Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-23, 14:34   #1
gosia2121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 27

Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady


Witam wszystkich
Kto z Was ma taki dom lub jest w trakcie budowy tego domu?
Dom to projekt o nazwie APS 100,prosze wpisac w wyszukiwarke i beda zdjecia oraz opis.
Prosze o Wasze opinie i zdjecia.

www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty
gosia2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 14:57   #2
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Czy ktos z Was ma taki dom?

Gosiu czy ty planujesz budowe takiego domu?Jest piekny,duzy i funkcjonalny.Na tej stronce jest mnostwo domow ktore mi sie podobaja.Moje marzenie to dom parterowy i koniecznie z ogrodkiem pieknie zaprojektowanym
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 15:00   #3
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: Czy ktos z Was ma taki dom?

osobiscie marze o niskim parterowym domku bo duze mi sie niepodobaja ale i koszt taiego i takiego domu jest wysoki pewnie nie licaczac dzialki
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 15:02   #4
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
A na ile osób ten dom..?
Jak dużą rodzinę..?
Za duży to on nie jest.

To trudno doradzać, ale ludzie, którzy zajmują się branżą budowlaną, rzadko decydują się na gotowce. Ja nikogo takiego nie widziałam .
Nie wiem, czy nie lepiej samemu sobie narysować, to czego się chce, i zlecić projektantowi.
Tak to - wygląda ładnie.
Ale uważam, na początek, że nie jest duży.

Wszystko rozbija się o finanse, wiadomo.

Jest niewielki.
Przez to robią się takie klitki.
Za wąski przedpokój. Dosyć ciemny. Za mały garaż.
Kuchnię 12m to ja w blokach miałam.
Ściany z Ytonga?
Nie pamiętam opinii, pamiętam tylko, że "nikt" się Ytongiem nie zachwyca i z tego nie buduje (ja nie znam nikogo takiego).
Lepiej stawiać z pustaka, najlepiej ceramicznego.
Ściany gr. 36 cm to już z ociepleniem, czy bez..?
Niezbyt grube mury - to ważne przy ogrzewaniu potem całości.
Dobrze, że ocieplony wełną - lepsza od styropianu.
Wolałabym schody zabiegowe, - można dać wygodniejsze stopnie.
Chyba by mi się bardziej podobał dach kopertowy. Ładniejsza bryła.
Mała garderoba.

Wiem, wszystko wynika z metrażu.
Ale - dla mnie to on jest taki klitkowy ten dom (już pisałam ).
Władujecie w niego 200-300 tyś, to wolałabym za te pieniądze kombinować 200 m, a nie 145.
Ja bym się chyba na gotowca nie zdecydowała.

Ale - każdemu przecież pasuje coś innego.
To moje zdanie - i nie musi być słuszne.
A nawet może być bardzo błędne
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2007-10-16 o 17:16 Powód: POST POD POSTEM - KORZYSTAJ Z FUNKCJI "EDYTUJ"
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 18:44   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ktos z Was ma taki dom?

nie lepiej wynajac architekta ?oczywiscie wybrac jakie sdomy z katalogu ktore by wam sie podbały ,zaznaczyc czego cozekujecie od domu(garderoby,ilosc pokoiji ,itp )a architekt rozrysuje wszytsko wdg waszych potrzeb.
trzeba bedzie mu zaplacic ale to bedzie wasz indywidualny domek
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 20:59   #6
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czy ktos z Was ma taki dom?

Ja nie uważam że ten dom jest aż tak mały.Każdy ma jednka swoje gusta.Zastanawiajac sie nad projektem...a mysle ze niedługo tez przypadnie mi to w udziale powinniśmy zwrocic uwag na takie szczegoły, które według nas beda tez funkcjonalne.
np.
1.czy kuchnia ma byc otwarta czy tez zamknieta.
2.czy potrzebna nam bedzie spiżarka ( mi na pewno bedzie )
3.czy mamy zamiar jadac w kuchni czy w jadalni
4.czy w projekcie sa uwzglednione jakiekolwiek pomieszczenia gospodarczne.Przeciez gdzies musimy trzymac miotły,odkurzacze i wiele róznych dziwnych przyrządów potrzebnych w domu

Kazdy ma swoje indywidulane potrzeby i indywidualne mozliwosci finansowe trzeba dostosowac te pierwsze do tych drugich.
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 17:53   #7
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Czy ktos z Was ma taki dom?

