Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-05, 09:09   #31
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

O Bożenko, aż mi się nie chce czytać tych wszystkich postów. Ja Ci odpisze z mojego doświadczenia, otóż zmieniłam pracę i od marca miałam umowę na czas próbny 3 miesiące, po czym pod koniec marca, a dokładnie w święta wielkanocne dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Ja musiałam od razu powiedzieć pracodawcy, ponieważ pracuje przy urządzeniach z falami radiowymi. Niestety pracodawca mi nie przedłuży umowy - zresztą nie ma takiego obowiązku - może to zrobić z dobrej woli. Umowa nawet ta na 3 mies próbne przedłuża Ci się sama na mocy prawa jeśli w czasie tych 3mies próbnych zacznie Ci się 4 mies ciąży - każdy miesiąc liczymy jako 28dni. Mnie umowa kończy się 31maja, a w okolicach 23maja wypada mi 4 mies ciąży i umowa sama mi się przedłuża i rozwiązuje się sama z dniem porodu. Jeśli pracodawca Ci nie przedłuży umowy to tracisz na urlopie macierzyńskim, bez umowy masz tylko 20tyg płatnych.
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 09:40   #32
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Zbulwersowało mnie to, co Autorka wykasowała z pierwszego postu, ale zdążyłam zacytować:" Długo czekałam aż znajdę pracę i jak się udało chcę z mężem powiększyć rodzinę." - czyli fakt, że szukała pracy tylko po to, żeby zajść w ciążę i docelowo być na utrzymaniu pracodawcy. Przykro mi, ale jeśli ktoś o tym myśli już na okresie próbnym to dla mnie jest to próba wykiwania pracodawcy. A fakt, że Autorka usunęła to stwierdzenie powyżej jednak na taką próbę wskazuje.
I moim zdaniem właśnie przez takie osoby innym jest ciężej znaleźć pracę, bo są odbierane jako niewiarygodne.
Gratuluje znajomości przepisów.Pracodawca nie płaci za macierzyńskie, kasa idzie z ZUSu. Pracodawca płaci tylko za pierwszy miesiac zwolnienia lekarskiego, ale autorka nic nie pisze, że pójdzie na zwolnienie z własnego widzi mi się.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
. przyjdzie i Ci powie to co Autorka, to jej wyprawisz baby shower i zapewnisz, że jak wróci po tych kilkudziesięciu miesiącach, to miejsce będzie na nią czekało. Jeśli mi powiesz, że byś tak zrobiła, to ok, nie mam więcej pytań i przyznaję, że źle oceniam ludzi.
Baby shower nie wyprawię.Ale zapytam ile czasu planuje nie pracować, by sobie znaleźć na ten czas kogoś na zastępstwo.A chętnych tyiące więc nie sądzę by to był problem.

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Masz rację - obie to świadome oszustwo, ale rzeczywiście - w przypadku z wątku więcej kasy zostanie wyprowadzone
Trudno mi tylko uwierzyć, jak Wasze gorące wsparcie dla Autorki ma się później do narzekania młodych dziewczyn, że nikt ich nie chce zatrudniać.
To, że nikt nie chce ich zatrudniać to wynika z nieznajomości przepisów.I żadnej kasy więcej tu nie zostanie wyprowadzone, chyba, że z ZUSu.

A co do głównego pytania.Ciąża jest chroniona chyba od 12 tygodnia. Pracodawca musi Ci przedłużyć umowę do porodu i dostaniesz macierzyński, ale potem nie musi Cie przyjąć z powrotem.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2013-05-05 o 09:46
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 11:03   #33
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Z twoich postów odniosłam wrażenie,że jak kobieta chce mieć dziecko,a nie ma długiego stażu pracy,nie ma odpowiednich środków,to powinna dać sobie spokój ze swoim pragnieniem. Zdajesz sobie sprawę co to jest instynkt macierzyński,jak wielka może być chęć posiadania dziecka?
I jeszcze jedno: ile ty masz dzieci? Jeśli masz...
Odniosłaś dobre wrażenie - ja nie mam dzieci, bo uważam, że jeszcze nie pora, nie czuję się na tyle stabilnie finansowo, żeby o tym myśleć. Co do instynktu - myślę, że nie warto się kierować w życiu tylko instynktem, czasem trzeźwy osąd pomaga realnie ocenić sytuację. Napisałabym coś jeszcze, ale w poprzednich postach trochę za ostro popłynęłam, także na tym skończę wywody odnośnie instynktu.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Gratuluje znajomości przepisów.Pracodawca nie płaci za macierzyńskie, kasa idzie z ZUSu. Pracodawca płaci tylko za pierwszy miesiac zwolnienia lekarskiego, ale autorka nic nie pisze, że pójdzie na zwolnienie z własnego widzi mi się.
.
Jeśli jest tak różowo, to skąd takie listy: http://wyborcza.pl/1,95892,13818742,...n=wyborcza#Cuk ?
Co więcej - znam pracodawcę, który po 2 młodych matkach przestał zatrudniać młode dziewczyny. Bo to wcale nie było tak, że jedyne jego koszty to tych 30 kilka dni.

