strój do tańca brzucha - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-10, 14:19   #1
muodaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
GG do muodaa

strój do tańca brzucha


od jakiegoś czasu jest jestem zakochana w tańcu brzucha i rzecz jasna tańczę jeden strój szyłam u krawcowej ale ona tylko zdarła kupę kasy a efekty wyszły takie sobie z tego powodu, że strój jest drogi głównie przez te wszystkie świecidełka, których przyszywanie jest bardzo czasochłonne wpadłam na pomysł, żeby uszyć strój sama, a raczej całe jego obszywanie ale ciężko coś mi się za To wziąć bo nie za bardzo wiem od czego zacząć może któraś z Was ma jakieś doświadczenie i podsunęłaby jakieś rady ? pozdrawiam Ciepło
muodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 19:39   #2
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: stój do tańca brzucha

muodaa - ja również kocham taniec brzucha

Powiedz mi , co Ty byś konkretnie chciała? Pumpy i stanik czy tylko chustę z monetami?
Wydaje mi się, że taniej kupić strój sprowadzany z krajów arabskich niż szyć samemu, bo w istocie naszywanie świecidełek i monet to mrówcza robota/

A może kupisz sobie strój podczas egipskich. tureckich wakacji? Mi by się nie chciało bawić bo o ile pracowitości mi nie brakuje, to po 100- tysięcznym koraliku by mi się zwyczajnie odechciało
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 09:24   #3
muodaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
GG do muodaa
Dot.: strój do tańca brzucha

fakt, że przyszywanie tych wszystkich koralików itd zajmuje naprawdę dużo czasu ale czy nie warto jednak:P? z tego co ja się orientowałam to ładny strój można kopić od 500zł w górę;P a Czy długo już tańczysz?
muodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 09:33   #4
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: strój do tańca brzucha

Ja już prawie wcale. Moja instruktorka wyjechała i teraz czasem się powyginam do telewizora.

Spróbuj sobie najpierw uszyć chustę z monetkami ( w hurtowni pasmanteryjnej można kupić, widziałam) i wtedy zobaczysz czy dasz radę z kompletnym strojem.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:24   #5
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: strój do tańca brzucha

Wybaczcie, nie orientuję się zbyt dobrze jak wygląda taki "profesjonalny" strój do tańca, ale myślę że można wykombinować coś samemu.
Chusta - chyba nie jest problemem - kupujemy na metry w sklepie z tkaninami. Szyfon np.w odpowednim rozmiarze, kolorze. Ozdobić go można nie tylko mozolnie naszywając każdy element z osobna, ale posiłkując się gotowymi taśmami pasmanteryjnymi, ozdobnymi. Są takie do kupienia na metry w dobrze zaopatrzonych pasmanteriach.
Na gotowe taśmy z monetami rzeczywiście się nigdy nie natknęłam, ale też - nigdy takich nie szukałam.
Za to takie wyszywane "cyrkoniami" , błyszczącymi kamyczkami w różnych kolorach, koronkowe, złote sznurki/sznureczki, nie wspominając o takich z dużą ilością cekinów - są!
Można dać np. dwa rzędy gotowej taśmy z metra, a tylko tę jedną najważnjiejszą z monetami naszyć ręcznie. Nie wiem, może się mylę, ale chyba jest to jakieś wyjście z problemu...
Tak na szybko znalezione
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tasmazkamyczkami250.jpg (14,6 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tasmaozdobna_200a.jpg (6,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ozdobne.jpg (17,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tasma-ozdobna-ct103[1].jpg (93,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Tas0201701541_w[87].jpg (16,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: gif Tas0201202151_w[95].gif (14,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg imagesCAPOADZT.jpg (10,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tasma9mm_kol_200a.jpg (6,3 KB, 12 załadowań)
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 08:29   #6
muodaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
GG do muodaa
Dot.: strój do tańca brzucha

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Wybaczcie, nie orientuję się zbyt dobrze jak wygląda taki "profesjonalny" strój do tańca, ale myślę że można wykombinować coś samemu.
Chusta - chyba nie jest problemem - kupujemy na metry w sklepie z tkaninami. Szyfon np.w odpowednim rozmiarze, kolorze. Ozdobić go można nie tylko mozolnie naszywając każdy element z osobna, ale posiłkując się gotowymi taśmami pasmanteryjnymi, ozdobnymi. Są takie do kupienia na metry w dobrze zaopatrzonych pasmanteriach.
Na gotowe taśmy z monetami rzeczywiście się nigdy nie natknęłam, ale też - nigdy takich nie szukałam.
Za to takie wyszywane "cyrkoniami" , błyszczącymi kamyczkami w różnych kolorach, koronkowe, złote sznurki/sznureczki, nie wspominając o takich z dużą ilością cekinów - są!
Można dać np. dwa rzędy gotowej taśmy z metra, a tylko tę jedną najważnjiejszą z monetami naszyć ręcznie. Nie wiem, może się mylę, ale chyba jest to jakieś wyjście z problemu...
Tak na szybko znalezione
Dziękuję za rady na pewno się przydadzą, jeśli chodzi o taśmy to już z takich miałam okazję obszywać strój który częściowo był uszyty przez krawcową. wydaje mi się, że największy problem to obszycie spódnicy (strój składa się z obszytego stanika i spódnicy), bo przy niej byłoyb najwięcej pracy ale myślę, że dłuższy czas wolny od pracy i strój byłby gotowy, dodam, że u mnie dziewczyny szyją, SAME!, naprawdę ładne stroje, których im dosłownie zazdroszczę
muodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 17:32   #7
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: strój do tańca brzucha

