Pędzle - zbiorczy - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Lancrome
bardzo dobre 10 19,61%
dobre 15 29,41%
średnie 9 17,65%
słabe 10 19,61%
fatalne 7 13,73%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-06, 21:01   #1921
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Ja jeszcze dodałabym Inglota, wszystko z szafy Essence i nr 217 z MACa

I zgadzam się - gotowe zestawy, nawet jeśli są dobre jakościowo, nie zawsze wychodzą na przeciw naszym oczekiwaniom - najlepiej kolekcjonować nawet po pędzlu pod swoje gusta i potrzeby.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 15:46   #1922
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

lepiej kupić 7 albo nawet 5 dobrych pędzli, niż kilkanaście tandetnych, których i tak w większości nie będziesz używała.
w takich zestawach są zazwyczaj te same typy pędzli tylko ich różne rozmiary. Polecałabym poczytać recenzje na temat poszczególnych pędzi i samemu skompletować sobie zestaw. Np. do różu i bronzera jeden pędzel, jeden do nakładania cienia, jeden do blendowania, rozcierania, do pudru sypkiego, i do podkładu, i to jest opcja podstawowa która powinna Ci wystarczyć na początek, chyba ze używasz korektora, rozświetlając to jeszcze można pokusić się o kolejne rodzaje, albo do brwi eyelinera itd sama musisz wiedzieć do czego bedziesz chciała ich używać i to jest max, jeśli chcesz rozsądnie wydać pieniądze,bo później sama będziesz już wiedziała czego ci brakuje w tych pędzlach i dobierała kolejne.
polecam na początek hakuro, bo są to stosunkowo tanie i bardzo dobrej jakości pędzle.

sama mam pędzli ok 60 sztuk, z czego używam na co dzień kilku (max 1o jak idę na imprezę).a reszty nie potrzebuję, z perspektywy czasu żałuję tych nieprzemyślanych zakupów na allegro, bo te zbiory to są właśnie z tych zestawów, które zamawiałam kilka lat temu kiedy dopiero zaczynałam się malować,a ze sa do du**to sie na nich niczego nie nauczysz, teraz używam w większości hakuro i może kilku z maestro, a z tańszych fioletowej kulki z essence
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 21:54   #1923
4a76f9601d26f07fbd1341d93bf1dac994330f1e_6420ce72cabf7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 707
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Hakuro - najlepsze moje pędzle i Inglot, ale ze sztucznego włosia, bo naturalne mnie uczulało Essence - pędzle do cieni, czyli kulka i płaski są bardzo dobre, ale te do różu i pudru są za miękkie i za rzadkie, fioletowy (do pudru) daje radę do rozświetlaczy, puder nakładałoby się nim chyba z godzinę.
4a76f9601d26f07fbd1341d93bf1dac994330f1e_6420ce72cabf7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 22:10   #1924
Julenia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 66
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

ja uzbierałam kilkanaście różnych pędzli i własciwie ze wszystkich korzystam (najwiecej mam kocich jezyczków). Lubię pędzle Inglota do korektora brazera i pudru oraz Kozłowskiego do robienia kresek kuleczkę i kocie jezyczki. Mam też jeden z Sephory -do kresek i jednoczesnie brwi. natomiast marzę o komplecie pędzli Bobby Brown -sa rewelacyjne, ale nie stać mnie na nie;
Julenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 12:15   #1925
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Powtórzę - kupowanie zestawów nie ma sensu - lądujesz potem z trzema pędzlami które używasz i dziesięcioma, które leżą, bo jest z nimi coś nie tak, albo po prostu Ci nie pasują.

Wg mnie minimum to pędzel do pudru, pędzel do różu/bronzera, jeden do rozcierania cieni, jeden do ich nakładania i skośny do eyelinera. Marki takie, jak dziewczyny polecają u góry.