Poza tym chyba nie zdajesz sobie sprawy z kosztów procesu rekrutacji i wdrożenia. To się nie dzieje ot tak, cyk i już. Pisząc o kosztach nie mam tutaj na myśli puszczenia ogłoszenia na portalu, ale czas przede wszystkim. Zanim pracownik się wdroży do pracy to nawet te trzy miesiące to czasem mało.

Edytowane przez saab_
Czas edycji: 2013-05-05 o 11:09
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 11:13   #34
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Oj to chyba bardzo wiele w Polsce osób byłoby bezdzietnych,bo niestety ale większość osób wykonujących pracę za najniższą krajową nie byłoby stać

Z twoich postów odniosłam wrażenie,że jak kobieta chce mieć dziecko,a nie ma długiego stażu pracy,nie ma odpowiednich środków,to powinna dać sobie spokój ze swoim pragnieniem. Zdajesz sobie sprawę co to jest instynkt macierzyński,jak wielka może być chęć posiadania dziecka?
I jeszcze jedno: ile ty masz dzieci? Jeśli masz...

Jakbym była pracodawcą to chciałabym najpierw trochę poznać pracownicę, wdrożyć ją i zobaczyć co potrafi, a nie jedynie ponosić koszty jej ciąży, bo akurat jej się instynkt obudził miesiąc po przyjściu do pracy.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 11:17   #35
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
A co do głównego pytania.Ciąża jest chroniona chyba od 12 tygodnia. Pracodawca musi Ci przedłużyć umowę do porodu i dostaniesz macierzyński, ale potem nie musi Cie przyjąć z powrotem.
Nie myl pojęć. Ciąża jest chroniona od początku. Kodeks pracy natomiast dopuszcza taką opcję dla pracodawcy, że jeśli umowa kończy się przed 12 tygodniem ciąży, nie musi zostać przedłużona.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 11:25   #36
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość

Baby shower nie wyprawię.Ale zapytam ile czasu planuje nie pracować, by sobie znaleźć na ten czas kogoś na zastępstwo.A chętnych tyiące więc nie sądzę by to był problem.
Chyba nigdy nie zatrudniałaś. Co z tego, że chętnych tysiące? Ja rekrutowałam od stanowisk produkcyjnych po managerskie i powtarzam, że znalezienie odpowiedniego pracownika to nie jest kwestia kilku dni, a tygodni. A wdrożenie - miesięcy.
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:32   #37
julka82
Przyczajenie
 
Avatar julka82
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Ja się zgadzam z saab, może dlatego że patrzę z punktu widzenia pracodawcy. Zatrudniliśmy ostatnio dziewczynę. Rekrutacja trwała ok. 1 miesiąc - płacimy za to Działowi Rekrutacji. Po wybraniu kandydatki czekaliśmy na nią 2 tygodnie. Potem intensywne wdrożenie. I znowu, płacimy nie tylko osobę, która została zatrudniona ale również za czas osób, które ją wdrażają. Po dwóch miesiącach jej pracy okazało się, że jest w ciąży - poszła na zwolnienie lekarskie. Co tu ukrywać, poczuliśmy się oszukani...
Rozumiem, że w przypadku założycielki wątku sprawa wygląda inaczej, bo od razu powiedziała pracodawcy, że jest w ciąży, i to Ci się bardzo chwali!

