Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-26, 21:22   #3241
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Proponowałyście wyżej Facelle do mycia twarzy, czy któraś z Was próbowała go na sobie? Kończy mi się żel do twarzy, a perspektywa wydania 40 zł na nowy w tej chwili jest dla mnie trochę nie na rękę. Inne żele do higieny intymniej na twarz mi nie służyły, ten od czasu do czasu jest ok, więc może byłby dobrą, chwilową alternatywą?
ja uzywalam swojego czasu ale kompletnie nie pamietam jak sie zachowywal... najwyrazniej wybitny nie byl, ale tez musial nie zaszkodzic
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 10:56   #3242
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Proponowałyście wyżej Facelle do mycia twarzy, czy któraś z Was próbowała go na sobie? Kończy mi się żel do twarzy, a perspektywa wydania 40 zł na nowy w tej chwili jest dla mnie trochę nie na rękę. Inne żele do higieny intymniej na twarz mi nie służyły, ten od czasu do czasu jest ok, więc może byłby dobrą, chwilową alternatywą?
Kiedyś do tego żelu wkropiłam kilkanaście kropel olejku herbacianego i był ok, nie szkodził, w miarę dobrze oczyszczał. Jednak ostatnio gdy skończył mi się żel effaclar to sięgnęłam po Facelle i tragedia, jakaś reakcja uczuleniowa. Nie mam pojęcia od czego to zależy
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 11:57   #3243
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Proponowałyście wyżej Facelle do mycia twarzy, czy któraś z Was próbowała go na sobie? Kończy mi się żel do twarzy, a perspektywa wydania 40 zł na nowy w tej chwili jest dla mnie trochę nie na rękę. Inne żele do higieny intymniej na twarz mi nie służyły, ten od czasu do czasu jest ok, więc może byłby dobrą, chwilową alternatywą?
szczerze mówiąc nie widzę sensu w wydawaniu takich pieniędzy (np 40zł) na żel do mycia Jak dla mnie taki kosmetyk ma tylko i wyłącznie oczyszczać, nie podrażniając przy tym skóry. Kosmetyki do mycia są na skórze tak krótko, że nie wierzę, że mogą mieć zbawienny wpływ na cerę - moim zdaniem lepiej juz przeznaczyć te pieniądze np na porządne dermokosmetyki.
Ja używam sporadycznie Facelle do mycia twarzy i jest w porządku, choc jakiś czas temu przerzuciłam się na balsam do kąpieli Babydream (fur Mama), bo jest znacznie delikatniejszy ale wydaje mi się, że bardzo mocnego oczyszczania nie potrzebuję, bo nie używam np. tradycyjnych podkładów, które wymagałyby cięższej artylerii do zmywania, jak ktoś potrzebuje mocniejszego oczyszczania to ten balsam do kąpieli może się nie sprawdzić.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 12:34   #3244
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A ja czułam, że Facelle mnie nie domywa, zostawia jakąś zapychającą warstwę.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 13:09   #3245
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Polecam żel Eva Herbal Garden z czerwoną koniczyną ( 9zł w Rossmannie) Sylveco rumiankowy (ok. 15 zł) lub Dermedic z zieloną herbatą (ok. 20 zł)
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 13:56   #3246
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc nie widzę sensu w wydawaniu takich pieniędzy (np 40zł) na żel do mycia Jak dla mnie taki kosmetyk ma tylko i wyłącznie oczyszczać, nie podrażniając przy tym skóry. Kosmetyki do mycia są na skórze tak krótko, że nie wierzę, że mogą mieć zbawienny wpływ na cerę - moim zdaniem lepiej juz przeznaczyć te pieniądze np na porządne dermokosmetyki.
Jestem tego samego zdania Nie lubię wydawać takich pieniędzy na myjadła, szczególnie, że oczekuję od nich tylko mycia, bo do zadań specjalnych mam inne mazidła. Niestety od czasu kiedy wycofano z Rossmanna krem do mycia Alterry za 10 zł, nie mogę trafić na żadne dobre myjadło w rozsądnej cenie Jedne okropnie mnie wysuszają, inne natomiast nie domywają tak jakbym tego chciała i bardzo pogarsza mi się cera. Swój żel z Eco Cosmetics dostałam w prezencie i jest strzałem w dziesiątkę, dobrze myje, nie muszę w sekundę po osuszeniu twarzy nakładać kremu i co najważniejsze jest bardzo wydajny, bo używam go już któryś miesiąc z rzędu, tylko ta cena gdyby jeszcze był dostępny stacjonarnie, a tak z przesyłką niestety nie zejdę dużo poniżej 40 zł. Spróbuję z Facelle, najwyżej skruszona wrócę do mojego żelu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 18:50   #3247
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny używacie czegoś aptecznego albo z "wyższej półki" ochronnie na zimę? Myślałam, że się obejdzie bez ale niestety
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 19:45   #3248
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
dziewczyny używacie czegoś aptecznego albo z "wyższej półki" ochronnie na zimę? Myślałam, że się obejdzie bez ale niestety
Czemu akurat z wyższej półki?
Mnie wyższa półka nie przekonuje... co dopiero skład