Kupuj po jednym i sprawdzaj co Ci odpowiada.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 00:04   #1926
Julenia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 66
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

ja bym zainwestowala jednak w co najmniej dwa kocie języczki -do nakładania różnych cieni, marki rzeczywiście te które poleciłyśmy. Fajne są podobno jeszcze HD (mozna je w sephorze nabyc) ale tez sa drogie
Julenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 00:40   #1927
Julenia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 66
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

hej tak ja używam pędzla. Jest specjalny typ pędzla do rozprowadzania podkładu, dość płaski. Z tym, że rozprowadzam podkład pędzlem a potem rozklepuję juz palcami. Możesz też smiało uzyc gabeczki do nakładania podkładu, podobno uzywanie gabeczki daje mocniejszy efekt krycia-nie sprawdzałam osobiście wiec nie potwierdzam na 10000%. Z tym, że ja mam i uzywam też mniejszego pędzla do nakładania podkladu na i pod powieki, też jest płaski ale znacznie mniejszy, wygodniej mi się nim pracuje w okolicach oka. Ale to naprawdę kwestia osobista, ilu pędzli fizycznie bedziesz ostatecznie używać, ja pewnie tez za jakis czas zmniejsze ilość. Bo im więcej pędzli uzywasz to masz potem więcej do mycia -a to jest już jak dla mnie mniej miła czynność; pozdrawiam i powodzenia)))))
Julenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-13, 09:49   #1928
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Witaj,
polecam firmę Kozłowski, Sigma, MAC oraz Maestro, Hakuro też ma parę perełek, jednak zupełnie odradzam firmę INGLOT, zakupiłam pojedynczo cały zestaw i rozsypały mi się te pędzle, włosie gubiły, jeśli miałabym wybierać ponownie, nigdy nie skusiłabym się na nie.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 09:51   #1929
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

a ja miałam pędzle z różnych firm, do pudru do bronzera z eco tools, do cieni z essence h&m, maestro , do podkładu z sephory, i kupiłam parę miesięcy temu zestaw 12 pędzli z sigmy i używam tylko tego zestawu bo jest w nim dokładnie to czego potrzebuję
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 09:51   #1930
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez Emila3548 Pokaż wiadomość
Źle się wyraziłam, chodziło mi o komplet pędzli, nie koniecznie kupiony w zestawie Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, a czy do nakładania podkładu używacie pędzla? Jeżeli tak, to czy musi być jakiś specjalny, osobny?

Moim najlepszym pędzlem do podkładu jest flat top, używałam też języczków.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 05:37   #1931
Cassonade
Raczkowanie
 
Avatar Cassonade
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 187
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Hej
Ja też zastanawiam się jakie pędzle kupić. Na oku mam 4 zestawy wszystkie jednej firmy. Możecie doradzić które będą najlepsze?

http://allegro.pl/pedzle-do-makijazu...836889519.html

http://allegro.pl/pedzle-do-makijazu...836889703.html

http://allegro.pl/pedzle-do-makijazu...847104884.html

http://allegro.pl/pedzle-do-makijazu...871103033.html

A może znacie jakieś małe i dobre zestawy innych firm, które możecie polecić? Bo niestety ale możliwość zakupu wszystkich pędzli osobno nie mam i wyjdzie mnie to o wiele drożej.
Cassonade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 10:22   #1932
marzenka1984
Rozeznanie
 
Avatar marzenka1984
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 702
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Cześć dziewczynki podpowiedzcie mi skoro Hakuro jest dobrą firmą czy ten zestaw tej firmy warto zakupić, wydaje mi się, że to podstawowe pędzle

http://allegro.pl/hakuro-zestaw-5-pr...849708194.html

a moze lepiej ten zestawik http://allegro.pl/hakuro-zestaw-7-pr...871120006.html

w zestawie wychodzi taniej.

Edytowane przez marzenka1984
Czas edycji: 2012-12-14 o 10:37
marzenka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 18:32   #1933
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez marzenka1984 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki podpowiedzcie mi skoro Hakuro jest dobrą firmą czy ten zestaw tej firmy warto zakupić, wydaje mi się, że to podstawowe pędzle

http://allegro.pl/hakuro-zestaw-5-pr...849708194.html

a moze lepiej ten zestawik http://allegro.pl/hakuro-zestaw-7-pr...871120006.html

w zestawie wychodzi taniej.
W pierwszym zestawie wszystkie pędzle są przydatne, tylko H77 strasznie kłuje, ale naprawdę dobrze rozciera.

