przepuklina kręgosłupa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 11:08   #31
kevinbray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Witam,chcialem sie was poradzic.Problemy z kregoslupem towarzysza mi juz od kilku lat ale w ostatnim roku cos sie wydarzylo co spotęgowalo wszytsko.Zaczelo sie w marcu zeszlego roku kiedy siedzialem przy komputerze i zaczal mnie bolec kregoslup w dolnej czesci.Nastepnego dnia bolalo bardziej i tak przez 2 dni.Potem bol minal.Po 2 tyg powtorzylo sie to i znowu przestalo.W nastepnych tygodniach bol towarzyszyl mi codziennie,nie byl mocny ale bolalo jak siedzialem.Z czasem myslalem ze przejdzie ale nie przestalo i do tego czesto na silownie chodzilem.Praktycznie bol towarzyszy mi codziennie.Czasami bardziej czasami mniej.Najbardziej boli jak siedze lub probuje sie schylic to czuje jakby cos ciagnelo sie za mna,kiedy staram sie rozciagnac dolne partie itp.Wtedy znalazlem klinike osteopatii w poznaniu i bylem tam na 3 zabiegach.Bol nie minal ale lekarz powiedzial mi ze przypuszcza przypuchline kregowa lub jakis nacisk na nerw.Z reszta boli juz mnie prawie rok wiec napewno to nie jest normalne.Czytalem wiele o tej przepuchlinie i nie pokoi mnie to.W najblizszym czasie robie rezonans magnetyczny dolnego odcinka i wtedy wszystko bedzie jasne.Jeszcze chcialem dodac ze wczesniej 2 razy kiedy juz bolalo mnie to poszedlem na masaze kregoslupa i dziwne bylo to ze mialem spokoj na 5 dni,nic nie bolalo ale przeczytalem ze przy przepuchlinie kregowej nie mozna chodzic na masaze wiec odpuscilem pomimo ze bol sie oddalil.Osteopata narazie mi nie pomogl a zabiego masazy likwiduja bol wiec juz sam nie wiem co wybrac.
kevinbray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 12:27   #32
pawel303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: przepuklina kręgosłupa

witam,
Musisz koniecznie zrobić rezonans magnetyczny, który wykaże na którym krążku masz to uszkodzenie. podejrzewam, ze nie jest to przepuklina tyko wypuklina czyli stan trochę lepszy, wypuklina oznacza, że Twoje jądro miażdżyste nie uległo pęknięciu tylko wysunięciu. Neurochirurg na pewno skieruje cię na operacje, jednak musisz się zastanowić czy tego chcesz. Ja również miałem mieć operacje, ale znalazłem osobę, która przeprowadziła szereg zabiegów na mój kręgosłup. Była to metoda mckenziego, wyciąg plus stymulacja impulsami elektrycznymi. Skończyłem zabiegi w czwartek, jest o wiele lepiej, oczywiście jeszcze brakuje mi aby osiągnąć taki stan jak przed chorobą, ale wydaje mi się, że potrzeba trochę czasu. Boli mnie jeszcze łydka, ale to prawdopodobnie przez to, że mój nerw był uciskany przez ponad pół roku. Jeżeli chcesz jeszcze czegoś się dowiedzieć to pisz, musimy się wspierać
pawel303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 15:08   #33
kevinbray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: przepuklina kręgosłupa