Ze swojej strony mogę polecić krem półtłusty Fitomed - nie 'wysokopółkowy' i nie apteczny, ale jest dobry i na dozie można go dostać
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 20:06   #3249
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Apsik13, każdy inny krem robi mi z twarzy masakrę :c niestety. Polecane kremy z"nie-wysokiej półki" i nieapteczne po jednym użyciu lądowały i nadal lądują w szufladzie.
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 20:25   #3250
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
Apsik13, każdy inny krem robi mi z twarzy masakrę :c niestety. Polecane kremy z"nie-wysokiej półki" i nieapteczne po jednym użyciu lądowały i nadal lądują w szufladzie.
Więc tu nie pomogę.
Często kremy wysokopółkowe i apteczne wbrew pozorom mają niefajne składniki, dlatego ich nie tykam
Trudno Ci coś doradzić, bo nie napisałaś czego używałaś do tej pory i co było dla Ciebie dobre.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 20:31   #3251
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Więc tu nie pomogę.
Często kremy wysokopółkowe i apteczne wbrew pozorom mają niefajne składniki, dlatego ich nie tykam
Trudno Ci coś doradzić, bo nie napisałaś czego używałaś do tej pory i co było dla Ciebie dobre.
U mnie właśnie było to samo, używałam kremów Avene, LRP itp. i szkodziły mi na równi z drogeryjnymi, chociaż LRP przeszedł sam siebie (miałam hydraphase intense legere). Też właśnie szukam czegoś mocno nawilżającego na zimę, bo skóra mi się łuszczy od mrozów i grzejników.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 20:40   #3252
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Więc tu nie pomogę.
Często kremy wysokopółkowe i apteczne wbrew pozorom mają niefajne składniki, dlatego ich nie tykam
Trudno Ci coś doradzić, bo nie napisałaś czego używałaś do tej pory i co było dla Ciebie dobre.
Używam z kremów Anny Lotan serii Barbados, LRP effeclar mi pomógł kiedyś ale już nie używam, do nawilżania (o dziwo) bielenda "coś tam" młodości nawilżająco-matujący.
a do makijażu BB Holika Holika i meteoryty, więc nie jest to też jakaś mocna warstwa ochronna na zimę.

edit.
i do tego produkty naturalne mi nie służą, ani minerały ani kremy.
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50

Edytowane przez sillke29
Czas edycji: 2014-01-28 o 20:41
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-28, 21:44   #3253
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
U mnie właśnie było to samo, używałam kremów Avene, LRP itp. i szkodziły mi na równi z drogeryjnymi, chociaż LRP przeszedł sam siebie (miałam hydraphase intense legere). Też właśnie szukam czegoś mocno nawilżającego na zimę, bo skóra mi się łuszczy od mrozów i grzejników.
Ja z myślą o zimie kupiłam fitomedowego tłuściocha, o którym pisałam koleżance wyżej.
O ten:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html

Innego 'grubego' kremu ochronnego nie posiadam
A nawilżający - jeśli już mówię o Fitomedzie, to mają taki:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html

Dobrze, że jest KWC

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
Używam z kremów Anny Lotan serii Barbados, LRP effeclar mi pomógł kiedyś ale już nie używam, do nawilżania (o dziwo) bielenda "coś tam" młodości nawilżająco-matujący.
a do makijażu BB Holika Holika i meteoryty, więc nie jest to też jakaś mocna warstwa ochronna na zimę.

edit.
i do tego produkty naturalne mi nie służą, ani minerały ani kremy.
Anny Lotan nie znam, właśnie siedzę sobie na ich stronie - ale tam są właśnie kosmetyki naturalne z minerałami
Pisałaś, że minerały i produkty naturalne Ci nie służą.... nie rozumiem.

