Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-23, 22:18   #751
lol3001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 29
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć dziewuchy Szukam i szukam, i chyba nie umiem na siebie spojrzeć obiektywnie, a tym samym ocenić jakim typem jestem, liczę na Waszą pomoc...

1. Jak się opalasz - dość szybko, zawsze na brązowo, nigdy na czerwono; odcień jest raczej brudny niż złotawy


2. Kolor oczu - szaro-niebieskie, ciemne z ciemniejszą obwódką; oprawa oczu dość ciemna w stosunku do cery, ale nie mam czarnych brwi, czy rzęs

3. Piegi - brak


4. Cera - jasna cera, taka raczej ziemista, zimno-niebieska niekiedy (imho), rumienię się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - średnociemny brąz, mysi

6. Kolor ust - wydaje mi się, że różowe, dość jasne

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - dobrze czuję się w granatach, szarościach oraz czerwieni i rudościach; mam wrażenie, że w brązach i beżach zwykle wyglądam źle

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - lubię się w czerni i bieli, nie wiem, czy pasuje, ciemne szarości też lubię, brązy zwykle odpadają

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - w intensywnych czerwieniach czuję się dobrze, latem noszę też niebieskie, czy różowe bluzki i chyba jest dobrze, ale neonowych nie próbowałam


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - bardzo pasują, zarówno takie trochę, jak i bardzo "brudne"


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? - i takie i takie, choć mam poczucie, że czasem w zimnych robię się trupio blada i taka "niezdrowa", ale w srebrze wyglądam chyba lepiej niż w złocie, choć noszę jedno i drugie


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? - nie noszę w ogóle strojów we wzory, ani kontrastowych barw ze sobą, zwykle łączę jeden intensywniejszy kolor z szarością, czernią lub bielą

Jako że mam wrażenie, że moje odpowiedzi nic nie wnoszą, załączam zdjęcie siebie bez makijażu, może będzie Wam łatwiej...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A1.jpg (87,4 KB, 36 załadowań)
lol3001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 12:54   #752
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz - mam pytanie - czy ciemna jesień może mieć jasną karnację (kość słoniowa z piegami)? W większości artykułów spotkałam się z informacją, że raczej ma ciemniejszą cerę...
Ja jestem jesienią, ale sama nie wiem teraz już jaką. Wydaje mi się że ciemną, bo kolory łagodnej mi w ogóle nie pasują, true - niektóre może tak, ale ogólnie za ciepłe. I ogólnie ciemniejsze kolory, jasnych bardzo mało.
Bardzo proszę o odpowiedź.
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2013-10-24 o 14:06
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 13:38   #753
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, kochana, przepraszam że Cię tak męczę Jakoś ciężko mi się oswoić z tym, że niby jestem chłodną zimą - głównie przez to, że jak oglądam zdjęcia celebrytek i zim w internecie, to wydają mi się bardziej nasycone, kontrastowe niż ja.
Chciałam więc zapytać, czy oprócz analizy z chustami można potwierdzić dany typ makijażem? Bardzo dobrze wyglądam w białym cieniu na powiekach (takim lodowato białym), czarnej kredce, mocno różowej szmince - zrobiłam taki makijaż z ciekawości i myślałam że będę wyglądać jak klaun, bo to mocne kolory, a wyglądam świeżo i naturalnie. Natomiast w tych zgaszonych szminkach lata wyglądam dziwnie, jakoś zlewają się z moim kolorem skóry, nie wiem jak to określić
Ciężko jest mi przeprowadzić porządną analizę chustami bo mam mało letnich zgaszonych kolorów, sugerowałam się głównie białym i czarnym - tak jak mi pisałaś

W ogóle wydaje mi się, że większość stron internetowych i artykułów bardziej miesza i wprowadza w błąd niż pomaga Staram się posilkować tylko truth-is-beauty, 12blueprints i blogiem Wampierz.

Edytowane przez softgrey
Czas edycji: 2013-10-24 o 13:41
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 15:05   #754
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Wampierz - mam pytanie - czy ciemna jesień może mieć jasną karnację (kość słoniowa z piegami)? W większości artykułów spotkałam się z informacją, że raczej ma ciemniejszą cerę...
Ja jestem jesienią, ale sama nie wiem teraz już jaką. Wydaje mi się że ciemną, bo kolory łagodnej mi w ogóle nie pasują, true - niektóre może tak, ale ogólnie za ciepłe. I ogólnie ciemniejsze kolory, jasnych bardzo mało.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Tak, bo nie zawsze typy ciemne mają typowo ciemną karnację. Różnicę byłoby pewnie widać przy porównaniu z jasną karnacją innego podtypu, a przy jasnej cerze w ogóle trudno zauważyć na oko pewne cechy, właśnie dlatego najlepszą metodą jest przymierzanie kolorów. Jeśli najbardziej pasują kolory ciemnej jesieni, to widocznie jesteś tym typem.