witam pawel303,rezonans mam w nastepnym tygodniu wiec wszystko sie wyjasni.Ogolnie mam zamiar zrobic wszytsko zeby nie isc na operacje, jezeli lekarz by podlal taka decyzje.Staram sie nie myslec o tym ale ciezko sobie wmawiac ,ze nic nie jest.Jezeli rzeczywiscie bylaby to wypuklina to poszukam czegos o wyciągu plus stymulacja impulsami elektrycznymi itp.Wciaz sie zastanawiam czy po wyniku rezonansu magnetycznego nie pojsc na kilka masazy kregoslupa ,ktore w sumie mi pomagaly,wiem jeszzce ze jedna noge mam krótszą poprzez napiecie miesni w okolicy ledzwiowej wlasnie z powodu tego co odczuwam codziennie.
kevinbray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 08:54   #34
pawel303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Kevinbray Twoje objawy są identyczne jak moje, moja noga też zrobiła się krótsza. Teraz przez to mam właśnie problem ze stawem krzyżowo-biodrowym, ale mam nadzieję, że jak wrócę do normalnego życia to mi przejdzie. Jeżeli chodzi o te zabiegi to powinieneś skierować się do fizjoterapeuty. Ważne jest też, do jakiego, nie polecam żadnych gabinetów z NFZ bo mają niedziałający lub za słaby sprzęt i lekceważący stosunek do pacjenta, a tu jest ważne, żeby dopasować poziom natężenie do danego schorzenia. Jeżeli chodzi o masaże to hm... ja miałem podczas tych zabiegów, ale one były w ramach tej metody mckenziego, więc nie trać niepotrzebnie pieniędzy. A masz bóle do łydki, uda? Możesz podnieść nogę w pozycji leżącej? Mogę Ci poradzić ćw., które mogą trochę złagodzić Ci ból. Jest to ćwiczenie rozciągające bo właśnie w tym leczeniu przepukliny i wypukliny chodzi o rozciągnięcie przestrzeni pomiędzy kręgami i wessaniu wypukliny lub przepukliny. A więc musisz klęknąć i podeprzeć się na wyprostowanych rękach i następnie zniżasz pośladki do momentu, kiedy dotkniesz pięt i następnie znów wracasz do pozycji 90 stopni i powtarzasz 10 razy. Wtedy właśnie te ćw. Przypomina wyciąg. A skąd pochodzisz? Ja jestem z Kalisza, ale obecnie mieszkam we Wrocławiu, więc jeżeli chcesz to mogę podać ci namiary na fizjoterapeutów.
pawel303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 18:25   #35
kevinbray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Witam, ogólnie nie mam bólu do łydki a czy do uda to szczerze nie wiem kilka razy zdarzyło mi się ze chwycił mnie skurcz w łydce prawej po imprezie(dużo tańczenia) i cały dzień mnie bolało. Nogę mogę podnieść na leżąco ale czuje ból w lędźwiach kiedy już jest wysoko.Ja jestem z Poznania do Wrocławia trochę mam Dzięki za ćwiczenie wypróbuje trochę i napisze czy czuje ulgę.Najbardziej mnie boli kiedy siedzę i się pochylam do przodu na prostych nogach.Powiem szczerze ze od jakiegoś czasu coś robiłem sam ale nie wiem czy to był dobry pomysł, tzn: leżałem na ziemi z zgiętymi kolanami i stopami na podłodze i przekręcałem kolana maksymalnie na prawo i potem na lewo i słyszałem tylko strzykanie w kręgosłupie jakby wszystko się nastawiało samemu i chwilowo czułem ulgę a potem bolało bardziej. Pamiętam raz jak chciałem sie rozciągnąć na silownii powiesiłem się na drążku z nogami zwisającymi luźno i w lędźwiach czułem jakby mnie prąd kopnął po prostu nie mogłem wisieć i w sumie od tego czasu zaczęło się to wszystko. Później na silownii się nachylam i coś poczułem, następnego dnia bolało i tak z 2 dni potem przestało i tak w kolko.Ale możesz mi napisać do jakiego typu chodzisz fizjoterapeuty itp.
kevinbray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 14:39   #36
zlotqo
Zadomowienie
 
