Studium policealne czy studia zaoczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-15, 17:19   #1
Niffer
Raczkowanie
 
Avatar Niffer
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 123

Studium policealne czy studia zaoczne


Mam dylemat zapisać się na policealne studium (2 lata) czy na kosmetologię zaocznie. Studiuję już inny kierunek dziennie więc dzienne odpadają. Semestr studiów kosztuje 1500 a studium teoretycznie jest darmowe (niby placę na materialy, blizej nieznanej mi firmy) ale boje się, że to studium bezie warte tyle cos mój kurs zelkow, czyli nic
Niffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 18:15   #2
ameska
Rozeznanie
 
Avatar ameska
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 526
GG do ameska
Dot.: Studium policealne czy studia zaoczne

To może poznaj tą firmę/firmy na których masz pracować, wymiar godzin, programy, możliwość odbywania praktyk, kadrę i wtedy decyduj.. Jak my mamy to zrobić, gdy nie wiadomo zupełnie nic o tych szkołach? Podejdź do tego poważniej, w końcu to Twoje pieniądze, czas wolny i przyszłość..
__________________
ameska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 20:57   #3
Niffer
Raczkowanie
 
Avatar Niffer
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 123
Dot.: Studium policealne czy studia zaoczne

Z kwestia poznawczą mogą być kłopoty bo: dopoki nie podpiszę umowy wiążącej nie moga podać nic poza przykladowym planem zajęć i ilością godzin, czyli nic czego nie znalazłabym w necie. Byłam w dwóch szkołach i obie zasłaniają się ochroną danych osobowych. Myślałam, że moze ktoś coś słyszał lub skonczył lub wie cos o tym. W koncu kazdy kiedyś zaczynał
Niffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 14:47   #4
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: Studium policealne czy studia zaoczne

witaj, studia kosmetologiczne to przedewszytkim tytul tj licencjat dzieki ktoremu jestes upowazniona do robienia bardziej zaawansowanych zabiegów chociaz by peelingu kwasami itd ale z drugiej str to masa nauki a tym samym mniej praktyki.Natomiast studium jest bardziej nastawione na zajeciac praktyczne, a to ze jest bezplatne to duzy plus z tym ze produkty roznych firm sprzety itd nie sa za tanie takze nie liczyłabym na całkowicie niskie koszty tej nauki.
Wiele dziewczyn robi 2letnie studium a potem kosmetologie. Wybór nie jest łatwy to zalezy na co jestes nastawiona, powodzenia
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 15:33   #5
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Studium policealne czy studia zaoczne

W studium program jest bardzo podobny do programu studiów - więcej natomiast jest praktyki. Uważaj z tą darmowością - upewnij się, czy aby na pewno darmowa jest nauka w systemie zaocznym, zazwyczaj są to szkoły dzienne. Na pewno zdobyta tam wiedza będzie więcej warta niż kurs żelków heh. Szczególnie jeśli Twój kurs wyglądał podobnie do mojego z LaFamme
W internecie kiedyś widziałam stronę Cosinusa, tam był podany plan zajęć kosmetyczek, ja chodziłam do Profesji i przedmioty były identyczne. Jestem zadowolona z tego że podjęłam taką decyzję, zdobyłam dużo wiedzy teoretycznej i jeszcze więcej praktycznej. Teraz nie potrzebuję iść na licencjat z kosmetologii. Jeśli potrzebujesz więcej informacji pisz na priv
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.