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Wampierz, kochana, przepraszam że Cię tak męczę Jakoś ciężko mi się oswoić z tym, że niby jestem chłodną zimą - głównie przez to, że jak oglądam zdjęcia celebrytek i zim w internecie, to wydają mi się bardziej nasycone, kontrastowe niż ja.
Chciałam więc zapytać, czy oprócz analizy z chustami można potwierdzić dany typ makijażem? Bardzo dobrze wyglądam w białym cieniu na powiekach (takim lodowato białym), czarnej kredce, mocno różowej szmince - zrobiłam taki makijaż z ciekawości i myślałam że będę wyglądać jak klaun, bo to mocne kolory, a wyglądam świeżo i naturalnie. Natomiast w tych zgaszonych szminkach lata wyglądam dziwnie, jakoś zlewają się z moim kolorem skóry, nie wiem jak to określić
Ciężko jest mi przeprowadzić porządną analizę chustami bo mam mało letnich zgaszonych kolorów, sugerowałam się głównie białym i czarnym - tak jak mi pisałaś

W ogóle wydaje mi się, że większość stron internetowych i artykułów bardziej miesza i wprowadza w błąd niż pomaga Staram się posilkować tylko truth-is-beauty, 12blueprints i blogiem Wampierz.
Jasne, np. na tym polega test szminki. Z makijażem oczu jest trochę więcej problemu, bo idealne kolory są bardziej indywidualne, np. zależą od koloru oczu i oprawy, ale też istnieją pewne prawidłowości. W makijażu nawet bardziej widać twarzowość kolorów, bo przecież już bliżej twarzy się nie da Więc jak najbardziej można potwierdzić typ.


A celebrytki zawsze wyglądają "bardziej", to część ich pracy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 12:28   #755
rikinhio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej,
Nigdy nie mogę tego rozgryźć. Może mi ktoś pomóc?
Z góry bardzo dziękuję.


1. Jak się opalasz - ciężko, na czerwono, jestem wręcz poparzona.


2. Kolor oczu
- błękitne, czyste, ciemna obwódka. Oprawa oczu czarna.


3. Piegi - w dzieciństwie miałam, teraz już nie- były brązowo-złote.


4. Cera - blada... Jest bardzo jasna, nikt nie potrafi stwierdzić w jaki odcień wpada- po prostu blada.


5. Naturalny kolor włosów - bardzo ciemny blond, złote przebłyski.


6. Kolor ust wygląda jak sprana czerwień- mam wrażenie, że nie jest to jednolity kolor.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najlepiej wyglądam w różu, czerni, brązie, błękicie i czerwieni. Najgorzej w pomarańczu i szarościach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Biel i czerń pasują, ale brązy i kremy również...


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Pasują, ale nie lubię neonowych.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej nie.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jedne i drugie. Srebro wygląda lepiej niż złoto.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- mogę, ale nie lubię.
rikinhio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 13:54   #756
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzień dobry Paniom. Męczę się z tymi opisami typów- 4, 12, sama zdiagnozowałam się kiedyś jako jesień choć z oporami, kolorystka "na szybko" oceniła mnie na lato a stylistka od ciuchów ostatnio stwierdziła, że jestem wiosną. Dobrze, że pojawił się podział na 12 typów, tu trochę więcej jest takich dziwolągów jak ja, ale nadal nie mam pojęcia. Stawiam na jakiś soft - ale czy to lato, czy jesień? Tu już zgłupiałam, największy problem mam z oceną ciepło-zimno. Jeśli komuś zechce się przeczytać mój rozbudowany opis i przejrzeć zdjęcia a potem jeszcze wysunąć wnioski, będę bardzo wdzięczna!

1. Jak się opalasz?
Obecnie słabo, zwłaszcza na twarzy; wydaje mi się, że na jasno (złoto-) brązowo. Najpierw skóra jest czerwona.

2. Kolor oczu
W ogólnym odbiorze zielone, szaro-zielone; przy bliższym przyjrzeniu się wokół źrenic widać pomarańczowo-brązowe promieniste plamki i kilka ciemniejszych, brązowych kropek w różnych miejscach tęczówki (robota dla irydologa); w dzieciństwie bardziej szaro-niebieskie. Obwódka wokół tęczówek dość gruba, ciemnoszara. Oprawa oczu jasnobrązowo-szara, mysia. Bez pomalowania prawie nie widać rzęs, choć są długie. Białka oczu wręcz błękitnawe, jak patrzę w lustro to rzuca mi się to… w oczy.