Staniczek to chyba najmniejszy problem, i najfajniejsza zabawa. Myślę, że można tu wykorzystać "gotowy", a jedynie ponaszywać na niego trochę cekinów, taśm,itp. Coś na wzór w załączonym zdjęciu. Bawienie się w szycie od podstaw, na domowej maszynie, bez dostatecznej wiedzy na temat krojenia i robienia szablonu wykroju - to trochę trudne zadanie jednak.
Można wymienić całe ramiączka, doszyć do nich kawałki szyfonu, opadające w dół kaskady koralików. Pole do popisu wielke, wystarczą chęci, trochę wolnego czasu, pomysł i wyobraźnia. Mozna przecież posiłkowac się jakimś zdjęciem zamieszczonym w internecie i na jego wzór coś samemu wyczarować.
Kupić gotowy, z tych "sztywnych" najlepiej w kolorze spódnicy lub bardzo go przypominającym. Naszyć nań te wszelakie cuda jakie można nabyć w pasmanterii. Spódniczkę ozdobić do kompetu identycznymi gadżetami. Ona chyba tylko w okolicach bioder jest ozdobna, dół musi lekko opadać, nie może byc ciężki bo by się odpowiednio w tańcu nie układała.
Dokupić woal lub szyfon, tudzież inną tkaninę, oby lekką i zwiewną (żeby się ładnie w tańcu przy każdym ruchu układała i falowała) na chustę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg winebra1.jpg (88,8 KB, 105 załadowań)
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 06:16   #8
muodaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
GG do muodaa
Dot.: strój do tańca brzucha

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Staniczek to chyba najmniejszy problem, i najfajniejsza zabawa. Myślę, że można tu wykorzystać "gotowy", a jedynie ponaszywać na niego trochę cekinów, taśm,itp. Coś na wzór w załączonym zdjęciu. Bawienie się w szycie od podstaw, na domowej maszynie, bez dostatecznej wiedzy na temat krojenia i robienia szablonu wykroju - to trochę trudne zadanie jednak.
Można wymienić całe ramiączka, doszyć do nich kawałki szyfonu, opadające w dół kaskady koralików. Pole do popisu wielke, wystarczą chęci, trochę wolnego czasu, pomysł i wyobraźnia. Mozna przecież posiłkowac się jakimś zdjęciem zamieszczonym w internecie i na jego wzór coś samemu wyczarować.
Kupić gotowy, z tych "sztywnych" najlepiej w kolorze spódnicy lub bardzo go przypominającym. Naszyć nań te wszelakie cuda jakie można nabyć w pasmanterii. Spódniczkę ozdobić do kompetu identycznymi gadżetami. Ona chyba tylko w okolicach bioder jest ozdobna, dół musi lekko opadać, nie może byc ciężki bo by się odpowiednio w tańcu nie układała.
Dokupić woal lub szyfon, tudzież inną tkaninę, oby lekką i zwiewną (żeby się ładnie w tańcu przy każdym ruchu układała i falowała) na chustę.
No tak, właśnie na obszywanie stanika się napaliłam ;p bardzo lubię takie robótki ale stanik jak stanik jeszcze na spódnice się przełamię i będzie dobrze dziękuję za wszelkie rady
muodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 14:16   #9
Aleksandra06
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 232
Dot.: strój do tańca brzucha

Nieraz w szkołach gdzie ucza tańca brzucha mozna kupic taki strój,albo chustę.Przynajmniej ja widziałam w swojej szkole na
Ul. Guderskiego 3 w Warszawie.
Aleksandra06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 16:24   #10
Integra
Zakorzenienie
 
Avatar Integra
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 4 616
Dot.: strój do tańca brzucha

Przez przypadek natknęłam się na wykrój takiej spódnicy http://www.papavero.pl/wykroje-do-po...a-brzucha.html Może się komuś przyda...
__________________

Integra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 10:39   #11
muodaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
GG do muodaa
Dot.: strój do tańca brzucha

Cytat:
Napisane przez Integra Pokaż wiadomość
Przez przypadek natknęłam się na wykrój takiej spódnicy http://www.papavero.pl/wykroje-do-po...a-brzucha.html Może się komuś przyda...

oj dziękuję bardzo przyda się przyda!!
muodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 22:34   #12
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Dot.: strój do tańca brzucha

A macie może wykrój na jakiś łatwy, krótki top? Taki do ćwiczeń. Ten wygląda na łatwy do uszycia, ale nie wiem za bardzo jak się do niego zabrać http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=7643768

Już wiem jak go uszyć

Edytowane przez asia84
Czas edycji: 2011-06-07 o 11:08
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 08:48   #13
igujinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: strój do tańca brzucha

Hej
ja również uwielbiam taniec brzucha, ćwiczę już jakoś od 3 lat, a najlepsze, że mama mnie tym zaraziła . mam pas do tanczenia który kupiłam kiedyś nad morzem do tego dorobiłam spódnicę i doszyłam koraliki do stanika. Same powiedzcie jak wyszło
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Tancereczka xdP.jpg (41,6 KB, 111 załadowań)
igujinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 23:43   #14
asia84
Rozeznanie
 
Avatar asia84
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 594
GG do asia84
Dot.: strój do tańca brzucha

Wyszło fajnie Ja akurat nie przepadam za takimi mocnymi rozcięciami w spódnicy, ale jeżeli dobrze się w takiej czujesz i nie podnosi się ani nie przesuwa w tańcu to ok Bardzo ładny kolorek
asia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 18:50   #15
igujinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 14
Dot.: strój do tańca brzucha

Dziekuje co lepsze nigdy nie przepadałam za tym odcieniem ale ostatnio mi sie odwidziało
igujinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 20:07   #16
CrazyNatii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: strój do tańca brzucha

igujinka bardzo fajne. Ja nie tańcze, więc tylko estetycznie oceniam
CrazyNatii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.