Gosiu, polecam Ci forum http://murator.com.pl/forum (mam nadzieję, że Złosiu nie będzie miał nic przeciwko, w końcu to zupełnie inna branża...) naprawdę sporo się dowiesz i pewnie spotkasz osoby, które budowały wg tego projektu mi to w każdym razie ogromnie pomogło

Aeterna - chyba trochę przesadzasz z tą wielkością... 145 metrów to naprawdę nie jest mały dom. A większy, poza tym, że kosztuje (bo nie oszukujmy się, większy dom będzie kosztował więcej - szczególnie wykończenie), to jeszcze potem trzeba utrzymać, ogrzać, posprzątać itp. Więc moim zdaniem trzeba dopasować wielkość do potrzeb i możliwości. Myślę, że dla 4, a nawet 5 osobowej rodziny taki dom wystarczy wprawdzie mnie akurat ten projekt nie zachwyca, ale to inna sprawa, bo każdy ma inny gust.

Nie demonizowałabym też projektu gotowego - główną zaletą jest to, że są mniejsze szanse, że będą w nim drastyczne błędy - znam parę osób, które zdecydowały się na indywidualny i to jakie kwiatki potrafią się w takim projekcie pojawić to przechodzi ludzkie pojęcie... trzeba mieć super sprawdzonego architekta i jeszcze samemu się trochę chociaż znać...
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-29, 21:10   #8
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
podbijam...
już minął prawie rok ale na reszcie coś sie ruszyło. Właśnie czekam na przyznanie kredytu na zakup działki. Moja przyszła działka / jak wszystko będzie OK / jest przy samym lesie, ma kształt prostokąta i mierzy ok.10 arów. Obecnie czekam na decyzję kredytową jak tylko ją dostanę - to biegiem do notariusza i działeczka będzie nasza. Co prawda budowę zamierzamy zacząć dopiero na wiosne przyszłego roku ale ja już buszuję po necie w poszukiwaniu inspiracji do budowy i urządzenia domu. Znalazłam projekt domu/ inny niż poprzedni/ ale mój TŻ nawet szczególnie go nie analizuje, bo uważa ,że jeszcze z 10 razy mi się zmieni.
oto ten domek:

http://v7.archeton.pl/index.php

Primavera - dzisiaj przeglądałam wątek z kuchniami i wyobraź sobie, że mi też podobają się takie ciemne /bardzo ciemny brąz/ meble. Na ścianie pomiędzy meblami- tzw "fartuch"- nie chcę mieć tych klasycznych małych płytek tylko jakieś płyty ew. długie wielkie płytki ceramiczne. Co do tej kwestii to cały czas szukam. Już sie nie mogę doczekać jak ruszymy z budową.
całuski

okazuje się, że po kliknięciu na ten link nie pokazuje się "mój" projekt - niestety- należy wybrać z prawej strony nazwę MLECZ - i zobaczycie mój przyszły dom / przynajmniej ten bym chciała/.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2007-09-30 o 22:33 Powód: POST POD POSTEM - KORZYSTAJ Z FUNKCJI "EDYTUJ"
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 11:44   #9
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: zaczynam budowę domu

Jako wierny wieloletni czytelnik muratora mam kilka spostrzezen przy budownictwie tanim, oszczednym i prostym. Dla osob dysponujacych duzymi srodkami finansowymi rady ponizsze sa nieaktualne

1. Dom budowac pod siebie, a nie pod gosci i rodzine, ktorych nalezy olsnic. Dlatego, jesli nie mamy w planach urzadzac wielkich przyjec rodzinnych mozna ograniczyc wielkosc jadalni do jadalnego kacika w kuchni zamiast wielkiego pomieszczenia ze stolem na 16 osob. Kominek wyglada romantycznie, ale jesli nie lubimy lub nie mamy czasu bezczynnie siedziec to moze okazac sie, ze rozpalany bedzie najwyzej dwa razy w roku, a kosztuje niemalo.