3. Piegi
Kiedyś raczej nie miałam, a od kilku lat (odkąd słabiej opalam się na twarzy) wiosną pojawia się ich dość dużo pod oczami, na nosie, na kościach policzkowych i pojedyncze na reszcie twarzy. Nie potrafię określić ich koloru, ale chyba są lekko rudawe. Ktoś mi powiedział, że są szarawe. Określiłabym je jeszcze inaczej, ale nie wypada.

4. Cera
Na twarzy jasna, naczynkowa, niejednolita w odcieniu (różowe policzki i nos, wokół nosa i ust skóra bardziej żółta?). Rumienię się łatwo, na różowo. Od kilku lat mam cerę bardzo bladą, z niewielkimi fioletowymi sińcami pod oczami (anemia). Skóra ciała jasna, ale troszkę się opala, zwłaszcza na ramionach i karku. Gdzieniegdzie rudo-brązowe, jaśniejsze i ciemniejsze znamiona. Na nogach skóra bardzo naczynkowa.

5. Naturalny kolor włosów
Kwestia dyskusyjna. Średni brąz w stronę ciemnego, wydaje mi się, że jednocześnie chłodny i ciepły – w świetle salonu fryzjerskiego wyglądają całościowo na szaro-zielone, ale mają złote refleksy. Obecnie rozjaśnione preparatem, który rzekomo sam nie koloruje a pod wpływem temperatury tylko przyspiesza naturalny proces rozjaśniania włosów (zawsze po lecie miałam z natury lekkie pasemka) – po kilku takich sesjach pasemka są w ciepłym odcieniu (chyba aż za bardzo…). Do 3.-4. roku życia miałam włosy niemal białe. Od kilku lat pojawiają się siwe i są one srebrne.

6. Kolor ust
Jasnoróżowe, raczej chłodne.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubię brązy, fiolety, zielenie, granaty, blade róże. Żółty, pomarańczowy, czerwony, bardzo błękitne błękity – nie przepadam.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel i czerń nie pasują mi. Z dwojga złego wybieram czerń, ale i tak wyglądam dość trupio. Wolę biel złamaną, kremowy, i melanżowy ciemny szary. Brązy również lubię, ale ostatnio wybieram szary.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zdecydowanie nie, kolory jaskrawe i czyste przytłaczają mnie, a na takie „kredkowe” czerwienie, zielenie, błękity (jak u Miró) nawet nie przepadam patrzeć. Ciemny zielony, świerkowo-butelkowy chyba dobrze współgra z moją kolorystyką.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Tak uważam, w takich czuję się najlepiej i wyglądam chyba też najlepiej – instynktownie sięgałam od dawna po khaki, przydymioną kawę z mlekiem, jasne szarawe fiolety. Ostatnio jednak usłyszałam, że te kolory powinny być – owszem - zgaszone, złamane, ale nie za jasne i nie rozmyte do granic, bo wtedy mnie całej nie widać (np. khaki właśnie).


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
I to jest największy problem. Nie potrafię jednoznacznie ocenić temperatury swojej kolorystyki i tego, co dobrze może na mnie wyglądać. Myślę, że nic skrajnego – ani bardzo zimne, ani bardzo ciepłe, prawdopodobnie coś na granicy. Biżuteria chyba srebrna, zwłaszcza zmatowiona.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Wzorów prawie nie toleruję, nie lubię też żadnych nadruków i napisów na bluzkach. Raczej mnie przytłaczają i zasłaniają. Jeśli deseń to albo duży, ale subtelny kwiatowy albo wzorek turecki (paisley), w harmonijnych kolorach. Ale najlepiej w dolnej części stroju.


UWAGA: Tylko na 2 zdjęciach jestem całkiem bez makijażu, jest to zaznaczone w nazwie. Na innych zdjęciach mam co najmniej tusz do rzęs lub też cały makijaż.

Dziękuję za przebrnięcie i czekam na sugestie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (57,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg teczowka.jpg (16,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko w dziecinstwie.jpg (5,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko i wlosy.jpg (30,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko i wlosy2.jpg (49,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz bez makijazu.jpg (18,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w sloncu.jpg (92,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz bez makijazu2.jpg (33,3 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez neeta_
Czas edycji: 2013-10-25 o 14:13
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 23:20   #757
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

rikinhio:
Tobie też polecam wpis o przymierzaniu kolorów. Inaczej się nie da zaobserwować różnic.