Z drugiego zestawu wyrzuciłabym pędzelek do korektora, bo moim zdaniem jest zbędny albo po prostu nie umiem go używać, a na jego miejsce wstawiłabm H76, który jest fajny (chociaż szybko włosie zaczęło mi w nim odstawać na boki), ale w sumie można się bez niego obejść. Pozostałe pędzle z zestawu to moim zdaniem takie klasyki, które powinny się znaleźć w zestawie, chociaż akurat H74 i H79 pełnią bardzo podobną funkcję, tylko jeden jest bardziej płaski , a drugi bardziej puchaty z lekkim szpicem. Akurat żadnego z tych 2 pędzli nie mam, ale trochę się o nich naczytałam.

Fajnie, że w obu zestawach jest H78, bo to naprawdę świetny pędzel do zewnętrznego "V".

Moim zdaniem oba zestawy są ok, jednak jeśli chodzi o funkcjonalność pędzli to ciut lepszy jest pierwszy.

A to na prezent dla kogoś?

Edytowane przez pierniczek_
Czas edycji: 2012-12-14 o 18:34
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:52   #1934
marzenka1984
Rozeznanie
 
Avatar marzenka1984
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 702
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Sobie chcę kupić. Tak więc mówisz, że H61 i H24 to są zbędne pędzle? A co powiesz na temat H50? Dobrze się sprawuję przy podkładzie płynnym? Nie lubię nakładać gąbeczką a palcami za dużo produktu się traci.

Edytowane przez marzenka1984
Czas edycji: 2012-12-14 o 21:12
marzenka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 11:08   #1935
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez marzenka1984 Pokaż wiadomość
Sobie chcę kupić. Tak więc mówisz, że H61 i H24 to są zbędne pędzle? A co powiesz na temat H50? Dobrze się sprawuję przy podkładzie płynnym? Nie lubię nakładać gąbeczką a palcami za dużo produktu się traci.

Ja co prawda nie mam Hakuro H50, ale H51 do podkładu i moim zdaniem on "zjada" więcej podkładu niż palce, że się tak wyrażę
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 11:18   #1936
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez marzenka1984 Pokaż wiadomość
Sobie chcę kupić. Tak więc mówisz, że H61 i H24 to są zbędne pędzle? A co powiesz na temat H50? Dobrze się sprawuję przy podkładzie płynnym? Nie lubię nakładać gąbeczką a palcami za dużo produktu się traci.
H61 moim zdaniem zbędny (ja akurat mam H60 też do korektora). A H24 jest ok, ma bardzo dobre opinie, sama chciałam nawet kupić, ale ostatecznie zdecydowałam się na inny, bo wolę naturalne włosie. Pędzli do podkładu nie używam, więc tu nie pomogę. Kiedyś spróbowałam jakiegoś pędzla do podkładu, to zużyłam dużo więcej niż przy nakładaniu palcami. Jeśli to ma być Twój pierwszy pędzel do podkładu, to wypróbuj, bo wiele osób chwali sobie nakładanie podkładu pędzlem.
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 14:46   #1937
Julenia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 66
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Cześć a czy dostanę pędzle Hakuro w sklepie stacjonarnym w Wawie? bo wiem, że w necie można zamówić ale wolałabym je najpierw obejrzeć i "pomacać"
Julenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 09:58   #1938
pendeloquee
Rozeznanie
 
Avatar pendeloquee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 580
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Dziewczyny, możecie mi poradzić który z pędzli wybrać? Poszukuję puchacza do rozcierania i do załamania powieki, wacham się między Hakuro h77, a h74? Co o nich sądzicie?
__________________
Biorę się za siebie:
Wzrost: 176 cm
Waga :
107,8 - 105 - 100 - - 95 - 90 - 85 - 80