Podsumowując, rozumiem, że jeśli kobieta rozpoczyna pracę na okres próbny będąc już w ciąży, po okresie próbnym pracodawca nie może jej zwolnić do porodu a jej wynagrodzenie jest pokrywane przez ZUS?
julka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 12:50   #38
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez julka82 Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam z saab, może dlatego że patrzę z punktu widzenia pracodawcy. Zatrudniliśmy ostatnio dziewczynę. Rekrutacja trwała ok. 1 miesiąc - płacimy za to Działowi Rekrutacji. Po wybraniu kandydatki czekaliśmy na nią 2 tygodnie. Potem intensywne wdrożenie. I znowu, płacimy nie tylko osobę, która została zatrudniona ale również za czas osób, które ją wdrażają. Po dwóch miesiącach jej pracy okazało się, że jest w ciąży - poszła na zwolnienie lekarskie. Co tu ukrywać, poczuliśmy się oszukani...
Rozumiem, że w przypadku założycielki wątku sprawa wygląda inaczej, bo od razu powiedziała pracodawcy, że jest w ciąży, i to Ci się bardzo chwali!

Podsumowując, rozumiem, że jeśli kobieta rozpoczyna pracę na okres próbny będąc już w ciąży, po okresie próbnym pracodawca nie może jej zwolnić do porodu a jej wynagrodzenie jest pokrywane przez ZUS?
Hej, ale z tego co ja zrozumiałam, Autorka nie jest w ciąży, a planuje właśnie dlatego, że udało jej się w końcu znaleźć pracę (patrz cytat z jej postu, z pierwszego to zdanie zostało usunięte). Stąd moje uwagi.
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:58   #39
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Odniosłaś dobre wrażenie - ja nie mam dzieci, bo uważam, że jeszcze nie pora, nie czuję się na tyle stabilnie finansowo, żeby o tym myśleć. Co do instynktu - myślę, że nie warto się kierować w życiu tylko instynktem, czasem trzeźwy osąd pomaga realnie ocenić sytuację. Napisałabym coś jeszcze, ale w poprzednich postach trochę za ostro popłynęłam, także na tym skończę wywody odnośnie instynktu.
Postaw się teraz w sytuaci kobiety,która chce mieć dziecko. Zanim skończy studia ma 25 lat. Później różnie może trafiać z pracą,zanim znajdzie stabilną. To już robi się wiek w którym dobrze byłoby zacząć starania o dziecko.
Autorka wątku dopiero chce zacząć starania,a czy ty zdajesz sobie sprawę,że to może potrwać? Mam wiele koleżanek,które starają się po rok,dwa czy pięć. To nie jest tak w przypadku kobiety,że można czekać w nieskończoność. W wieku późniejszym zachodzenie w ciążę to jednak jest ryzyko.
Gdyby ludzie nie kierowali się instynktem,to nasz gatunek dawno by wyginął.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 13:54   #40
paulka0212
Wtajemniczenie
 
Avatar paulka0212
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 154
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

planuje zajsc w ciaze, ale tak jak napisalam na razie tylko PLANUJE.
Chce sie dowiedziec wszystkiego na ten temat.
Pracodawca wie ze planuje w przyszlosci powiekszyc rodzine, i napewno jak to sie stanie poinformuje ich o tym, i o tym rowniez ze nie mam zamiaru od razu przechodzic na L4.
__________________
17.09.2009 - Szczęśliwie zakochana

03.09.2011 - Szczęśliwa mężatka


24.09.2013 3w1

13.05.2014 Najszczęśliwsza Mama pod słońcem



Zosia 2645g 52cm 10pkt
Ania 2475 50cm 10pkt




Edytowane przez paulka0212
Czas edycji: 2013-05-05 o 13:59
paulka0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 17:18   #41
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Chyba nigdy nie zatrudniałaś. Co z tego, że chętnych tysiące? Ja rekrutowałam od stanowisk produkcyjnych po managerskie i powtarzam, że znalezienie odpowiedniego pracownika to nie jest kwestia kilku dni, a tygodni. A wdrożenie - miesięcy.
Owszem zatrudniałam.W znaczeniu wybierałam osoby, z którymi firma podpisywała umowy.Nie wiem jak ze stanowiskami menedżerskimi, tutaj sie nie wypowiem, ale co do pracowników produkcyjnych, prac fizycznych to trzeba sie zastanowić czy przypadkiem sie nie ma za wysokich wymagań.Bo ekspedientka nie potrzebuje 5 lat doświadczenia w zawodzie.Nauczy sie w kilka godzin, góra dni.Tak samo strzątaczka czy ogrodnik.zawsze można dać zlecenie na jakiś czas jakby sie okazało, że pracownik sie nie sprawdza.