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

neeta:

Próbowałaś już przymierzać różne kolory jeden po drugim? Jak z makijażem, czy zauważyłaś jakieś prawidłowości?

To zdjęcie najlepiej oddaje kolory, tak? https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...2&d=1382701405

Też mi się wydaje, że pora roku chłodna, ale nie czysto chłodny podtyp, czyli wypada możliwe jasne lato, łagodne lato albo intensywna zima. Ew. jakiś bliski neutralności typ ciepły, ale to mniej prawdopodobne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 00:28   #758
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, tak, to zdjęcie jest bez makijażu i chyba bez lampy. Dzięki za sugestie, to ciekawe posłuchać co inni sądzą. Zimy jeszcze nie podejrzewałam, ale zagłębiam się w temat i widzę, że to skomplikowane kombinacje, a wszystko możliwe.

Próbowałam z kolorem czerwonym - zdecydowanie lepiej wypadł winny, bordowy niż czysta, płomienna czerwień.
Jeśli chodzi o makijaż to mam wrażenie, że znośnie wyglądam tylko w kolorach szminki bardzo zbliżonych do mojego naturalnego - bardzo łatwo o zbyt czerwono-pomarańczowy lub zbyt chłodnoróżowy efekt. Takie mam przynajmniej wrażenie. Najlepiej wypada coś w okolicach jasnego, zgaszonego różowo-brązowego, czyli znowu gdzieś pośrodku...
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 12:22   #759
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Całkiem możliwe, że łagodne lato, po prostu nie powinnaś się zafiksowywać na wstępie na tylko jednym typie.

Przy typach bliskich neutralności zawsze tak jest - za ciepły kolor szminki wypada dziwnie pomarańczowy, za chłodny też jest nienaturalny i rzuca się w oczy. Pytanie teraz jakie dokładnie kolory są najlepsze. Ile mają ciepła, ile chłodu, jak są czyste. To już trudniejsze do szybkiego określenia. Zwykle zawężenie do 2-3 typów to dobry wstęp do sukcesu.

Aha, czasem też pomaga określenie które kolory są absolutnie najgorsze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 13:34   #760
rikinhio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jestem kompletnie nieobiektywna w tym przymierzaniu kolorów, a mama mówi, że w każdym dobrze...
Zdjęcie by pomogło? Naturalne światło, nie mam na twarzy nic poza tuszem do rzęs i korektorem w kilku miejscach.
Normalnie mam czarne brwi i rzęsy. Kolor oczu jest idealnie odzwierciedlony.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg parrk.jpg (48,5 KB, 35 załadowań)
rikinhio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 14:01   #761
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez rikinhio Pokaż wiadomość
Jestem kompletnie nieobiektywna w tym przymierzaniu kolorów, a mama mówi, że w każdym dobrze...
Zdjęcie by pomogło? Naturalne światło, nie mam na twarzy nic poza tuszem do rzęs i korektorem w kilku miejscach.
Normalnie mam czarne brwi i rzęsy. Kolor oczu jest idealnie odzwierciedlony.
Zdjęcie nie wystarczy, musisz spróbować przymierzać kolory, może po pewnym czasie zaczniesz zauważać różnice.
Jeśli zdjęcia, to powinno być ich wiele, w dobrym świetle, najlepiej w różnym oświetleniu i bez makijażu.

To jest twój naturalny kolor brwi? Wypadają raczej delikatne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 14:07   #762
rikinhio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No właśnie nie... Dziwnie wyszły. Normalnie są mocno czarne- rzęsy również.
rikinhio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 14:40   #763
rikinhio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dobra,
Mam mnóstwo zdjęć w różnym oświetleniu. Do tego mokre włosy, więc wyglądam jak potwór, ale co tam...

Edytowane przez rikinhio
Czas edycji: 2013-10-26 o 21:36
rikinhio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 15:20   #764
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Moim skromnym zdaniem, czerń ci nie pasuje, albo to jakieś dziwne oświetlenie. I nie masz czarnych brwi
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 15:25   #765
rikinhio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To nie wiem wyglądają, jak czarne...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF2721.jpg (16,2 KB, 42 załadowań)
rikinhio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 15:34   #766
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Brązowe raczej. I wyglądają na ciepłe.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 15:42   #767
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez rikinhio Pokaż wiadomość
Dobra,
Mam mnóstwo zdjęć w różnym oświetleniu. Do tego mokre włosy, więc wyglądam jak potwór, ale co tam...
To jest bardzo słabe oświetlenie, w ciemnym pomieszczeniu, tylko światło ci na twarz pada z przodu, a może nawet to flesz. Takie zdjęcia nie oddajądobrze kolorów. Brwi na pewno nie są czarne, raczej ciemnoblond, przy czym są dość delikatne, więc wypadają delikatniejsze niż sam kolor włosków.

