie wiem, czy wydaje mi się, czy rzeczywiście wszyscy jedzą za mało, albo za dużo.

Edytowane przez Reavela
Czas edycji: 2014-04-22 o 11:18
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 10:32   #130
Katrioshka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Normalne Odżywianie

Dziewczyny, jestem studentką psychologii i piszę pracę o zdrowym odżywianiu. Niesamowicie mi pomożecie wypełniając ten test. Jest dość długi, ale jeśli zostawicie na końcu swój mail, to za jakiś czas odeśle Wam Wasze wyniki. Pozdrawiam, a niżej link do testu.

https://docs.google.com/forms/d/17y6...YO0ueOOPs/edit
Katrioshka jest teraz online Zgłoś do moderatora
Katrioshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 18:00   #131
Paulinka98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 9
Dot.: Normalne Odżywianie

Dziewczyny a jak było u Was z jedzeniem słodyczy ? Ja przed moim drastycznym schudnięciem z 59kg- 43kg przy 170cm wzrostu potrafiłam codziennie zjeść jakiegoś pączka lub batonika. Kiedy zaczęłam mniej jeść i chudnąć praktycznie całkowicie odcięłam się od słodyczy. Teraz, kiedy postanowiłam, że muszę trochę przytyć zaczęłam jeść więcej, zaczęłam jeść również słodycze(raz w tygodniu drożdżówka i 2 razy lody) ale strach przed zbyt dużym przytyciem od słodyczy jest okropny jak często jecie coś słodkiego ? czy powinnam wprowadzać stopniowo słodycze do jadłospisu jeśli wcześniej praktycznie wcale ich nie jadłam ?
Paulinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-22 18:00:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.