2. Najtanszy do to parterowy niepodpiwniczony. Piwnica zwieksza koszty budowy o 30 %. Wymag zrobienia dobrej izolacji przeciwwilgociowej i wentylacji. W przypadku uzytkowego pietra/poddasza koszty zwiekszaja sie o wykonanie odpowiednio mocnego stropu.

3. Kazde zalamanie dachu, lukarna to niepotrzebne koszty. Kazde zalamanie muru to mostki termiczne. Dlatego dom powinen miec prosta bryle i dach dwuspadowy lub kopertowy. Proste konstrukcje ciezko spartaczyc wykonawcy.

4. Rezygnacja z balkonow. W domku jednorodzinnym wychodzi sie po prostu na taras i do ogrodu. Plyta balkonu wyziebia podloge, wymaga dodatkowego odprowadzania wody opadowej i izolacji. Jeli chcemy miec miejsce do wietrzenia poscieli, lepiej zdecydowac sie na portfenetry.

5. Wyjscie na taras powinno znajdowac sie jak nablizej kuchni, zeby z kielbaskami i piwem nie biegac przez cale mieszkanie. Wyjscie na ogrod z kuchni jest tez korzystne, gdy nie ma innego wejscia gospodarczego z ogrodu do domu. wtedy, gdy wchodzimy do domu z peczkiem swiezo wykopanej marchewki, nie rozsypujemy piasku po salonie.

6. Aby domek jednorodzinny roznil sie od mieszkania konieczne jest wyposzenie do w pomieszczenia uzytkowe. Nie ma co jednak budowac osobnej pralni, suszarni, osobnego wc, osobnego pomieszczenia technicznego.
Wszystko da sie zmiescic w jednym pomieszczeniu, jesli uzywamy ogrzewania elektrycznego lub gazowego.

7. Czy spizarnia jest konieczna? Dla osob, ktore maja niedaleko do sklepu - nie. Tym, ktorzy robia zakupy raz w tygodniu starczy duza przestronna szafa w kuchni od podlogi do sufitu. Osobne pomieszczenie to koszt scianek, stolarki drzwiowej, wentylacji i oswietlenia.

8. W przypadku rodzin z dziecmi dwie lazienki to minimum. Najlepiej lazienka duza, w pelni wyposazona oraz wc z prysznicem.

9. Koszty domu mozna ograniczyc wybierajac projekt z jednym pionem wodno-kanalizacyjnym i jednym kominem spalinowo-wentylacyjnym. Przy instalacji c.o. najlepiej jakby piec byl maksymalnie posrodku mieszkania, co ograniczy ilosc rur. Tak samo podgrzewacz wody nie powinen byc dalej niz 10 m od ujecia wody by ciepla woda nie stygla przy przesyle.

10. Projekt domu to nie tylko uklad scian. To przede wszystkim instalacje wewnetrzne i technologia wykonania. Tu dopiero wychodzi profesjonalizm projektanta.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 18:37   #10
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: zaczynam budowę domu

Elfir - a możesz "rzucić okiem" na projekt "Mlecz" na stronie Archetonu /link podałam wyżej/ i ocenic go własnie takim chlodnym spojrzeniem. Z balkonów oczywiście rezygnujemy.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 09:40   #11
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: zaczynam budowę domu

Co do projektu to nawet fajny, ale na moje wymagania za mala kuchnie ma. W zasadzie w tej kuchni da sie ustawic wylcznie szafki dolne. Wiszacych nie ma gdzie, bo sciane zajmuje okno. W przypadku robienia wiekszych zakupow nie masz gdzie ich pochowac.
Poniewaz ja osobiscie nie miewam idealnego porzadku w kuchni, wolalabym miec kuchnie zamknieta od strony pokoju goscinnego, np. przesuwnymi drzwiami. Bardzo ciezko jest polaczyc aranzacje kolorystycznie i stylistycznie w przypadku kuchni laczonej z pokojem.