Avatar zlotqo
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 358
Dot.: przepuklina kręgosłupa

cześć.
dzisiaj odebrałam wyniki tomografu i wyraźnie w wynikach mam napisane że w dwóch kręgach mam duża przepuklinę która uciska na worek oponowy, do tego w obydwu kręgach jest przewężenie przestrzeni międzykręgowych. wiem że to poważne, ból towarzyszy mi od roku a nasilił się w listopadzie kiedy przy schylaniu prawie zemdlałam z bólu - potraktowano to jaki zespół korzonków jednak w końcu wymusiłam na lekarzu rodzinnym skierowanie do ortopedy ktory bez wahania skierował mnie na tomograf - ból promieniujący do łydki grozi "opadaniem stopy" czyli częściowym niedowładem. teraz z niepokojem czekam na wizytę, dostałam jeszcze serię zabiegów których jeszcze nie ustaliłam... stąd moje pytanie - czy znacie dobrych specjalistów z lubelszczyzny którzy zajmują się przepukliną? we wrześniu wychodzę za mąż i nie mam zamiaru kłaść się na stół, chyba że przepuklina będzie zagrażała zdolności chodzenia. prosze Was o pomoc.
__________________
Moje serduszko - Hania 3.08.13

szczęśliwa mężatka od 3.09.11

zapraszam na mój blog o tematyce urodowej -
http://merczens.blogspot.com
zlotqo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:18   #37
pawel303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: przepuklina kręgosłupa

na pewno będą chcieli Cie operować, tylko przy przepuklinie na dwóch kręgach jest taki problem, że przy jednej operacji nie będą mogli ruszyć Ci tych dwóch kręgów, dlatego metodą chybił trafił wytną Ci przepuklinę na jednym, ale nie będzie pewne czy Tobie to pomoże. Dlatego koniecznie idź na zabiegi. Ja akurat jedynie mogę podać Ci namiary do fizjoterapeuty w wielkopolsce. U Ciebie też jest problem to, iż ta Twoja przepuklina istnieje od roku. Czas ma tutaj duże znaczenie. Trzymam kciuki, aby wszystko się udało
pozdrawiam
pawel303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 20:44   #38
zlotqo
Zadomowienie
 
Avatar zlotqo
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 358
Dot.: przepuklina kręgosłupa

a konkretnie o jakich miastach mówisz?
zabiegi już ustaliłam, zaczynam od jutra. udało mi się dostać do jednego z lepszych zakładów fizjoterapii w swoim województwie więc mam nadzieję że chociaż częściowo pozbędę się bólu. narazie mam ultradźwięki, pole magnetyczne i diadynamikę... oby pomogło.
__________________
Moje serduszko - Hania 3.08.13

szczęśliwa mężatka od 3.09.11

zapraszam na mój blog o tematyce urodowej -
http://merczens.blogspot.com
zlotqo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 22:35   #39
komires
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: przepuklina kręgosłupa

witam,ja mam przepuklinę kręgosłupa juz prawie 2 lata robiłem mase zabiegów prądy,lasery,masaże,kriot erapie,wyciągi i wszystko o dupe rozbic nic nie pomaga boli mnie codziennie,a najbardziej jak siedzę nie mogę usiedzieć 10min w jednej pozycji,miałem tomografie i rezonans wyszła mi przepuklina to przodu.lipa totalna mam ucisk na jakieś nerwy i dlatego mam problemy z żołądkiem i drogami moczowo-płuciowymi normalnie tragedia.a na operację nie chce iść bo to ryzyko 50/50 że sie uda.sam już nie wiem co mam robić.pomuszcie jak możecie.