Pisząc o różnym oświetleniu miałam na myśli np. zdjęcia w pomieszczeniu i na zewnątrz, przy różnej pogodzie albo porze dnia. Bo zdjęcia w kilku słabo doświetlonych pomieszczeniach wypadają raczej podobnie.


I kiedy przymierzasz kolory to zasłaniaj włosy, i przymierzaj bez makijażu, w dobrym, mocnym świetle, najlepiej mocnym dziennym albo dobrej świetlówce. Tradycyjne żarówki dają ciepłe światło, niektóre świetlówki też.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 15:21   #768
rikinhio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Poczytałam, poprzymierzałam- ubrania/chusty/szminki i doszłam do wniosku, że jestem zimna.
Nie wiem jeszcze która konkretnie, ale na pewno zimna...
Wampierz- super blog
rikinhio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 11:56   #769
andzela26
Przyczajenie
 
Avatar andzela26
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

szukam swojego typu urody:
1.Jak się opalasz? a więc ja się opalam szybko na czerwono potem jest taki brąz ciepły czasem od razu na brązowo
2.kolor oczu? kolor oczu jest czysty niebieskie troszkę ciemniejsze, a brwi i rzęsy są zdecydowane ciemne
3.piegi ? nie mam
4.jaki odcień ma twoja cera? moja cera ma odcień taki brzoskwiniowy jasny z czerwonymi przebarwieniami na nosie i na policzkach
5.naturalny kolor włosów? ciemny blond
6.kolor ust? jasny róż
7.w jakich kolorach czujesz się dobrze a w jakich żle? czuję się dobrze w intensywnych kolorach niebieski albo różowy, nie lubie białego i czarnego bo czuję się strasznie tak blado
8.czy czujesz się dobrze w czystej bieli i czerni? jeszcze w bieli jakoś ujdzie w czerni blado, w kremowy czuje się dobrze nawet mogę powiedzieć że mi pasuje, szary też może być ciemny brąz już nie odpada
9.czy pasują ci jaskrawe kolory ? tak pasują ale w miarę jaskrawe
10.czy pasują ci kolory szarawe? nie pasują mi
11.czy pasują ci kolory ciepłe czy zimne czy takie i takie? wole kolory ciepłe złoto też może być srebro raczej nie wyglądam za blado
12.czy kolory możesz zestawić bardzo kontrastowo? dobrze się czyje w paskach z intesywnymi kolorami np. czerń biel i czerwień mam taki sweter lubie go

nie umiem określić swojego typu urody
przesyłam też zdjęcie pomalowane są tylko rzęsy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie153.jpg (32,9 KB, 24 załadowań)
andzela26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 01:59   #770
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

andzela26:
Na zdjęciu słabo widać kolory i w ogóle twoją twarz. Poza tym zdjęcie powinno być bez makijażu (żadnego).

Sądząc po odpowiedziach, to możliwe, że jesteś latem albo wiosną, ale powinnaś zrobić porządną przymiarkę, żeby porównać efekt różnych kolorów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 12:17   #771
andzela26
Przyczajenie
 
Avatar andzela26
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 27
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

dzięki super blog przeczytałam sobie wydaje mi się że jestem typem urody ciepła wiosna lubię nosić takie właśnie kolory, nawet było napisane o makijażu dzięki
andzela26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 18:55   #772
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, kiedy nowy wpis na blogu?

btw, dzisiaj przymierzałam śnieżnobiałą, nie złamaną beżem biel (zero ciepła), i pasowała idealnie! ale może to przez to, że miałam pomalowane rzęsy no i te czarne włosy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-31, 13:27   #773
Zulai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Nie wiem, jaki mam typ urody i jakie kolory powinnam nosić...

Witam!
Często mam wrażenie, że jakiś kolor po prostu do mnie nie pasuje. Wiem, że się wyróżnia cztery typy urody: wiosnę, lato, jesień i zimę. Trudno mi się jednak do któregoś z nich dopasować. Czy ja pasuję do jakiegoś jednego typu urody, czy może mam trochę z każdego? Jakie kolory powinnam wobec tego nosić?