Moja biżuteria
Zapraszam na mojego bloga
pendeloquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:42   #1939
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez pendeloquee Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie mi poradzić który z pędzli wybrać? Poszukuję puchacza do rozcierania i do załamania powieki, wacham się między Hakuro h77, a h74? Co o nich sądzicie?
Mam H77 i bardzo dobrze mi się nim rozciera, ale on strasznie kłuje i przez to nie lubię go używać. Zamówiłam sobie już H74, ale dostanę go pewnie dopiero po Świętach.
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 07:49   #1940
MeryMacom
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 6
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-12-18 o 14:45
MeryMacom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 13:11   #1941
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Do podkładu polecam maestro foundation III, mam też hakuro ale odstawiłam go na dalszy plan, maestro jest ulubieńcem, zdecydowanie.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 09:39   #1942
pendeloquee
Rozeznanie
 
Avatar pendeloquee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 580
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez pierniczek_ Pokaż wiadomość
Mam H77 i bardzo dobrze mi się nim rozciera, ale on strasznie kłuje i przez to nie lubię go używać. Zamówiłam sobie już H74, ale dostanę go pewnie dopiero po Świętach.
Uff dobrze, że zamówiłam H74. Poczytałam trochę o H77 i właśnie dziewczyny pisały, że strasznie drapie.
__________________
Biorę się za siebie:
Wzrost: 176 cm
Waga :
107,8 - 105 - 100 - - 95 - 90 - 85 - 80

Moja biżuteria
Zapraszam na mojego bloga
pendeloquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 22:25   #1943
lovemikan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jakie pędzle do makijażu ?

znajoma makijażystka poleciła mi pędzle w kombinacji Spehora, Inglot i MAC, przy czym MAC na allegro to w większości podróbki. Z tego co mi wiadomo MAC nie robi zestawów pędzli - ewentualnie świąteczne i wówczas są one trochę krótsze niż klasyczne
lovemikan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 19:56   #1944
nomeolvidess
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 402
Dot.: Jakie pędzle do makijażu ?

Dopiero przymierzam się do zakupu swoich pierwszych pędzli do makijażu i mam problem z wyborem pędzla do różu/bronzera. Zastanawiałam się nad pędzlem hakuro, z tym, że nie wiem, który wybrać... h21 czy h24. Który z nich lepiej sie sprawdzi i łatwiej sie bedzie nim poslugiwac? Bardzo prosze o pomoc bo jestem kompletnie zielona w temacie pędzli. z gory dziekuje za rady
nomeolvidess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 20:04   #1945
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

potrzebne Ci sa do pracy czy do uzytku wlasnego??
Nie kupuj w calych kompletach, na poczatek kup podstawowe pedzle.

Inglot, moim zdaniem, jest kiepski jakosciowo, kupilam 2 pedzle podczas pobytu w PL maestro - nie jestem zadowolona,gdzies leza w szufladzie. O hakuro w ogole nie slyszalam wiec sie nie bede wypowiadac.

Moge CI podac moje hity, ktore JA polecam z reka na sercu.
pedzel do eyelinera- Smashbox #21 , z zagieta koncowka.
"kulka" MAC #217 -jest genialna do cieniowania,rozcierania,n akladania cieni etc. jest bardzo uniwersalny pedzel.
Pedzel do pudru -Bobbi brown,bardzo lubie puszki welurowe,np. z kryolana (puszkiem nakladam puder, pozniej nadmiar omiatam pedzlem do pudru)
Pedzel do rozu skosnosciety to do niedawna byl tylko MAC, odkrylam jednak,ze Sigma F40 - Large Angled Contour jest tansza a roznicy meidzy nimi nie ma.
Do cieni kremowych,korektorow uzywam pedzel Japonesque -z jednej strony ma syntetyczne wlosie a z drugiej naturalne dzieki czemu latwo sie naklada i cudownie rozciera.
Pozostale pedzle do cieni to glownie Smashbox. Chociaz pracuje na roznych markach pedzli.