Effaclar zrobił mi kuku w formie podrażnienia i mega wysuszenia, masakra.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 07:17   #3254
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja z myślą o zimie kupiłam fitomedowego tłuściocha, o którym pisałam koleżance wyżej.
O ten:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html

Innego 'grubego' kremu ochronnego nie posiadam
A nawilżający - jeśli już mówię o Fitomedzie, to mają taki:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html

Dobrze, że jest KWC



Anny Lotan nie znam, właśnie siedzę sobie na ich stronie - ale tam są właśnie kosmetyki naturalne z minerałami
Pisałaś, że minerały i produkty naturalne Ci nie służą.... nie rozumiem.

Effaclar zrobił mi kuku w formie podrażnienia i mega wysuszenia, masakra.
to wyjątek w takim razie nie zagłębiałam się w AL, nie szkodzi, pomaga jest ok. Ale minerały, kremy ze sklepu zielarskiego robiły masakrę
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 09:49   #3255
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mi też średnio służą naturalne kremy, znalazlam tylko jedne, który by się do czegos nadawał, ale on nie jest taki tłusty, aby być dobry na zimę>
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 14:03   #3256
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, pewnie znacie, bo to staroć, ale ja odkryłam go na nowo jakiś czas temu - stary, poczciwy Physiogel. A kiedyś nie mogłam używać, bo był dla mnie zbyt ciężki.


Czy macie jakieś doświadczenia z roztworem keratolitycznym z linii Prescription?

Cytat:
[HYDROKSYKWASY (10%)] Kwas salicylowy należy do grupy β-hydroksykwasów, jego rola polega działaniu keratolitycznym i ułatwianiu przenikania do skóry innych składników aktywnych.
Kwas glikolowy - budowa chemiczna cząsteczek kwasu glikolowego – najkrótszych spośród wszystkich hydroksykwasów - ułatwia jego szybkie przenikanie do głębszych warstw naskórka, co znacząco pobudza procesy odnowy komórkowej. Kwas mlekowy pozwala eliminować nadmiar martwych komórek naskórka.
[CYNK] reguluje wytwarzanie sebum (hamowanie 5-α reduktazy), wykazuje właściwości antybakteryjne, przyspiesza procesy gojenia, działa jak antyutleniacz i przeciwdziała stanom zapalnym.
http://www.lierac.com.pl/index.php/r...olityczny.html

Zastanawiałam się jeszcze żelem Iwostinu Purritin Remover. Poprzednia wersja (zmieniono mu skład) działała bardzo delikatnie i lekko rozjaśniała skórę. Lubiłam go nawet, miał fajny zestaw kwasów.


PS Gdzieś widziałam reklamę detalicznych nowości Bielendy - kremy z kwasami i zestawy do zabiegów domowych (ampułki i kremy chyba).

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-01-30 o 10:52
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 22:20   #3257
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

w sumie melduje, ze po kupnie nowego opakowania Ziaji matujacej, problem rolowania zniknal
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 22:29   #3258
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Dekolt w zaskórnikach i krostach. Pomocy!!

Ja stosuje Atrederm i w nawilzaniu skóry pomaga mi lekki krem Sylveco z nagietkiem, krem Sylveco brzozowy, a do ciala dermoprotektor Cetaphil

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 15:00   #3259
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Polecam żel Eva Herbal Garden z czerwoną koniczyną ( 9zł w Rossmannie) Sylveco rumiankowy (ok. 15 zł) lub Dermedic z zieloną herbatą (ok. 20 zł)
Sylveco jak najbardziej polecam

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
dziewczyny używacie czegoś aptecznego albo z "wyższej półki" ochronnie na zimę? Myślałam, że się obejdzie bez ale niestety
Ja mieszam filtr przeciwsłoneczny z czystym masłem shea. Z samym filtrem byłam sino-czerwona i moje problemy naczyniowe poważnie się nasiliły...

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
w sumie melduje, ze po kupnie nowego opakowania Ziaji matujacej, problem rolowania zniknal
No widzisz. Zaskoczyłaś mnie, ze się roluje, bo u mnie nigdy tego nie robił
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-01, 15:21   #3260
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość


Ja mieszam filtr przeciwsłoneczny z czystym masłem shea. Z samym filtrem byłam sino-czerwona i moje problemy naczyniowe poważnie się nasiliły...
a masło shea nie jest zapychające? używam teraz czystego filtru Anny Lotan spf 20, na wiosnę/lato chyba spróbuję 50'tke Misshe.
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 20:12   #3261
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja bym była ostrożna z masłem shea
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 08:23   #3262
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
a masło shea nie jest zapychające? używam teraz czystego filtru Anny Lotan spf 20, na wiosnę/lato chyba spróbuję 50'tke Misshe.
Do 20% nie spowodowało u mnie żadnych zaskórników.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 19:47   #3263
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Dekolt w zaskórnikach i krostach. Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Ja stosuje Atrederm i w nawilzaniu skóry pomaga mi lekki krem Sylveco z nagietkiem, krem Sylveco brzozowy, a do ciala dermoprotektor Cetaphil
Mam w planach kupno brzozowego Sylveco
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 18:13   #3264
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Dekolt w zaskórnikach i krostach. Pomocy!!