Wiadomo, że na zdjęciu różnie można wyjść, chciałam wyglądać jak najbardziej prawdziwie, więc wyszłam na balkon i zrobiłam zdjęcie w świetle dziennym. Takie chyba najlepiej mnie odwzorowuje w rzeczywistości. Głównie chodzi o kolor skóry, w ciemnym pomieszczeniu wygląda na zdjęciu kompletnie inaczej. A właśnie z kolorem skóry mam największy problem. Na pewno jest blada, ale nie wiem, co o za odcień. Nie wiem, czy wiadać, że włosy choć są brązowe, raczej niezbyt jasne, to niektóre kosmyki w świetle połyskują na jakiś jasny odcień.
Nie komentujcie fryza ani mojej miny, dobrze?

Bardzo będę wdzięczna za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_2204.jpg (38,2 KB, 59 załadowań)
Zulai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-31, 14:54   #774
About_Me
Raczkowanie
 
Avatar About_Me
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 263
Dot.: Nie wiem, jaki mam typ urody i jakie kolory powinnam nosić...

Jak na moje oko to do Ciebie pasują ciepłe kolory, łatwo się opalasz ? Brązy, złote, brzoskwinia.. itp
__________________
Anastazja & Aleksandra -03.04.2013
About_Me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-31, 22:42   #775
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Nie wiem, jaki mam typ urody i jakie kolory powinnam nosić...

Cytat:
Napisane przez Zulai Pokaż wiadomość
Witam!
Często mam wrażenie, że jakiś kolor po prostu do mnie nie pasuje. Wiem, że się wyróżnia cztery typy urody: wiosnę, lato, jesień i zimę. Trudno mi się jednak do któregoś z nich dopasować. Czy ja pasuję do jakiegoś jednego typu urody, czy może mam trochę z każdego? Jakie kolory powinnam wobec tego nosić?

Wiadomo, że na zdjęciu różnie można wyjść, chciałam wyglądać jak najbardziej prawdziwie, więc wyszłam na balkon i zrobiłam zdjęcie w świetle dziennym. Takie chyba najlepiej mnie odwzorowuje w rzeczywistości. Głównie chodzi o kolor skóry, w ciemnym pomieszczeniu wygląda na zdjęciu kompletnie inaczej. A właśnie z kolorem skóry mam największy problem. Na pewno jest blada, ale nie wiem, co o za odcień. Nie wiem, czy wiadać, że włosy choć są brązowe, raczej niezbyt jasne, to niektóre kosmyki w świetle połyskują na jakiś jasny odcień.
Nie komentujcie fryza ani mojej miny, dobrze?

Bardzo będę wdzięczna za pomoc!
tutaj masz cały wątek o typach urody. Nie widzę sensu zakładania nowego - w tym miejscu najszybciej otrzymasz odpowiedzi - odpowiedz na pytania w pierwszym poście - tak będzie najłatwiej.
powodzenia!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 15:06   #776
kaivata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam i proszę o pomoc

1. Jak się opalasz -twarz na czerwono - brązowy kolor, reszta ciała od razu na brązowo. Odcień opalenizny jest szarawy, jakby przybrudzony, nigdy bardzo ciemny.


2. Kolor oczu - ciemnobrązowe z ciemnoszarą obwódką. Rzęsy ciemne, brwi czarne, ciemniejsze od włosów.


3. Piegi - nieliczne na nosie, mało widoczne.


4. Cera - Mam cerę naczynkową, wpada w róż. Latem jest to taki różowy brąz, zimą jest blada, ziemista, ale nie porcelanowa. Jest raczej w chłodnym odcieniu, ale ciężko mi to jednoznacznie określić. Bardzo szybko się rumienię.


5. Naturalny kolor włosów - średni w kierunku ciemnego brązu, zależy od pory roku. Latem złotawo brązowe przebłyski, zimą ciemniejszy, chłodniejszy brąz.