No i szkoda, ze nie da sie siedziec przy kominku, bo usytuowano go w przejsciu. Ja bym powiekszyla nieco kotłownie, by mogla sluzyc jako skladzik na narzedzia ogrodowe, meble ogrodowe, rowery. Przy powiekszonej kotłowni, mozna byloby przesunac komin spalinowy i jednoczesnie przesunac kominek bardziej na srodek sciany pokoju. Wtedy bez problemu zmieszcza sie fotele przed kominkiem.

PS. W sprawie garazy bardzo spodobalo mi sie powiedzenie slynnego architekta, Wrighta - samochod nie koń, stajni nie potrzebuje
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-01, 11:21   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

jak tam wybor projektu?
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 17:04   #13
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

ciężko jest zdecydować się na projekt. Cały czas "mlecz" jest moim faworytem ale zaczynam szukać na różnych stronach netu i kupuje katalogi z projektami w nadziei, że znajdę podobny projekt ale z większą kuchnią. Szukam projektu z garażem, z kominkiem, z pokojem nad garażem (na półpiętrze - to dla męża - wymarzył sobie pokój multimedialny) z sypialnią na górze i z dwoma pokojami na górze (dla córek). Ważne dla mnie jest żeby pokoje córek nie były kilkumetrowymi "klitkami". Mile widziana garderoba w naszej sypialni , jakiś schowek na słoiki i zapasy żywnościowe, miejsce przy drzwiach wejściowych na szafę na okrycia wierzchnie. Musi być kotłownia ewentualnie pomieszczenie gospodarcze, w którym można zamontować piec. Nie chę balkonów, jaskółek w dachu, udziwnionego dachu, kolumienek itp. Bryła domu ma być prosta, bez bajerów a powierzchnia użytkowa w granicach 120m. I oczywiście koszt wybudowania - w granicach rozsądku. Im taniej -tym lepiej. Oczywiście bez przesady. Sami widzicie, że ciężko jest znaleźć taki projekt, który spełniłby moje wymagania. Jakby wam coś wpadło w oko (mam na myśli projekt spełniający powyższe wymagania) - to byłabym wdzięczna
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 11:32   #14
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

a co sadzicie o tych projektach? wstepnie wybrane, chociaz pewnie przez ten rok zanim rozpoczniemy to sie nam odmieni:

http://www.archon.pl/index.php?act=1...m44c1e5880b7c7

http://www.archon.pl/index.php?act=1...m447c2b56bac8a
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 08:40   #15
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Cytat:
Napisane przez klaudyjka Pokaż wiadomość
Bryła domu ma być prosta, bez bajerów a powierzchnia użytkowa w granicach 120m. I
Policz sobie minimalne wymiary:

Garaż: (3x5 m) 15 m2
Hol: (4x4m) 8 m2
Kuchnia: (3x4 m) 12 m2
Salon: (5x5): 25 m2
Schody: (4 x3) 12 m2
Pokoj multimedialny: (3x4) 12m2
Pomieszczenie gospodarcze (4x3 m) 12 m2
spiżarnia: (1x2) 2 m2
wc na parterze: (1,1x1,8) 2 m2
pokoj: (3x4) 12 m2
pokoj: (3x4) 12 m2
sypialnia: (3x4) 12 m2
hol na pietrze: (2,5 x 1,2) 3 m2
mała łazienka na piętrze: (2x2m) 4 m2
mała garderoba: (1,5x2) 3 m2

To juz jest prawie 150 m2, a pomieszczenia maja naprawde minimalne rozmiary, jak na dom jednorodzinny. Z tego, w budynku z uzytkowym poddaszem, w pełni wykorzystasz na pietrze tylko 40-60 % powierzchni, bo reszta bedzie pod skosem.

Do wc wchodzi sie z pokoju. Na dodatek wc jet bardzo male i pod skosem schodow, wiec osoba wychodzaca z ubikacji swobodnie poprawiac ubranie moze dopiero po wyjsciu z pomieszczenia. W przypadku kiedy korzystanie z toalety jest, hmmm..., głośniejsze, jest to szalenie krepujace bo w salonie wszystko slychac.