oto mój e-mail:komires1975@tlen.pl
tel:517118035

pozdrawiam
komires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 17:30   #40
guc1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: przepuklina kręgosłupa

mój rezonans .cytuję
stan po kompresyjnym złamaniu trzonu kręgu L1 w odcinku przednim(kolumna przednia),z obniżeniem wysokości tego trzonu o około 1/4.niewielkie kątowe ustawienie trzonu kręgu L1 z wpuklaniem się jego tylno-górnej krawędzi w obręb kanału kręgowego z uciskiem worka oponowego i nieznacznym zwężeniem kanału kręgowego.jego wymiar strzałkowy wynosi 1,3 cm.na poziomie L5/s1 widoczna jest pośrodkowo-lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy z możliwością ucisku lewego korzenia s1 i zwężająca lewy otwór międzykręgowy .degeneracyjne obniżenie wysokości i sygnału tego krążka (dehydratacja).niewielkie uwypuklenie krążka międzykręgowego L4/5 typu bilging disc przylegająca do worka oponowego.
lekarz ortopeda który prowadził mnie przez rok po złamaniu po przeczytaniu ,spojrzał na mnie znacząco i skierował do neurologa,wizyta w maju!!!! a ja mam wrażenie że ten złamany krąg wcale sie nie zrósł ,bo jak się schylam to czuję jak mi coś ociera po kręgosłupie ,no i oczywiście ciągły ból,a zwłaszcza gdy czasami zakładam pas ortopedyczny na noc (zalecenie ortopedy),czuję jak mi się wszystko z tyłu prostuje i wraca na miejsce
guc1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 07:00   #41
adas23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: przepuklina kręgosłupa

ludzie!!!! co wy za bzdury piszecie jak to czytam to zastanawiam sie kto poleca tych cudotwurcow chyba oni sami siebie, w piatek 18.03 mialem operacje na przepukline dzis 22.03 moge juz chodzic spokojnie siadac i wogule wszystko tylko w dobie rozsadku,mam 23 lata i po roku zgodzilem sie na operacje bo nie wiem czy sie ktos orjentuje ale im dluzej sie zwleka tym bedzie gorzej!! mialem przepukline l5s1 i zmiany w l4 i l3 nie moglem chodzic dlugo siadac,spac prawa noga bolala mnie jak cholera a teraz czuje sie jak nowo narodzony musze tylko cwiczyc przez 3 miesiace i bedzie dobrze naprawde polecam szpital chirurgi urazowej w piekarach slaskich wspaniala opieka i bardzo profesjonalny personel dzis ide juz do domu i powtarzam ze nie ma sie czego bac bo czas moze sprawic ze nie podniesiecie sie z lozka pozdraiam i powodzenia
adas23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 09:42   #42
Krotochwila
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: za górami za lasami
Wiadomości: 443
Dot.: przepuklina kręgosłupa

u mnie dwie przepukliny odcinka lędźwiowego wyszły na tomografii komputerowej. Przeszłam bardzo drogą rehabilitację która niewiele dała, potem chodziłam długo na jakieś specjalne masaże i na ćwiczenia dyskowe, potem z nów rehabilitacja i jakoś się trzymam. Ból zupełnie nie minął ale już normalnie funkcjonuję, nadal ćwiczę, rozciągam się, w czasie pracy wstaję i ćwiczę. Kupiłam materac rehabilitacyjny do spania i to trochę pomogło. W ogóle nie dźwigam bo po podniesieniu czegokolwiek cięższego od razu ból powraca. bardzo na siebie uważam i jakoś na razie żyję.
Na operację się nie wybieram bo zwyczajnie się boję
Krotochwila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 14:42   #43
manolo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Witam ponownie.
Drogi adasiu23 cieszę się, że operacja Ci pomogła i wiem jaką teraz odczuwasz ulgę. Cieszę się również, że u mnie obyło się bez operacji. Być może tak to już jest, że jednym pomagają zabiegi fizjoterapeutyczne a innym już nie. Chodzi o to, że nie każdy jest tak odważny jak Ty i zanim pójdzie pod nóż próbuje innymi sposobami uporać się z problemem. Jeśli czytasz to forum uważnie to zauważysz, że pisałem tu wcześniej (ponad 2 lata temu) i od tamtej pory funkcjonuję prawie normalnie. Chodzi o to, że dolegliwości z tamtego (skądinąd ponurego okresu mego życia) nie wracają. Czasami jednak zdarza się, że odczuwam pewien dyskomfort (szczególnie po ciężkim dniu i krótkim spaniu) ale jest on nieporównywalnie mniejszy niż przed zabiegami. Szczerze mówiąc właściwie nie zwracam już na to uwagi.
Tak więc życzę każdemu żeby obeszło się bez operacji.
manolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 18:41   #44
kevinbray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Witam manolo,czy moglbys tak mniej wiecej przyblizyc jakie zabiegi wykonywales po kolei,ktore ci najbardziej pomogly i czy masz tel do lekarza Kuriło,mozesz napisac na PW,pozdrawiam.
kevinbray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:16   #45
Cichy569
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Witam mam 18 lat i tez cierpie na przeepukline w kregoslupie czeka mnie operacja i chcialbym sie dowiedziec jakie moga byc powikłania po niej oraz jaki rodzaj szwow dostane czy rozpuszczane i normalane niktki i nitki i jakie leki przeciwbole poradzice czekam na szybka odpowiedz
Cichy569 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:20   #46
Cichy569
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Tadeoo wiem to sam po sobie niedługo bd mial na to zabieg