6. Kolor ust - średnio intensywny, fioletowo- różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze wyglądam właściwie we wszystkich ciemnych kolorach - bordo, ciemny brąz, butelkowa zieleń, ciemny fiolet, szary, granat, czarny. Dobrze wyglądam też w średnio intensywnych fioletach, szarościach, ceglanym pomarańczu, bardzo dobrze w przybrudzonym różu i czerwieni. Źle wyglądam w niebieskim (poza granatem). We wszelkich pastelach wyglądam na chorą, podobnie w ciepłych złotawych beżach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Czysta czerń pasuje podobnie jak bardzo ciemny brąz - trudno mi określić w którym lepiej. Śnieżna biel ujdzie ale wydaje mi się, że lepiej mi w lekko złamanej bieli, ale ecruu już nie.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Pasują te w miarę. Zbyt jaskrawe albo grają pierwsze skrzypce- są jakby przed twarzą, albo nieładnie wyostrzają rysy twarzy.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? W zbyt zgaszonych cera jest też zgaszona. Najlepiej chyba w kolorach intensywnych, które zostały lekko złamane szarością.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Trudno powiedzieć, chyba te najbardziej ciepłe i zimne odpadają. Noszę i złoto i srebro, ale raczej w wersji starego złota i srebra. Źle wyglądam w bardzo jasnym, prawie białym świecącym srebrze, podobnie ze złotem.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - dobrze mi w kontrastach, ale nie w tych najbardziej skrajnych, typu biały wzór na czarnym tle- nie jest najgorzej, ale twarz nieco ginie w tym zestawieniu.
__________________

Edytowane przez kaivata
Czas edycji: 2013-11-03 o 16:02
kaivata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-03, 15:44   #777
Michelle_
Raczkowanie
 
Avatar Michelle_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Wiadomości: 177
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej proszę o pomoc w analizie:
1. Jak się opalasz -
Ciężko, czerwono, później odcień jest taki minimalny ale w ciepłych tonach, mimo, że bez opalenizny to chłodny blady kolor cery.

2. Kolor oczu
-
Jasne, szare/błękitne z granatową obwódką, bez plamek. Oprawa oczu jasna. Rzadkie jasne brwi, rzęsy też jasne.

3. Piegi -
Szaro brazowe

4. Cera -
Chłodny w róż lub porcelana i rumienie się raczej tak rożowo.

5. Naturalny kolor włosów -
Brązowe, przebłyski raczej popielate, mimo że rozjasnialy się do jakis zlotawych refleksow latem. Obecnie rozjasnione do jasnego blondu i w nich wyglądam najlepiej.

6. Kolor ust

Jasny/sredni rozowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najchętniej ubieram czern i biel, zdarza się jakiś brąz, ale mam wrażenie, ze ponuro w nich wygladam.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Chyba lepiej pasuje biel i czerń, ciemno szare rzeczy też zakladam.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Chyba nie bardzo, podkreślają sińce pod oczami i ewentualne wypryski. Podobno dobrze mi w też w niebieskich rzeczach bo podkreslaja moje oczy, a malinowe/koralowe kontrastuja z moimi wlosami.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Raczej nie, wyglądam wtedy troszkę niezdrowo, jak przemęczona.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

chłodne, a z biżuterii preferuję srebro.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
czarno-białe tak i raczej gładko. Dziękuję

Edytowane przez Michelle_
Czas edycji: 2013-11-03 o 15:47
Michelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-04, 09:20   #778
Panny Lane
Przyczajenie
 
Avatar Panny Lane
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz? - to zależy w jakim miejscu, ale najpierw na delikatny róż, a potem na złoto.
2. Kolor oczu - między zielonym a szarym, oczy są jednolite. Bez plamek czy obwódek.
3. Piegi - niestety nie.
4. Cera - różowa, czerwienię się na czerwono.
5. Naturalny kolor włosów - mysie.
6. Kolor ust - różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - żółty, pomarańczowy.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - Wydaje mi się, że nie.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - Jeden - kobaltowy.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Nie.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Wydaje mi się, że lepiej wyglądam w kolorach ciepłych.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? Nie.
Panny Lane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-04, 13:51   #779
Flooower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz
-ciężko, czasem zdarza się, że najpierw na różowo, a czasem od razy na brązowo.

2. Kolor oczu

-ciemno-zielony, tęczówki mają ciemnieszą obwódkę i plamki brązowego koloru. Brwi i rzęsy są jasne.


3. Piegi
- brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? jasny, rómienię się na rózówo.
5. Naturalny kolor włosów -blond, bardziej popielate


6. Kolor ust blady róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
w kremowym

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

raczej kremowy i ciemny szary

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste


chyba raczej nie

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?


szaroróżowy mi pasuje

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?

nie jestem w stanie tego określić


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo


-nie
Flooower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 18:25   #780
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wampierz, kiedy nowy wpis na blogu?

btw, dzisiaj przymierzałam śnieżnobiałą, nie złamaną beżem biel (zero ciepła), i pasowała idealnie! ale może to przez to, że miałam pomalowane rzęsy no i te czarne włosy
Hm, jak będę miała jakiś nowy pomysł... jak ktoś ma jakieś pytania czy tematy, to proszę podawać.