Kuchnia - brak scian na powieszenie szafek kuchennych - same otwory i okna.

W holu brak miejsca na szfe czy wieszak do odwieszenia ubran.
Kuchnia - te same wady to powyzej, chyba, ze zlikwidowac spizarnie.
Kominek w przejsciu, nijak przy nim ustawic kanapy.
Na piętrze w pokojach ciezko ustawic szafy bo jest duzo scian ze skosami, a brak miejsca na garderobe. Garderoba nad garazem tez jest pod skosami - miejsce powyzej 1,9 m to tylko 2,4 m2 na 6 m2 calosci pomieszczenia. Raczej nadaje sie tylko na skladzik.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2007-10-16 o 17:32 Powód: Post pod postem.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 09:26   #16
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Klaudyjko wypowiem się odnośnie projektu Mlecz:
Po pierwsze kuchnia jest naprawde mała, nie za wiele się w niej zmieści i nie jest do końca zbyt ustawna.
Po drugie brak jakiegoś schowka-pomieszczenia gospodarczego, gdzie zrobisz pralnie? łazienki nie są zbyt wielkie, gdzie będziesz trzymać deskę do prasowania i wszystkie rzeczy do sprzątania: mopy, miotły, odkurzacz itp. itd.
Ogólnie projekt jest średni i pod względem funkcjonalności i wyglądu- ale to oczywiscie tylko moje zdanie
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 10:35   #17
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Cool Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

CześćRazem z TŻ jesteśmy na etapie załatwiania kredytu i kupowaniu działki( 10 a).Przed nami wszystkie formalności związane z naturiuszem i tym całym bałaganem papierkowym.
Tak się właśnie zastanawiam, czy dobrze jest dać zaliczke właścicielowi działki, przed pójściem do notariusza? Jaką umowę należy wtedy spisać?

A co myślicie o tym projekcie domu???

http://www.moj-dom.pl/33,tradycyjna,...l.html#projekt
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 11:27   #18
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Kapka nie dawaj zaliczki sprzedawcy przed pójściem do notariusza !
Nawet jeśli zamierzacie dac właścicielowi najpierw zaliczkę - co jest wskazane, bo na kredy pewnie troszkę czekać będziecie, to u notariusza spisuje się umowę przedwstępną sprzedaży działki i wtedy wręcz sprzedawcy zaliczkę, której kwotę ustala ta właśnie umowa. A póżniej, gdy kredyt bedzie dostęny zawiera się umowę finalną sprzedaży.
A co do projektu - bardzo prosty w budowie dom, myslę, ze szybko uda się go postawić i koszta nie będę wysokie. Taką zwartą bryłe łatwo się ogrzeje. Martwi mnie tylko maleńka sypialnia na dole, mogłaby być ciut większa i to mini wc
Z zewnątrz też się ładnie prezentuje.

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
CześćRazem z TŻ jesteśmy na etapie załatwiania kredytu i kupowaniu działki( 10 a).Przed nami wszystkie formalności związane z naturiuszem i tym całym bałaganem papierkowym.
Tak się właśnie zastanawiam, czy dobrze jest dać zaliczke właścicielowi działki, przed pójściem do notariusza? Jaką umowę należy wtedy spisać?

A co myślicie o tym projekcie domu???