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez julka82 Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam z saab, może dlatego że patrzę z punktu widzenia pracodawcy. Zatrudniliśmy ostatnio dziewczynę. Rekrutacja trwała ok. 1 miesiąc - płacimy za to Działowi Rekrutacji.?
Jak wybraliście tak kosztowny sposób rekrutacji to już wasza sprawa, są łatwiejsze, szybsze i praktycznie darmowe.

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość

Jeśli jest tak różowo, to skąd takie listy: http://wyborcza.pl/1,95892,13818742,...n=wyborcza#Cuk ?
Co więcej - znam pracodawcę, który po 2 młodych matkach przestał zatrudniać młode dziewczyny. Bo to wcale nie było tak, że jedyne jego koszty to tych 30 kilka dni.
Zgadzam się, że nie powinno mieć urlopu wypoczynkowego za ten czas co jest sie na macierzyńskim i wychowawczym.Ale nie przesadzajmy z tą drogą rekrutacją.Jak pracodawca woli wynająć pięciu rekruterów, psychologa, i aktora (który miałby udawać jednego z kandydatów na sali gdzie czekają) do wyboru recepcjoniski zamiast samemu ruszyć tyłek to juz jego wybór.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 17:52   #42
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Nie wiem po co się kłócicie, kraj zmusza do takiego kombinowania

stronę wcześniej pisałam, że to nawet kierowniczka działu w którym pracowała moja koleżanka bardzo pilnowała i zabiegała u głównego przełożonego, aby to ona otrzymała umowę o pracę co najmniej n 3-6msc (a nie kolejną na zlecenie), tylko kierowniczka wiedziała, że ona jest w ciąży,
ludzka kierowniczka, bo wiedziała, co oznacza ciąża u 25letniej kobiety, która to dopiero co ukończyła studia i dopiero co znalazła pracę
(nie nie planowała ciąży, fajnie mieć wszystko zaplanowane od a do z w życiu, ale nigdy nie wiesz, co może się zdarzyć)

mówicie o stabilności finansowej, to chyba do 40 trzeba poczekać z ciążą
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 07:25   #43
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Na pewno nie zatrudniłabym się W CELU zajścia w ciążę. Słowo honoru A co do pierwszego akapitu - ok, w takim razie postaw się na miejscu pracodawcy i powiedz mi, że jeśli laska po całym procesie rekrutacji, czasie poświęconym na wdrożenie itp. przyjdzie i Ci powie to co Autorka, to jej wyprawisz baby shower i zapewnisz, że jak wróci po tych kilkudziesięciu miesiącach, to miejsce będzie na nią czekało. Jeśli mi powiesz, że byś tak zrobiła, to ok, nie mam więcej pytań i przyznaję, że źle oceniam ludzi.
a ja bym się zatrudniła... Jak zaczęliśmy planować potomstwo pracowałam w dużej firmie, od 6 lat. Poszło gładko, zaszłam w ciążę po 2 cyklach, a kilka tygodni później ją straciłam. Wyszły problemy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Kolejne starania trwały długo. W międzyczasie w firmie zrobili reorganizację i przenieśli mnie do oddziału 30 km od domu. W lutym zmieniłam pracę, dostałam od razu umowę na czas nieokreślony (pracodawca mnie znał i wiedział, że staramy się o dziecko), a w kwietniu zaszłam w ciążę. Od 5 tygodnia ciąży byłam na zwolnieniu lekarskim (plamienia, zagrożenie poronieniem). Całą ciążę leżałam, w tym ok. 11 tygodni w szpitalu. Pracodawca oczywiście się obraził, bo go oszukałam i zostawiłam. Nie miałam szans na powrót. Po macierzyńskim znalazłam "bylejaką" pracę, pierwszą jaka się trafiła, ale taką, którą łatwo godzić i wychowywaniem dziecka - pół etatu, elastyczne godziny, co z tego, że pracowałam ok. 0,75-0,8 za psie pieniądze (oczywiście inne niż wskazuje umowa, ale też żadne w stosunku do stanowiska księgowej i zakresu obowiązków) - były rzeczy ważniejsze (mały). Przez ostatnie dwa lata usiłowałam znaleźć pracę na cały etat, bez skutku. W ciążę zaszłam w drugim cyklu starań, obecnie 27tc i dzięki "drugiej stronie medalu" (czyli nie nieuczciwej matce-naciągaczce, a nieuczciwemu pracodawcy) dostaję z ZUSu JAŁMUŻNĘ - własnie wypłacili mi za 14 dni pierwszego zwolnienia 262zł - w sam raz na przedszkole. Żenada. Ja bym się nie wahała podjąć pracę i zajść w ciążę.