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

jeszcze chcialbym sie dowiedziec czy z was mial juz ktos taki zabieg i jakie szwy byly zakladane rozpuszcane czy normlne nitki oraz jakie leki przeciwbulowe polecicie
Cichy569 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 01:36   #47
aplap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: przepuklina kręgosłupa

hej, też mam przepuklinę. mam 24 lata i jestem szczupła, zaczęło się 1,5 roku temu - ruszyłam gwałtownie nogą w bok i wszystko się rozwaliło.. Pewnie było już wcześniej.. długo "pracowałam" na to nosząc ciężkie torby na jedno ramię :/ Nie będę teraz opisywać leczenia, bo było dlugie, skomplikowane i mało skuteczne. [Swoją drogą, jeśli znacie terapeutów godnych polecenia z W-wy/okolic, bardzo proszę o kontakty!]
Czytam Wasze forum i zastanawia mnie jedna rzecz: neurochirurg, u którego byłam z wynikiem rezonansu i rehabilitant, który zajmuje się mną teraz mówili mi, że przepuklina się regeneruje, kiedy się leży. To prawda? Zastanawiam się też czy te wszystkie zabiegi fizjoterapeutyczne (to przede mną) wspomagają tę regenerację czy mają tylko doraźnie uśmierzać ból?
aplap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 19:25   #48
lena_2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Jestem zaskoczona wypowiedziami na tym forum dlatego postanowiłam napisać coś od siebie. Jestem po operacji przepuklin kręgosłupa odcinek L4 / L5 i uważam, że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Tym, którzy się wahają powiem, że to nic strasznego (sama spodziewałam się czegoś gorszego). Dobę po operacji byłam już pionizowana, a tydzień po operacji wyszłam już na krótki spacer Po wyjściu ze szpitala nie zażywałam, żadnych tabletek przeciwbólowych, bo nie było takiej potrzeby pozdrawiam i niezdecydowanym dodaję otuchy i zachęcam do operacji! po co się męczyć jak można sobie pomóc i nie męczyć się z bólem
lena_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 10:18   #49
przemkoo101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10
Dot.: przepuklina kręgosłupa

To znowu postaram sie coś powiedzieć z mojego doświadczenia Przede wszystkim ludzie w dzisiejszych czasach są bardzo zapracowani i to automatycznie wpływa na to że wiekszość z nich zaniedbuje swoje zdrowie. Zero ćwiczeń a przecież one są takie ważne. Ludzie są mało uswiadomieni jak np "postepowac " z kregosłupem.Ważne żeby ćwiczyc mieśnie brzucha pleców oraz pośladków zanim jeszcze coś sie stanie, stworzy to naturalny gorset mięśniowy który powinien w znacznym stopniu chronić kręgosłup.Jeżeli jest już po fakcie to najpierw spróbowac masaży ale u dobrego już specjalisty ale wykonać całą serie masaży a jak nie to kręgarz, chiropraktyk.Jak i to nie pomoże to chirurg żeby nie meczyc sie z bólem ale myślę że to w skrajnych przypadkach
przemkoo101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 12:26   #50
rafal1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: przepuklina kręgosłupa