http://www.moj-dom.pl/33,tradycyjna,...l.html#projekt
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 17:02   #19
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Cool Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez _Kasia23_ Pokaż wiadomość
Kapka nie dawaj zaliczki sprzedawcy przed pójściem do notariusza !
Nawet jeśli zamierzacie dac właścicielowi najpierw zaliczkę - co jest wskazane, bo na kredy pewnie troszkę czekać będziecie, to u notariusza spisuje się umowę przedwstępną sprzedaży działki i wtedy wręcz sprzedawcy zaliczkę, której kwotę ustala ta właśnie umowa. A póżniej, gdy kredyt bedzie dostęny zawiera się umowę finalną sprzedaży.
A co do projektu - bardzo prosty w budowie dom, myslę, ze szybko uda się go postawić i koszta nie będę wysokie. Taką zwartą bryłe łatwo się ogrzeje. Martwi mnie tylko maleńka sypialnia na dole, mogłaby być ciut większa i to mini wc
Z zewnątrz też się ładnie prezentuje.
To mnie z tym zadatkiem pocieszyłaś.Moj TŻ właśnie na dzisiejszy wieczór umówił się z właścicielem i nie wiem jak to odkręcić..
Co do pokoju na dole raczej zrobimy tzw. gabinet, a na górze 3 sypialnie- dla nas i dla dzieci.A co do łazienki, to też mnie matrwi że na dole jest tylko wc, może ciut ją powiększymy- jeśli wybierzemy ten projekt.

Szugarbejb-dziękuje za poprawienie
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-04, 07:56   #20
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

dziewczyny -bardzo wam dziękuję za opinie. Na pewno wezmę je pod uwagę. Musze wam się pochwalić - wczoraj podpisałam u notariusza umowe przeniesienia prawa własności i działka jest moja!!! Hura!!! A sprawa zakupu działki ciągnęła się od czerwca. Na kredyt czekałam ponad dwa miesiące (załamka) a potem doszły mi "przeboje" z niesłownym Zbywcą działki. No ale juz po wszystkim. Bardzo się cieszę i zaczynam poważnie rozglądać się za projektem.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 22:03   #21
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cieszę się, ze znalazłam ten wątek. Można podzielić się swa radością. 16 października podpisujemy akt i będziemy mieli własną działeczkę

Później kredyt, plany, pozwolenia, przyłącza itd. Już teraz godzinami siedze i czytam, szukam projektów. Chcemy domek parterowy z mieszkalnym poddaszem - 120-150 m kwadratowych z podwójnym garażem. Działeczka 8 arowa z mozliwością dokupeinia 2 arów za 8 tysięcy - na co pewnie się zdecydujemy. Strasznie się cieszę... będziemy mieli już swój kat na ziemi
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 08:11   #22
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

szugarbejb - jeżeli chodzi o sprzedającego - to szkoda gadać. Dwa razy umawialismy się na podpisanie umowy przedwstępnej u niego w domu /ok.12 km od mojego domu/ i za każdym razem go nie było. Czekaliśmy pod jego domem po pół godz. i nic z tego. W końcu jak się znowu umówiliśmy i na szczęście spotkanie doszło do skutku - to sie okazalo, że on nie ma przygotowanej umowy przedwstępnej i nie ma internetu /a sprzedał juz trzy działki , moja jest jego czwartą/. Musieliśmy umówić się znomu na kolejny termin a ja zobowiązałam się znaleźć w necie umowe i przyjechac do niego już z gotowa do podpisu. Jak juz mieliśmy podpisywać tą umowę -on nam nagle "wypala"- "a o drodze wam mówiłem? - że trzeba wykupić?" - mój mąż wpadł w szał, że wcześniej nic nie mówił na ten temat tylko jak już mamy podpisywać umowę, sprzedający stwierdził ,że w takim razie on nie sprzedaje tej dzialki a ja już miałam łzy w oczach. Na szczęście wszyscy ochłonęli i doszliśmy do porozumienia. A u notariusza też chyba z pięć razy miałam przekladane terminy (miałam dwie umowy -warunkwą i przeniesienia prawa własności) oczywiście z winy sprzedającego. Raz czekalam u notariusza na niego 45 min. - oczywiście telefon miał wyłączony - a on nie przyszedl. Szkoda gadać.

dziewczyny a "rzućcie okiem" na projekt Radek na str. www.archeton.pl -co o nim sadzicie? Jest podobny do mlecza ale fajniejszy w/g mnie - ma większa kuchnię.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 10:58   #23
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
A co myślicie o tym projekcie domu???

http://www.moj-dom.pl/33,tradycyjna,...l.html#projekt
Zauwaz, ze z balkonu na pietrze nie bedzie sie korzystac - a wiec szkoda na niego pieniedzy. Na balkon wchodzi sie w korytarzyka, a nie z pokoju. Lepij zrobic zwykle male okno i te czesc holu wykorzystac na ustawienie pojemnych szaf przy scianach z pokojami.