Cytat:
Napisane przez agi_82 Pokaż wiadomość
dziewczyna napisała posta w konkretnym celu: chciała się dowiedzieć jak wygląda zatrudnienie po okresie próbnym w razie ewentualnej ciąży!!!
bezsensowne jest dla mnie umoralnianie jej i prawienie kazań jak powinna się zachować a jak nie, do cholery jest dorosła i postępuje wg własnych zasad jakie jej odpowiadają!!! każdy ma prawo robić to co i jak uważa!!! dziękuje
a autorce posta życzę żeby wszystko potoczyło się zgodnie z jej OCZEKIWANIAMI choćby nie wiem jakie były


Cytat:
Napisane przez agi_82 Pokaż wiadomość
hehe wiedziałam ze można na Ciebe liczyć hehe swoją drogą pomagasz w "przestępstwie"
widzisz ghia - trzeba uważać, jak się pomaga innym

Autorko - życzę szybkiego zajścia w upragnioną ciążę i zdrowego maluszka.
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 16:22   #44
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez paulka0212 Pokaż wiadomość
planuje zajsc w ciaze, ale tak jak napisalam na razie tylko PLANUJE.
Chce sie dowiedziec wszystkiego na ten temat.
Pracodawca wie ze planuje w przyszlosci powiekszyc rodzine, i napewno jak to sie stanie poinformuje ich o tym, i o tym rowniez ze nie mam zamiaru od razu przechodzic na L4.
To że nie planujesz przechodzić na L4 nie oznacza, że tak się stanie, ponieważ ciąża może być zagrożona i nici z chcenia.

Ja bym się trochę wstrzymała, bo załóżmy, że zajdziesz w ciążę od razu, to po urodzeniu dziecka jak będziesz chciała wrócić do pracy, to pewnie pracodawca nie będzie chciał Cię przyjąć z powrotem a Ty z małym doświadczeniem i z małym dzieckiem, będziesz na straconej pozycji przy poszukiwaniu pracy. Co z tego że nie musisz mówić pracodawcy o swoim stanie rodzinnym jeśli dziecko będzie chorowało a Ty będziesz brała zwolnienie to i tak się dowie.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 18:53   #45
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

A najlepiej w ogóle nie zachodzić w ciążę, bo do 30 to ciężko o dobrą pracę i pewną i staż odpowiedni, a po 30 to już niebezpiecznie
Ja tam wolę byle jaką pracę, byle do 1 starczało, ale pełną, kochającą się rodzinę. I dzieci. I tak, w wieku 23-28 lat, a nie grubo po 30.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 18:58   #46
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Teraz o byle jaką pracę jest trudno.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 21:39   #47
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Teraz o byle jaką pracę jest trudno.
I na pewno wszystkim będzie lepiej, jak nie będą się rodzić dzieci. Wtedy i o emeryturę będzie ciężko. A nie, zapomniałam, już jest z nią kiepsko
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 21:58   #48
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Sama mam dziecko i wiem jak jest ciężko z pracą. Emerytura nie jest żadnym argumentem do posiadania dzieci. Prawda jest taka, że jak sobie sama nie oszczędzisz, to nie masz emerytury i kropka. Nie ma co liczyć na instytucje państwowe.
Uważam, że to niepoważne zachodzić w ciążę specjalnie zaraz po zdobyciu pracy. Sama ciąża piękna sprawa a dziecko cudem tego wszechświata ale... Lepiej moim zdaniem jakoś ugruntować swoją pozycję zawodową i później mieć dzieci. Bo tym dzieciom trzeba coś dać jeść jak skończą się wszelkie urlopy a o pracę ciężko i wydaje mi się, że pracodawca nie przyjmie z otwartymi ramionami kobiety, która zaszła w ciążę tak szybko i ma malutkie dziecko.
Możemy ubolewać nad tym stanem rzeczy, psioczyć ale fakt pozostaje faktem, że jest lipnie na rynku pracy.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 22:08   #49
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

System emerytalny i tak prędzej czy później padnie i nie tylko z powodu dysproporcji między pokoleniami. Oczywiście, że dzieci powinny się rodzić, ale to jeszcze niczego nie gwarantuje.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 22:40   #50
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Ale na pewno lepiej nie będzie, jak przyrost naturalny będzie malał.