zastanawiam sie nad zakupem toniku który będzie delikatnie odblokowywał pory. Szukam czegoś z kwasami czego będę mogła używać po każdym myciu wieczornym.
Znalazłam taki tonik. Miał ktoś może z nim do czynienia?
http://www.forever-young.pl/125ml-al...kowy-122-p.asp

Ewentualnie jakie inne toniki polecacie. (nie chce robić sama)
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 19:50   #3265
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Dekolt w zaskórnikach i krostach. Pomocy!!

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
zastanawiam sie nad zakupem toniku który będzie delikatnie odblokowywał pory. Szukam czegoś z kwasami czego będę mogła używać po każdym myciu wieczornym.
Znalazłam taki tonik. Miał ktoś może z nim do czynienia?
http://www.forever-young.pl/125ml-al...kowy-122-p.asp

Ewentualnie jakie inne toniki polecacie. (nie chce robić sama)
Też chętnie się dowiem

Używała któraś balsamu Szostakowskiego na blizny po trądziku?
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 00:00   #3266
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Przed erą własnoręcznie kręconych toników aspirynowych czy salicylowych słynne były produkty Pauli Begoun, szczególnie tonik 2% BHA. Może to byłby dobry wybór?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 15:52   #3267
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Przed erą własnoręcznie kręconych toników aspirynowych czy salicylowych słynne były produkty Pauli Begoun, szczególnie tonik 2% BHA. Może to byłby dobry wybór?





a ile to mniej więcej kosztuje?








Sent from my Windows Phone using Tapatalk
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 16:51   #3268
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
a ile to mniej więcej kosztuje?
Cena tego produktu to główny powód dla którego tyle osób kręci tonik salicylowy w domu, o ile się nie mylę koszt to ok. 25 euro za buteleczkę Kiedyś produkty te były dostępne tylko za granicą, teraz można poczytać o nich na polskiej stronie: http://paulaschoicepolska.blogspot.com/
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 17:24   #3269
White Kitty
Raczkowanie
 
Avatar White Kitty
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 40
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Wreszcie znalazłam jakiś wątek dla mnie!

Dziewczyny, możecie polecić jakiś dobry filtr przy retinoidach? Mam straszne skłonności do zapychania.


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jestem tego samego zdania Nie lubię wydawać takich pieniędzy na myjadła, szczególnie, że oczekuję od nich tylko mycia, bo do zadań specjalnych mam inne mazidła. Niestety od czasu kiedy wycofano z Rossmanna krem do mycia Alterry za 10 zł, nie mogę trafić na żadne dobre myjadło w rozsądnej cenie Jedne okropnie mnie wysuszają, inne natomiast nie domywają tak jakbym tego chciała i bardzo pogarsza mi się cera. Swój żel z Eco Cosmetics dostałam w prezencie i jest strzałem w dziesiątkę, dobrze myje, nie muszę w sekundę po osuszeniu twarzy nakładać kremu i co najważniejsze jest bardzo wydajny, bo używam go już któryś miesiąc z rzędu, tylko ta cena gdyby jeszcze był dostępny stacjonarnie, a tak z przesyłką niestety nie zejdę dużo poniżej 40 zł. Spróbuję z Facelle, najwyżej skruszona wrócę do mojego żelu
U mnie Facelle Sensitive sprawdza się o wiele lepiej niż np. Cetaphil, fajnie oczyszcza buźkę i nie muszę się bać o pH. Dermatolog mi go poleciła i używam go już jakiś rok praktycznie codziennie, ale tylko ta różowa wersja jest dla mnie okay.
White Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 18:16   #3270
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez White Kitty Pokaż wiadomość
Wreszcie znalazłam jakiś wątek dla mnie!

Dziewczyny, możecie polecić jakiś dobry filtr przy retinoidach? Mam straszne skłonności do zapychania.




U mnie Facelle Sensitive sprawdza się o wiele lepiej niż np. Cetaphil, fajnie oczyszcza buźkę i nie muszę się bać o pH. Dermatolog mi go poleciła i używam go już jakiś rok praktycznie codziennie, ale tylko ta różowa wersja jest dla mnie okay.
przy retinoidach jest niewielka szansa ze Cie cos zapcha Ziaja matujaca jest na teraz (podobno) ok
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.