WITAM!
Mój opis badania MR kregosłupa lędźwiowego:
"Lordoza l w normie
Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości
Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 z towarzyszącymi drobnymi zaostrzeniami na krawedziach trzonów.
Tylna , pośrodkowa, mała przepuklina jądra miażdżystego krążka L4/L5 uciska worek oponowy.
Masywna, tylna, pośrodkowa przepuklina jądra miażdżystego krążka L5/S1 uciska worek oponowy oraz brzeżnie modeluje oba nerwy S1 w zachyłkach.
Poza tym bez cech dyskopatii oraz ucisku krążków na struktury wewnątrzkanałowe.
Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy."
Badanie było przeprowadzone we wrzesniu tego roku...mam skierowanie na rehabilitację, wolny termin luty 2012 roku...posiadam również skierowanie do neurochirurga, lecz zapisy przyjmowane są dopiero od 1 stycznia.
Od dwóch dni jestem na zwolnieniu i leżę w domu. Ból towarzyszy mi podczas siedzenia, leżenia i chodzenia (mało ma to wspólnego z chodzeniem)...
Biorę pod uwagę skorzystanie z pomocy http://www.gabinet.animusz.pl/
czytałem dużo dobrych opini na temat p. Adama Fiegeland.
Czy ktoś może z Państwa korzystał z jego pomocy...proszę o szybką odpowiedź.
pozdrawiam
rafal1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 12:30   #51
rafal1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: przepuklina kręgosłupa

WITAM!
Mój opis badania MR kregosłupa lędźwiowego:
"Lordoza l w normie
Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości
Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 z towarzyszącymi drobnymi zaostrzeniami na krawedziach trzonów.
Tylna , pośrodkowa, mała przepuklina jądra miażdżystego krążka L4/L5 uciska worek oponowy.
Masywna, tylna, pośrodkowa przepuklina jądra miażdżystego krążka L5/S1 uciska worek oponowy oraz brzeżnie modeluje oba nerwy S1 w zachyłkach.
Poza tym bez cech dyskopatii oraz ucisku krążków na struktury wewnątrzkanałowe.
Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy."
Badanie było przeprowadzone we wrzesniu tego roku...mam skierowanie na rehabilitację, wolny termin luty 2012 roku...posiadam również skierowanie do neurochirurga, lecz zapisy przyjmowane są dopiero od 1 stycznia.
Od dwóch dni jestem na zwolnieniu i leżę w domu. Ból towarzyszy mi podczas siedzenia, leżenia i chodzenia (mało ma to wspólnego z chodzeniem)...
Biorę pod uwagę skorzystanie z pomocy http://www.gabinet.animusz.pl/
czytałem dużo dobrych opini na temat p. Adama Fiegeland.
Czy ktoś może z Państwa korzystał z jego pomocy...proszę o szybką odpowiedź.
pozdrawiam
rafal1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 00:59   #52
brunet180
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Witaj. Czy możesz podać mi namiary do lekarza z Wrocławia?
brunet180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 21:06   #53
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: przepuklina kręgosłupa

mam 25lat i od 1,5roku przepuklina na ost kręgach.

kilku neurologówn rehabilitantów, wlasnie jestem po rehabilitacjach, bol nie minał jest nawet gorzej, taki mam czasami ból nogi ze skowycze.

i tu moje pytanie. jak moge sobie sama pomóc w ciągu dnia i moim plecom? co ćwiczycie? a basen? gdzies czytałam ze basen ok ale tylko plywanie na plecach?

skoro lekarze mnie nie leczą moze sama jakos wzmocnie te plecy... bo żenada z tym nfz
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 16:00   #54
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Dot.: przepuklina kręgosłupa