Wydaje mi sie,ze (jesli zwracasz uwage na jakosc i cene) to Sigma ma fajne produkty i tansze niz te wyzej wymienione.
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 17:45   #1946
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

217 z MACa tak zachwalana, chyba będę musiała się skusić dziewczyny orientujecie się jaka jest cena tego pędzelka?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:45   #1947
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: Zakup pędzli. Które najlepsze. Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
217 z MACa tak zachwalana, chyba będę musiała się skusić dziewczyny orientujecie się jaka jest cena tego pędzelka?
szczerze mowiac nie mam pojecia ile w PL ale w Stanach to koszt $23-$24. wysylalam kolezance mojej siostry bo mowila ze jej sie bardziej oplaca. w razie czego sluze pomoca
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 20:32   #1948
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pędzle

Witam. Mam nadzieję, że posta umieszczam w dobrym miejscu i z góry przepraszam za jego długość

Mam kilka pytań odnośnie pędzli dla ‘początkującej’ wizażystki.

Co prawda jeszcze nawet nie podjęłam nauki w tym kierunku, jednak myślę o tym coraz poważniej i chcę się mniej więcej rozeznać w terenie. Oczywiście, przeczytałam całkiem pokaźną ilość informacji w tym temacie, opierałam się raczej na forach, zapoznając się z całymi rozmowami i wymianą doświadczeń między wizażystami, rzadziej zaglądałam do sztywnych, opisowych artykułów. Z tego, co udało mi się ustalić na chwilę obecną wywnioskowałam, że na sam początek lepiej zakupić zestaw, niż kompletować pojedynczo, skoro zaczynam od zera. Poza tym, lepiej postawić na jakość niż markę [co oczywiście nie wyklucza jednego z drugim] ale nie oszukujmy się, mało których świeżaków stać byłoby na pędzle MACa. Przyszłościowo myślę o Sigmie, jednak i nawet z nimi mogłoby być ciężko, tym bardziej, że przecież pędzle to będzie chyba jeden z najmniejszych wydatków. Jednak jeśli już podejmę decyzję w tym temacie, myślę o dość szybkim zakupie, coby nie zawalić na siebie ogromu wydanych pieniędzy na raz, raczej starałabym się wszystko powolutku kompletować
Poza tym, mam wątpliwość odnośnie włosia, z jakiego pędzle są wykonane. Jak udało mi się doczytać, najlepsze byłoby te z wiewiórki, ewentualnie sobola, natomiast należy unikać kucyka i kozy. Mam rację? Natknęłam się jednak na kilka informacji, że naturalne włosie może uczulać, czyli może jednak lepiej odpuścić naturalne i postawić na dobre syntetyki [znowu ta Sigma… ] Poza tym, wywnioskowałam, że w przypadku kosmetyków ‘mokrych’, kremowych powinno się używać zdecydowanie syntetyków, a w zasadzie przy całej reszcie - naturalnych. Ale znowu odnoszę się do kwestii uczuleń. Wywnioskowałam także, że nie ma sensu wydawać na pędzle bardzo dużo, jeśli nie możemy sobie w pełni na to pozwolić, choćby ze względu częstego mycia i odkażania, gdyż te zabiegi niszczą pędzel. Oczywiście, nie mówię tu o pędzlach z pierwszej lepszej drogerii, prawda?
Jak na początek, zastanawia mnie, czy taki zestaw byłby ok., czy to jednak zbyt niskie standardy w zawodzie?
Do tego dokupiłabym puchacza od Maestro lub Kozłowskiego do pudru sypkiego. I jeszcze kilka dodatkowych pędzelków do cieni, gdyż to z pewnością zbyt mała ilość.
Czy pracujecie na Hakuro, Kozłowskim i Maestro? Jakie wrażenia?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 13:49   #1949
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Pędzle

Dziewczyny mam problem. Kupiłam jakiś miesiąc temu Hakuro H51 i przez ten miesiąc zgubił już chyba z 40 włosków Czy mogę go zareklamować?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:27   #1950
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Pędzle

Zależy gdzie kupiłaś pędzelek, trudno mi ocenić, najlepiej zapytaj się w sklepie, gdzie go kupiłaś.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-08 22:59:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.