Kuchnia - duza, ale dziwnie zaranzowana w projekcie - przy meblowaniu i projektowaniu instalacji wewnetrznych trzeba zrobic przerobki.

Salon - polowa salonu jest pusta. Lepiej zrobic wiecej szaf w kuchni kosztem stolu a stol ustawic w salonie.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 11:03   #24
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez klaudyjka Pokaż wiadomość
dziewczyny a "rzućcie okiem" na projekt Radek na str. www.archeton.pl -co o nim sadzicie? Jest podobny do mlecza ale fajniejszy w/g mnie - ma większa kuchnię.
Wieksza kuchnie, ale np. na pietrze praktycznie nie ma scian bez skosow, gdzie mozna ustawic szafy. Bo garderoby nie ma.
Zlikwidowalabym portfenetr w lazience na pietrze.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 11:28   #25
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Klaudyjka projekt "Radek: wg mnie jest lepszy, jest większ kuchnia niż w "Mleczu" i jest duży pokój nad garażem jaki wymarzył sobie Twój TŻ.Brakuje mi jednak miejsca na garderobe.
Elfir-dziękuje za cenne rady.
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 10:46   #26
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Wieksza kuchnie, ale np. na pietrze praktycznie nie ma scian bez skosow, gdzie mozna ustawic szafy. Bo garderoby nie ma.
Zlikwidowalabym portfenetr w lazience na pietrze.
portfenetr - co to jest? Myślałam o tym ,żeby z łazienki na górze z tej części z dodatkowym wejściem (może to jest właśnie ten portfenetr) zrobić wejście z korytarza np. drzwi presuwne, i umiejscowić tam właśnie garderobę. Jest to wąskie pomieszczenie ale myslę, że można na długiej ścianie umieścić półki a gdzieś na końcu zamontować same rurki na wieszaki. Okrycia wierzchnie mogą być w szafie przy wejściu a podręcze części garderoby każdy będzie mieć u siebie w pokoju. Też wydaje mi się , że jest lepszy niż mlecz.

Znalazłam jeszcze projekt "Szymon" - na tej samej stronie. Dom jest większy i ma garderoby. Co o nim sądzicie? - Jednak wybór projektu - to ciężka sprawa.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 08:25   #27
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Portfenetr to jest okno do podlogi, jak wyjscie na balkon. Tylko bez balkonu. W omawianej sytuacji nie ma sensu w lazience dawac takiego duzego okna. Starczy zwykle okno- mozna wtedy lepiej zagospodarowac przestrzen lazienki.

"Szymon" jest lepszy.

IMHO archeton nie ma najlepszych projektow. Poszukaj w zbiorach muratora.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 14:44   #28
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Fajnie że wpadlam na ten wąteczek i Witam wszystkich



Pamietam tą radośc jak kupilismy działke odrazu miałam tysiace pomysłow ale troche mineło czasu żeby sie stały realne teraz jestesmy na etapie wykończeniowki domek stoi w stanie surowym zamknietym teraz jestesmy juz prawie w polowie wykańczania go od srodka czekamy na fachowców od sufitów na wszystko i na wszystkich trzeba teraz czekać bardzo jestem zadowolona bo zawsze chciałam mieć własny domek poniżej wklejam lind do projektu

http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=116
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 10:49   #29
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Enaffi-bardzo fajny projekt!!Jedynie co mi się w nim nie podoba to piwnice, zaś reszta jest bardzo fajnie rozplanowana Mam pytanie: długo budowaliście domek??
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 10:56   #30
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dziewczyny chciałam się pochwalić projektem, który wstępnie uznaliśmy za trafiony. Jakie jest Wasze fachowe zdanie na jego temat?

http://www.domywtradycji.pl/karolina,151,9.html
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.