Co do zachodzenia... Jak kto uważa, ale prawda jest taka, że nigdy nie jest idealny czas. A moim zdaniem lepiej wcześniej niż później.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 08:54   #51
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
To że nie planujesz przechodzić na L4 nie oznacza, że tak się stanie, ponieważ ciąża może być zagrożona i nici z chcenia.
.
Równie dobrze moze nie być w ciąży, zachorować, albo mieć jakiś wypadek (tfu,tfu) i też będzie na zwolniniu
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 09:58   #52
paulka0212
Wtajemniczenie
 
Avatar paulka0212
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 154
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
To że nie planujesz przechodzić na L4 nie oznacza, że tak się stanie, ponieważ ciąża może być zagrożona i nici z chcenia.

Ja bym się trochę wstrzymała, bo załóżmy, że zajdziesz w ciążę od razu, to po urodzeniu dziecka jak będziesz chciała wrócić do pracy, to pewnie pracodawca nie będzie chciał Cię przyjąć z powrotem a Ty z małym doświadczeniem i z małym dzieckiem, będziesz na straconej pozycji przy poszukiwaniu pracy. Co z tego że nie musisz mówić pracodawcy o swoim stanie rodzinnym jeśli dziecko będzie chorowało a Ty będziesz brała zwolnienie to i tak się dowie.

Aż takiego małego doświadczenia nie mam, już 5 lat "kariery" za mną.

Biorąc pod uwagę wasze opinie na pewno poczekam aż zakończy mi się okres próbny, a później będziemy myśleć o powiększeniu rodziny, zobaczymy co życie pokaże.
__________________
17.09.2009 - Szczęśliwie zakochana

03.09.2011 - Szczęśliwa mężatka


24.09.2013 3w1

13.05.2014 Najszczęśliwsza Mama pod słońcem



Zosia 2645g 52cm 10pkt
Ania 2475 50cm 10pkt



paulka0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 10:36   #53
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez paulka0212 Pokaż wiadomość
Aż takiego małego doświadczenia nie mam, już 5 lat "kariery" za mną.

Biorąc pod uwagę wasze opinie na pewno poczekam aż zakończy mi się okres próbny, a później będziemy myśleć o powiększeniu rodziny, zobaczymy co życie pokaże.
To całkiem sporo masz doświadczenia ale tak jak napisałaś lepiej się trochę wstrzymaj. Doskonale Cię rozumiem, że chcesz mieć dziecko ale ciąża chociaż to nie choroba to dobrze przejść ją jak najspokojniej się da a niepewność odnośnie przyszłego powrotu do pracy i jakieś szarpanie się nie jest wskazane.
Życzę powodzenia.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 10:41   #54
agi_82
Wtajemniczenie
 
Avatar agi_82
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: my private paradise
Wiadomości: 2 263
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

a ja tylko dodam z doświadczenia własnego i dosyc sporego doświadczenia otoczenia że o wiele łatwiej znaleźc pracę niż zajśc w ciąże także kwestia wyboru
__________________

Marcelka - 09.06.2006
Kornelka - 27.10.2013

Groszek - 22.08.2012 (10 t.c)



agi_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 11:01   #55
paulka0212
Wtajemniczenie
 
Avatar paulka0212
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 154
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
To całkiem sporo masz doświadczenia ale tak jak napisałaś lepiej się trochę wstrzymaj. Doskonale Cię rozumiem, że chcesz mieć dziecko ale ciąża chociaż to nie choroba to dobrze przejść ją jak najspokojniej się da a niepewność odnośnie przyszłego powrotu do pracy i jakieś szarpanie się nie jest wskazane.
Życzę powodzenia.
Dziękuję

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez agi_82 Pokaż wiadomość
a ja tylko dodam z doświadczenia własnego i dosyc sporego doświadczenia otoczenia że o wiele łatwiej znaleźc pracę niż zajśc w ciąże także kwestia wyboru

Jestem pod opieką lekarza, w tym momencie mam wszystkie badania w jak najlepszym porządku więc mam nadzieję że w tym roku będę miała w brzuszku małą fasolkę
Oczywiście nie "napalam" się, życie pokaże co będzie dalej.
__________________
17.09.2009 - Szczęśliwie zakochana