Makijaż sporo potrafi zmienić, ale też trudno ocenić kolor bez porównywania z innymi.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez kaivata Pokaż wiadomość
Witam i proszę o pomoc

1. Jak się opalasz -twarz na czerwono - brązowy kolor, reszta ciała od razu na brązowo. Odcień opalenizny jest szarawy, jakby przybrudzony, nigdy bardzo ciemny.


2. Kolor oczu - ciemnobrązowe z ciemnoszarą obwódką. Rzęsy ciemne, brwi czarne, ciemniejsze od włosów.


3. Piegi - nieliczne na nosie, mało widoczne.


4. Cera - Mam cerę naczynkową, wpada w róż. Latem jest to taki różowy brąz, zimą jest blada, ziemista, ale nie porcelanowa. Jest raczej w chłodnym odcieniu, ale ciężko mi to jednoznacznie określić. Bardzo szybko się rumienię.


5. Naturalny kolor włosów - średni w kierunku ciemnego brązu, zależy od pory roku. Latem złotawo brązowe przebłyski, zimą ciemniejszy, chłodniejszy brąz.


6. Kolor ust - średnio intensywny, fioletowo- różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze wyglądam właściwie we wszystkich ciemnych kolorach - bordo, ciemny brąz, butelkowa zieleń, ciemny fiolet, szary, granat, czarny. Dobrze wyglądam też w średnio intensywnych fioletach, szarościach, ceglanym pomarańczu, bardzo dobrze w przybrudzonym różu i czerwieni. Źle wyglądam w niebieskim (poza granatem). We wszelkich pastelach wyglądam na chorą, podobnie w ciepłych złotawych beżach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Czysta czerń pasuje podobnie jak bardzo ciemny brąz - trudno mi określić w którym lepiej. Śnieżna biel ujdzie ale wydaje mi się, że lepiej mi w lekko złamanej bieli, ale ecruu już nie.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Pasują te w miarę. Zbyt jaskrawe albo grają pierwsze skrzypce- są jakby przed twarzą, albo nieładnie wyostrzają rysy twarzy.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? W zbyt zgaszonych cera jest też zgaszona. Najlepiej chyba w kolorach intensywnych, które zostały lekko złamane szarością.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Trudno powiedzieć, chyba te najbardziej ciepłe i zimne odpadają. Noszę i złoto i srebro, ale raczej w wersji starego złota i srebra. Źle wyglądam w bardzo jasnym, prawie białym świecącym srebrze, podobnie ze złotem.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - dobrze mi w kontrastach, ale nie w tych najbardziej skrajnych, typu biały wzór na czarnym tle- nie jest najgorzej, ale twarz nieco ginie w tym zestawieniu.
__________________
Polecałabym dokładną przymiarkę kolorów i obejrzenie dwunastu palet.
Póki co z odpowiedzi przychodzi mi na myśl ciemna jesień - to typ potrzebujący ciemnych kolorów, nie nazbyt jaskrawych ani nazbyt mdłych. Jest to typ ciepły, ale nie skrajnie ciepły. Oczywiście mogę się mylić, może to być inny podtyp, dlatego proszę o autoanalizę (przymierzenie kolorów) w domu.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Michelle_:

Radziłabym ci od "przymiarki kolorów", opisanej tutaj.
Obejrzyj palety 12 typów i zastanów się, do jakiej należą twoje twarzowe kolory. Może też pomóc lektura opisów poszczególnych typów.


---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Flooower:

Też polecam przymiarkę kolorów.

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Panny Lane Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz? - to zależy w jakim miejscu, ale najpierw na delikatny róż, a potem na złoto.
2. Kolor oczu - między zielonym a szarym, oczy są jednolite. Bez plamek czy obwódek.
3. Piegi - niestety nie.
4. Cera - różowa, czerwienię się na czerwono.
5. Naturalny kolor włosów - mysie.
6. Kolor ust - różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - żółty, pomarańczowy.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - Wydaje mi się, że nie.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - Jeden - kobaltowy.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Nie.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Wydaje mi się, że lepiej wyglądam w kolorach ciepłych.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo? Nie.
Też polecam przymiarkę. Jeśli faktycznie lepiej ci w kolorach ciepłych to oznacza albo wiosnę albo jesień. Wiosnom jest lepiej w kolorach ciepłych i czystych, jesieniom w kolorach ciepłych i przełamanych brązem. Od dokładniejszych właściwości tych kolorów zależy podtyp pory roku. Warto sprawdzić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.