.
__________________
"Udało się"

Edytowane przez sekretnik
Czas edycji: 2019-01-27 o 05:18
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 15:39   #55
pecynka
Przyczajenie
 
Avatar pecynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Ja mam 2 przepukliny w kręgosłupie lędźwiowym wylazał tomograf ,a teraz miałam rezonans i w górnym kręgosłupie wykryto 3 przepukliny , boli mocno że nie można spac do lekarza mam termin na 23 maja nie wiem co poradzi
pecynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 07:58   #56
anulkam328
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: przepuklina kręgosłupa

A co takiego robi twój mąż na co dzień ? Jeżeli pracuję fizycznie najlepiej będzie zgłosić się szybko do specjalisty, gdyż z bólem kręgosłupa nie ma żartów. Sama wiem jak to wygląda, gdyż mój mąż również miał coraz częstsze bóle kręgosłupa, co przerodziło się w późniejszym czasie w przepuklinę kręgosłupa http://www.rehab.pl/przepuklina-kregoslupa/ . Aby później wrócić do pełni sił trzeba mieć opiekę na prawdę dobrego specjalisty, który zna się na swojej pracy. Życzę powrotu do zdrowia.
anulkam328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 14:30   #57
anjo94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: przepuklina kręgosłupa

anjo94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 15:23   #58
ilonastarnecka92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Smile Dot.: przepuklina kręgosłupa

A zwróciłaś uwagę, na jakim materacu śpi twój mąż? Jak jest obolały, może warto zaopatrzyć się w jakiś sprzęt do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Na stronie xxx jest sporo takich gadżetów od różnych producentów. Wiem, jak to brzmi, ale… nawet zdrowi ludzie wykonują ćwiczenia rehabilitacyjne, bo one wzmacniają mięśnie więc chyba warto.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-01 o 16:20 Powód: Reklama.
ilonastarnecka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 12:26   #59
Beatakow
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 23
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Niezbędnym będzie zainwestowanie w rehabilitanta albo sprzęt do rehabilitacji (piłki oraz matę) - w tym przypadku ćwiczenia można znaleźć w internecie. Sklepów ze sprzętem jest całe mnóstwo, tu przykład - xxx. Istnieją również inne zastosowania, później nawet dla schudnięcia można ćwiczyć (jak potrzebujesz, oczywiście ).

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-06-12 o 11:10 Powód: Link.
Beatakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 12:44   #60
Kasiek1688
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: przepuklina kręgosłupa

Witam
Czy ktoś ma moze jakiekolwiek informacje na temat reoperacji kręgosłupa u pacjenta z discitisem?? Chodzi o mojego męża. Dwa lata temu przeszedł dwie spartaczone jak się okazało operacje. Przy pierwszej lekarze narobili bałagonu w kręgosłupie. Podczas drugiej opracji chcieli naprawić co sie da ale zamiast tego zrobili większy bałagan i zarazili męża bakterią (gronkowiec) w kręgosłupie. Mąż wymaga kolejnych opracji ponieważ nie może siedzieć, chodzić, odczuwa silne bóle kręgosłupa (przszedł nawet zabieg wszczepienia stymulatora przeciwbólowego ale to nie pomaga). Teraz jest na rencie. Lekarze w Polsce uciekają przed nami dosłownie. Mówią, ze jest zbyt duże ryzyko, ze podczas operacji dostanie sepsy albo zapalenia opon mózgowych i nie przeżyje i nikt nie chce go zoperować. Ja muszę znaleźć jakieś rozwiązanie. On ma dopiero 30 lat. Jest załamany. Stracił jakiekolwiek chęci do zycia, wspomina o najgorszym..... czy ktoś może mi jakkolwiek pomóc, ma jakieś informacje o leczeniu za granicą?? Cokolwiek
Kasiek1688 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-26 13:44:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.