03.09.2011 - Szczęśliwa mężatka


24.09.2013 3w1

13.05.2014 Najszczęśliwsza Mama pod słońcem



Zosia 2645g 52cm 10pkt
Ania 2475 50cm 10pkt



paulka0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 12:55   #56
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez paulka0212 Pokaż wiadomość
takiej odpowiedzi oczekiwalam, dziekuje

a i jeszcze zapytam czy w takiej sytuacji nalezy sie urlop macierzynski?
Z umową próbną zawartą na okres 3 miesięcy jest tak że przedłuża się automatycznie na mocy ustawy do dnia porodu ALE TYLKO WTEDY gdy termin wygaśnięcia umowy przypada powyżej 3 miesiąca. Najlepiej w takiej sytuacji postarać się od ginekologa o zaświadczenie w którym napisany jest wiek ciąży w danym dniu.
Jeśli pracodawca zechce przedłużyć na dłużej niż do dnia porodu to super, przysługuje Ci urlop,ale jeśli nie i umowa wygasa w dniu porodu to przysługuje Ci zasiłek macierzyński przez 20 tyg. po porodzie plus 4 tyg. dodatkowego czyli w sumie 24 tyg.
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 18:22   #57
edyta2125
Raczkowanie
 
Avatar edyta2125
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 91
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Witam
W grudniu 2012 dostałam umowę o prace na czas nieokreślony na pół etatu najniższej krajowej. Od stycznia jestem na zwolnieniu lekarskim czyli 5miesięcy.
Własnie się dowiedziałam, że jestem w ciąży żagrożonej i wiem ze cała ciaze będę na zwolnieniu i trochę się martwię jak to będzie wyglądało ze zwolnieniem
- czy będę mogła tyle czasu być na zwolnieniu tzn. obecne 5 miesięcy ktore już jestem i kolejne 9 miesięcy w ciąży?
- czy będzie przysługiwał mi cały czas zasiłek?
- czy i kiedy będzie przysługiwał mi płatny urlop macierzyński?
- Czy mając umowę na czas nieokreślony pracodawca może mnie zwolnic?

Proszę o odpowiedź.
edyta2125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 18:59   #58
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez edyta2125 Pokaż wiadomość
Witam
W grudniu 2012 dostałam umowę o prace na czas nieokreślony na pół etatu najniższej krajowej. Od stycznia jestem na zwolnieniu lekarskim czyli 5miesięcy.
Własnie się dowiedziałam, że jestem w ciąży żagrożonej i wiem ze cała ciaze będę na zwolnieniu i trochę się martwię jak to będzie wyglądało ze zwolnieniem
- czy będę mogła tyle czasu być na zwolnieniu tzn. obecne 5 miesięcy ktore już jestem i kolejne 9 miesięcy w ciąży?
- czy będzie przysługiwał mi cały czas zasiłek?
- czy i kiedy będzie przysługiwał mi płatny urlop macierzyński?
- Czy mając umowę na czas nieokreślony pracodawca może mnie zwolnic?

Proszę o odpowiedź.

w wielkim skrócie:
- na zwolnieniu lekarskim w ciąży możesz być 270 dni
- tak, będzie Ci przysługiwał zasiłek
- urlop macierzyński będzie Ci przysługiwał na normalnych zasadach. A zacznie się jak urodzisz dziecko
- nie może Cię zwolnić
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 19:01   #59
najnowsze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez Ghia Pokaż wiadomość
umowa o pracę zawarta na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu
w końcu jakiś konkret-dzięki
najnowsze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 19:22   #60
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Żeby nie było off-topu - pracodawca nie będzie miał obowiązku przedłużenia Ci umowy po tych 3 miesiącach z tego co kojarzę.
Nie prawda, to czy musi przedłużyć zależy od tego kiedy zaszła w ciążę. Jeśli w dniu końca umowy próbnej będzie mieć skończone 12tygodni ciąży to pracodawca musi przedłużyć umowę do dnia porodu. Jeśli nie będzie jestcze 12tyg to wtedy nie musi.

Pracownica jest chroniona od pierwszego dnia ciąży i obejmuje to dźwiganie ciężarów, szkodliwe warunki pracy, komputer, stanie itp a także przysługuje l4 płatne 100%.

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez paulka0212 Pokaż wiadomość
takiej odpowiedzi oczekiwalam, dziekuje

a i jeszcze zapytam czy w takiej sytuacji nalezy sie urlop macierzynski?
Tak, w normalnej wysokości.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.