rogowacenie mieszkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-21, 18:31   #1
selenqa
Przyczajenie
 
Avatar selenqa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20

rogowacenie mieszkowe


Witam
Od urodzenia na rękach i nogach mam takie małe krostki "gęsia skórka". Niedawno byłam u lekarza i dopiero teraz dowiedziałam się że to jest rogowacenie mieszkowe. Wygląda to okropnie i nie wiem co z tym zrobić. Od jakiegoś czasu stosuję maść solcokerasal. Poprawa jest dosyć mała.
Może znacie jakieś preparaty, maści lub peelingi na to paskudztwo. Albo u kosmetyczki usunąć? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
selenqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 15:36   #2
niezniszczalna
Raczkowanie
 
Avatar niezniszczalna
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 184
Dot.: rogowacenie mieszkowe

Halo kochana mam to samo ale w mniejszym stopni, Nigdy nie byłam z tym u lekarza bo mam 'to' na ramionach i na łydkach, ale nie rzuca się w oczy bo bardzo blada jestem (: u mnie znikają (całkowicie!) jak dobrze nawilżam: super jest oliwka Hipp (uwielbiam!) i nawilżające kąpiele w wannie. Odkąd sie wyprowadziłam z rodzinnego domu i mieszkam z narzeczonym i mam i wannę i prysznic (w domu tylko prysznic) to kąpiele w wannie poradziły sobie z problemem. Ale tak jak piszę, u mnie nie był to nasilony problem, wystarczy pamiętać o regularnym nawilżeniu.
niezniszczalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 17:25   #3
selenqa
Przyczajenie
 
Avatar selenqa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20
Dot.: rogowacenie mieszkowe

Dzięki za odpowiedź Ja niestety od pewnego czasu mam tylko prysznic. Jeszcze jak miałam wannę to wiem że sprawdzały się sole do kąpieli (ja miałam soraya) więc możesz to spróbować. W najbliższym czasie kupię jakiś balsam intensywnie nawilżający więc zobaczymy czy pomoże
selenqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 12:35   #4
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: rogowacenie mieszkowe

też to mam na ramionach-_- koszmarna sprawa, niestety u mnie jest to bardzo widoczne i cała skóra jest jakby zaczerwieniona w tych miejscach,niestety nic mi na to nie pomaga,muszę jeszcze raz przyjść się do dermatologa bo mnie to załamuje
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.